Aktuálně: 3 987 inzerátů203 928 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 15.08.2023, 19:07:43 xxx.xxx.147.163
Marcela:

Dobrý den, dá se nějakou veterinární metodou zjistit přesný termín říje u klisny, která nemá výrazné příznaky? Vím, že u psů se z krve stanovuje přesný termín, jde to i u koní? Děkuji, Marcela


Ano, jde. Vnitřní ultrazvukovou sondou. Repro veti mají.

kometa
kometa 15.08.2023, 19:03:51 xxx.xxx.147.163
Skeeve:

A ten dobytek je živ ze slunečního svitu?? Sami máte svá zvířata, tak maličko přemýšlejte, ne? 


No, já to pochopila tak, že kilo masa je energeticky jinde než kilo zeleniny. Vždyť všichni býložravci tráví většinu života spásáním trávy, listí a tak, čehož je docela dost na objem a hmotnost. Aby přežili. Zatímco lev sežere kus zebry a má na pár dní vystaráno.

Ale za mě je lidí prostě moc. Ať už konzumují cokoliv.

kometa
kometa 15.08.2023, 13:37:25 xxx.xxx.147.163
jarsm:

Kastrace má vliv na kvalitu (lesk) srsti? Mám 3,5 letého dlouhosrstého trpasl. jezevčíka ve dvou letech kastrovaného. Dostává kvalitní granule a lososový olej ale taky se moc neleskne. Před ním jsem měl černého kokra a ten se leskl na dálku. 

Obrázek

Ano, má . Dlouhosrsté jezevčici mé kamarádky se po kastraci vrátila štěněčí srst.

kometa
kometa 15.08.2023, 09:25:44 xxx.xxx.147.163
Roland:

Dobrý den, máme půlroční britské kotě. Najednou postupně sláblo až přestalo skoro chodit. U veterináře mu diagnostikovali slábnutí svalů kvůli nedostatku selenu. Setkal jste se s tím někdo a jak doplňujete selen? Díky předem Roland.


A to vám vet neřekl, jak ho máte doplňovat?

A ten nedostatek selenu byl diagnostikován jak? Vyšetřením krve?

Co vím, tak tohle je problém hlavně u jehňat, kůzlat a kuřat. Případně telat nebo hříbat. Ale že by byl u koťat, čtu poprvé.

kometa
kometa 15.08.2023, 09:20:40 xxx.xxx.147.163
Jesie:

Ahoj,

napadlo mě založit diskuzi pro rady a typy u dušného koně,co funguje nebo je naopak vyhozené peníze.


Prosím tipy, ne typy.

Jinak viz Buggyra.

kometa
kometa 15.08.2023, 09:18:40 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Sice to neni aktualni,ale chcu se zeptat na jednu vec,da se rozdojit zasusena koza ktera zjara nezabrezne?


Kozy zabřezávají spíš na podzim, ne?

U nás se párkrát kozy rozdojily samy, bez zabřeznutí. Nijak jsme o to neusilovali.

kometa
kometa 15.08.2023, 09:15:33 xxx.xxx.147.163
biaca:

Opravdu máte problémy s gramatikou. 


Myslím, že to dělá schválně. Protože má radost z našich reakcí.

kometa
kometa 14.08.2023, 16:51:41 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrej, má někdo zkušenost s chovem králíků na chalupě, kam by bylo dojížděno 2 x týdně. Jaké plemeno?


Viz acher. Pokud chovám zvíře, je potřeba DENNÍ krmení, napájení a kontrola.

kometa
kometa 14.08.2023, 15:29:55 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Děkujem za fotos👍Jéjda, jak já už nebyla dlouho v lese, teď si to uvědomuju, určitě dva roky😢 Říkala jsem si, že si lesem zase projdu, až nebude vedro a když nebylo, nebyla jsem doma😟 A teď to počasí bude zase pro mě na chuja, takže asi až na podzim😎

Tučnice…nevím, jestli se neříká hovorově tlustici, ale jinak je tučnice masožravka. 


To jsou 2 různé kytky. Tučnice je masožravka, tlustice sukulent. Mám doma.

kometa
kometa 14.08.2023, 13:16:54 xxx.xxx.147.163
Kilian:

..ta kvetoucí kytka je krásná voskovka, většinou ji ale lidi mají zavinutou s nějakou oporou…pořád se na ni chystám, ale zatím jsem na ni nenarazila…


Mně se vine po nevyužité garnýži.

kometa
kometa 14.08.2023, 11:49:06 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

není kastrovaná?


Přesně to mě napadlo, ale zadavatelka se o tom nezmiňuje.

kometa
kometa 14.08.2023, 11:47:33 xxx.xxx.147.163
pif:

Milá Bodlinko, pokud je účelem této diskuse strašit a né radit, tak přeji hodně úspěchů. A “bezpečná” dávka ? Krávy dostávají až 1 kg melasy denně !!!


