Aktuálně: 3 960 inzerátů203 929 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 17.08.2023, 19:36:36 xxx.xxx.147.163
biaca:

Já furt o tom problému přemýšlím - vždyť i ty největší šunty jako Whiskas obsahují selen. Podle mého si pravděpodobně tazatel vzal mladší kotě - jinak si neumím vysvětlit proč by kotě sláblo. Ale, že by veterinář nepoznal, že se nejedná o půlroční kotě? Opravdu by mě zajímalo odkud to kotě je.


Selenem to fakt není. 

Zadavatel píše o půlročním kocourkovi. Ale nezmiňuje se, jak dlouho ho mají.

Já mít půlroční kotě, které mi slábne tak, že už skoro nechodí, tak už jsem dávno u veterináře. A budu chtít koprologii, vyšetření krve, případně RTG a sono. A klidně to všechno zaplatím. Až pak se dá od něčeho odpíchnout. A nenechám si vnutit pofidérní granule.

kometa
kometa 17.08.2023, 19:30:54 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

policajty fakt volat nemusíte. na to jsou pravidla, škoda na majetku třetí osoby, škoda na silnici nebo svodidlech, škoda nad 100 tisíc na autě nebo zranění nebo úhyn osob.

zvěř ale nikomu nepatří a majetkem se stává až když je ulovená. takže jí nemůže vzít jako náplast na způsobené útrapy, ale zároveň se nepočítá jako škoda na majetku

a policie vám nijak s ničím nepomůže. pomůže nafotit si škodu pro pojištovnu, mrtvýho debila odtáhnout ze silnice a pokud auto jede, tak prostě jet. protože ve čtyři hodiny ráno čekat u srny hodinu na benga zní jako špatný nápad.


Já tenkrát volala. Právě kvůli tomu, aby oslovili příslušné myslivecké sdružení, které mohlo srnu utratit. Slíbili, že přijedou. Nečekala jsem na ně. Ani to po mně nechtěli.

kometa
kometa 17.08.2023, 13:40:35 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No tvrděj to odborníci, že jo. Já to nevím, já abych mohla dělat na Vás chytrou sem se musela zeptat dědka gůgla


Já se strejdy gůgla taky často ptám, to není ostuda. Takže koplín = kurník. Že járek = potok (byla otázka Na lovu a věděla jsem) si pamatuji z Gabry a Málinky, tohle ne.

Málokdo ovládá všechna nářečí. Třeba - furtka, muroř, smykač se… To je zase blízké mně.

kometa
kometa 17.08.2023, 13:32:14 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Kurnik


Já jsem pochopila. Jenom nechápu, že někdo položí dotaz a nezkontroluje si, jak ho napsal. Nebo slovo “koplín” nářečně existuje?

kometa
kometa 17.08.2023, 13:27:06 xxx.xxx.147.163
Gréta:

Ahoj, naší kobylce vždycky hodně lupne v zadních končetinách, když se pohne. Jen než se rozchodí, pak už je to dobré. Tváří se že ji nic nebolí, skáče a běhá normálně. Jsou nějaky minerály které by ji v tomto pomohly? Děkuji, 


On by jí hlavně pomohl veterinář - ortoped. 

kometa
kometa 17.08.2023, 13:24:37 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, poradíte my  nějaké plemeno slepic co se ve volnosti nevzdálí daleko od koplína.


Ehm, co je to koplín?

kometa
kometa 17.08.2023, 13:21:20 xxx.xxx.147.163
Akvoš:

Ahoj vsem chovatelum rybicek ale mam dotaz ,samec porad honi samici a je pokosana na boku .Zajimalo by mne jeslt to je normalni??Dik za kazdou odpoved.


Viz výše.

Ano, je to normální. Pokud máte malé akvárium, málo zarostlé a poměr 1:1… Nepíšete, nedáte foto…

kometa
kometa 17.08.2023, 13:10:46 xxx.xxx.147.163
Hajný:

Lidi opatrně!!! Kdo si vezme sraženou zvěř domů velice riskuje je to kvalifikováno stejně jako pytláctví a hrozí mu odnětí svobody. Proto je vždy lepší nahlásit škodnou událost myslivcům ať už srna přežije nebo ne. 


Já hlásím policii. Jedenkrát. Viz výše. Málokdo má telefon na příslušné myslivecké sdružení. Já taky nemám.

kometa
kometa 16.08.2023, 19:52:04 xxx.xxx.147.163
Doron:

Když byste si ji chtěli vzít a sníst, musíte dát pozor, aby vás při nakládání nikdo neviděl.😊


A hlavně rychle vykrvit.😉 A vykuchat.

kometa
kometa 16.08.2023, 17:15:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, je mojí povinností nahlásit střet auta se zvěří myslivcům? Co mi hrozí když tak neučiním? A má vliv jestli srna přežila nebo byla usmrcena?


Nehrozí vám nic, ani když tak učiníte.

Je jaksi etické, zavolat tu policii. Protože zvíře může být zraněné a trpět. Já takhle jednou volala, když srnu srazil přede mnou jeden blb, který strašně pospíchal. V obci. A srna nemohla na zadní, takže mi šlo o zkrácení utrpení.

kometa
kometa 16.08.2023, 16:14:27 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravim všechny koňáky. Mám problém, kobylka, která je teď na louce celý den, tak pochytala spoustu klíšťat. Jak je odstranit. A dáváte někdo B-komplex? Díky za rady.


