Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
hmn
hmn (1164 příspěvků) 19.09.2023, 08:41:36 xxx.xxx.33.9

“I to zateplení má své meze..”

ano
a to takové, v našich klimatických podmínkách, že už vytápět nebude třeba

hmn
hmn (1164 příspěvků) 19.09.2023, 08:33:14 xxx.xxx.33.9

fíkovnice ta vfu bude kdy?

furt mi nedá, jestli ten dia je primární….

srdíčko má OK?

hmn
hmn (1164 příspěvků) 18.09.2023, 12:08:02 xxx.xxx.33.9
assil:

Ano, například nedostanu dotace na jiné opravy pokud neprovedu zateplení

a ano, zateplení kamenných zdí stojí mnohem víc než normální zateplení, ale dotace to v potaz neberou

a Ano taky mi bylo řečeno, že spec zateplení je s odvodem vody, jinak tu vodu budu mít vevnitř v baráku

já nevím, co chcete slyšet a obecně by to mělo být fuk a ať má každý zdi jaký chce a jaký je schopný zaplatit


to ale není odpověď na výše položené otázky

- dotace na “opravy” - jaký dotační titul (a jaké “opravy”)? Jsou dotace na dílčí opatření, i jen na dílčí zateplení, na výměnu otvorových výplní, dotace na FVE a další……nevázané na komplexní zateplení

- zateplení kamenných zdí - no to může být různé, a různé ceny

-  “spec zateplení je s odvodem vody, jinak tu vodu budu mít vevnitř v baráku”…tohle by chtělo rozvést, zajímavé vyjádření
zateplení kamenné zdi může být stejné, jako zdi cihelné, myslím materiál. Záleží na…pokud dům zavlhá od spodu, tak musím řešit to, třeba…

-"já nevím, co chcete slyšet a obecně by to mělo být fuk a ať má každý zdi jaký chce a jaký je schopný zaplatit"

no odpovědi na výše položené, a položené bylo na základě tvrzení assil
už to tu padlo, nikdo nic nikomu nenařizuje, ale nabízí
 

hmn
hmn (1164 příspěvků) 18.09.2023, 10:48:55 xxx.xxx.33.9

“Budete muset ten barák zateplovat i poté, co vám energetický rozbor potvrdí, že ten barák je dostatečně izolovaný sám od sebe? Však jestli to správně chápu, tak ten dům tedy podle vás je zbytečné zateplovat proto, že drží teplo v pohodě v tom stavu, v jakém je?”

assil?

“Je to nesmysl, ty zdi izolujou samy o sobě dobře"

PENB tedy říká co? “U” je jaké?

" a domy na to nejsou stavěný, hrozí plíseň atd .”

ale prdlajz…..

hmn
hmn (1164 příspěvků) 18.09.2023, 10:25:10 xxx.xxx.33.9

“Řada starých domů je kamenných, na to když se hodí poly-plášť, tak roky vesele žijete v plesnivým baráku.”

takto nee

“Navíc je i nesmysl zateplovat barák s metr tlustými zdmi, ale nařídí se to úplně z fleku.”

proč nesmysl?
to je někde nařízeno?

hmn
hmn (1164 příspěvků) 18.09.2023, 10:00:05 xxx.xxx.33.9

máma Minda, dcery Princezna, Kačenka, Honzulka a Jerrynka (okotila se u nás, všechna koťata zůstala doma, Minda kastrována - a již opět březí - cca v jejich 2 měsících, ještě kojila a to i po kastraci - prdelku Honzulku)

Princ a Kačka byly nezávislé jednotky

Honzulka s Jerkou máminy prdelky, celoživotně!

Vycházely spolu v pohodě (až na velmi zřídkavé “ty jsi blbá” “ne, ty jsi blbá”) až do smrti.

Minda ale byla naprosto úžasná kočka, vyrovnaná, sebevědomá, sama o sobě i jako matka


 

hmn
hmn (1164 příspěvků) 18.09.2023, 08:53:56 xxx.xxx.33.9

“kdy pes bude povel z obrazovky ignorovat, ať už proto, že je chytrej”

tento argument bude platný spíše pro učení trestem - pes ví, že trest nepřijde, pokud ho má spojený s člověkem, člověk není
pokud bude učen odměnami, pak nevím, k čemu by mu ta chytrost měla být

“nebo proto, že jeho důvody pro štěkání v ten moment jsou mnohokrát silnější než nějaký povel, byť naučený.”

a to je to co píši o té nesamostatnosti
+ tedy pokud bude mít to ticho vryto v mozku na úrovni reflexu, tak by to fachčit mělo…je to o míře stresu

Keriton, nemyslím, že zde někdo tvrdí, že to je jednoduché a na první dobrou, ale není třeba si nasazovat růžové brýle co se týká trestání stresu.

