Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
hmn
hmn (1171 příspěvků) 29.09.2023, 11:14:02 xxx.xxx.33.9
orionka:

Opravdu máte v okolí puštíka bělavého?  Veliký je, ale vzácný. A stejně, přece jen větší dospělá kočka může být 3x těžší než on. Nehádám se, jen že by to byla opravdu vzácná situace.


Beskydy, zde jich zas tak málo není, tedy prý.
A puštík bělavý to byl na 100% (dva), koukali jsme si z oka do oka, při velmi dobrém osvětlení, ne víc než na 7m, spíše méně. Přelétal nám pár metrů nad hlavami. A dám ruku do ohně, že měl zájem o Bedřicha. Řev kočky+řev puštíka, vyběhnu ven, pod autem kocour, nad autem na větvi sova.
Byli u nás jaro-zima 2021, asi pár, možná je vyhnalo doslova vyholení Ondřejníku. Jeden každý den. Vloni a letos jsou slyšet sporadicky.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 29.09.2023, 08:03:50 xxx.xxx.33.9

dávala jsem alavis s cbd (je to msm+cbd), a po 14ti dnech iniciační dávky bylo vidět zlepšení, zřetelné
ale vzhledem k tomu, že nevím, co mu bylo, tak to je spíše taková dojmologie

librela byla v úvaze

hmn
hmn (1171 příspěvků) 29.09.2023, 07:39:47 xxx.xxx.33.9

tak jsem se nad těmi 4hod zamyslela a přišla na to, že pokud bych brala 4 hod jako pobyt doma, tak panelákový hovík, vyjma noci, déle doma nebyl. Myslím, dospělý hovík. 
Prostě denní režim a zaměstnání delší dobu doma nedaly.
Po přestěhování cca v 6ti přišel o dopolední venčení, většinou, a to poctivě prospal.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 28.09.2023, 19:55:01 xxx.xxx.33.9
kometa:

To ne. Ale viz výše, není to o hormonech, ale povaze. Znám teda spíš od koní, kdy může být problémové jakékoliv pohlaví, pokud se včas nenaučilo žít v koňském stádě.


všechno je o povaze A hormonech….

hmn
hmn (1171 příspěvků) 28.09.2023, 12:24:03 xxx.xxx.33.9

“Ale sama píšete, že i vaši nalezenci, co přišli odněkud, si doma postupně zvykali, nehnali se do baráku rovnou.”

nene, já to píši zcela naopak
že se cpali do baráku, ale s lidmi se museli sžít
tedy někteří, někteří brali jen ten barák a jídlo

hmn
hmn (1171 příspěvků) 28.09.2023, 11:08:27 xxx.xxx.33.9

puštík bělavý ano

“protože prostě na to nebyli zvyklí, byli nasrstění a po chvíli doma jim bylo horko.”

bych to viděla tak, že prostě nebyli zvyklí, tečka, bez horka. Byli od kotěte naučení, že domů nesmí, tak to pro ně doma nebylo.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 28.09.2023, 08:09:07 xxx.xxx.33.9

“Já zas nechápu, proč je ze zdravotních důvodů kastrovaný jedinec v pořádku”

protože zdravotní důvody?
nechápu, co je na tom k nechápání….

“a když se vykastruje “protožechci”,”

ono by tohle snad i mohlo spadat pod zákon na ochranu proti týrání jako chirurgický zákrok měnící vlastnosti zvířete, bo není zdravotní důvod
protože lidi si nemůžou dělat cokoliv “protože chci” (to je jenom reklama na teď nevím co…..)

“tak je to chudák bez duše, kterej už nikdy nebude mít zájem o nic a umře tlustej a škaredej.”

tohle někde Mi píše?  a třeba já? a další?
a mmch, přesně tohle mi řekla jedna tady souseda, která dala vykastrovat svého chronického útěkáře….že by si nafackovala, z psa plného života se stal ten chudák bez duše, kterého zajímal jen žvanec

“Taky nechápu, jak nám ti kastráti můžou dožívat plného zdraví patnácti šestnácti let.”

no, někteří třeba jo, někteří třeba ne
viz odkaz, který jsem dávala výše

 “A už vůbec nechápu, proč se chrončtí odmítači kastrací musí chovat pořád jak vegani.”

teda nevím, zda spadám pod chronické odmítače, jsem odmítač “protože chci”, tak se musím zeptat - jako vegan je to jak? Ať vím, jestli to dělám správně…..

