Aktuálně: 3 985 inzerátů203 918 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 10.08.2023, 12:48:34 xxx.xxx.147.163

Prosím o smazání inzerátu - krytí, dnes 10 26, hledají psa pro svou bezPP fenku, Pardubice.

Uznáte-li za vhodné.

kometa
kometa 09.08.2023, 20:19:31 xxx.xxx.147.163
acher:

No ale když si je králík sám vyrobí ve slepém střevě,tak tam(moje teorie) je asi nevstřebá a musí projít opět do žaludku a tenkého střeva.Žádný podrobnější výklad proč a jak jsem nikde nečetla,takže jen moje teorie.


Ale proč by je neměl vstřebat? Na to je přece střevní sliznice zařízená. U všech zvířat. I lidí.

kometa
kometa 09.08.2023, 20:15:10 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ale jo, jde to 😀.

https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/196280/kureci-domaci-mazlicek-v-josefove-na-nachodsku-spi-s-lidmi-ji-s-kockami.html

Více se můžete dozvědět na fcb na skupině Slepice v nouzi, paní Vlková tam přispívá, bere svého, teď  už dospělého mazlíka i k lidem do domova se zvláštní péčí.


 


No, pokud někdo naučil slepici vykonávat potřebu na podložku, tak je lepší než Berousek.😉

kometa
kometa 09.08.2023, 20:09:51 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Ne. Prostě pletete podávání kvůli růstu, ale jinak se to pere do všeho. Je to veliká a známá věc, v posledních pěti letech se řeší hodně - dokonce chtěli zakázat léčit psy ATB, že je prostě máme nechat umřít, protože odpad, půda, rezistence.

Hledejte. Stačí první druhý odkaz
Nikdo mi nenamluví, že se nehází celé skupině zvířat. Nevím, proč to neustále tolik lidí popírá.


Ne, u nás se fakt celé skupině zvířat nehází. Proti čemu by se podávala preventivně? Žádná nemoc mě nenapadá. Vyloučila jsem brucelózu, TBC, katarální horečku, červenku, IBR, SLAK, klusavku, vzteklinu… Článek mě rozhodně nepřesvědčil, žádné konkrétní informace, takový poloviční bulvár.. Poc se zmiňuje o podávání ATB kvůli růstu, ale to už je přece zakázané od 2006. 

Nadužívání ATB je problém humánní medicíny. Těch pár léčených psů to nevyřeší.

kometa
kometa 09.08.2023, 19:50:56 xxx.xxx.147.163
acher:

Bílkoviny ,jak uvádí Martinec, získává asi z 20%,takže to bude takový"vedlejší produkt".Hlavně jde asi o vitamíny B a K a aminokyseliny.


Ale vitamíny se přece můžou vstřebat hned  (i když pokud vím, v B vitamínech jsou soběstační jenom přežvýkavci). A ty aminokyseliny taky. 

kometa
kometa 09.08.2023, 19:04:39 xxx.xxx.147.163
acher:

Když čtu různé články třeba právě v Chovateli,je tam často i psáno,že to či ono ještě nebylo dopodrobna probádáno a třeba nákres toho tlustého střeva s označením kde se co asi tráví jsem zatím nikde neviděla,ale  co není, může být.Člověk se stále něco učí a nachází něco nového.


Samozřejmě. Já se taky pořád učím.

Ale přemýšlím, proč by králík požíral měkké bobky kvůli bílkovinám. Vždyť kůň je na tom podobně (teda ohledně trávení celulózy líp, protože má právě nejen slepé střevo, ale i velký vzestupný tračník).

Trávení bílkovin přece začíná v žaludku (případně předžaludku) a končí v tenkém střevě u všech zvířat.

Ale třeba to má králík jinak.

kometa
kometa 09.08.2023, 18:58:14 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

pro přežvýkavce je to nevhodné krmivo

polívat krmivo tím můžete tak praseti, utrhá vám ruce.


Viz bodlinka. Koledujete si o acidózu bachoru.

kometa
kometa 09.08.2023, 16:32:05 xxx.xxx.147.163
efe:

Holandský teplokrevník


Ještě bych dodala královský (co zkratka znamená,  lze dohledat, ale většina z nás asi holandsky neumí🙂). Ale je to prostě univerzální teplokrevník, jako to naše ČT nebo MT nebo ST nebo…

kometa
kometa 09.08.2023, 15:23:12 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím. Vzpomínám si, že v mém dětství se na vesnici vyskytovali malé slepičky s názvem lilipudky. O jaké plemeno vlastně šlo ? Děkuji


Nejmenovaly se spíš liliputky?