Jo, a psa s protištěkacím obojkem zde máme, on vždy strne, natáhne krk, a vydává takové krátké štěky. Takže celý happy……

hmn
hmn (1164 příspěvků) 18.09.2023, 08:21:16 xxx.xxx.33.9

“Zajímala by mě metodika výuky neštěkání na piškoty, když pes štěká pouze tehdy, je-li ponechán doma osamotě 🙂 Ideálně i s konkrétním příkladem z praxe.”

viz Xerxová výše
naučím štěkat na povel + ticho na povel, důkladně a důsledně, normální trénink
a pak mohu použít nějakou tu chytrou věcičku přenášející obraz i zvuk a učím psa na příjem povelu přes takovéto udělátko, doma. A pak už nejsem doma. Toť technika proveditelnosti.

to je jedna věc, druhá snížení stresu tedy výuka samoty. 
A je fakt, že hlas člověka může psu pomoci.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 17.09.2023, 09:18:05 xxx.xxx.33.9

kotě? to vstává AŽ v 5 ráno? tak to je borec, že to vydrží tak dlouho 😉
běžně mají veselou daleko dříve a v 5 naopak a třeba usínají

mění se to věkem (Barušku dneska z peřin, kde spala celou celičkou noc, od brzkého večera, vyhnalo až mé milé veselé štěňátko, někde kolem půl šesté. Benji taky, večer (ne vždy) jsem chodila ke spícímu kocourovi, ráno jsem opouštěla spícího kocoura)
a lze tomu pomoci tak, že kotě dostane dostatek aktivit přes den

škrabadlo - na škrabadlo, pokud samo nechce, ho lze navést hrou, a doufat, že se mu zalíbí.
A pokud drápe jiná místa, chápu nábytek, tak k nim mohu škrabadlo umístit, anebo na ta místa přímo škrabadla nainstalovat (jsou škabadla na gauč, např., nebo vyrobit a dát na inkriminovaná místa)

hmn
hmn (1164 příspěvků) 16.09.2023, 12:31:16 xxx.xxx.33.9

“Jakože pomalu a poté odměna? To by asi taky některý mohl chápat jakože = zatáhnu, dojde povel, dojde pamlsek.”

ne
jakože stejně, jako chůze u nohy, jen mi jde štěně kdekoliv, samozřejmě u mě - je vedeno pomalu za pamlskem v ruce a k této pomalé chůzi přidávám “pomalu…pomalu….pomalu”. Povel i odměna jdou s požadovaným chováním, ne až po.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.09.2023, 15:46:38 xxx.xxx.33.9

ne že by to mělo připomínat kočičí wc, ale je to vetřelec v domácím prostředí, ležíc na zemi. A nejjednodušší působ, jak ji označkovat, je na ni vlézt a přidřepnout.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.09.2023, 10:25:15 xxx.xxx.33.9

“myši stačí k otravě tak malé sousto že kočce nemůže ublížit”

a to jako znamená, že ta myš víc nesežere?

domnívám se, že tímto způsobem mi zemřely 2 kočky + kocour obobob souseda. A vzhledem k tomu, že známky jsou až po dnech od sežrání, tak pomoc není 😢

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.09.2023, 10:11:30 xxx.xxx.33.9

no, v roce už může být brána jako dospělá, ale to automaticky neznamená zklidnění. Chtělo by to s ní pracovat, patrně…..

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.09.2023, 10:03:52 xxx.xxx.33.9
Buggyra:

Ceny elektřiny a uhlí zvedají emisní povolenky.

No mimo jiné. A je to podle mě dobře. Kope to ty lidi do zadku.


a kam že je, ty lidi, má dokopat?

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.09.2023, 07:48:04 xxx.xxx.33.9

“Mně se onehdá stalo, že mi můj prostřední kocour pomočil přinesenou pizzu (krabici).”

fíkovnice, plochá krabice na zemi o počurání přímo volá, tohle by mě nepřekvapilo

hmn
hmn (1164 příspěvků) 14.09.2023, 08:37:53 xxx.xxx.33.9

“pokud jsou naučená na kočičí záchod a začnou se vylučovat jinde, zpravidla to má nějakou přetrvávající příčinu (zdravotní nebo vnější stres),”

přesně tak
ať už jde skutečně o značkování, nebo o močení mimo wc