Aktuálně: 3 987 inzerátů203 928 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 13.08.2023, 20:14:37 xxx.xxx.147.163
Doron:

A co je to GUJ prosím? Vysvětlíte někdo?

Geneticky upravené něco? 


Třeba jedinec?

kometa
kometa 13.08.2023, 20:14:00 xxx.xxx.147.163
list:

Ona by si (bez J) možná i povídala, kdyby bylo o čem, ale vy si tady jedete svou bez relevantní podpory svého názoru. Ale taky by mě zajímalo, co je to GUJ? 🤔


S Jirkou 54 nemá cenu diskutovat. To jsme vzdali už na IF.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:40:42 xxx.xxx.147.163
Arbora:

Do štatistík sa ale nedostanú kone, ktoré “iba schromli”, alebo boli utratené doma. Za mňa každá jedna úprava prekážok, aby boli bezpečnejšie-menšie priekopy, lepšie doskokové hrany, čitateľnejšie prekážky, sú len dobre. A to vravím ako dostihový fanúšik. 


O tom žádná.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:37:38 xxx.xxx.147.163
Andys:

Tak příbuznost samozřejmě na 100 % vyloučit nemůžu. A trochu jste mě nahlodali s tím rušením. Pohybují se tu potkani, jako do králíkárny se určitě dostat nemohli ale lézt po pletivových dvířkách asi klidně jo. Mohlo by i toto samiai vyrušit aby opustila mladé ?


Mohlo.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:36:41 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš

ale to není pravda. Koukněte se  např. na našeho Emilka. A mnoha dalších.  A to ještě nebyl doping.

Mě je šumák, když se nějaký trouba zabije v moto,  horolezectví  nebo letadle. Nevím ale, proč se k lidskému adrenalinu používají zvířata. 

Je to mimo mé pochopení 


Viz výše. Bez dostihů ztratí chov plnokrevných koní smysl. A nebudou ani jiná plemena. A spousta lidí přijde o práci.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:34:52 xxx.xxx.147.163
XY.:

Jo nejste můj šálek kávy a nevím jestli mám chuť se s Váma psát a reagovat na Vás vůbec  paní ….. .

A máte jediný hmatatelný důkaz že to co běhá po dvorkách jako hybrid není GUJ ?  Jinak je to pouze výkřik opět  do tmy.


Tak nereagujte.

Důkaz? Prostě vím, že tomu tak není. Je to otázka šlechtění a selekce. Jako u všech zvířat. Nebo myslíte, že třeba plešaté kočky nebo strakaté korely jsou taky GUJ?

kometa
kometa 13.08.2023, 18:30:09 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

A nechceš si Sobíku jít na Psychu?

Co je pěkného na tom, že si kůň zlomí vaz, nebo nohu?

Ty by jsi asi, kdyby byla veřejná poprava na náměstí, byl v první řadě.

Už je jiná doba a Ted" se snažíme zvířata takových akcí ušetřit.

Bohužel pardubická je závod hloupých, ale bohatých. A bohužel je sponzoruji, třeba( Generali Česká pojišťovna  daší)

Chce to čas, než to zakážou.

Podobné je F1 a Malboro❌


A pak půjdou všichni tihle koně do salámu. Nemyslím, že to bude zrovna výhra.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:27:17 xxx.xxx.147.163
Sobík:

Nechci jít na psychinu. Já nikde ani nepsal, že je něco pěkného na zlomeném vazu. Ale je to proti všeobecnému trendu. V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš a u koní že by to bylo obráceně, když genetika jde dopředu a výživa taky? To je to, co mě na tom zaráží.


Vlasty si nevšímejte. To je takový provokatér.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:26:16 xxx.xxx.147.163
Sobík:

Nechci jít na psychinu. Já nikde ani nepsal, že je něco pěkného na zlomeném vazu. Ale je to proti všeobecnému trendu. V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš a u koní že by to bylo obráceně, když genetika jde dopředu a výživa taky? To je to, co mě na tom zaráží.


