Aktuálně: 3 960 inzerátů203 952 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 26.08.2023, 19:37:34 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, budeme se po dvou letech vracet k chovu slepic. Hlavním cílem jsou vejce, takže budeme pořizovat hybridy. Chci skloubit krásu pro oko a užitek. Ale líbí se mi i nějaké zakrslé slepičky, když bych koupil kohouta a 3 slepičky zakrslých slepic k nosným hybridům, nebude to dělat ostudu? Nebudou se mi kohouti prát a pářit i další slepice nebo se budou držet těch svých?


Já tomu trochu nerozumím.

Chcete mít pohromadě nosné hybridy a zakrslé slepičky a od každého druhu kohouta?

Pokud ano, tak se budou prát a velký kohout vám zakrslé slepice umoří.

kometa
kometa 26.08.2023, 14:48:16 xxx.xxx.147.163
JanaJanaJanaJana:

Kůň je na chov velmi náročné zvíře. OPRAVDU. I když nejezdíte. A před jeho pořízením je potřeba alespoň rámcově vědět, kolik činností, jakých, kolik času a peněz je potřeba.

Takže Vy si prosím žádného koně nekupujte, pokud nejste troll.

I na auto musí mít člověk minimálně řidičák, než si stroj pořídí. A s koněm je to horší.


Však prázdniny končí a děti začnou mít jiné starosti.

kometa
kometa 26.08.2023, 14:45:48 xxx.xxx.147.163
Doron:

Než jsem to napsala, kometa už to napsala 😊.


No protože v prakticky stejných podmínkách má slepice i jeden kamarád. Taky oškubané, jednu doby i s brejličkami proti kanibalismu. Občas jim teda hodí nasekanou trávu, ale stejně je to málo. Proti těm slépkám, které vídávám jinde…Jo, už jsem kvůli nim párkrát brzdila, ale na vesnici to tak vždycky bývalo.

kometa
kometa 26.08.2023, 13:36:12 xxx.xxx.147.163
Pejl:

Ahoj, mám 8 ks slepiček a z toho je 6 ks hodně oškubaných. Krmím je vařeným bramborem, máčený chléb, veřené těstoviny vše s kukuřičným šrotem, taky klíčená pšenice. Jsou ve výběhu o velikosti 2 x 9 m. Se snáškou jsem spokojený jen na pohled nejsou pěkný. Děkují za rady.


Po 126. Chybí jim bílkovina. Od škubání přejdou ke kanibalismu.

Předpokládám, že výběh při této velikosti a počtu je akorát udusaná hlína. 

kometa
kometa 26.08.2023, 12:29:08 xxx.xxx.147.163
Doron:

Kometo, nemučte mě 😅 !

Taky bych se chtěla zase cicmat s koňmi..

Oni tak hezky voní , i dech mají voňavej, když člověku dýchnou do obličeje…🥰


Budu mučit dál.🙂 A jak mají teplé a sametové nozdry… Ano, řadím se do kategorie úchylů.

kometa
kometa 26.08.2023, 12:18:26 xxx.xxx.147.163
Orionka:

Nedávno ve vlaku - mladý muž s Yorkovou. Hrozně ráda by si lehla pod sedačku a spala. Ale to bylo zvedání, pusinkování, pořád vyžadoval její pozornost. To mi fakt nepřišlo normální. Asi jsem děsně genderově nekorektní.


To by mi přišlo taky divné. Jako jo, pocicmat (pokud o to dotyčný vůbec stojí), ale taky nechat žít.

kometa
kometa 26.08.2023, 10:59:19 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

bohužel už jsem takhle potkala pár takových lidí naživo

běžný civil prostě nemá vůbec představu, kolik prostoru potřebuje přežvýkavec (nebo kůň), prostě velké býložravé zvíře. podívají se na svůj sad nebo zahrádku, nebaví je to sekat a mají pocit, že ovcí se tam vejde nejmíň sto a koní stádo celoročně.


Už jsem za svůj život viděla pár zahrad s koněm, někdy se dvěma. A všichni tak nějak postupně zmizeli…

Takže ano, takoví lidi jsou.

kometa
kometa 26.08.2023, 10:56:29 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Když vidím jak se lidi cicmají, pusinkují,jedí z jednoho talíře se psem….

