Aktuálně: 3 987 inzerátů203 928 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 12.08.2023, 19:30:53 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahojte. Chtěla bych si brzy splnit velký sen. Proto se zeptám, jak jste začínali s vlastním koněm ? Už jste měli nějaké základy v ježdění a péči o koně ? Co všechno jste museli před pořízením koně udělat ? A jak si vybrat toho pravého ?


Ano, 20 předchozích let, kdy jsem docházela do různých stájí a jezdila mnoho koní. A dívala se a poslouchala, jak to kde chodí.

Promyslet, jestli budu na koně mít finance.

Prvního koně jsem si vybrala po dvou letech, kdy jsem ho jezdila v oddíle. Tak jsem věděla, do čeho jdu.

kometa
kometa 12.08.2023, 18:13:55 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mám 3-měsíční štěně maltezáka. Při příchodu domů jakéhokoliv člena rodiny nás fenka vítá tak moc, že v návalu radosti si "učurkne". Sice jen pár kapek, ale stejně bych chtěla vědět, jestli je to normální. A když ne, tak co s tím. Měla jsem kdysi fenku boxera, ale už si nepamatuji, jestli to jako štěně dělala. Děkuji všem za odpověď. 


Je to normální.

kometa
kometa 12.08.2023, 18:11:46 xxx.xxx.147.163
Anet10:

Kometo, moje kamarádka chová achaltekince. Nádherní koně


No a vidíte, mně se nelíbí. Na mě jsou moc kostnatí a nohatí s jelením krkem - to není kritika, jenom můj subjektivní pocit. Já měla vždycky radši udělanější kulaté koně.

kometa
kometa 12.08.2023, 18:02:59 xxx.xxx.147.163
biaca:

To ano, ale kupovat bengálku bez PP je kupovat jehlu v kupce sena. Není to pouze o vzhledu, ale i o povaze. U této rasy je opravdu potřeba znát rodiče, aby se vědělo co očekávat (starší je povahou zcela po tátovi - tj. líný, ale mazlivý)


Já to vím. jestli to ví potencionální kupující, je věc druhá.

kometa
kometa 12.08.2023, 16:56:47 xxx.xxx.147.163
strapaty:

My psa a suku mame.A prave dnes som zbadal prve haranie.Takze zacina povinne oddelovanie.Nastastie, pes je maltezak a suka moskovak, jeden je interierovy, druhu to dnu nebavi, ma svoj koterec.Desi ma trocha to, ze o 2 tyzdne letime na dovcu.O psov postarane bude, svojrovci s tym nemaju problem, len…niekedy ma svokra svoju hlavu, a robi tak ako ju v dany moment napadne.A ci sa bude kastrovat, veterinarka povedala ze je to aj dobra prevencia u suky.Asi dam na jej rady.


Já bych nechala fenu dospět. I psychicky. Což u prvního hárání rozhodně není.

kometa
kometa 12.08.2023, 14:25:52 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Všimla jsem si, že mojí roční kobylce prasklo kopýtko. Nekulhá, myslím si, že to není hluboké. Můžete mi někdo poradit, zda je možné udělat první kroky bez veterináře či kováře? Díky moc


Foto by napovědělo.

kometa
kometa 12.08.2023, 14:12:40 xxx.xxx.147.163
Pérko:

Dobrý den, údajně by se nemělo ovcím dávat seno přes letní období ale jenom v zimě a v létě pouze pastva bez sena. Je to pravda? Může seno v létě nějak ublížit? Logické vysvětlení mě nenapadá snad jen jestli je bachor v létě stavěnej na zelenou píci a v zimě na skromnější krmení ?


Mně se to nezdá. Pro bachorovou mikroflóru je naopak lepší, když je KD pokud možno stejná celý rok. Což v případě trávy samozřejmě nejde, ale nevím, co je špatného na její kombinaci se senem.

kometa
kometa 12.08.2023, 13:58:47 xxx.xxx.147.163
acher:

Že by ježek zakousl slepici? Ježky máme ve stodole a jediné co vloni udělali bylo,že sežrali vejce,co si nanesla kvočna a seděla na nich.Takže tam nakonec seděla kvočna a pod ní nic.


Zakousnout asi ne, ale pojíst už mrtvou snadno.

kometa
kometa 12.08.2023, 13:51:54 xxx.xxx.147.163
Sobík:

Dobrý den, věděk by někdo jak jsou vysoké a dlouhé překážky na Velké pardubické. Ta nejvyšší a nejdelší? A jestli by někdo vědět jak vysoké a dlouhé byly ty překážky dřív protože jak známo se v posledních letech čím dál více zmenšují. Není to škoda, čekal bych že koni budou čím dál trénovanější s mnohem lepší výživou, tak dokáží překonávat větší překážky než dříve ne ?