Však jsem psala - protože ochranáři. A navíc, zrovna u těch koní jsou i jiné vlastnosti než rychlost  a schopnost skákat. Teda do závodů je to samozřejmě důležité, ale třeba ovladatelnost taky. A to pak ocení jezdec, který si vyřazeného dostiháka koupí. Nebo toho, který není dost dobrý od začátku.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:23:10 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

No jo Tetičko,

Jenomže vy to vidíte jinak. Majitelé vrážejí do koní desetitisíce měsíčně.   No nevím kolik. Ale jste o pár nul vedle.

Nicméně jsem neviděl na Nově, že by se nepřiživily na nějaké nepříznivé zprávě, co se stalo na dostizích. Trochu si myslím . že na to lidí čekají.

A taky jsem nemyslel jenom koně.

Počkáme na reakci Sobíka 


Vy nevíte, kolik. Ale víte, že jsem o pár nul vedle. To mi přijde zajímavé.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:21:56 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Děkuju, já zítra koupím 25kg pytel směsi pro nosnice a zkusím ro rozjet. Ale takto jsem to dělat nechtěl do budoucna, chtěl bych je mít na klasickym vesnickym krmení vždyť to tak dřív chodívalo….


Viz bodlinka.

Ano, ale ze slepic našich babiček asi nevypadlo 300 vajec za rok. Pak se tady řeší, že slepice žerou vejce nebo samy sebe, protože je lidi prostě nenakrmí.

Můj oblíbený příměr- jako když do ferrari nalijete nekvalitní benzín.

kometa
kometa 13.08.2023, 18:19:11 xxx.xxx.147.163
XY.:

No přít se s Vámi nebudu ale že jsou ,, GUJ " je s podstati věci více méně  zcela jistě.  Kde v touze produktivitě se tam dělají větší či menší zásahy. 


Blbost!

kometa
kometa 13.08.2023, 16:33:29 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Tak vysoké, aby si aspoň desetina koní zlámala nohy nebo zaváhala. Drama musí být. Lehce za hranicí fyziologických schopností zvířat. Co kostra unese.


Jasně, majitelé vrážejí do koní desetitisíce měsíčně, aby je pak v dostihu nechali zabít. Fatální případy se počítají v jednotkách procent, rozhodně to není desetina.

Mimochodem, vím o třech utracených koních, všichni si zlomili nohu ve výběhu. A tuším, že se to “podařilo” i inkriminovanému Železníkovi.

kometa
kometa 13.08.2023, 13:16:59 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Ak píšem hlúpe zviera, samozrejme tým myslím v porovnaní s inými, nechcem haniť nijaké plemeno, ale proste keď sa každý deň nosí krmivo pre ovce a kozy na jedno miesto a kameruny bľačiac bežia do inej ohrady, tak…🙄


Náš ošetřovatel na školním statku se takto dost nelichotivě vyjadřoval o perličkách. Že slepice není problém zahnat do nočního oploceného výběhu, kde je i kurník, ale perličky nepochopily.

kometa
kometa 13.08.2023, 13:12:03 xxx.xxx.147.163
Doron:

Jednou jsem hannoveráka měla. Měl nádherný chody ale i výborně skákal. Ve volnosti, na jízdárně, si rád sám něco skočil, jen tak pro radost.

Kamarád mi ho obsednul a koník pod ním chodil, jak švýcarský hodinky. Já na něj ale vůbec nestačila , mladej kůň a netalentovaný jezdec byla blbá kombinace..

Líbilo se mi na něm, že byl takovej dopřednej, jezdila jsem před tím čétéčka, který musel člověk pořád tlačit dopředu, takže byl po vyjížďce víc unavenej, než kdyby šel pěšky 😅.

No, pak mi kamarádi řekli, že je ho pro mě vyložená škoda , že koně zkazím a sebe zraním, tak jsem ho prodala.

Udělal pak sportovní kariéru a měl i hezkej důchod a vůbec dobrej život beze mě…


Pro mě by bylo takového koně taky škoda.

kometa
kometa 13.08.2023, 11:35:53 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

A hrozí i křížení psů z vlky, což způsobí ztrátu plachosti.