Plemena jsou to různá, prostě zdrobnělé varianty.

kometa
kometa 09.08.2023, 15:21:33 xxx.xxx.147.163
balu:

Jen tak pro zajímavost - jaké plemeno koně máte? 


V podstatě ČT, podle výžehu a papírů. Ale koupená jako KWPN, dědeček Amarillo. První kůň byl kříženec klusáka (což jsou velmi charakterní koně, opakovaná zkušenost) a ČT.

kometa
kometa 09.08.2023, 15:17:15 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Viděla jsem slepici “běhat” agi , ale teda jako nevím úplně, jak to chcete zařídit se slepičincema v bytě? Jestli až takhle daleko se lze s slepicí dostat nemám tušení. A odhlédnu-li od smradu, tak jak chcete slepici zajistit to, co potřebuje? Je to hrabavý pták, potřebuje pobyt venku. není to andulka, která mimochodem pobytem v kleci taky není nijak nadšená.

edit a navíc, slepice není úplně tichý stvoření.


Viděla jsem speciální plenky pro slepice.🙂

Ale z pohledu té slípky - určitě bude spokojenější ve výběhu s kámoškami než v bytě na gauči.

kometa
kometa 09.08.2023, 15:11:25 xxx.xxx.147.163
acher:

https://www.vets4pets.cz/tipy/25

O trávení byl pěkný článek v Chovateli,pokud ho najdu,dám odkaz,ale i zde je to pěkně popsáno,tak nemá smysl to přepisovat.Napsala jsem ve zkratce co pamatuji z článku MVDr Matrince o výživě a krmení.


Děkuji.

O antiperistaltice slyším poprvé. A o schopnosti vytvářet bílkoviny také. My jsme se učili, že to dovedou pouze nálevníci, žijící v bachoru přežvýkavců. Proto se přežvýkavci můžou přikrmovat močovinou. Která by králíka nebo koně zabila.

Ale třeba to králík vychytal tou cekotrofií. Za našich let se králíci nijak důkladně neprobírali. Bavili jsme se jenom o myxomatóze a králičí syfilidě. Ani mor u nás tenkrát ještě nebyl.

A zajímala by mě ta zvláštní oblast tlustého střeva.

Pokud vím, tak se každé tlusté střevo dělí na slepé, tračník (vzestupný, příčný, sestupný) esovitou kličku, konečník a řitní otvor.

A k trávení celulózy dochází právě v tom slepém střevě a vzestupném tračníku. Pokud jsou tyto úseky na to zařízené - viz ten králík, kůň, morče, prase. Masožravci nezvládnou. U člověka je to docela diskutabilní, protože naše slepé střevo nestojí za nic, ale tračník je docela zajímavý (má tenie a haustra, která u masožravců chybí).

kometa
kometa 09.08.2023, 13:43:42 xxx.xxx.147.163
AAA:

Malý příklad,který potkal přímo mě.Je mi přes šedesát let,zuby celý život jako z kamene,drtím tvrdé bombony,rozlouskávám ořechy,opravené pouze tři moudráky,když měl zubař vrtat,musel vzít speciální vrták na tvrdé zuby.Mám problém s páteří těžko nosím těžké věci,před rokem jsem vzdal tahání kartonů s ochucenou vodou.Začal jsem kupovat v Penny šťávu,chutná dobře.Jinou stravu a návyky jsem nezměnil.Během toho roku osm zubů kaz dole u krčku.Zubařka se zhrozila,že to není možné jen tak.Šťávu jsem okamžitě vyřadil.Dnešní doba je ještě větší švindl než ta minulá,vše dlouhá trvanlivost ,jak je to možné,drastické konzervanty.

Škoda,že již nežije můj otec,byl chemik,vzal by šťávu do laborky,podobně jako jiné pochybné věci v minulosti a věděl bych původ problému.

A podobné přípravky papáme a pijeme včetně našich zvířátek naprosto všichni v různých produktech dnešní komerční doby ,krom těch co si našrotují a vyrábějí doma sami z lepších komponentů.Ono to také není OK,pole jsou ošetřena dalšími svinstvy,celý život jsem pracoval v zemědělství a mám hospodařící kamarády,tak ty postřiky znám.


