Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.01.2024, 07:51:36
Červenka. Červinka je plemeno skotu.😉 Naše národní.
Když jsem ve škole začínala, tak se ještě červenka u prasat a SLAK u skotu očkovala. Jezdila jsem s dětmi na praxi. Ale už je to minimálně 20 let zpátky.
A taky si pamatuji preventivní podávání ATB telatů, do mléčných směsí. Naštěstí je to už taky pryč.
Domnívám se, že toto neplatí. Jen teoreticky. Nevím, které nemoci by prase nepřežilo, ale pokud by to fungovalo podobně jako u psa salmonela… nedávno se objevilo několik případů onemocnění dětí (a úmrtí psů, nějaký zlváštní kmen s.) skrz kontakt s krmivem. Salmonela v kuřecím z obchodu také není extra vzácná. I tepelně upravené produkty jsou na houby, tedy takové blbě rychlo upravené, např. kebab. Pamatujete mražené jahody? Jasně, to prase může nakazit i člověk doma v chlívku. A taky mají prasátka určitě nějaká očkování. Ale slyším “nemocnice” a ozvěna mi říká “mrsa” - což je třeba super nesmysl, ale…
Pamatujete mražené jahody?
Nepamatuji. Já měla něco jako salmonelu dvakrát - sekundární kontaminací z kuřete a nanuku. Pokud prase dostane kontaminované krmení, tak se z toho max po… A buď to přežije - a pak je maso v pohodě nebo nepřežije.
A ne, prasata se neočkují.
Ty nemocniční zbytky by mohly být problém. Ale že by v nich byly vyplivané léky nebo rozdrcené prášky se mi nezdá.
Ví někdo jestli veterinární zákon zakazuje krmit čuníkům zbytky z nemocniční kuchyně?. Nejsou takové zbytky kontaminované spoustou infekcí. Vím o člověku který to tak dělá a pak prodává vykrmené vepře. Není to chování nezodpovědné?
Viz výše. Pokud by takové zbytky byly kontaminované, tak to prase chcípne. Hledáte problém tam, kde není.
Odpověď na příspěvek uživatele Gardi z 10.01.2024, 11:20:00
Křížit morčata a křečky nelze.
Příbuzenská plemenitba vadí obecně kvůli zvýšenému riziku vrozených vývojových vad.
Poslední větě nějak nerozumím - stejná rasa je přece čistokrevná plemenitba. A když chci zvířata stejného věku, tak si je koupím, ne? Nebo odchovám řízeným připouštěním.
Niki, teď jsi mě teda k smrti vyděsila, ona o nemoci nevěděla, ani ty? Nedá se to poznat? 😲 To je teda hrůza😢 Já jsem se divila, že chovatelka Viktorka neměla kočky testované(i jsem se rozmýšlela, jestli ho od ní brát) ale na dotaz, jestli je vážně testované nemá, se na mě doslova obořila, že jako, z čeho ji podezírám, že ona si na zdraví chovu velmi zakládá. Po projdení internetu jsem pochopila, že je to celkem vyhlášená chovka, poradci chovu mi ji doporučili. Od mala se mi Viktík zdá, že nějak neprospívá, proti Gucci(no proti té každý😜) je takový pořád malý se mi zdá, nepřibírá jak bych si představovala a jako malý se mi právě zdálo, že se moc zadýchával😟 A teď se mi zdá nějaký víc spavý😟
Niki, teď jsi mě teda k smrti vyděsila, ona o nemoci nevěděla, ani ty? Nedá se to poznat?
Poznat se to dá. Ale bude vám to k ničemu, protože se to nedá léčit. Takže když máte jedince s HCM, tak je to v podstatě časovaná bomba. Co můžete, koupit kotě od vyšetřených rodičů, tam bude riziko výrazně nižší.
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 10.01.2024, 05:40:47
Tak nějak jsem to myslela.
Čistě hypoteticky - koupím si koně, převod na UEK nenahlásím, číslo hospodářství nemám nebo ho nemá ustajovatel - nedělám si iluze, že jsou všichni poctiví a zodpovědní. Kůň pak uhyne nebo je utracen a nikdo to v podstatě nezjistí.
