jaképak je (jedno z) řešení takového chování psa?……? odpovím : IGNORACE! protože takové nežádoucí chování podpoří jedna každá reakce, ať už pozitivní nebo negativní…. ale to všichni víme, psovodi, ne?
“A má to tedy být tak, že někdo může cokoliv a ostatní mají mlčet? nebylo by to zvláštní a divné?”
nebylo by to ani zvláštní ani divné bylo by to naprosto a zcela účinné
“ten náš pubertální vychcánek moc dobře ví, jestli ho jistím stopovačkou, anebo ne.”
chybička se vloudila pokud začnu používat stopovačku, tak “anebo ne” neexistuje, pes je na šňůře furt, imrvére, neustále a stejně tak neexistuje, aby po vyslovení přivolávacího povelu, pes nepřišel/nebyl přijít a psovod musí mít dobrou úvahu, přiměřenou stavu vycvičenosti psa, kdy ten přivolávací povel z pusy vypustí
“To nebylo myšleno tady, ale poslední dobou všude pořád čtu, že když psa odměňuje člověk pamlsky, tak to není ta pravá poslušnost, že pes musí makat JENOM na základě vztahu a i učit se má na základě vztahu a kdo to neumí, tak má k ničemu vztah. Že psi na pamlscích jsou jen feťáci, co čekají na dávku a tak..”
a kde? tohle jako píše nějaký dobrý trenér psů? nebo kdo?
“Bude teď dostávat každý den antibiotika injekčně a injekci proti zvracení…a že prý se potom uvidí…furt jen spinká,málo jí..zvrací,průjem..můžou tohle být opravdu známky zánětu žaludku?”
můj kocour měl diagnostikováno ibd a život mu zachránily kortikoidy (a nový veterinář), ne atb furt dokola a dokola, které mu předepisovali veterináři předchozí
“By mě zajímalo, co chcete po myslivcích. Myslivectví je zájmový kroužek. Členové tohoto klubu v tom klubu nepracují a nepracují ani pro vás. Stejné jako rybář nebo chovatel koní či psů. Copak chovatel vlčáků má v náplni práce zastupovat veterinární správu a obec s roz. půs.?”
Thielli, tohle by právě mohl obejít ten povel “pejsek”, tedy naučená reakce na povel (=pro psa návod, jak se má chovat), bez ohledu na toho druhého psa.
Snad ano, to by bylo optimální. Jen dávám do úvahy, aby první výběr neprobíhal ve stylu “ten je ňuňu, toho chci”. Nebo jen vizuálně z videí, fotek. Netuším, co si Tenurri pod pojmem “možnost prvního výběru” představuje, ani jak by to probíhalo u chovatelek.
hovíka jsem si vybírala dle velikosti 😉 (mám takovou teorii) a na dálku…nic lepšího jsem si nemohla vybrat
pyrenejáka v podstatě dle jedné fotky (měla jsem na výběr ze 2, byli 4, kdybych měla volnou ruku, tak si vyberu již zadaného)….myslím, že tak to mělo být…jo, chovatelka něco jako jestli k nám bude vhodný vůůůbec, ale vůbec neřešila
Moinku jsme vlastně vyfasovali…
všichni chovatelé se mnou řešili jen znalost (či pochopení) plemene a vůbec držení psa
psa mladých jsme vybírali na základě několikerých návštěv a povídání s chovatelkou (s nadsázkou a obrazně jsem ta štěňata odkojila)….no průser….😉
a proto jsem moc ráda, že jsem fčil byla vybírání zcela ušetřena🙃
“K výběru štěněte bych ještě podotkla, že možnost prvního výběru není žádné terno. Štěňata zná nejlépe chovatel, spinkající roztomilouš při první návštěvě může být jen unavený největší trhač a prudič, který si sedne se zkušenějším budoucím majitelem”
ale tak snad zájemce bude s chovatelem hovořit, ne…..
v žádném případě by fakt, že jde o první vrh CHS, nebyl rozhodujícím.
Pro mne by byly důležité v prvé řadě matky, pak otcové, a v druhé prvé řadě ta možnost výběru. Samozřejmě že chovatelé jsou také důležití, ale ne tím, který vrh mají, ale jak k odchovům přistupují. Chovatelský servis jsem nikdy nepotřebovala, snad vše lze najít na internetu, ZDE 😀(už jsem v depresi z hárání), či v kynologických kruzích na cvičáku či kde.
