Aktuálně: 3 987 inzerátů203 924 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 11.08.2023, 11:16:48 xxx.xxx.147.163
list:

Papoušek umí nadělat pěknej bordel, ale na slepice nemá


A většina je i hlučnějších.🙂 Akorát u slepic by se asi sousedům blbě vysvětlovalo kdákání. Ale, každá místnost se dá odhlučnit, ne?

kometa
kometa 11.08.2023, 11:14:06 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Já mám ve špalku naštoubovaný dva dlouhý vruty zhruba 4cm od sebe a tam nasunu a natáhnu tím krk a nehrozí tolik netrefení se. Jak pak ale mlátí křídlama, tak je krev všude. Přemejšlím nad vykrvovacím trychtýřem a buď podříznout(to se mi ale moc nelíbí) nebo mě napadlo chytit hlavu levou rukou a pravou ustřihnout hlavu nůžkama na drůbež.  Co myslíte, není to blbý? 


Nevím, ale ta sekyrka mi přijde rychlejší, jako gilotina. S těmi nůžkami, když se trefíte zrovna na obratel, nepůjde to hůř? A tím pádem to bude déle trvat?

kometa
kometa 11.08.2023, 11:05:32 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Když pominu vše ostatní, tak nekastrovaný kocour/nekastrovaná kočka dle mého laického pohledu mnohem více trpí i psychicky, než nekastrovaný pes/nekastrovaná fena. Vnímám to tak, že přestože pes i kočka jsou domestikovaná zvířata, v kočce stále zůstalo více té divokosti a pudovosti či jak to nazvat… Ale jak říkám, je to pouze můj názor laika…Kastrovaná zvířata (kočky) mi však připadala vždy mnohem více v pohodě než nekastrovaná, u psů jsem ten rozdíl nikdy až tak nevnímala. 


Oni úplně netrpí, ale…

Nekastrovaný kocour si venku "užije, akorát že průměrná délka života je výrazně kratší. Takže trpí fyzicky. Doma jsou jenom kocouři kastrovaní (jinak si neumím představit s nimi bydlet). Ti domácí chovní vesměs obývají samostatnou místnost, lépe domeček s voliérou. A taky si užijí.

U těch kastrovaných koček souhlasím. S domácí nekastrovanou se taky moc žít nedá + zdravotní problémy. I ty venkovní jsou po kastraci spokojenější, když nemusí řešit opakované březosti a péči o koťata. Pomíjím, že takové zabřezávají ještě jako dorostenky a podle toho taky vypadají. Tady je bonus psychický i fyzický. 

kometa
kometa 11.08.2023, 10:55:05 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No nevím, jaký je rozdíl,  ale pokud to nebylo zrušeno, tak se to nesmělo/nesmí. Si myslim, to podotýkám, že na to něco podle informací, které ke mně doputovaly mělo být, nějaký ošetření. Myslela jsem, že to v rychlosti třebas najdu, ale nenajdu, nemám tolikatě času, ale třebas to někdo zákonů znalý ví a řekne, ešivá si to myslim blbě a nebo to platí.

Rozdíl papůch a slípka bude podle mě v tom odpadu,zápachu, atd. a aby se předešlo sousedským sporům, tak se to uzákonilo? Mně napadá. 


Však jsem psala, že čistě teoreticky. Jaký je rozdíl mezi dvěma papouchy a dvěma slépkami v bytě? Teď nemyslím legislativně.

kometa
kometa 11.08.2023, 10:51:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Že je moje úvaha podivná? Spíše je jiná než u zdejšich diskutujících. To však neznamená, že nemůže být správná.  Ale kdo zapříčinil to bPP? Chovatelé, kteří si neuhlídali svůj chov a prodali svůj výtvor do špatných rukou. Že to není právně vymahatelné je bordel. Divím se, že kvůli tomuhle se už dávno nelobbuje. 

Upřímně pokud dokážete psa vychovat tak, aby u harájící feny nehnul ani brvou, tak to klobouk dolů. Většina to nedokáže a ani nezvládne. Je to přeci stále zvíře.


Když se dá vychovat 600kg hřebec, tak proč ne pes? Navíc, jak psala Xerxova, u psů je to v zásadě přirozené. A vlastně i u jiných samců. K “lizu” se v přírodě dostane jen ten nejschopnější a nejlepší.

kometa
kometa 11.08.2023, 10:48:11 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Kometa: pouze nad tímto problemem přemýšlím. Za kastraci mimin nestojím, ale když vám mladičký kocour (4 měsíce) občůrává stěny, tak zvažujete mladičkou kastraci. Není to můj případ. Já kocoura memám.

