Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 07.10.2023, 08:04:27 xxx.xxx.33.9

neboli ti psi mají svůj krmný režim + granule k tomu

taky tak mám a měla jsem psa, ale je krmen pravidelně Xx denně, granule na dozob, pokud má potřebu. A vím, že to jako “dozob” opravdu funguje.  Není to tady máš kýbl granulí a starej se sám. Ono jít se psem, který si právě nacpal pupek (a člověk o tom vůbec nemusí vědět), na procházku/výcvik, nebude zcela OK…..Nemluvě o psech, kteří prostě pojedou (žerou), dokud je co.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 07.10.2023, 07:56:33 xxx.xxx.33.9

“Niki,a to tě nenapadlo to kino oželet? 😎Víš kolika lidem jsi zkazila dojem z filmu??Vžij se i do nich👎”

👍👍👍

….a kolik lidí nakazila?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 07.10.2023, 07:54:09 xxx.xxx.33.9

tak lepší kocour co žere + má průjem
než kocour co nežere + má průjem

a to oni měli prokázané začervení? že odčervení?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 16:59:56 xxx.xxx.33.9
Fikovnice:

Hmmm…

Lze to blíže specifikovat (pokud ne, beru to)?


v prvním případě injekce na chov…. do zadku

v druhém analgosedace do žíly (bylo gastro+kolono)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 15:57:49 xxx.xxx.33.9

měla jsem kolono veeelmi bolestivé
a o tom druhém, jinde, jsem ani nevěděla

je to základní přímá vyšetřovací metoda pro vyšetření tlustého střeva
včetně odběru vzorků a včetně provedení některých malých zákroků
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 14:06:52 xxx.xxx.33.9

“Zavolat na psa a utíkat opačným směrem. Doufat (nebo vědět), že se pes připojí.”

jsme si vykračovali s Aribem po louce a za námi se pustil nasertivní napružený AUO, majitelka vylezla na louku kus za ním
řvala naň, šla za ním tak na ni hulákám běžte pryč, takhle ho na nás tlačíte, až se na vás ohlédne tak pryč přímo utíkejte a vesele ho volejte…..naštěstí poslechla a jistěže se milé psisko, když zjistilo, že v zádech nemá nikoho, rozeběhlo za ní

no, jeho klika….😎

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 13:23:33 xxx.xxx.33.9

“Taky na mě v ČSOB před pár lety koukali jak na mimozemšťana, když jsem vytáhla tlačítkovej mobil”

taky říkala paní v bance půjčte mi mobil, já vám tam nainstaluji tu oné aplikaci, tak jsem ho vytáhla….😄😎

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 13:17:23 xxx.xxx.33.9

pamlskovníky mám dva, oba z pogumované textilie (či jak to napsat) s vnitřní textilní kapsou a ty se tedy nepromastí (aktuálně nosím vařená srdíčka a kuřecí tláču), až začnem topit, nasuším plíce a ty jsou suché, takže normálně do kapsy psí vesty (zcela základní kus oblečení)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 10:45:58 xxx.xxx.33.9

“jasně by jim to vysvětlil a klikrem by to nebylo”

Já to svému agresorovi vysvětlila, a bylo to KLIKREM! 😉

“Pusťte je spolu v cizím prostředí ( bezpečné, oplocené, aby nezdrhli ), nejlépe s cizí zkušenou osobou, bez té nejcitlivější osoby z vás, bez vodítek - vodítko vždycky budí agresi, možná s couračkou. Možná měkký náhubek.”

nepouštějte je na volno nikde, ale hezky na špacírek, na vodítku, vedle sebe ale ne u sebe, vzdálenost se řídí reakcemi psů, klidně ať si očuchají prdelky, když to bude v klidu
cvičeníčko spolu - vedle sebe - jedna, druhá, odměny odměny odměny
i jen předsednout a Mařenka piškot, Baruška piškot, Mařenka piškot…….
třeba i krmit z ruky
prostě veselé společné aktivity
vše tak, aby nedošlo ke konfliktu, ale ani aby nedošly do (velkého) stresu
klikr je neskutečný pomocník v tomto případě

nebo nechat labradorku u rodičů, to by to taky řešilo

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 10:24:28 xxx.xxx.33.9

“Cez “plot” si na seba nezvyknú - skôr to môže všetko ešte zhoršiť. Spolu ich nechávajte iba vo vašej prítomnosti a korigujte . Bez vás ich oddeľujte teda radšej úplne.”

oddělování “úplně” často přináší nemožnost už dát psy dohromady vůbec
protože se naučí, že norma=já sám, ne já+pes Maruška
nějaké přehrazení, kdy na sebe uvidí, je vhodnější (samozřejmě za předpokladu, že u něj na sebe nebudou nepříčetně řvát)

a jinak je to samozřejmě jen a jen o práci člověka
člověk musí učit a naučit, zavést režim, pravidla, musí psy vést a ne se jen dívat, jak se rvou (pokud se tedy rvou a já věřím, že jo)
člověk nesmí dopustit žádný konflikt
o to to teď bude daleko horší, že už poznaly…..

kniha Trénink je rozhovor, F. Šusta - takový základ, pokud přečteš a opakovaně budeš číst a pochopíš, budeš vědět, co dělat…

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.10.2023, 09:50:41 xxx.xxx.33.9

“Tohle “zamrznutí”je velmi častý fenomén. Vídám u žen i u mužů. Bohužel takhle přiblble zůstanou stát i když jejich pes k nám přiběhne a třeba obtěžuje. Jen tak bezmocně něco hýkájí z velké dálky, prostě se bojí.”

možná, že v této množině budou i majitelé, kteří ví, že když se přiblíží, jejich pes může až zaútočit. Ono to i tak totiž funguje.