Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.12.2023, 09:53:15
Opravdu? Tak proč stále mizí?
Jenom hraboši jsou málo (to je tak pro káně nebo poštolku nebo větší sovy), loví i hmyz. A ten taky ubývá. Potřebují mít nějaký svůj biotop a ten jim kulturní zemědělství nenabízí. Travnatý pruh nestačí, když není posečený.
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.12.2023, 09:34:10
Viz výše.
Pán to ze sebe chrlil jako pojišťovák, který vám chce prodat zaručeně výhodný produkt. Ale mně přišlo, že z něj opravdu čiší nadšení, že teda s tou paní ze Slovenska položí základ nového plemene. Které bude sportovní postavy a zdravé. A to jsem mu hned ze začátku řekla, že nehodlám žádné štěně koupit, že mě jenom zajímá, proč bullpej.
A taky mluvil o nějakých unikátních barvách. Souhlasil s tím, že je to běh na dlouhou trať
Jo a jedná se o křížení amerického buldoka a šarpeje.
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.12.2023, 09:03:19
Něco málo ano. Měl představu o přenosu 50% nebo 25% genetické informace. A opravdu věřil, že s nějakou paní ze Slovenska vytvoří nové plemeno. Možná naivní, ale ne úplně mimo.
Taky znám paní učitelku… peníze slušné, ve dvě doma, jakékoliv volno co má škola v průběho školního roku na chatičce, o prázdninách krom posledního týdne volno. V době covidu na chatičce pořád. Kolik denně odučila vzdáleně? Nedělám si iluze ale plat šel plný.
Nechtěla bych to dělat, proto jsem na pajdák nešla, ale myslím, že učitelé si nemají nač stěžovat. Na rozdíl od kuchařek a dalších nepedagogických pracovníků ve škole.
ve dvě doma,
jsem snad nebyla nikdy. Ani v pátek, kdy výuka končí 12 30. To je konečně čas dodělat třídnici, opravit písemky, zapsat známky do bakaláře…, protože je na to klid.
Jo a nestěžuji si. Stávkovali jsme právě za ty kuchařky (vaří skvěle) a nepedagogické pracovníky (naše asistentka je poklad).
Ano, to jsou ti větší. Ale takový králíček lesní, čížek…?
Králíčka jsem tady neviděla, ale předloni bylo čížků jak naseto, celou zimu. Loni se objevili až ke konci, ale taky v hojném počtu. Takže to museli zvládat. A jak se čepýřili na sýkorky, aby je vyhnali!
Ale přidávám ke slunečnici i lesknici nebo lněné semínko, právě pro tuhle drobotinu.
Tak oni hmyzožraví ptáci, kteří na zimu netáhnou na jih, se přes zimu krmí právě semeny, proto chodí na krmítko. Ale určitě není na škodu jim tam přihodit i nějakýho hmyzáka.
Taky vidím sýkorky a strakapoudy, jak se ládují slunečnicí a lojovými koulemi. Kdyby jim to nevyhovovalo, tak odlítnou do tepla za hmyzem. Si myslím.