Nevím, jak teda u vlků, ale když to beru podle toulavých, téměř divokých koček - tam žádná ztráta plachosti není. Ani u jejich koťat. Hodně lidí řeší problém, jak takovou divokou kočku/kocoura odlovit, aby ji/ho dostali k veterináři - kvůli kastraci nebo ošetření.

kometa
kometa 13.08.2023, 11:29:11 xxx.xxx.147.163
Anet10:

Ona kamarádka je taková zvláštní. Vždycky se jí líbili koně, kteří nejsou jednoduchý, ale něčím se liší a achal se liší opravdu hodně. Má 9 koní, ale mezi nima A1/1. Za mlada dělala u dostihových koní, ona se pro koně narodila, kůň buď v člověku je a nebo není. To samé je se psy. Nikdy neměla štěně, vždycky si brala nechtěné z útulku nebo ty, jež se lidi chtěli nějakým způsobem zbavit.Zrovna teď má odněkud ročního ohaře . Dlouho jsme se neviděly, potkaly jsme se tento týden ve městě, tak k ní příští týden jedu, sama jsem zvědavá, na koně, na psa atd.Mě se líbí hannoverský kůň a ze sportu nejvíc drezura.


A tak ta kamarádka nemusí být nutně zvláštní. A jestli má pro zvířata cit… Já ne, mně vyhovují koně s nekomplikovanou povahou, takoví ti blbuvzdorní. A až(jestli) si někdy pořídím psa, tak budu mít stejný požadavek. Kromě toho, aby byl malý (bydlím v garsonce, 2. poschodí bez výtahu).

Jo a dobře ježděný hannoverák je na drezurním obdélníku pastva pro oči.

kometa
kometa 13.08.2023, 11:20:57 xxx.xxx.147.163
Pacík:

Nechci zde vyvolat nějakou bouři ale přesto mě to zajímá. Jak se vy majitelé koní díváte na koně jako jatečné zvíře? Schvalujete to nebo odsuzujete? A kdo je proti, dá si k obědu třeba vepřový řízek nebo jste vegetariáni? Jsou země, kde se koni chovají na maso jako u nás skot.


Neutrálně. Právě proto, že nejsem vegetarián, tak nebudu nic a nikoho odsuzovat (muslimové nejedí vepřové, Indové hovězí, u nás by zase neprošel pes nebo kočka). Neměla bych problém koňské maso jíst. A že vlastního koně mám.

Spíš mi vadí nehumánní způsob přepravy nebo porážky.

kometa
kometa 13.08.2023, 11:15:52 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, jsem nováček, co se týče chovatelství, ale zkouším to. Začátkem července jsem koupila 7 slepic , údajně byly po první snášce. Domnívám se, že byly z klecí, byly strašně oškubané a měly přerostlé pařáty. Místo toho, aby obrostly, vypelichaly tak, že vypadly jako připravené do hrnce. 4 týdny nesnášely, pak jsem měla 1 vejce za 2 dny, včera poprvé 2 vejce - úspěch 🙂Krásně obrostly, jsou to už ty klasické slepice, co znám od babičky, ta mě utěšuje, že jakmile obrostou, tak se snůška upraví. Snad to tak bude. Krmím pšenicí (namočenou), strouhám řepu a brambory, míchám to s pšen. a kukuřičným šrotem, někdy přidávám slunečnici, vitamíny dodávám formou směsi pro nosnice. Občas dávám také vařené vepřové kůže nebo krev. Vodu mají k dispozici. Není možné, že přes veškerou věnovanou péči prostě snášet nebudou, protože jsou staré a vynešené? Lze to teď vůbec nějak poznat? Dík předem za rady a je "jídelníček" v pořádku?


Viz výše.

Jestli to jsou opravdu nosní hybridi z klecí (jako, že asi ano), tak je pro ně KD nedostatečná. Tyhle slepice prostě potřebují opravdovou “forsáž”, aby mohly ukázat, co v nich je.

kometa
kometa 13.08.2023, 07:24:23 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda kůň bude žrát i trávu starší přerostlou, proč se říká, že tráva sečená strunkou není "pro koně". Když poseču louku mám to nechat uschnout tak, obracet a až to bude suchý tak shrabat, nebo pokosit a pak naházet na kupky, doschne to taky? Prosím o radu, i když věřím, že se vám to musí zdát směšné, leč pro mě velice důležité

Děkuji


Stará přerostlá tráva je fajn pro prakoně.

Seno se seče, obrací , pak se nakupí a odveze.