Tak to jsem přesně já. S pejsama se cicmám, pusinkuju a jíme z jednoho talíře…ale samozřejmě to musí mít nějakou štábní kulturu, takže pěkně z cibuláku, u stolečku a psa krmím z vidličky nebo lžící….nejsme přeci žádní burani, základem výchovy je naučit psa jíst slušně příborem😜

Nemám teda ráda, když mě psi olizují, takže tohle neprovozujeme, ale ani ne z nějakých hygienických důvodů, ale prostě nemám ráda, když jsem oslintaná. Ale teda zase se rozhodně nezhroutím z toho, když mě pes olízne.  

A jak píšete….proti gustu….každej to máme jinak.  


Zrovna včera se na mě kamarádky labradorka chystala. Zarazila jsem jí to se slovy - “opovaž se olíznout mi brejličky!”🙂

Já se jinak cicmám s kocoury nebo koňmi.

kometa
kometa 26.08.2023, 10:49:42 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

je to ještě nechutnější, než jsem si myslela. v podstatě nikdy jsem nepřemýšlela nad dobou působení hirudinu (a komáří štípanec nekrvácí)

nene pijavky mám ve stejný kategorii jako muší larvy, hýbající se škrkavky, střečky a podobný nechutnosti.


Ale komár vypije 0,00 prt, takže natankuje za pár vteřin. Pijavice potřebuje víc času a asi by nebylo praktické, kdyby se jí “sosák” v půlce akce ucpal. Si myslím.

kometa
kometa 26.08.2023, 09:45:24 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

na 5000m2 možná úplně zapomeňte na ovce trvale a určitě zapomeňte na uživení. To je tak dát si tam na jaře jehňata na výpas a na podzim je přesunout do mrazu. Možná i dřív, když je suché léto.

Rozhodně tam neuděláte plemenný chov, to je zcela vyloučené

Jinak kolik se jich tam narve záleží na zařízení pastviny a její úživnosti, což záleží na tom, kde to máte a co tam roste.

Ale dejme tomu, máte štěstí a je to dobrá pastvina, dá 30 tun na hektar, to je u vás 15 tun, ale na takové ploše neuděláte žádné oplůtky nebo tak, využití 60%. Obroste 4x do roka, to je 60t x 0,6 = 36t za rok na krmení = 36000 kg, jedna ovce sežere 10 kg za den, pasete 160 dní, tzn. 225 kg na den/10 = 22 ovcí

Ovšem nejásejte, to je výpočet na naprosto ideální podmínky, kdy to prostě roste jak blázen. Vychází to na nějakých pět dobytčích jednotek na hektar. Pravděpopodobně tam bude hromadu ovcí, které budete muset v létě porazit dříve nebo dokrmovat senem

Pokud na tu vaší pastvinu strčím dobytčí jednotky na přiměřené zatížení, to jsou 2, tak to máte 500 kg živé váhy ovcí, děleno 60, to je nějakých osm. Pokud nemáte štěstí a je to taková nějaká průměrná pastvina, je to 350 kg ovcí, to je nějakých pět šest.

Už chápete? Ale nebuďte smutný, nejste první, kdo se podíval na svůj dvoreček a měl pocit, že je to obrovské a že se tam vejde obří stádo.


Mně to minimálně pocitově přišlo hned malé. A  navíc, při produkci plemenných kusů by musel být chov i rozdělený, ne? Aby byli známí rodiče. 

kometa
kometa 26.08.2023, 09:34:34 xxx.xxx.147.163
hmn:

Matýsek v cca 6ti měsících, už začal značkovat

a vet tvrdil, že to info o močových cestách je neprokázaný blud


Viz výše.

Ale z logiky věci mi to jako blud úplně nepřipadá. Když zbavím organismus předčasně pohlavních hormonů, tak se to přece musí nějak projevit.

kometa
kometa 26.08.2023, 09:32:06 xxx.xxx.147.163
HelaS:

1/ Tu informaci o časnější kastraci kocourů jsem taky zachytila. Ale jistá si nejsem. Není mi  jasné, jak souvisí kastrace s průchodností močových cest. Přestanou se vyvíjet? Proč? Nevíte někdo?

2/ Náš obyč.  kocour byl taky vykastrován v cca 8 měsících. Bude mu 14 let a pořád je fit. Ven nechodí (bydlíme u silnice).

On je vlastně div, že pustí ven nás… když u něj už bydlíme, že… koná přísný dohled.

