Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 20:45:39 xxx.xxx.0.224
Anonymní:

Onavto není vlastně tabulka, jen takový přehled, jen takové povídání, kolik kalcia pes potřebuje. Tak se zatím držím toho, že Framovu potřebu pokryjte 14dkg křídel nebo 10 dkg krků, jestli jsem to přepočítala dobře.

Zkusím najít a poslat, ale nevím, jestli zvládnu, můj chytrý telefon je dost blbý a já jsem na to blbá úplně :(.


myslíš článek "vznik vývojových onemocnění skeletuu psů"?

hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 20:12:25 xxx.xxx.0.224

Leithian:

"Ale jde udělat oploceni pozemku tak aby nezdrhala. Umite to u koni zvladne se to i u kočky. Pak by ubylo kocicich mrtvolek"

no bodejť! dyť kočka a kůň, co se týká překonávání překážek, jedno jsou!

"ne, existuje i hromada úplně normálních myslivců."

jojo, obsoused, a ten je tuším i člen myslivecké stráže, má nekastrovaného čistě venkovního kocoura.....😉

hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 14:38:17 xxx.xxx.0.224
Vahine:

Zradou je pro me to, že se ten někdo nemá odvahu podepsat...


jestli ono to nebude spíše tím, že se megi prostě a jednoduše nepřihlásila, resp. možná odhlásila, azároveň při odesílání příspěvku nevyplnila jméno, jako i další zde. To bych s odvahou nespojovala. Jméno napsala poté do textu

a já ji stejně poznala 😉

megi se vždy vyjadřovala přímo, bez obezliček. Ke komukoliv.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 14:03:15 xxx.xxx.0.224
kometa:

No, ono když to bude laparoskopická jizva zboku a dr. vyholí bok druhý, tak to hypoteticky zjistit nemusí.


no to za druhé

za prvé to znamená, že tu kočku čorchnou,odvezou, uvedou do narkózy, oholí......a až poté, a v lepším případě, na to přijdou

hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 13:49:24 xxx.xxx.0.224
efe:

No názor je ten, že psi budou dodržovat taková pravidla, která jim (ne)stanovíte. Jednoduché.


kdyby to bylo tak jednoduché, tak problémy nejsou

"mám podobný problém " - jak podobný? jako fena labradora a pes AB? mebo jak?

 

hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 12:10:32 xxx.xxx.0.224

" učit ho ticho, což nebyla podle mě ironicky míněná rada"

jistěže to není ironie, to je normální postup

a ironie není ani to spaní venku, pokud to chce zadavatelka řešit

hmn
hmn (1160 příspěvků) 15.06.2023, 12:08:04 xxx.xxx.0.224

"Jde nějak odnaučit psa aby chytal slepice?"

teoreticky zcela jistě ano

"které pobíhají na volno po okolí a náš Ronnie, Bíglácký kluk je občas prožene"

když nebude Ronnie pobíhat volně po okolí stejně jako ty slepice (předpokládám, že tím okolím není myšlen vlastní pozemek), tak nebude moci slepice honit. K tomu slouží jednak mechanické zajištění psa=vodítko, + výcvik (jakože pes jdoucí pod povelem u nohy se vylučuje se psem honícím slepice, apod.)

 

hmn
hmn (1160 příspěvků) 14.06.2023, 14:25:25 xxx.xxx.0.224
keriton:

Mezi prostornou klecí a prostorným kotcem nevidím zas až takový rozdíl.


tak to bude subjektivním vnímáním slova "prostorný"

mi by se dle mého vnímání "prostorná" klec domů nevešla, tedy vešla, ale my k ní už ne

hmn
hmn (1160 příspěvků) 14.06.2023, 13:10:03 xxx.xxx.0.224

zákon o myslivosti říká :

§ 10

Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků

(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

par.21 je prosím o valné hromadě honebního společenstva.....

takže to záleží, kdo jak vykládá "mimo vliv". Myslivci jako "na vodítku".