Ochranáři. Pamatuji, že jeden rok jich  vběhla přímo na dráhu celá horda. Před koně. “Skvělý” nápad! Jezdci museli přibrzdit, tím koně ztratili rychlost před nájezdem a na následující překážce jich dost popadalo.

kometa
kometa 12.08.2023, 13:47:48 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Noo, já si kdysi chalupového kocoura také vyléčila injekcemi. Tuším byly 3 aplikace s odstupem a dávala jsem Ivomec (ivermectin). Ale to zlepšení bylo neuvěřitelně radikální hned po té první injekci.


Tak to měl kocour štěstí. Injekční ivermectin je určený jenom pro přežvýkavce a prasata, u psů, koček a koní se těžce nedoporučuje.

kometa
kometa 11.08.2023, 20:04:08 xxx.xxx.147.163
Emma:

Dobrý den, věříte na pověry s černou kočkou? Říká se, že jsou to služky ďábla. Když přeběhne černá kočka přes cestu, budete mít smůlu. Vím že to je nejspíš hloupost ale prostě v sobě mám ten spašný pocit zarytý. Když byste měli několik barev koček na výběr, schválně byste tu černou nevzali ? 🐈  


Nikdy jsem nevybírala kočku podle barvy. Všichni mí kocouři ke mně tak nějak přišli. Aktuálně mám černého a zrzavobílého.

kometa
kometa 11.08.2023, 19:57:30 xxx.xxx.147.163
Doron:

A co myslíte tím že práší ? Jsem natvrdlík..


Asi z peří. Ještě si pamatuji, že jako děti jsme měly doma korelu a jak to vypadalo, když se otřásla.

kometa
kometa 11.08.2023, 16:48:17 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

No a k subdur. hematomu - být Bobčou bych se víc hlídala, ptž není jen akutně vzniklý, ale může se rozvíjet týdny, ba i déle.


Tak snad jsme ji dostatečně vyděsily. V dobrém. Vždyť to děti učím a vysvětluji na obrázcích, co je subdurální hematom a proč ho neradno podceňovat.

kometa
kometa 11.08.2023, 16:42:05 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Aha. Takže mu slabost nedovoluje ten větší pohyb, chápu-li to dobře?

A myslíte, že jste to zachytila nějak v počátcích? 4 roky se mi jeví jako dobrá doba, mně chalupový kocour odešel na CRI snad po pár měsících od stanovení dg.


Nemyslím si že by byl slabý - viz, že pořád dokáže vyskočit bez problému na linku nebo parapet. Prostě jenom neběhá po bytě jako zamlada, což mi přijde přirozené. To za něj zvládá ten mladší.🙂 Hlavně po ránu.

Přes den pospávají oba stejně. Jako zrovna teď. Na gauči - vlevo Archie, vpravo Kubík. Jak může někdo nemít doma zvířata? Je to tak uklidňující.

A ano, asi jsem to zachytila v počátcích. Klasická PU/PD. A jela jsem k veterináři.

kometa
kometa 11.08.2023, 16:34:19 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, jak dlouho vlastně ten Váš kocour žije uspokojivý život s CRI?


Mám schovanou SMS, z července 2019. Takže 4 roky. Jo, je hubený až hrůza, občas blinká, ale žere, pečuje o sebe, pořád vyskočí na linku a sem tam si i spontánně popoběhne.

kometa
kometa 11.08.2023, 16:22:58 xxx.xxx.147.163
Bobca:

to jsem seděla u stolu a říkala to doktorovi-a sestra byla naproti stolu…Vlastně už znovu,už když jsem byla na rentgenu se žebrama,a volali mě na výsledky..že nechodím s každou blbostí k doktorovi a že jsem tu kapotu přeletěla a spadla s větší výšky..Hned zkraje jsem mu říkala,že chci rentgen hlavy,že tam mám nějaký neurologický nález,ale nedokázala jsem popsat jaký(neměla jsem sebou výsledky z neurol.)a že se cítím blbě,nemůžu moc pohnout hlavou a že mě divně pobolívá,což nemívám…no a nato ta sestra řekla to o tom protinárazu..Jestli to nebude dobré po tom hlídání,můžu jet ještě do Šternberka..

Dotaz..rentgenuje se i hlava?nebo jen CT,nebo MR?

Jo,a asi tam nic neviděl,bo mám prsíčka přes celý hrudník??😲


Hlava se zrentgenovat dá, ale subdurální hematom je vidět líp na MR nebo CT. Otřes mozku na ničem, tam se vychází z klinických příznaků. Za mě tě teda pěkně odbyli.

Prsíčka přes celý hrudník má více ženských, to není omluva.

kometa
kometa 11.08.2023, 16:11:44 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

zdroj informace?

já to znám jako normální 2 až 4x, přičemž může být pro konkrétní kočku norma i jednou i šestkrát


Zdroj informace? Mí vlastní kocouři. Jakmile jsem postřehla, že mi přibývá počuraný kočkolit,  jela jsem s nimi k veterináři. A bylo to tam - ledvinové selhávání.