Viz výše - je-li to kočka čistě domácí, odčervení netřeba.
Příspěvky uživatele
kometa
Nemůže.
Syrové maso z krámu je bezpečné. Syrová myš z venku už tolik ne. Ale budu se trapně opakovat - venkovních koček jsme už odpitvali dost a škrkavky či tasemnice jsou velmi vzácné. Ale koťata bych odčervovala - zrovna v úterý jsme na stole měli kotě - 6, 7 měsíců? zaškrkavčené velmi.
Termixy nebo termity?😉
A hříbata to umí?
Nás ve škole učili, že když pijou mláďata přežvýkavců z kyblíku, tak mají hlavu dole a neudělá se jim ten správný čepcobachorový splav a mléko pak teče do bachoru místo do žaludku. A v tom bachoru se nestráví a to je špatně.
Ale zkušenost acher to vyvrací.
Měly jsme na sebe tel. kontakt
Máte SZ.
Vířivka. To není od slova výr.😉
Dolní Lomná, kraj mého dětství…
16 let, nevidí a neslyší,má neoperabilnī nádor v třísle, chronický zánět slinivky na přísné dietě. Špatně snáší u veta manipulaci….
Nechte ji odejít. Nový vet z vás vytáhne akorát peníze a vy budete svému psu prodlužovat utrpení.
Je to údernice!
Fikovnice:Jak jsme se tu bavili o knížkách, viděl jste už někdo film Její tělo (o A. Absolonové)??
Ano, viděla.
Budu pořizovat kozlíka 2 kozičky
Takže mláďata? Pak to bude opravdu malé. Zejména, pokud tam budou 24/7. Ono spousta lidí nemá představu, co s pozemkem dokážou zvířata udělat. Kór kozy.
Aranka:Dobrý den, připojuji se k diskuzi. Zakrýváte při lonžování koním oči?
Ne.
Proboha proč? Přece chci, aby kůň viděl (nejen) mou řeč těla (s pomocí lonžovacího biče) a mohl správně reagovat.
Hlavně si zjistěte, kam ho dáváte.
Kamarádka to udělala jednou. A pak si koně půl roku rovnala zpátky. A to byl u “profíků”. Od té doby už nikdy a koně si připravuje sama. Ale využívá trenéry a soustředění.
Lehce parafrázuji - není to málo, Antone Pavloviči? Naskákat koně za 3 měsíce? Na 80 cm? I kdyby profíkem. Za mě je to práce minimálně na půl roku. Ale já jsem zastáncem nechvátání.
Jinak souhlas. Dle dotazu nemá zadavatelka k ruce nikoho zkušeného. Z čehož nevzejde nic dobrého.
To jsou škrkavky kočičí, ty na člověka nejdou… Jsou poměrně druhově specifické, v dospělce se u člověka nevyvinou.
Ne, vážně - předpokládám, že budete podle pokynů veterináře zpočátku pravidelně odčervovat. Dospělé kočky už mají slušnou imunitu. A že děti si stejně tak pravidelně před jídlem myjí ruce.
A pískoviště je fajn zakrývat. A doporučuji v pravý čas kastraci.
+ viz bodlinka - byla rychlejší - pokud kotě jenom tak vystrčíte na dvůr, dlouho vám nevydrží.
Nevím, jak je to na jiných školách. Teda, vím, jak na našich veterinárních. Velmi podobně, jak píšete. Takže výběr tak, aby byl průřez od starověku po novověk. A nezkouší se nic jiného. Ale historický kontext ano - takže, když si někdo vybere Remarqua, tak by měl vědět, kam to patří a kdo ještě v této době psal.
Viz acher. U mláďat s dlouhýma nohama se to stává. A většina se sama srovná. Zažila jsem tele, které po porodu chodilo po karpech. A “vyběhalo” to.
Orionka:Moc nevím, ale není to 20 knížek za 4 roky? Plus osmá a devátá - to už by taky mohli číst.( Když nebudu počítat úplně dětské knížky)
Teoreticky ano. Ale musela bych se zeptat kolegyň, jak vlastně ty děti připravují. Nikdy jsem se nad tím nezamýšlela. Jenom vím, že seznam dvaceti knih z osmdesáti předkládají k maturitě.
Fikovnice:Já byla po mých operacích nejdříve propuštěna tuším 5. nebo 6. den. Byla to vždy laparotomie a myslela jsem, že cestu po dálničních panelech domů (tehdy jsem byla operována v Jihlavě) snad nepřežiju…jak strašně to bolelo.
Já měla dvakrát laparoskopii. První den příjem, druhý den operace, třetí den domů. Bez sanitky, odvoz jsem si musela zajistit.
20 knížek za rok
Někteří nezvládnou. Neumí číst, nechápou psaný text, nebaví je to. Ještě tak zvládnou nějaký výcuc nebo zfilmovanou verzi. A někteří si vybírají knížky, aby byly co nejtenčí.
No, poprvé to bylo řešeno osteosyntézou, podruhé jsem si ulomila nějaký Folkmanův? trojúhelník a dostala jsem chodící sádru. Tím by se to vysvětlilo.