Takže zde diskutující, můžete se pohoršovat nad dalším množením čehokoli, co není ze stanice nebo s PP, ale původní chovatelé si za to můžou sami. Toť můj názor.


U značkujícího kocoura je to něco jiného. I když už ve čtyřech měsících? Se mi nějak nezdá.

Já všechny své kocoury (nyní čtvrtý a pátý) nechala vykastrovat. Ale dřív, než ve 8 měsících to nebylo.

A jak si za to původní majitelé můžou sami? Že nedokážou poznat, který budoucí páníček je solidní a který ne?

kometa
kometa 11.08.2023, 10:36:12 xxx.xxx.147.163
bambule:

Jinak ano i kočka mrouska 2x do roka, ale pokud nezabřezne tak nejpozději do 8-mi tydnů se mrouska znovu. Proto se kočky kastrují, protože nepřetržité mrouskání vyčerpává organismus. 


Kočky se nám přesunuly z kategorie diestrických do polyestrických. Neboli mrouskají se každé 3 týdny. Jako většina samic domácích a hospodářských zvířat.

Vyčerpání organismu souvisí s něčím jiným.

kometa
kometa 11.08.2023, 10:31:26 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Myslím, že nešly, protože není někde v zákoně to, že ve městě hospodářské zvířectvo chovat nelze? Pletu se?


Ale když ho budete mít v obýváku? A sousedi si nebudou stěžovat kvůli hluku a zápachu? Když toto pořešíte, tak jaký je rozdíl mezi vlastnictvím psů, papoušků nebo slepic? Čistě teoreticky.

kometa
kometa 11.08.2023, 10:02:50 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

já jim právě dávám směs pro nosnice ale jen jako doplněk ne pořád. A pomohlo by zaštípnout zobáky kleštičkama ?


Viz list.

Proto se to jmenuje kompletní krmná směs - že je v ní všechno, co slepice potřebují. Štípáním zobáků problém nevyřešíte. Navíc to hraničí s týráním.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:59:38 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Bobi, tak já věřím a doufám, že jsi jen pořádně natlučená a není to nic vážnějšího….po takovém semelci musíš být otlučená jak blázen. Mamka jen před pár lety(jak jela s tím kaprem před Vánoci) blbě najela na chodník a uklouzlo jí to…praštila se do kolena a měla s ním problém…bych řekla, že to bylo víc, jak půl roku, co nemohla chodit. Samozřejmě s tím taky nešla, my už sme takové. Tak nakonec to rozchodila, že áno😉Když je to jen natlučené, stejně ti nikdo nic neudělá, musíš čekat, až to přejde. Pokud necítíš žádný větší problém, tak snad to bude OK…já tě prostě strašit nechci.

S tím sloupkem u auta..chtěla jsem to taky napsat a zakecala jsem to. Minulý týden jedu z města a v té zatáčce u zbořeniště, se zrcadlem(ty jsi tudy Bobi jela, asi si vzpomeneš) kouknu do zrcadla a něco vidím. Tak vjedu opatrně do zatáčky, rozhlédnu se a nic. Jsem blbá, nevím, co jsem kde viděla mi blesklo. Najednou se mi v bočním okénku u řidiče zjevily dvě slečny, naštěstí na druhé straně cesty, ale jak já se lekla!😲 Přesně v té chvíli, co jsem mrkla, byly za sloupkem, takže kluka plně chápu. Třeba můj muž než by vyjel, koukne snad třikrát, on je rozvážný, někdy až tak, že mě to štve, ale v tomto případě je to OK. Já jsem podivočená, kouknu a jedu a pak teprve přemýšlím, co jsem měla🙄 Jsem zvědavá, jak dlouho mi nové auto vydrží neomlácené. Jak psala Buggyra, že jezdí jak hovado😜Já ne, já se snažím jezdit správně(no jo, o dodržování rychlosti by se dalo polemizovat😇) ale prostě dřív konám, než myslím, což v autě není OK👎

Včera tu byl zase ledňajz, Tom ho vyfotil na drátech od paraplíčka. Že: vyfotil jsem ti ledňáčka. Říkám mu, že doufám, že neměl v hube toho červeného karáska?!? Prosimtě, vždyť ta ryba je větší než on!😛

