Aktuálně: 3 987 inzerátů203 924 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 11.08.2023, 09:00:58 xxx.xxx.147.163
list:

Jj, jsme v souladu 😉 Já neříkám, že znalost musí přijít z knihy. Knih se zastávám, protože jsou složeny a napsány tak, že tu znalost předají v souvislostech bez větší práce.


Jsme. Knihy vůbec nezatracuji. Stále se do nich dívám. Navíc jsem studovala v době, kdy nic jiného nebylo. 

kometa
kometa 11.08.2023, 08:56:54 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Vy to víte, já to vím, ale ta holka neví, že vajíčko slépčí a vajíčko její jedno jsou. Tahle spojnice tam není. Pro vás naprostý základ vědění, zabýváte se tím profesně, pro běžného pracujícího člověka (třeba bábu na pokladně v Lidlu) je to myšlenkový můstek, který prostě sám nenaskočí.


Asi jo. Já to prostě beru tak, že člověk je pořád biologicky zvíře. A základní fyziologie fungování je stejná.

Vzpomínám, jak se spolužačka na koleji učila cévní zásobení končetin, prohlížela si svou nohu a prohlásila - přece mezi mnou a krávou nemůže být zas tak velký rozdíl!

kometa
kometa 11.08.2023, 08:53:08 xxx.xxx.147.163
list:

Jo, ifauna byla skvělým zdrojem, který si tady zase musíme vytvořit. Spousta informací se s ifaunou nenávratně ztratila, protože autoři sem nepřešli, nebo už nejsou mezi námi. Také jsem na ifauně sbíral spoustu zkušeností. 

Já jsem své znalosti nabral studiem SŠ a z literatury. Knihy mám rád a rád čtu, tak když se zajímám o zvíře, koupím si literaturu a čtu, ani ho nemusím chtít chovat. Jen se něco dozvědět 😉


A já čtu tady (dříve na IF). Protože to byly a jsou informace od zkušených chovatelů s praxí.

kometa
kometa 11.08.2023, 08:43:00 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Hádám, to byla odpověď spíš na celou tu větu, jakože “Když člověk nad tímto dotazem zapřemýšlí a použije šedou kůru mozkovou, musí dojít k odpovědi,..”

Přičemž zvědavec dle mého chtěla říci, že ne, nemusí dojít k odpovědi. Někteří prostě nejsou schopni takto uvažovat, ba bych řekla, že některé tahle souvislost vůbec nenapadne, normální lidi nad takovými věcmi nepřemýšlejí, a vlastně ani nevědí, že v drůbežárnách nemají kohouty.

Jsem to nedávno probírala s kamarádkou koňařkou, která má teda koně a kočky, o zvířatech a reprodukci tedy cosi tuší, a říkala přesně, že nad tím nikdy takhle nepřemýšlela, ale že vlastně jak to je, a když jsem jí řekla, že slepice za celý život kohouta vidět nemusí, byla fakt překvapená, prostě to do té doby neřešila, až když jsme na téma drůbeže zabrousily v hovoru.


No, ale ty kobyly taky ovulují i bez samce, ne? Stejně jako ženy. U koček je to trochu jinak, pravda.

Akorát slepičí vejce je holt větší než savčí vajíčko. Nicméně princip je stejný. Samec u většiny zvířat netřeba. Teda jo, aby došlo k oplození. Ale vajíčko/vejce samice zvládnou bez něj (kromě koček a fretek a možná ještě některých - mám pocit, že někdo psal na papoušcích).

kometa
kometa 11.08.2023, 08:34:02 xxx.xxx.147.163
Bobca:

jojo helma..Já jezdím maximálně po chodnících ve městě(teda jako cyklostezkách pula na pula..)Takže žádné dálkové jízdy…a to tak 1-2krát za týden..k holičce,bráchovi…tak ani popravdě na tu helmu nemyslím..a mám ji doma na hůře👍nevzpomenu si..

Vidím lištu..takže máte větší hospodářství…My měli za traktor žačku..ty louky by sekačka nedala..


Žádné dálkové jízdy - to není argument. Hlavu máš jen jednu. Můj kmotr se takhle zabil  - a to z toho kola upadl sám, ani do něj nikdo nevrazil. Bez přilby na kolo ani koně nelezu.

