Toto vyplivl Google o leukóze, zároveň ale kdesi dávali rovnítko mezi leukémií a leukózou (takže chyba):
“Virové onemocnění způsobuzájící lymfosarkomy na různých vnitřních orgánech. Klinické příznaky závisí na umístění tumorů a mohou dále zahrnovat nechutenství, chřadnutí a ztrátu hmotnosti.”
A ještě chybí leukocytóza = zvýšený počet Leu.
My se učili to, co jsem napsala. Leukémie = změny v KO. Leukóza = změny orgánové (v podstatě nádory mízní tkáně). A všechno to dělají retroviry.
Takže možná trochu slovíčkaření? Protože tak jako tak je to onemocnění vážné a povětšinou smrtelné.
Tak dávám zas nějaký update: Po domluvě s dr. je Fido již na dvou dávkách inzulínu denně. Ale je to logicky menší počet jednotek, než když měl dávku jednu; akt. 2x denně 5 UI Lantusu.
Ještě doplňuji: Něco přibral, myslím, že katabolismus se zastavil, když jej pohladím, cítím svaly. ALE: Víc mi polehává, nejvíc, když jde domů z venku. Dříve to nedělával, teď si ve výtahu lehne (dost pravidelně) na zem. Celá vyplašená jsem to dr. telefonovala, že mám strach z diab. neuropatie…a ta mi řekla, že prý je u koček vzácná. Že prý spíš půjde o problém s klouby. Ach jo… Při další prohlídce koukne i na toto.
Ad neuropatie. Od kolegyně vím, že u koček se projevuje spíš plantagrádním postojem a pohybem.
Neodborná, chápu, to snad nikdo nedělá… až na množky. Takhle… teoreticky můžu rozmnožit cokoli, ale musím zajistit, že děcka se nebudou množit takhle nějak podobně. Vyrobím jatečného psa. Oni se dnes také moc nedožívají… nadsázka. A to jsem chtěla celou dobu tak nějak říct, že pokud fakt nejde o nějaký speciální jev, kdy dojde k uhynutí už v břiše, to bylo aj u nějaké barvy, že? …tak jde pouze o ne/odbornou práci.
Ano, třeba kůň albín homozygot se vůbec nenarodí, už v rané fázi březosti dojde ke vstřebání zárodků.
A jak to jateční zvíře stvoříte? Jakože neva, že to bude tupé křivé kvasimodo se třema nohama, dyž je to k jídlu? Mám k obědu vajíčka, když si představím, že jsou od zvířete, co se vlastně trápilo… já jsem dopustila to trápení… no tak to nebudu jíst.
Reagovala jsem na problémy s neplodností, že to nevadí. U mezků a mul přece taky ne.
Dobrý den, rád bych si pořídil menší kozu, nejspíš Holandskou. Ale mám loveckého psa, byly by na stejném pozemku ale koza oddělená pletivem. Přesto, nebude koza zbytečně moc stresována nebo by si mohli na sebe zvyknout. Děkuji.
Bude stresovaná už jenom tím, že nebude mít stádo.
Je to pořád dokola. Chov jedné kozy (ovce, koně…) je týrání.
Myslím si ,že ani u jatečných zvířat by to nemělo být jedno.Malá odolnost,problémy s reproducí,možná změna chování. Ono se moc nevyplácí do toho příodě až tak kecat.
Jatečné zvíře nechci rozmnožovat, ale zkonzumovat. Proto to nevadí.
myslíte si, že minimálně podle vzhledu je tento ptáček zdravý? Někdo předemnou mu odstřihl letku, ale ta se mu bleskově hojí. Trápí mě to, jak je vypelichaný a nechuť k vylezení z klece, jeho kamarád funguje bez problému...
Taky bych se chtěl zeptat, jestli si drápky brousí sami a nebo jestli jim je mám šmiknout.
Nejsem žádný odborník, ale ty drápky jsou brutálně přerostlé. Odkud ho máte?
Kometo, nikdo nic takového nechce dělat. Respektive, tenhle první příspěvek je 14 let starý. Kdosi dnes obnovil vlákno s tím, že “řeší něco podobného” a táže se, jak moc vadí takto vzdálená přízeň.
Víceméně koncenzus, že se jedná o případné spojení s polostrýcem, genetická vzdálenost na úrovni bratranec - sestřenice, a co si o tom kdo myslí😀. U druhů, které jsem zvyklý řešit já (ne psy) je tato genetická vzdálenost ještě zlatá, zvlášť pokud se jedná o jedinou generaci.
Zejména u drobných hospodářských zvířat, kde velká část potomků bude tak či tak jatečných, mnohý chovatel v praxi raději sáhne po příbuzném kvalitním zvířeti z vlastní linie, než riskovat cizí, sice nepříbuzný kus, o kterém (a jeho rodině, čistokrevnosti a vadách) neví nic a může mu snadno zkazit chov…stává se relativně často.
Souhlasím. U hospodářských jatečných zvířat je to jedno. Blízká příbuzenská plemenitba se občas používá i u koní pro upevnění nějaké dobré vlastnosti nebo při úzké chovatelské základně (třeba černý starokladrubák). Navíc ji koně relativně dobře snášejí. Ale i tak se to musí umět.
Psi ne.
Odpověď na anonymní, který řeší “něco podobného”. Nepřímá.
Ano, při velkém zvětšení mi to taky tak přišlo, i když při normálním prvním pohledu jsem si řekla, že se někde porvala a zanítilo se to.
Zadavatelko, jsou to jen fleky, nebo je to vystouplé? Jelikož to nevidím na vlastní voko, netroufnu si říct. S tímto bych asi na veterinu jela. A to se objevilo náhle, nebo to několik dní, týdnů roste?
No, všechny reagujeme na 2 roky starý příspěvek, takže se odpovědi asi nedočkáme.
Osobně mě jako fígl se osvědčila stará naběračka, jednoduše když kocour začne tak jsem u něj a zachytím. Ty skvělé kuličky na odběr ne vždy fungují - u mě kocour takto trpěl půl dne a neoskočil si, ale ani si nedovolil nikde udělat loužičku. Podle mě toto je ten nejšetrnější způsob.
Pokud mu touto akcí čurání leknutím nezastavím.🙂 Jako jo, je to dobrý nápad, jenom nemám vyzkoušeno.
Souhlas, ta odběrová sada je super věc. Nicméně správný veterinář by měl umět moč kočce odebrat přímo z močového měchýře. Výsledek je pak nejvíce vypovídající.
To jo, ale pokud je to kvůli vyšetření indikačním papírkem, tak to stačí. A pro kocoura je to méně stresující.