Já je taky na férovku vyškubávám.

kometa
kometa 16.08.2023, 16:09:55 xxx.xxx.147.163
Jirka a Kamča:

Dobrý den. Jsme sourozenci 12 a 14 let a máme rádi zvířata, máme pískomily, andulky a morče. O vše se vzorně staráme tak že rodiče nemusí nic dělat. My bysme tam chtěli chovat několik slepic, ale rodiče nám to nechcou dovolit, rozmlouvají nám to. Prý slepice smrdí. Tak nám prosím poraďte, jestli když si pořídíme 5 slepic budou na zahradě páchnout a taky jak je chov slepic finančně náročný.


No, ono smrdí každé zvíře (vlastně i člověk), když se zanedbává hygiena. U slepic (a drůbeže vůbec) je problém, když by zahrada pro ně měla být současně i pro vás. Viz assil. Psí nebo kočičí bobek snadno seberete a nebude jich ani tolik, jako těch slepičích. Tam to opravdu moc reálně nevidím.

kometa
kometa 16.08.2023, 16:05:36 xxx.xxx.147.163
Arenka:

Dobrý den, mám několik otázek ke psím hotelům. Kolik jich u nás vlastně je a jak to v nich chodí ? Už jste je někdo využil? Co tam psi dělají mají nějaké aktivity? Jak tam může zůstat pes dlouho? Jak je to s krmením? A cena?


Viz Zrzavci. 

Je to stejné, jako když vybíráte tábor pro dítě. Více možností, různé úrovně.

kometa
kometa 16.08.2023, 16:03:41 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Protože jste z oboru a víte, na koho se obrátit. Protože vás ten dotyčný, na rozdíl od ,,normálního" pacoše, vezme. 


Moje dvorní veterinářky vezmou každého. Protože jim jde v první řadě o zvířata a ne o to, jak si namastit kapsu. A nemají problém poslat pacienta na specializovanější kliniku s lepším vybavením, když naznají, že je to potřeba. A nehrají si na vševědoucí.

Ale v případě zadavatele nevím. Čekáme na odpovědi.

kometa
kometa 16.08.2023, 15:55:09 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Pan doktor je dealer těchto značek, stejně jako myslím všichni veti, v každé ordinaci je najdete. Můžete nám zadavateli tedy napsat, co kotě žralo doteď? Veterinář vám místo masa dopručil granue? Vycucal si z prstu diagnozu, respective nejspíš vygůglil, když neví, že masožravců se tento problém netýká a že se u nich řeší masem, ne granulema. Ani nebudu psát ,,vyměňte veterináře", protože si myslím, že v dnešní době stejně na normálního, stejně jako na normálního doktora nenarazíte🙄


Se musím ohradit. Já mám štěstí na normální doktory. Lidské i zvířecí.

kometa
kometa 16.08.2023, 15:46:45 xxx.xxx.147.163
biaca:

A čím jste ho krmili? Selen je v mase? Opravdu se mi to nezdá. 


Právě, že je i v mase. Nedostatek se popisuje v podstatě jenom u býložravců. Ti ho získávají z rostlin a ty zase z půdy. Šelmy, které jsou  na vrcholu potravního řetězce, ho mají dost.

Na mě to působí, že vet neví. Tak proč neprodat granule, že?

A pořád mě zajímá to vyšetření krve. A jestli má papíry jsme se taky nedozvěděli.

kometa
kometa 16.08.2023, 15:40:36 xxx.xxx.147.163
Roland:

Právě že jsme nekrmili granulemi ale už jsme začli. Selen je prý totiž přidáván do krmiv pro spravny vývin svalů. Doporučil značky Hills a Royal Canin tam se na selen dostatečně myslí. Jednorázovou dávku jsme dostali v injekčním roztoku. 


A ten nedostatek selenu byl diagnostikován vyšetřením krve? Ptám se znovu.

Předpokládám, že ty značky vet sám prodává.

A jak by teda nedostatek selenu řešily kočky venkovní? Zvláštní, že se u nich tenhle problém nevyskytuje. Ne, že by nebyly jiné - infekce, paraziti.

kometa
kometa 16.08.2023, 15:29:39 xxx.xxx.147.163
Irena:

Prosím vás, chtěla jsem si pořídit napodzim zábavu ve formě jedné nebo dvou koček, přidala jsem se do různých skupin na sociálních sítích a tam jsou takto hrůzostrašné fotky. To se děje běžně že vám kočka například šplhá po síťkách nebo záclonách, či je to náhoda a špatná výchova? Děkuji, Irena.

Obrázek Obrázek

Ano, je to naprosto běžné. Pokud nejste připravená na soužití se zvířetem, kdy prostě nemůžete mít byt jako z katalogu, tak si kočku/y nepořizujte.

Mmch, kočka se nedá vychovat. Maximálně můžete mít štěstí na klidného jedince. Ale na to bych nespoléhala.

kometa
kometa 16.08.2023, 15:28:06 xxx.xxx.147.163
biaca:

Spíše by mě zajímalo odkud je kotě? Kotě s PP by takové problémy mít nemělo. Jestli není z množírny, jelikož ti také prodají kotě v tzv. top stavu, ale postupně se ukazují problémy.  


Proto čekám na reakci zadavatele. Protože se mi to celé nezdá.

kometa
kometa 16.08.2023, 15:22:46 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Taky mi přišlo na mysl, že kdyby kočky normálně žraly maso(včetně těch mých🙄) tak se takovéhle podivnosti vůbec nemusí řešit👎

A jdete mi do rány asi, že jsem na vás ráno myslela. Zahlédla jsem vlákno opar a uvažovala, kdy jste se ukázala naposled, jestli jsem si jen nevšimnula, že tu jste, nebo jste nebyla?  A co opar, je definitivně po něm? Bez následků? 


Já nevím, ale nedostatek selenu se u masožravců prostě nepopisuje. Ani u mláďat. Ať je krmíte čímkoliv.

Třeba zadavatel odpoví na mé otázky a budeme zase chytřejší.