Bodlinka je vet a její rady jsou k věci. A nemůžete přece srovnávat bachor krávy a ovce, co se týče jeho objemu.

kometa
kometa 14.08.2023, 11:42:40 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Vitaminy jsem si říkala, že bych jako Roboran pro slípky dávala. Můj plán je, že když budem v práci, budou holky ve výběhu, ten právě nebude přes celou zahradu, takže je mi jasný, že to tam za nějakou dobu zdevastujou, ale zase budou v bezpečí - chci to mít celý zapletivovaný i shora. No a pak se půjdou venčit, takže na něco přirozenýho si taky přijdou. Ale nebude to celoden, jen o víkendu. 

No jo, pravda v zimě…….na zimu jsem zapomněla. No ale sakra, jak to měly babči dřív v zimě. Dočetla jsem se, že v zimě dávat kukuřici asi ve vyšší dávce, že to dodá energii.

edit dva - no to už jsem načetla, že když nebudu dávat řádnou KD - což bych právě nechtěla tak jako tak, tož že pak holky nenesou. a taky je nesmim zasádlit, to už taky vim a kurnik, pak že to nejni věda, ty slípky.


No, ony ty slepice dřív v zimě nesnášely, taky už tady bylo na toto téma vlákno. Uchovávání vajec ve skle. A v létě se počítalo se ztrátami (liška, jestřáb a tak). Mohly si leccos obstarat, ale…

kometa
kometa 14.08.2023, 11:37:22 xxx.xxx.147.163
Petra:

Dobrý den, potřebuji poradit. Nás tříletý kocour poslední dobou má problém s vyměšováním moči. Už byl na vyšetření a dělají se mu močové kamínky. Ty mu asi začínají vadit při čůrání. Vet naznal, že jakmile se to bude opakovat nebo zhoršovat, tak bude nutná operace a zaveden vývod. A má otázka, jak takový vývod vypadá? To tam bude nosit nějaký pytlík jako to bývá u lidí? Nebude lepší to nedělat? Děkuji za odpovědi.

Petra N.


Jako trvalý vývod? V kterém úseku močového aparátu ty kamínky jsou?

kometa
kometa 14.08.2023, 11:34:27 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Kdyby zajímalo začátečníky různá označení a zkratky plemen:

  • A1/1- anglický plnokrevník 
  • A1/2-polokrevník 
  • QH- quarter horse - am.plemeno 
  • PH- paint horse 
  • AP- appalosa 
  • ČMB-českomoravský belgik 
  • ČT- český teplokrevník WPB- welš

Koho napadají další, může doplnit…


Moje KWPN.

kometa
kometa 14.08.2023, 11:25:46 xxx.xxx.147.163
Saga:

Jarus87 mám velmi podobnou zkušenost. Jednou se k nám domů přijeli podívat “na koníčky” známí s malým synkem. Přijeli dřív než jsem čekala a já zrovna měla králíka pověšenýho za nohy a byla uprostřed stahování. Synek když to viděl, tak blinkal (věk 10 let, žádný mimino), na koníčky už tak nějak nedošlo, protože ten napůl stažený králík je konsternoval tak, že to nedali a odjížděli se slovy, že přijedou jindy, že stejně ještě musí do Billy pro mletý do burgrů! To si jenom řeknete WTF? P.S. ta telata vám závidím, my už je nemáme kam dát, protože koně😄


Jasně, to maso do burgrů vyklíčilo přece na policích.😉Už balíčkované.

kometa
kometa 14.08.2023, 11:23:33 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Strašná představa,koním vděčí lidstvo za tolik…Ve Francii žerou i hříbata…Vím že mnozí si řeknete zvíře jako zvíře,ale nejaký blok by člověk  v sobě měl mít.Psy taky nejíme…


A těm kravám ne? Mléko, máslo, sýry.. Ne, nemám blok u ničeho. Jak napsala efe - důležité je, jak zvíře žilo a jak rychlá byla smrt.

kometa
kometa 14.08.2023, 11:19:15 xxx.xxx.147.163
JanaJanaJanaJana:

Být vegetarián ale není ctnost.

Není problém zabít, ale důležité je, jak smrt proběhne… a také nechat důstojně žít.

Velkochovy jsou věc hrůzná, především klecové chovy slepic a chovy prasata. Viděla jsem, stačilo, i kdybych se měla k masu vrátit, tohle není cesta pro mně.

To samé jatka, ta zvířata prokazatelně vědí, že zemřou - a v tomhle stresu jsou x hodin/dnů, než přijdou na řadu, je mi z toho úplně úzko, když na to pomyslím.

O transportech nemluvě.

Myslím, že máte dobrý přístup, ono to lokální čerpání potravin je stejně jedna z nejekonomičtějších a nejekologičtějších cest.


Ano, a proto kupuji domácí kuře a domácího králíka. Občas hovězí na tatarák z biochovu. Akorát to sem tam vepřové a rybu nemám úplně ošéfované (teda kromě vánoc).

kometa
kometa 14.08.2023, 11:15:15 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

jím maso a jím i koně 🙂

A asi bych snědla kdejaké maso, kdyby bylo vyhovujícně upravené - já mám maso docela ráda.


Mám to stejně. Neošklivím si žádné maso a priori.