No všechno je to dost zamotané. Tady je výpověď zvířecí psycholožky:
Otázka: Je náhoda, že kočka má často raději členy domácnosti, kteří si ji nepřáli?
Odpověď:
Není. Jelikož ji ti lidé nechtěli, tak když k nim přišla domů, asi si jí takřka nevšímali. Na rozdíl od člověka, který si ji tak přál, že se s koťátkem chtěl pořád mazlit. Problém je, že některá kočka fyzický kontakt zase tolik nemusí. Chce spíš dost prostoru, aby mohla v bytě svobodně dýchat. Proto si někdy víc oblíbí ty, kteří se k ní zase tak nemají. Nezapomeňte na to, že to kočka si vybírá chvíli, kdy chce být mazlená.
jéžiš, nic není zamotané
prostě pokud se k ní bude někdo chovat jako idiot, tak se mu asi bude spíš vyhýbat
Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣
já mám pastevkyni, ale ona na to ještě nepřišla 😄
přijdeme z večerní (cca 19-19:30 ), nají se a usne, venku. Zhruba kolem 21ní se přesune(nebo je přesunuta) do předsíně, spí. Někdy v druhé půlce noci se přesune do ložnice a spí 😀. Budí se v 5-6 a je vyražena ven.
tak jsem zvědavá, jestli na to soumračné hlídání někdy přijde (no bylo by fajn, kdyby jí to takhle vydrželo, ještě natáhnout ráno a je to geniální 😊)
S ČSV se pojí plachost, nedůvěra k lidem, nesnášenlivost k cizím psům, nesamostatnost, velká aktivita……..jistěže takový nemusí být jeden každý pes, ale je nutno s tím počítat a se psem přiměřeně pracovat. Je nutno být dobrým psovodem, který psa skutečně VEDE.
Já bych ho do kontaktu s cizími psy nenutila, ale učila ho spíše ignoraci, prostě se na cizího psa podíváme, zaregistrujeme a jdeme si dál po svém. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby měl nějakého kamaráda, či patrně spíše kamarádku (jako pes). Důležitá je navázanost na psovoda, aby mu mohl být oporou.
Ve zkratce, jak píše Zrzavci, v ne zkratce to je na román.
Obecně - sebevědomí posilují úspěchy, a jistotu posiluje “vím, co mám dělat”, to je nesmírně důležité Konkrétně - moje štěně se bálo/bojí aut - naučila jsem ji auto=sedni, a ono to už v panice neprchá, ale hezky to usedí, hezky si řekne o odměnu😀, a hezky jdeme dál. Pes se bojí psů - z nějaké vzdálenosti, kdy je pes ještě klidný, učím psa povel “pejsek”=jen se klidně dívám…a jdu pryč, jdu si hrát se psovodem, třeba…. Učím “po dobrém”, za pomocí odměn, výbornou pomůckou je KLIKR, stonásobně pro nejistého psa.
Velmi doporučuji knihu Trénink je rozhovor, F. Šusta, tam je vše podstatné a důležité.
“Člověk se může nakazit nejčastěji perorálně (ústy), a to pozřením vysporulovaných oocyst (pocházejích z trusu koček) nebo tkáňových cyst (z masa infikovaných zvířat). Vylučování oocyst T. gondii ve výkalech bylo prokázáno u všech kočkovitých šelem. K vylučování oocyst dochází většinou při primární infekci mladých koček ve věku 3–8 měsíců. Mladá kočka vylučuje oocysty výkaly pouze po dobu 1–3 týdnů, ale za tuto dobu může vyloučit až 150 miliónů oocyst. …….Jako pravděpodobný zdroj oocyst pro člověka je uváděno nemyté ovoce a zelenina kontaminované oocystami z půdy. Dalším hlavním zdrojem infekce je tepelně neupravené maso infikovaných zvířat obsahujicí tkáňové cysty T. gondii – nejčastěji maso vepřové, skopové a kozí. Dále mohou být tkáňové cysty obsaženy v mase domácích králíků, holubů, extenzivně chované drůbeže, prasete divokého a další zvěřiny. Výskyt cyst v mase hovězím, koňském či komerčně chované drůbeže je minimální.[3]”