hmn
hmn (1160 příspěvků) 14.06.2023, 12:08:44 xxx.xxx.0.224

acher, nestavěj na přivolání

nauč toho psa "stůj", pes tak neztrácí kontrolu nad okolím a je to pro něj daleko jednodušší a přirozenější chování - je to také pastevec (pokud tedy hovoříme a slovenském čuvači)

hmn
hmn (1160 příspěvků) 14.06.2023, 12:01:01 xxx.xxx.0.224

" Jinak nevím, ale myslím, že tyhle plemena prostě v noci hlídaj a tak štěkat budou no"

NO nebude preventivní samostatný hlídač jako např. pastevci, kde je to soumračné hlídání a štěkání "jen tak" očekávatelné

Zadavatelka může svého psa naučit povely "štěkej" a "ticho", a odstěhovat se na noc na zahradu a tam naučený povel "ticho" aplikovat. Negativní vliv může (ne-musí) mít i zavření v kotci, páč zvíře nemůže fyzicky kontrolovat pozemek a situaci, zbývá mu jen štěkat.

 

hmn
hmn (1160 příspěvků) 14.06.2023, 10:24:00 xxx.xxx.0.224
Sarah01:

Tak tedy nevím, komu jsem to vlastně napsala, protože Megi tady registraci má.


je to megi

jen není přihlášena

a možná zrušila registraci, ale to by možná zmizelo to "megi" i z příspěvků, kde přihlášena byla. Nebo taky ne. Nevím.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 13.06.2023, 06:52:09 xxx.xxx.0.224

Thielli:

"Nemohu si pomoci, ale pokud někdo do diskuze přispěje bez přihlášení pouze odkazem na parlamentní listy, pak je to pro mě, jako by se mai v noci pod rouškou tmy vykálel před branku..."

a co z toho splňuje rysy kálení před branku? :

- nepřihlášení? rapotacka tam podapsána je...

- odkaz bez komentáře? není třeba vše a za každou cenu komentovat, ne?

- že jde o parlamentní listy? no alespoň víme, co rapotacka ráda čte.....

kde je problém?

 

EDIT: zde je aktuální problém v tom, že se k citaci nevkládá i text pisatele. Již chápu příspěvek janajanajana

hmn
hmn (1160 příspěvků) 11.06.2023, 15:44:04 xxx.xxx.0.224

"cena štěněte je zlomek ceny toho co za psa za celý jeho život vydáme."

jsem tento argument nějak nikdy nepobrala......

náklady na život psa s pořizovací cenou nesouvisí

a např. 25000 je polovina z 50000, tedy mám 25000 k dobru, třeba právě na ty náklady......to je prostá matematika

hmn
hmn (1160 příspěvků) 11.06.2023, 09:51:30 xxx.xxx.0.224

"Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím."

no, tak nějak to myslím

souhlasím s keriton, taky si myslím, že zde chybí jasné vedení, pravidla, rituály. To potřebuje nejistý pes jako prase drbání.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 11.06.2023, 09:16:16 xxx.xxx.0.224

"kde se už několikrát otočila abeceda, štěnda tam byli vlastně celoročně, chovných fen více, prostě z takové chovky už bych štěně nevzala"

jen k tomuto - tohle automaticky neznamená, že jde o špatnou CHS s nekvalitními odchovy. Na jedné feně s dejmě tomu třemi vrhy za život svůj chov nepostavíš.

 

"Já si právě myslím, že když se uvedou ceny, tak to množky budou mít lehčí."

množky moc dobře ceny znají, o to bych se vůbec nebála

a i bych řekla , že jednou z věcí, které jim hrají do karet, je ta neprůhlednost CHS ohledně cen

hmn
hmn (1160 příspěvků) 11.06.2023, 09:10:16 xxx.xxx.0.224
Fikovnice:

Hmn a nevíš, když se odhlásíš (třeba nechtěně - psala jsem jinde), tak si to teda nepamatuje při znovupřihlášení, kde jsem diskutovala a kdy naposledy? U mě teda ne - nefunguje to, pokud se nějak blbě nedívám.


ono to včera furt nějak odhlašovalo samo, musela jsem se opakovaně přihlašovat i když jsem dala přihlásit trvale, i dnes ráno (možná to souvisí se změnami v profilu, co furt kutí?), ale skočí mi to v diskuzi tam, kde jsem skončila minule. I teď.