 “Agresivně napadat každého, kdo rozvede myšlenku na kastraci.”

teda zase nevím, ale jako první agresivní příspěvek mi přijde……

hmn
hmn (1171 příspěvků) 28.09.2023, 07:52:15 xxx.xxx.33.9
kometa:

Víte něco o principu falešné březosti? A vlivu pohlavních  hormonů na pyometru? A na diabetes?

Nic není černobílé.


kometo, Mi píše neopodstatněnou řezničinu. Výše citované by spadalo pod zdravotní důvody, čili zákrok opodstatněný.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 27.09.2023, 16:24:23 xxx.xxx.33.9
Fikovnice:

Co to znamená “mít na noc kasárníka”?😀


= mít zavřený barák, kočky doma
zhruba od 18té hodiny, otvírám někdy mezi 1 až 3., v zimě i později

od srpna 2021, kvůli tomu puštíkovi (co si myslím, že mi odnesl 2 kočky)

hmn
hmn (1171 příspěvků) 27.09.2023, 13:41:32 xxx.xxx.33.9

noo
ono hlavně - chce být ta nějaká kočka po celý rok venku? a jenom venku?
nemyslím si
každý rok se mi sem na zimu ilegálně stěhují ti jenom venkovní “šťastlivci”, do sklípku, do garáže, ale i do kuchyně. Nažrat, přespat….někteří svůj pobyt zlegalizují (Murášek, Bedříšek)
 (Tedy stěhovali, co mají moji na noc kasárníka, tak mají smůlu).
Kočky rády plné bříško a teplý pelíšek, ne že ne.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 27.09.2023, 09:04:56 xxx.xxx.33.9

potvrzuji žádná újma zahrady co se týká močení psa (jiným způsobem to je jiná 😀)

feňuli ještě nevím, ale vím, že jsem měla 3 hosty v květináčích na zasazení 😎….ale snad rostlinky zachráněny a mladá strašně ráda divočí s těmi zdemolovanými květináči…to psy nikdy nenapadlo. A taky je nenapadlo vytvářet “reverzní” krtince - kde byl kopeček musí být jámečka….pohyb po zahrádce se stává adrenalinovou záležitostí 😄

hmn
hmn (1171 příspěvků) 26.09.2023, 08:49:38 xxx.xxx.33.9

zcela jistě není dobré nenaučit štěně nějaký krmný režim

neboli 4m štěněti dám jídlo 3-4x denně vždy ve stejnou dobu (cca), je to součást denního režimu

( a to bez ohledu na to, že mé štěně granule trvale k dispozici má, ale je na “barfu” a normálním krmném režimu, a granulek si zobne, občas, když usoudí, že toho bylo málo, nebo si dá v noci….stejně jako předchozí pes)

hmn
hmn (1171 příspěvků) 25.09.2023, 15:43:42 xxx.xxx.33.9

“Jo, čeká nás řidičák na psa, když něco jako ukaž ovladatelnost na ulici.”

a já tohle žila
tu dobu, kdy ať si chodí pes jak chce, ale musí být ovladatelný
to je to klíčové slovo
i to, že to opravdu policajti zkoušeli…..

hmn
hmn (1171 příspěvků) 25.09.2023, 12:57:41 xxx.xxx.33.9

domácí bramborový salát zásadně 5 dní 😉

svíčková, guláš, takové ty míchaniny - nejlepší ne druhý, ale třetí den

hmn
hmn (1171 příspěvků) 25.09.2023, 07:54:44 xxx.xxx.33.9

“jestli je možno kočku nebo kotě mít celý rok venku a jen občasně doma. Dá se s ním jezdit na výlety nebo třeba na chatu a na vycházku ven na vodítku?”

a toto:

“Bydlím ve městě a venku bych se bála že ji přejede auto.”

jde trošku proti sobě, ne?

pokud by tam bylo pobyt doma a občas venku, na vodítku, tak tam by byla odpověď “ne že by to nebylo možné”, jsou plemena, u kterých se toto uvádí jako “možno naučit” (tuším kočka bengálská, možná mainská, možná sibiřská…nutno pogůglit). Ale i u těchto plemen to bude zcela jistě o konkrétním jedinci, on ten pohyb na vodítku je zcela mimo kočičí přirozenost.