"no tak to mi povězte, jestli ti předchozí taky chodili na procházky jen na krátké šňůře, a skákali od paní po všem, co se pohnulo, to to ta paní nevidí, že to není úplně tip ťop?"
"Od této chvíle budu tedy odpovídat. A zároveň budu doufat, že admini stran citací nastaví, aby se necitovalo celé vlákno, ale skutečně jen to poslední, na co člověk reaguje. Víte, uvědomujete si, že bez toho ten kontext mnohdy zapadne? A vyďobávat jednotlivé věty...nu, ano, také to jde. "
Fíkovnice, prosím, NEodpovídej, cituj! Protože, přesně jak píšeš, bez citací se ztrácí kontinuita, bez citací jsou zde možná dialogy, ale celkově to vlákno nedává smysl. A dohledávat příspěvky, na které se "odpovídá"........???
Vyďobávat jednotlivé věty - jistě ano. Nebudu citovat půlmetrový příspěvek, když reaguji jen na sdělení obsažené v pár větách.
A pokud cituji, pak je snad a ale opravdu každému jasné, a to jednoznačně, na co konkrétně člověk reaguje. A to je také užitečná vlastnost psaného textu.........
můj vet děl, že než bravecto, tak radši simpariku, což je totéž, jen méně koncentrované a tudíž menší záhul pro organismus psa
advantix mé zvíře má, aplikováno tak týden-10 dní, a sem tam klíště najdu. A to "semtam" je nutno přičíst také osrstění psa, ve kterém něco najít je zázrak
"když dám kočkám na talíře konzervu na zemi a ony nedojedí, tak pes si to nevezme, dokud nedostane svolení. Vyzkoušeno i celou pracovní dobu, kdy nikdo nebyl doma. "
nechci brát iluze, ale stejně se chová i můj pes. A to ne že dám kočkám, ale mu zbytky, co kočky nechtějí. Nikdo doma = nežeru, přijdu, přivítá se a jde misku vyluxovat.
Jinak jak píše plaka - hračka, ručník/hadr napachovaný mámou a sourozenci.....zní obecně rady, Mí štěníci tedy nic takového neměli a nevadilo, až si říkám, jestli by to nemohlo být i kontraproduktivní.
Hmm - já jsem teda znala asi trošku jiný kousky - byly to všechno, jak jsem psala -feny a z toho jak jsem je poznala právě dobře zapadly do toho, co vyhovuje Doron. Všechny to byly sídlištní feny, žijící v paneláku se vším, co k tomu patří, tedy neměly problém s okolím a kontaktem s cizími lidmi. Chodily navolno, svou majitelku poslouchaly.
Zrzavci, zcela nerozporuji
Jen to jsou ta úskalí osobních zkušeností. A dvojnásob, pokud ta osobní není skutečně osobní jakože majitel. Člověk neví, jaké množství práce za tím bezproblémovým psem je, neví, jak je "ta" povaha pro současný chov typická a tak. A je třeba si uvědomit,jak odlišná je podoba téhož povahového rysu při různém temperamentu (vyrovnaný x labil), to může být nebe a dudy (jak mám hezký příklad v rodině).
při výběru plemene je dobré se zaměřit na ty relativně negativní stránky a poctivě si říci - nevadí mi, umím si poradit, tohle mě baví......
náročná péče o srst, není to dětská chůvička, velmi akivní, možná reaktivita na cizí psy-samci, nelehká povaha, odtažitost k cizím (možný problém při potřebě hlídání, venčení někým cizím),......
a když to čtu, tak něco takového mám doma a v POHODĚ...🙂
hele a zde - mají speciální výstavu+bonitaci v Děhylově 25.6, takže šup na výlet : http://www.briardclub.cz/
"Na videu od paní Junghansové ale právě "aplikuje" když si kůň hraje s targetem... nebo vidím blbě?"
domnívám se, že to má jako onu základní ošetřovací pozici. Nejdřív naučím zvíře toto a pak přidávám.
"Při tom jsem se snažila "aplikovat injekci" rozuměj štípnout gumičkou, nebo ďobnout špejlí, přejet po krku a zmáčknout atd"
nemůžu hned najet na chování zvířeti nepříjemné. Chce to ne krok po kroku ale krůček po krůčku. Třeba první krůček vůbec pohyb ruky ke krku - ne dotyk, ale jen přiblížení. Až pak letmý dotyk atd. Přidávám pokud je kůň v pohodě.