Nevím, jak časté kontroly jsou. My za 10 let neměli ani jednu. Podotýkám, že číslo hospodářství jsme měli a knihu příchodů a odchodů jsme vedli poctivě.
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 09.01.2024, 18:55:39
Jste lepší!
Ale před pár lety jsme přišly do školy po vánočních prázdninách (už jsem jednou někde psala) a v kabinetě bylo 10 stupňů. Do odpoledne jsme si to s kolegyní zadýchaly na 11. A volaly jsme odpovědnému pracovníkovi, že buď okamžitě zajistí odvzdušnění radiátorů nebo nám proplatí účet za rum. Zvolil první možnost.🙂
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.01.2024, 15:51:33
Většina z nás tu kafilérku, případně eutanázii, ráda zaplatí. Je to poslední služba pro dlouholetého parťáka.
Navíc, drtivá většina starých nebo nemocných koní končí jako konfiskát. Protože se předpokládá, že proběhla léčba a jsou tady ochranné lhůty. U nás není kůň typické jateční zvíře jako skot nebo prasata.
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 09.01.2024, 15:27:54
Ne každý majitel je zodpovědný a na UEK úhyn nahlásí. Si myslím, přesněji řečeno, vím (ani prodej a následný přepis na nového majitele ne každý udělá).
Ale nevím, jestli to UEK nějak řeší - jako, že sleduje, který kůň už je asi po smrti a kam se teda poděl.
Lidská anestézie už vyvolává nauzeu a zvracení méně a méně. Já byla pod kudlou asi 6x a nezvracela jsem nikdy. Ale u zvířat se přece jen používají starší preparáty, do toho kočky obecně mají citlivější zažívání (Elsa mi zvrací trichobezoáry jednou za čas, ale pravidelně), takže je tu riziko tohoto průšvihu.
Ale u zvířat se přece jen používají starší preparáty
To bych tak jednoznačně netvrdila, ono veterinární medicína za tou humánní už moc nezaostává. Spíš je to otázka financí.
Naopak, při jedné z mých narkóz jsem se ptala, co že to dostanu. Že isofluran. A já na to - výborně, ten je dobrý, tím se uspávají i malá zvířata. A hodně veterinářů v ordinacích už používá inhalačku, která je taky bezpečnější, že jo.
Nicméně ta cukrovka byla jasně potvrzená a fakt primární. Navíc mu šly nahoru právě i hodnoty fruktosaminu… Navíc měl pu/pd, hubl, žral strašným způsobem, hodnoty glykémie (nejvyšší) byly až 30, však si pamatujete jaký to byl děs. Probrečela jsem xy nocí.
Ale já opravdu někde četla, že diabetes u koček může být (samozřejmě ne vždy, spíš jako zázrak) reverzibilní.
Ale já opravdu někde četla, že diabetes u koček může být (samozřejmě ne vždy, spíš jako zázrak) reverzibilní.
Další kamarádka veterinářka potvrzuje - cukrovka “může odejít”, když do té doby výrazně obézní kočka zhubne. A L. ostrůvky (beta buňky) ještě nejsou vyčerpané.
Ahoj. Chci se zeptat, zda se dá říct na čem kůň poslouchá lépe - či udidlo v hubě a nebo bosal. Mám kobylu A1/1 která se ne a ne zastavit nebo zpomalit s udidlem. Chci vyzkoušet bosal za který se dá zatáhnout trochu větší silou. Co si o tom myslíte? Díky.
Viz výše. O ježdění na koni máte zkreslené představy.
Kůň se nezastavuje udidlem ani bosalem ani ostnatým drátem v hubě. Potřebujete dohled zkušeného člověka a možná i zkontrolovat výstroj a zdravotní stav koně.
Nevím jestli se něco od mého mládí změnilo a někdo uz dokáže naprogramovat kvočnu k termínu ktery chce?
Jinak sběr a skladování vajec je dobrý řešit když mám připravenou líheň nebo kvočnu . Trvanlivost vajec neni věčná. Zhruba po deseti dnech jsou lepší na smazenici než na líhnutí
Nevím jestli se něco od mého mládí změnilo a někdo uz dokáže naprogramovat kvočnu k termínu ktery chce?