Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣
já mám pastevkyni, ale ona na to ještě nepřišla 😄
přijdeme z večerní (cca 19-19:30 ), nají se a usne, venku. Zhruba kolem 21ní se přesune(nebo je přesunuta) do předsíně, spí. Někdy v druhé půlce noci se přesune do ložnice a spí 😀. Budí se v 5-6 a je vyražena ven.
tak jsem zvědavá, jestli na to soumračné hlídání někdy přijde (no bylo by fajn, kdyby jí to takhle vydrželo, ještě natáhnout ráno a je to geniální 😊)
S ČSV se pojí plachost, nedůvěra k lidem, nesnášenlivost k cizím psům, nesamostatnost, velká aktivita……..jistěže takový nemusí být jeden každý pes, ale je nutno s tím počítat a se psem přiměřeně pracovat. Je nutno být dobrým psovodem, který psa skutečně VEDE.
Já bych ho do kontaktu s cizími psy nenutila, ale učila ho spíše ignoraci, prostě se na cizího psa podíváme, zaregistrujeme a jdeme si dál po svém. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby měl nějakého kamaráda, či patrně spíše kamarádku (jako pes). Důležitá je navázanost na psovoda, aby mu mohl být oporou.
Ve zkratce, jak píše Zrzavci, v ne zkratce to je na román.
Obecně - sebevědomí posilují úspěchy, a jistotu posiluje “vím, co mám dělat”, to je nesmírně důležité Konkrétně - moje štěně se bálo/bojí aut - naučila jsem ji auto=sedni, a ono to už v panice neprchá, ale hezky to usedí, hezky si řekne o odměnu😀, a hezky jdeme dál. Pes se bojí psů - z nějaké vzdálenosti, kdy je pes ještě klidný, učím psa povel “pejsek”=jen se klidně dívám…a jdu pryč, jdu si hrát se psovodem, třeba…. Učím “po dobrém”, za pomocí odměn, výbornou pomůckou je KLIKR, stonásobně pro nejistého psa.
Velmi doporučuji knihu Trénink je rozhovor, F. Šusta, tam je vše podstatné a důležité.
“Člověk se může nakazit nejčastěji perorálně (ústy), a to pozřením vysporulovaných oocyst (pocházejích z trusu koček) nebo tkáňových cyst (z masa infikovaných zvířat). Vylučování oocyst T. gondii ve výkalech bylo prokázáno u všech kočkovitých šelem. K vylučování oocyst dochází většinou při primární infekci mladých koček ve věku 3–8 měsíců. Mladá kočka vylučuje oocysty výkaly pouze po dobu 1–3 týdnů, ale za tuto dobu může vyloučit až 150 miliónů oocyst. …….Jako pravděpodobný zdroj oocyst pro člověka je uváděno nemyté ovoce a zelenina kontaminované oocystami z půdy. Dalším hlavním zdrojem infekce je tepelně neupravené maso infikovaných zvířat obsahujicí tkáňové cysty T. gondii – nejčastěji maso vepřové, skopové a kozí. Dále mohou být tkáňové cysty obsaženy v mase domácích králíků, holubů, extenzivně chované drůbeže, prasete divokého a další zvěřiny. Výskyt cyst v mase hovězím, koňském či komerčně chované drůbeže je minimální.[3]”
Ja jen rikam ze pokud by nekdo nekdo zodpovedne udelal bez pp cili testy na prpblemy v plemeni a snazil se o nepribuznost nemam nic proti. Vysledek bude stejnej jak pp chov az na ten papir
já jsem právě proto zrušila obojek, protože když začne kozit, tak se z něj vyvlíkne v mžiku oka….(a vlastně to tak mám naučeno díky kočkám). Jinak ovladatelnost na tom postroji v pohodě (teď má ten non stop ramble), je krátký, takže i nějaké to otočení jde….a co si budem, zcela zásadní, u nás, pro ovladatelnost, je ten kufrový úchyt 😎😄
sadullah, myslíš, že toho psa, co se k němu vydala, chtěla napadnout?
večerní venčení bylo úspěch (si myslím), neb nesežrala ani jedno 💩…hurá 👏 a odpolední vlastně taky, protože nás na začátku předešli dva koníci (to si rozmýšlela úprk), ale pak se jim pověsila za paty a kmitala za nimi jak profi stopař, takže ŠLA rychlým rovnoměrným tempem delší úsek 😲😲😎
“Zpravidla stačí jen lokální anestezie v místě aplikace jehličky a celková sedace je nutná jen u některých velmi neklidných jedinců.”
“Vyšetření se většinou provádí bez sedace.”
“U klidných, ovladatelných zvířat upřednostňujeme provedení bez SEDACE”
“Ještě nedávno se test prováděl při celkovém uspání testovaného psa, díky pokroku dnes stačí jen lokální anestezie v místě aplikace jehličky a celková sedace je nutná jen u velmi neklidných jedinců.”
Za těch cca 40 let co jsem zde a soužiji s kočkami, nejdříve rekreačně, cca 12 let trvale, kočky si lítají venku jak chtějí, zásadně neočkovány, jsem zažila jednou jedinkrát takovou epidemičku kočičí rýmy……Zuby jsem řešila kočenkám v cca 16ti.
“No Batuly dostal nějaký lék Alavis s marihuanu a musela jsem po třech dnech vynechat ( blil kudma chodil) nechala jsem žaludek odpočinout a zkusila jsem znova nasadit a znova vše nanovo po třech dnech.”
alavis s cbd můj pes měl také a také mu bylo blbě, po nějaké době
fakt nemohl mít mrtvičku? 11ti letý bišonek fakt není starý na nějakou stařeckou demenci
“Naše kdysi 16 letá fenka se točila pořád do kolečka,neviděla, neslyšela a jen by jedla. Nic na to bohužel neni .Jen Karsivan a B-kompex.”
no, dle příčin na to mohou být kortikoidy takto jsem měla kocoura, dostal kortikoidy+B (+ nějaké podpůrné věcičky), rozchodil to do 99,5ti%ního normálu