Obrázek Obrázek Obrázek

ad1) Ano. Pohlavní hormony mají vliv na vývoj vývodných pohlavních cest, tedy i penisu. Aspoň tak nás to na škole učili, že je to riziko rané kastrace. Navíc u samců obecně je močová trubice zahnutá a v té “zatáčce” se kamínky rády zaseknou. A kočky obecně zase mají sklon k tvorbě močových kamenů (málo pijí, rekce na stres).

Ale na druhou stranu kolegyně říká, že kastrují i mladé kocourky a prý to nevadí. Otázka, jestli mají v ordinaci dostatečně zpětnou vazbu.

Já jsem vždycky čekala, dokud to šlo.

ad2) Můj kastrát má 18 let. Pravda, trápí ho ledviny, ale to s kastrací nesouvisí.

kometa
kometa 26.08.2023, 09:24:13 xxx.xxx.147.163
Mi:

Moji psi ( teda byly to až na jednu výjimku feny)nikdy houna neolizovali… Ty hlodavce mám spojené s nemocemi a parazity. Když vidím jak se lidi cicmají, pusinkují,jedí z jednoho talíře se psem….Ale proti gustu…


Už jsem psala. Ono od očkovaného psa moc nemocí chytit nemůžete. Já taky dávám kocourům dovylízat talíře.

To spíš nějakou chorobu lapnete od bezdomovce.

kometa
kometa 26.08.2023, 09:18:18 xxx.xxx.147.163
Raketa:

Ahojda, chci poprosit zdejší koňařky o radu. Koně mám vyhlídnutého. Co všechno to okolo, krmení, příslušenství, atd..Na kolik to výjde měsíčně nebo ročně máte to spočítané? Díky moc.


Viz výše.

Můžete mít koně za 4 000, ale taky 15 000 měsíčně. Možná i víc.

Nejde jenom o ustájení, ale taky o kováře, veterináře, trenéra, obnovu výstroje, případné závody. Nedej bože, když se něco opravdu pokaká. To lítají desetitisíce raz dva.

kometa
kometa 26.08.2023, 09:12:42 xxx.xxx.147.163
h:

Chceme si koupit psa. Dřív jsme mívali křížence, teď pár let jsme byli bez psa ale brzy si chceme zase jednoho pořídit. S manželem se shodujeme že se nám líbí zrovna lovecká plemena. Ohaři nebo retrívři. Je to problém ? Nebudou při procházce zdrhat za srnou a problematicky se vracet? Jsou lovecká plemena v něčem problematická? Děkuji.


Viz výše.

Ano, může to být problém, pokud s takovým plemenem nebudete umět pracovat. Je mi smutno při pohledu na ohaře, kteří cupitají na vodítku vedle kočárku nebo mají na krku EO.

kometa
kometa 25.08.2023, 18:30:28 xxx.xxx.147.163
sutrik:

Když budu hnidopich…

Papíráci se vyvinuli z bezpapírových. Museli splňovat X generací a Y jedinců jednotného vzhledu a povahy, aby bylo uznáno plemeno. A někteří bezpapíráci “najednou” dostali papíry. Ti psi se ale papírem nezměnili. Když někdo bude pokračovat v chovu bezpapírových jedinců, z kterých se vyvinuli PP,  dále a bez křížení s dalšími rasami, bude to stále stejné plemeno. Bez křížení se tam nemůžou dostat jiné geny, než díky kterým bylo plemeno oficiálně uznáno.

Druhá věc je, že plemeno se stále vyvíjí. Věřím, že to u některých může být i důvod, proč nepodporovat PP a z PP chovu přejít jako vyjádření nesouhlasu na bezpapírový chov původního rázu (němečtí ovčáci a zmršené nohy, záda, extrémně krátkolebá plemena…). Nebude to případ většiny chovatelů bezpapíráků, ale i tací nepochybně jsou.


To asi jsou. Ale většina bezPP se za mě mrská na neuchovněných jedincích. Kteří v lepším případě neprošli kvůli exteriéru, v tom horším kvůli zdraví nebo povaze. Ne, že by to to nebylo vidět i v chovu papírovém. Viz vaše příklady.

Já bych si bezpapíráka prostě z principu nekoupila.

kometa
kometa 25.08.2023, 17:17:06 xxx.xxx.147.163
Doron:

Takže je XY nestříhal do živého? Tak to jsem ráda ! Nějak jsem se v té debatě ztratila..


Myslí, že ne.

kometa
kometa 25.08.2023, 16:52:01 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Já bych to kuřákům dělala na potkání! 😀


A co konkrétně byste jim kupírovala?