Tak ji koukej z hůry snést a používat!

kometa
kometa 11.08.2023, 08:25:01 xxx.xxx.147.163
Elmíra:

Ahoj, tak jsem si koupila hřebce, plňase. Po koupi neměl skoro břicho, slabý krk a skoro žádný zadek. Byla to vyhublina a samá kost, téměř půlrok nic nedělal. Byl pouze na pastvě bez příkrmu. Začli jsme s ním pomaličku pracovat na jízdárně a přidali jsme i procházky do lesa. První měsíc jsme mu dávali jenom oves ráno a večer a k tomu seno a trávu. Všechno bylo v pohodě. 

Teď jsme mu začali dávat ještě víc ovsa a pomalu přidávat práci na jízdárně i v terénu. Najednou se mu ale začalo dělat břicho. Snížila jsem seno a trávu na minimum a pracujem pořád stéjně. Ale výsledek není dobrý. Kůň nemá žádný krk ani zadek a velké břicho. Každý kdo ho vidí hned říká, že má moc velké břicho. Nejhorší na tom je, že mu jdou pořád vidět žebra, protože má břicho dole a vzadu! Mohli byste mi někdo poradit kolik a čeho mu mám dávat,aby neměl takové břicho a jak s ním mam pracovat,aby se osvalil? Budu všem moc vděčná za rady.


Viz Buggyra.

Nejdřív bych začala veterinářem a trojkombinací - zuby, krev, odčervení. U plňasů není od věci zvážit i ty vředy.

Potom výživář.

A pak trenér - nevíme, jak umíte jezdit. 

Protože pokud nemá pořád žádný krk ani zadek, tak je problém buď v krmení (málo nebo ho nedokáže využít - viz výše) nebo ve způsobu ježdění.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:50:02 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik se tam asi vejde bojovnic do 50l akvária. Děkuji za každou odpověď


Jedna.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:45:41 xxx.xxx.147.163
acher:

Vždyť píšu moje teorie a jaká je vaše?


Však já je píšu taky. Přesněji řečeno, to nejsou moje teorie, ale informace , které jsem si odnesla ze školy + ty, co jsem vyčetla po ní. A co se mi potvrzuje při pitvách, když mám porovnání zažívacích aparátů u různých zvířat. Tak mi to do těch teorií zapadá.

Třeba Fyziologie hospodářských zvířat od Jelínek, Koudela.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:36:11 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Nezlobte se, ale máte přístup k mnohem lepším informacím, než proběhly veškerými médii za celé ty roky. Tak jestli chcete vědět víc, najděte si to. Dala jsem odkaz shrnutí, ale najdete toho tuny a tuny všude. To myslíte, že když o tom napíše i Blesk, tak je to lež? Hm.
Nejde o psy, tam to zkusili, protože komu jinému by něco nařizovali, že. Ale vet celé Evropy se vzbouřili, a tak se na to vybodli. Určitě to zas zkusí. 
Víte, že v Polsku se prodává drůbež s a bez ATB? Někdo řek, že je to marketing. Třeba jo. PL nepatří do EU? Ale tak jak říkáte - u nás se nehází - to je pro mě úplně k ničemu, že u nás, protože naše “maso” koluje celou Evropou, je to k smíchu, narozeno tady, poraženo v Něm., zabaleno tady? Ježiši. Ve skutečnosti tak nějak nevíme, co se tam děje. No ale můj román měl být vlastně o tom, že ta data si můžete najít u důvěryhodného zdroje. Pak pošlete. Dík 🙂


Nevím, co se děje v Polsku ani ve zbytku EU. Ale u nás se ATB preventivně nekrmí. To je jediné, co jsem chtěla napsat.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:26:17 xxx.xxx.147.163
biaca:

Spíše by bylo zajímavé jestli ten inzerát není na IF, kde se tak velmi starají o welcare? 


Nevím, tam už nechodím.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:22:25 xxx.xxx.147.163
efe:

Kolika není nemoc, ale příznak - zjednodušeně jako když člověka bolí břicho - to může mít taky milion a jednu příčinu.


Tak tak - střevní, ledvinová, žlučníková, gynekologická.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:21:10 xxx.xxx.147.163
biaca:

Pokud hledají tady budou hledat i jinde. Jak jste psala vše je věcí poptávky a nabídky. 


Samozřejmě.

Ale nemusí k tomu přispívat zrovna tenhle web.

Ale nechám to na uvážení provozovatele. Je to jenom prosba, ne nařízení.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:19:02 xxx.xxx.147.163
Espiro:

Promiňte, ale proč požadujete smazání takového inzerátu? 


Protože se mi úplně nelíbí, “vyrábět” cíleně další křížence, kterých není v útulcích úplně málo.