Obrázek

Za ledňáčka 👍

kometa
kometa 11.08.2023, 09:52:31 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Úplně jednoduše. Pořídíte mega voliéru přes půl obýváku a máte domácí bydlení pro slepice. Ještě lépe by bylo prostě jim tu jednu místnost nechat celou. To už pak může být i slušné hejnečko. Místnost se dá od podlahy pěkně odizolovat, pod substrát na hrabání dát pár vrstev proti vlhku a devastaci podlahy. Místnost by bylo dobré odhlučnit, resp. protože slepice vám můžou z nehospodářského prostoru vykázat, tak bych to považovala za nutnost. Kvůli zvýšené potřebě větrání je vhodná síť do okna, nebo vám na slepičí zob budou chodit všechny sýkory z okolí 😀 (ale samozřejmě hlavně proto, aby vám slepice neodešly) A taky není od věci pořídit pořádné zatemnění, aby slepice v létě neječely od 4 ráno. No a jinak nevidím problém, naopak bezva výhoda v tom, že nemusíte pořizovat kurník, řešit predátory, ptačí chřipku (žádné přenosné nemoce), hlodavce, a tak dále. Krmivo a podestýlka mohou být uskladněné klidně v té místnosti, ale já mám třeba krmení  a podestýlku pro Kocoura normálně v kuchyni a nikoho to nepohoršuje, i hobliny a seno pro morče jsem měla u postele a nikoho to nepohoršovalo, tak nevidím potíž v uskladnění materiálů v obytném prostoru.


Tak pokud byste se vyrovnala se zápachem v příslušné místnosti a prachem, který s ptáky souvisí, proč ne. Ale v paneláku nebo tak bych to stejně nedoporučovala.

V naší vesnici měli docela problém prodat baráček, ve kterém měli předchozí majitelé asi tak 20 psů. Jo, občas je pouštěli na dvoreček, ale nakonec stejně zasáhla veterinární správa a psi byli odebráni.

A vlastně stačí vzpomínka na mou známou, která měla ve stejném bydlení jednoho chovného kocoura. Už jsem psala - nejdřív přestaly chodit návštěvy k ní, pak už byl problém, aby na návštěvu přišla ona k nám. A že máme vlastní zvířata doma. Ale co je moc…

Prostě všeho s mírou. Ale ty zdrobněliny by možná šly.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:41:15 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Samozřejmě, že si zodpovědný chovatel fenu ohlídá, ale má to taky své nasledky. Mému známému pes vyškrábal dveře v bytě kvůli feně. Má ho mít kastrovaného a byl by klid. Stejně tak nekastrovaná fena, která se volně na vodítku prochází ulicemi a psi se mohou zbláznit. Nedávno jsem byla svědkem nehody, kdy psa, cítícího fenu, srazila dodávka. Oklepal se a kulhající běžel dál. No není už tohle důkazem, že kastrace by měla být na místě u obou těchto zvířat?


Ne.

Psi se dají vychovat (hřebci se taky na závodech pohybují v blízkosti říjících se klisen a fungují) a mít na vodítku. Pokud nestačí, stejně bych zkusila nejdřív chemickou kastraci.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:36:54 xxx.xxx.147.163
evcusik:

Poraďte jakou cestou zpevnění se vydat u základní výběhu / zimoviště.

- 15 koní

- 4 skruže na seno + ohrádka pro 2 balíky

- jílovitá půda, cca 1/2 výběhu je sušší, třetina je mokřad. Zdánlivě je to rovina, ale lehce se zvažuje.

- seno se zaváží traktorem 

- při tolika koní není zcela zabezpečeno odklízení hovňajsů, zatím řešeno bránami na jaře apod péčí

 - kamenolom v okruhu 5 km

- výrobci rohoží jsou v dojezdné vzdálenosti

Hledám hranici,  kolik je potřeba do to nasypat materiálu nebo počty rohoží, aby to mělo smysl a nebyl to jen plivanec do moře (resp drahý plivanec do moře). Mám nějakou představu, ráda bych zjistila jestli moje představa je mimo či nikoliv. Stačí nástřely co do minimální zabezpečení.

Děkuji


Kamarádka vyřešila přístupové cesty a zimní padoky prosívkou. Taky z blízkého kamenolomu. A můžu potvrdit, že zafungovalo. Už žádné tlačení koleček vrstvou bahna.

Jílovité podloží a svažitost má taky. Jenom koní je polovina. A hovňajsy odklízí každý den.

Ale třeba byste se mohly o problému pobavit. Můžu zprostředkovat kontakt, bude-li kamarádka chtít. Ale nemyslím, že bude problém.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:29:44 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

protože spousta lidí (včetně vás) si myslí, že kastrovat musí, když to ve smlouvě podepsali… Spousta pak splní, co slíbila - a tak jsou nakonec spokojení všichni. 