Konzervanty a různé _cidy nezpochybňuji, ale léčiva v KS pro nosnice fakt nejsou.

kometa
kometa 09.08.2023, 13:41:38 xxx.xxx.147.163
acher:

Vznik cékotrofů je umožněm dvojí činností tračníku.Ten oddělí fermentovaný obsah slepého střeva s vysokým obsahem živin (bílkoviny,vitamíny skupiny B ,vitamín K,které vznikají ve slepém střevě na substrátu z krmiv s nízkým obsahem živin) od balastu s vyšším obsahem vlákniny a vytvoří měkké a tvrdé bobky.Měkké bobky králík požírá přímo od konečníku a zpracovává v žaludku a tenkém střevě,čímž pokrývá potřebu vitamínů B a K plně nebo z velké části a částečně i potřebu bílkovin asi 20%.


Já měla zato, že cekotrofie je kvůli lepší využitelnosti právě té celulózy. Protože mi přijde, že tady králíka příroda trochu ošidila. Vždyť i prase je na tom se stavbou tlustého střeva (myslím konkrétně slepé a vzestupný tračník) mnohem líp. A to je všežravec, který si může živiny doplnit i jinak. Zatímco králík je fakt vegetarián závislý jenom na  příjmu rostlinné potravy.

kometa
kometa 09.08.2023, 13:33:33 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Myslím, že jorkšíři dnes jsou opravdu povětšinou bráni jako společenské plemeno.  Resp. převeliké procento lidí si je pořizuje jako společenské plémě. 

Vůbec nemám pojem, kolik jorků má dneska povahu, kterou by člověk očekával u jorkšíra. A ruku na srdce…kolik nových majitelů jorků by takovou povahu chtělo.


Tak já třeba vím, že je to teriér, když to má v názvu, že jo. A co ta povaha znamená. A že by pro mě úplně nebyla.

Tak jako bych si nepořídila arabského ani anglického plnokrevníka.

kometa
kometa 09.08.2023, 12:54:35 xxx.xxx.147.163
Thielli:

Jinak můj nebožtík tatínek vždycky říkával, že spokojený pes dokáže spát až 20 hodin denně a záleží jenom na tobě co mu dáš ty zbylé čtyři. 

A na tom něco bude… 🙂

ps. přikládám jednu fotku, která mi dnes spadla do mailu - když už jsme u toho venčení velkých psů ve vodě 🙂 

Není z naší stáje, ale autor je dole patrný, tak snad neporušuji žádná pravidla.

Obrázek

To je čupakabra? Jednou jsem koukala na nějaký horor a vypadalo to dost podobně.🙂

kometa
kometa 09.08.2023, 12:50:16 xxx.xxx.147.163
Tenurri:

dlouhosrstá plemena koček se česat musí. Ideálně denně, ale občas pročesat byste měla každou kočku. Vyčešete uvolněné chlupy = méně toho kočka olíže, promasírujete kůži, pravidelnou péčí jste schopní zjistit okamžitě jakékoliv anomálie na kůži, srsti a řešit je včas.

Zdravou kočku koupat nemusíte, pokud se nevyválí v nějakém hnusu, nebo pokud to není dlouhosrstá kočka, které se stane nehoda při vykonávání velké potřeby 😀…u naší ragdollky běžné.

Stříhat se nemusí, pokud nemají dredy. Mám dlouhosrsté kočky  a vezmu jim strojkem občas srst kolem zadku, kvůli bodu výše. Kocourovi strojkem občas odstraním nějaký dredík (a to ho češu většinou denně).

Za život zvířete se může stát ledasco a může být nutné kočku koupat ze zdravotních důvodů. My koupeme našeho mainského mývalího kocoura jednou za měsíc až dva, protože se o sebe sám moc nestará, máme to doporučené z veteriny.

Z mojí zkušenosti se třeba ragdollům srst skoro necuchá, takže tam není třeba česat každý den.


Já téměř denně pročesávám i své dva obyč krátkosrsté kocoury. Podle hesla, co je v kartáči, nepoletuje po bytě a nenacházím v talíři nebo v jogurtu.🙂

kometa
kometa 09.08.2023, 12:48:30 xxx.xxx.147.163
Hana:

Už docela dlouhou dobu hledám na internetu nějaké informace o péči o srst koček. Musí se česat nebo dokonce i stříhat a koupat ? Jde mi o dlouhosrstá plemena.


Viz výše.

Určitě je fajn kočku pročesávat, zvlášť, když máte dlouhosrsté plemeno. Protože tam může jít i o zdraví - trichobezoáry.

A ještě víc je fajn, když to kočku naučíte už jako kotě.

Stříhání a koupání dle situace.