Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
hmn
hmn (1171 příspěvků) 24.09.2023, 12:42:15 xxx.xxx.33.9
acher:

Nevím o jaké koncentraci mluvíte,ale žiji na vesnici přes 60 let a koček je zde čím dál tím míń.Volně pohybující se obyčejné  kočky už mají jen starousedlíci.Jinak to jsou psi a kočky šlechtěné,tudíž doma.Takže u nás kočky ubyly.


přesně tak

+ kastrace, takže nových přírůstků pomálu

hmn
hmn (1171 příspěvků) 24.09.2023, 08:20:05 xxx.xxx.33.9

“Volně žijící kočka má obrovský revír, který si hlídá a nepustí tam žádnou jinou kočku.”

totální nesmysl
kočičí revíry se prolínají i splývají, dle bydliště té či oné

“V Anglii, kde je počet koček podobný jako u nás, dělali vědci průzkum a zjistili, že kočky uloví ročně 29 milionů ptáků a 36 milionů savců."

vědci dělali průzkum na krutě omezeném počtu a prostě a sprostě to “vyzkoumané” vynásobili počtem koček…ono na něco je třeba získat grant, žejo…
ale, kupodivu, ne každá kočka je lovec, a ne každá kočka lovec loví po celý svůj život (tedy pokud není hnána hladem)

"On si každý myslí, že kočka donese domů vše, co ulovila, ale tak to není. Ona často loví jen pro zábavu, úlovky většinou sežere a až ten poslední úlovek nebo zbytek přinese majiteli.”

och, to by bylo fakt fajn
ale ono tohle tvrzení taky bude spadat do říše mýtů
ono kočka, která má své DOMA si tam nosí i své úlovky, živé či mrtvé
netvrdím, že všechny, ale většinu
a to tvrzení “loví jen pro zábavu….a sežere” jako ne že by se úplně vylučovalo, ale jde to trošku proti sobě

hmn
hmn (1171 příspěvků) 23.09.2023, 08:28:45 xxx.xxx.33.9

“Jako horký adept byla americká kolie, ale tam to teda ztroskotalo na ceně, protože ceny jsou kolem 50 tisíc”

také jsem měla v úvaze a tu cenu jsem si tak nějak myslela
+ dlouhá čekací lhůta (+manželovi se kolie nelíbí)
tak jsem tu úvahu tak nějak potlačila
a pak to osud zařídil za mne…..

hmn
hmn (1171 příspěvků) 22.09.2023, 19:40:36 xxx.xxx.33.9

“Dr. jsem ihned referovala o B vitamínech, že bych je nasadila a zakázala mi to!! Kvůli zvýšení chuti k jídlu, že ona sama má vlastní zkušenost a měla prý úplně vlčí hlad. Tak nevím, no.”

to je teda “zdůvodnění”….😲
přímo odborné 

tož já mám taky osobní zkušenost a… nic
a zkušenost s kocourem (dostával stříkačkou do pusy) a….nic
žádní otesánci se z nás nestali

hmn
hmn (1171 příspěvků) 20.09.2023, 16:06:14 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

Jiné dveře jako adept na dvířka? Zadní, boční, prostě ne ty vchodové? Taky nemám možnost do baráku, protože všechny jsou francouzské, prosklené.


lze i do skla, ta dvířka

hmn
hmn (1171 příspěvků) 20.09.2023, 15:13:38 xxx.xxx.33.9

“Mně spíš šlo o debatu nad tím, zda od důslednosti odhlédnete, použije-li na vás zvíře trik s nějakou svou přirozenou potřebou (vyměšování, svědění… apod.)”

zcela jistě jsem byla striktně důsledná u sportovní kynologií zaměstnaného HW. Ale tam je to tom, jak píše Keriton, mít krom “ke mně” třeba to pocem, krom jasně definovaného “lehni” hajinky bucinky a tak. 

a s pastevcem/kyní - zcela jistě jsem měla/budu mít striktně a důsledně naučené stůj (přivolání mi nějak nebylo potřeba), s princeznou uvidíme, a to důsledně. Nedůsledná můžu být ve všem ostatním životě s nimi (no, přibližně 🙂)

“Když jsem ale v takové fázi výcviku/výchovy, kdy se to teprv všechno buduje, o to víc si dávám bacha na důslednost. Zvlášť u chytrého psa”

velmi souhlasím. On má pak člověk “fóra” do života

Skoroposlušnost vedla k nezvládnutí a ke ztrátě té svobody. Teprve teď, když znovu cvičíme “na vojáka”, se ke svobodě zase vracíme. Svoboda je důvěra a důvěra je jen s úplnou poslušností.”

je to tak
(jen ono s těmi pastevci je ta free okecávačka dost funkční teda)

hmn
hmn (1171 příspěvků) 20.09.2023, 10:19:52 xxx.xxx.33.9

na tepelné čerpadlo je až , dle druhu a využití, 140 000,-
a tuším, že tato částka je fixní (u výměny zdrojů tepla)

příjem se, pokud vím, u tohoto dotačního programu nezkoumal nikdy

a nezkoumá se ani u oprav dům po babičce

jen u light jsou podmínky 

hmn
hmn (1171 příspěvků) 20.09.2023, 10:01:39 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

S těma dásněma se dá dělat to, že jí vytrhaly zuby, takže se za pár týdnů vyléčí i dásně…samy. Nejsou zuby - není problém. 


ano
a skoro bych řekla, že ty moje babušky k tomu dostaly atb a měly doživotní klid

hmn
hmn (1171 příspěvků) 19.09.2023, 12:22:27 xxx.xxx.33.9

ono u nás to je tak :

Bady (HW) zemřel v den svátku mého mladšího syna
ten se narodil na narozeniny mé babičky
den před tímto se narodila koťata (ta, co všechna zůstala)

Aribo zemřel den po narozeninách mého st. syna, ten se narodil den po dni narozenin mé maminky, a na jeho narozeniny se mi narodil vnuk

Moira se narodila den po mých narozeninách…..

jo, a měla, ještě u chovatelky, kokcidie (Bady jako štěně totéž, Aribo giardie), takže bylo zcela vše v pořádku a musela být naše…..😄😎

hmn
hmn (1171 příspěvků) 19.09.2023, 12:06:15 xxx.xxx.33.9
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.09.2023, 11:55:27

jojo, na těch dvou fotkách je vidět ta správná fenčí pyrenejská hlava a výraz, uvidíme, zda jí to vydrží

a ňuňací - ona je maxi extra kontaktní mazel (se ptali chovatelé, jestli nám to nebude vadit 😀), celou noc spí se mnou v ložnici, ale zároveň se umí hezky sama zabavit s kostí, drnem trávy, zahradničením…..
Pamlsková, ráda si hraje na výcvik (jako Aribo, však část rodokmenu mají shodnou)

on to ten osud asi dobře zařídil….