Taky jsme se shodly.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:28:24 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Fena hará dvakrát do roka, někdy třikrát. Jak se to liší od kočky, která může mít dvakrát až třikrát ročně koťata?

U útulků ocekávám, že dospělí psi a kočky jsou již kastrovaní. Mluvím o koťatech a štěnatech, které nejsou a ve smlouvě je podmínka kastrace. Tedy podle příspěvku výše není vymahatelná, takže defacto, na co to tam je?


Nijak. Jde o to, že fena se dá ohlídat. Venkovní kočka ne. A tak vznikají nechtěná koťata, o kterých jsem tu už psala.

Jenom tak. Slušný člověk dodrží. Ti ostatní ne.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:25:13 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Také by mě zajímal prostý názor na toto - nekastrovaný kocour - vadí, nekastrovaný pes - nevadí, nesterilizovaná kočka - vadí, nesterilizovaná fena - nevadí.

Myslím, že to není vadí-nevadí. Kdyby se dala kočka/kocour uhlídat stejně dobře jako pes - zodpovědnému majiteli pes neutíká - nebylo by nutné kastrovat ani ty kočky/kocoury. Možná nebylo, to možná píšu proto, že právě - kočka, která se mrouská furt dokola, to posléze odnese zdravotně. Jestli jsem to tehdy dobře pochopila, neb nejsem v kočkách tak sběhlá. Já sama za sebe, kdyby to šlo, tak kočky taky nebudu kastrovat, enemže ono to bohužel nejde.


Jsme se shodly.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:24:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Že to není vymahatelné? Tak to poté nerozumím proč to ty útulky tak mají. To by tedy neměli ani nárok mi zvíře odebrat kvůli porušení smlouvy. Smutné, že je to možné. Pak to poté se mohou chovatelé rozčilovat a nadávat pouze sobě, komu to své šlechtěné zvíře prodali. Sami si tak vytvářejí konkurenci na trhu a dovolují, aby se dál jejich výtvory množily. Je to pouze o tom, co dovolili.

Také by mě zajímal prostý názor na toto - nekastrovaný kocour - vadí, nekastrovaný pes - nevadí, nesterilizovaná kočka - vadí, nesterilizovaná fena - nevadí. Přitom vrhnou stejný počet mladých, stejně tak je to váže se zdravotními problémy, stejně tak jim to pudově ovládá chování. Proč by psi neměli vadit, ale kočky ano? Vždyť i pes může utéct a běžet za fenou stejně jako kocour za kočkou. A to nemluvím o škodách, které pes může způsobit, když se chce k feně dostat.

Nejsem chovatel, jenom člověk, který nad tím pouze uvažuje. Já třeba zvíře s PP nikdy neměla a ani po něm neprahnu. Spokojím se s vesnickou mickou a vořechem, které beru jako ty unikátnější.


Mají, ale je to opravdu právně nevymahatelné.

Kočky a feny se vesměs kastrují, ne sterilizují, co vím. A proč je mezi nimi rozdíl? No, protože fenu si zodpovědný majitel ohlídá. Venkovní kočku nelze. A s domácí nekastrovanou se stejně žít nedá. Nehledě na zdravotní problémy, které jí hrozí.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:12:58 xxx.xxx.147.163
Alegrie:

Proč by měla u porodu zemřít? Proč vlastně pohrdáte kočkami bez papírů, je jich pořád většina a určitě jsou stejně životaschopné jako s papíry.


Tak má ta vaše a budoucí ženich potřebná zdravotní vyšetření? Protože zrovna HCM je docela průšvih.

kometa
kometa 11.08.2023, 09:10:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Nevím, nechci se vrtat v tom slavném papír x nepapír, ale šlechtitelé také nejsou žádní svatoušci viz. zbabraná plemena psů, které už jenom díky šlechtění člověka trpí. Osobně se ale nedivím, že je zájem o kočky/psy bez PP. Ono kdyby se chovatelské stanice, které se pořád tím svým PP ohánějí, zamyslely, tak by jim došlo, že kdyby kázdé koťe/šťeně, které není určeno k dalšímu množení a je prodáno zákazníkovi pro radost, sterilizovali/kastrovali, tak by se nemuseli pohoršovat nad lidmi, kteří dál jejich výtvory množí, protože prostě můžou.


Takže navrhujete kastrovat mimina? 

kometa
kometa 11.08.2023, 09:02:47 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

přece mezi mnou a krávou nemůže být zas tak velký rozdíl!

😂 pomoct!


Ale jenom v těch cévách. Bachor a další části předžaludků nemáme - tam by se analogie hledala těžko.🙂