Ani majitelé papírových psů (fen) nechovají za každou cenu. Když naznají, že zrovna ten (ta) jejich nebude pro příslušné plemeno přínosem.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:15:47 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Děkuji za reakce, tak to nic. Zvažovali jsme koně ale už nás pro přešlo. Pročetli jsme nějaké reakce zde a každý radí aspoň dva koně a na to nemáme možnosti. Útulek jsme mysleli že bysme nějakému nechtěnému udělali lepší život podobně jako u psů, ale u koní to teda zřejmě funguje jinak.


U koní je to opravdu jinak. I po finanční stránce. Dobře, že jste si to rozmysleli.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:14:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, naše kočka nám přivedla přes měsícem na svět jediné koťátko které je zdá se dosti rozmazlené.Vždy si stoupne ke kuchyňské lince a začně pronikavě mňoukat. Dělá to po ránu před odchodem do práce a odpoledne po příchodu. Než ho stihnu nakrmit trvá to asi půl hodinky než udělám neodkladné věci a tu půhodinu opravdu nepěkně mňoučí. Zatím pije pouze mléko. Udělal jsem chybu ve výchově nebo je to povahou ? Aby mě to nepronásledovalo i v jeho dospělosti. Poraďte mi, protože někdy mám pocit, že ho snad trápím, nebo on nás?


Má prostě hlad.

Já to mám teda jinak. Ráno polknu prášek na tlak a pak hned krmím kocoury, rybičky a šneka. Jsem tak zvyklá od koní. Nejdřív zvířata, pak já.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:06:28 xxx.xxx.147.163
Rolna:

Zdravím, jak moc jsou v Česku rozšířená americká plemena koní jako: tenessee walker, fox trotter či rocky mountain pony a kaspický pony? Případným odepisovatelům děkuji.


Řekla bych, že vůbec.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:05:44 xxx.xxx.147.163
Saga:

Tady jsem našla takový článek pro zájemce, který víceméně potvrzuje, co jsem se o lamách dozvěděla od chovatelky. 

https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-jak-na-to-lamy-a-alpaky-v-domacim-chovu-nesnaseji-prilis-uzavreny-prostor-40000289

Já sama lamy nechovám, ani jsem nikdy nechovala, ale seznámila jsem se s chovatatelkou alpak, tak mi pár informací dala.  Alpaka je stejně jako ovce nebo kůň stádové zvíře, není možné mít jen jednu. Je lepší mít buď jen samce (kastráty ideálně), nebo samice. Lepší to nemíchat dohromady. Jsou chované pro vlnu, tedy musíte mít někoho, kdo vám je ostříhá a ideálně udělá i paznehty. Přirovnala bych je tedy spíše k ovcím, než ke koním. Paní chovatelka mi sdělila, že její alpaky nesnáší vlhko, zvláště dlouhodobé deště apod. Že když je mizerné počasí, zavírá je. O krmení jsme se nebavily, to nevím. Třeba je tu nějaký chovatel, co poradí fundovaněji. 


Tak krmení se od těch ovcí lišit asi moc nebude. Pořád je to přežvýkavec.

kometa
kometa 10.08.2023, 13:03:23 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Zlatíčka moje vševědoucí, teď nastala ta doba, kdy mi chybí pokladnice vědění na diskuzích ve fauně a tak tedy zakládám toto téma.

Kamarádka má psího důchodce. Včera ho operovali. Byl ucpaný pískem a kameny. Všechno dobře dopadlo, ale teď otázka.

Veterinářka řekla, že pejsek dostane speciální stravu, na které už bude muset být do konce života. Předpokládám, že se tedy bude jednat o průmyslově vyráběnou dietu…co jiného. Kamarádka se obává, že jí dá veterinářka granule a ty teda její pesan fááákt nemusí. 

Někde jsem se i dočetla, že se snad provede rozbor toho písku a dle toho, z čehože to vlastně je, se pak stanoví druh té diety.

Mě by jen zajímalo, když bych nechtěla krmit průmyslovou dietkou, tak čím takového psa krmit, čeho se vyvarovat? Je to stejné jako třeba při ledvinové dietě? Nebo opravdu záleží na rozboru toho písku a od toho se všechno odvíjí? Nemáte s tím někdo zkušenost??

Předem díky …..


Viz Xerxova. Ledvinová dieta je jiná než urolitiázová - tam opravdu záleží na typu kamínků.

kometa
kometa 10.08.2023, 12:50:28 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, bude mi snášet hejno pěti slepiček vajíčka i když nebudou mít kohouta ? Děkuji.


Viz výše. Schází vám základní znalosti. Nehledě na to, že stejné vlákno tady bylo nedávno. Stačilo by pohledat.