Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.10.2023, 19:53:32 xxx.xxx.33.9
Plaka:

Snad ano, to by bylo optimální. Jen dávám do úvahy, aby první výběr neprobíhal ve stylu “ten je ňuňu, toho chci”. Nebo jen vizuálně z videí, fotek. Netuším, co si Tenurri pod pojmem “možnost prvního výběru” představuje, ani jak by to probíhalo u chovatelek.


hovíka jsem si vybírala dle velikosti 😉 (mám takovou teorii) a na dálku…nic lepšího jsem si nemohla vybrat

pyrenejáka v podstatě dle jedné fotky (měla jsem na výběr ze 2, byli 4, kdybych měla volnou ruku, tak si vyberu již zadaného)….myslím, že tak to mělo být…jo, chovatelka něco jako jestli k nám bude vhodný vůůůbec, ale vůbec neřešila

Moinku jsme vlastně vyfasovali…

všichni chovatelé se mnou řešili jen znalost (či pochopení) plemene a vůbec držení psa

psa mladých jsme vybírali na základě několikerých návštěv a povídání s chovatelkou (s  nadsázkou a obrazně jsem ta štěňata odkojila)….no průser….😉

a proto jsem moc ráda, že jsem fčil byla vybírání zcela ušetřena🙃

hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.10.2023, 19:03:58 xxx.xxx.33.9

“K výběru štěněte bych ještě podotkla, že možnost prvního výběru není žádné terno. Štěňata zná nejlépe chovatel, spinkající roztomilouš při první návštěvě může být jen unavený největší trhač a prudič, který si sedne se zkušenějším budoucím majitelem”

ale tak snad zájemce bude s chovatelem hovořit, ne…..

hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.10.2023, 16:26:16 xxx.xxx.33.9

v žádném případě by fakt, že jde o první vrh CHS, nebyl rozhodujícím.

Pro mne by byly důležité v prvé řadě matky, pak otcové, a v druhé prvé řadě ta možnost výběru.
Samozřejmě že chovatelé jsou také důležití, ale ne tím, který vrh mají, ale jak k odchovům přistupují.
Chovatelský servis jsem nikdy nepotřebovala, snad vše lze najít na internetu, ZDE 😀(už jsem v depresi z hárání), či v kynologických kruzích na cvičáku či kde.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.10.2023, 10:51:36 xxx.xxx.33.9
Anonymní:

No všechno je to dost zamotané. Tady je výpověď zvířecí psycholožky: 

Otázka: Je náhoda, že kočka má často raději členy domácnosti, kteří si ji nepřáli? 

Odpověď: 

Není. Jelikož ji ti lidé nechtěli, tak když k nim přišla domů, asi si jí takřka nevšímali. Na rozdíl od člověka, který si ji tak přál, že se s koťátkem chtěl pořád mazlit. Problém je, že některá kočka fyzický kontakt zase tolik nemusí. Chce spíš dost prostoru, aby mohla v bytě svobodně dýchat. Proto si někdy víc oblíbí ty, kteří se k ní zase tak nemají. Nezapomeňte na to, že to kočka si vybírá chvíli, kdy chce být mazlená.


jéžiš, nic není zamotané

prostě pokud se k ní bude někdo chovat jako idiot, tak se mu asi bude spíš vyhýbat

hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.10.2023, 08:56:12 xxx.xxx.33.9
janaa:

Jasně,máte pastevce. Ale moje čubky si jen myslí,že jsou večer pastevci🤣


já mám pastevkyni, ale ona na to ještě nepřišla 😄

přijdeme z večerní (cca 19-19:30 ), nají se a usne, venku. Zhruba kolem 21ní se přesune(nebo je přesunuta) do předsíně, spí. Někdy v druhé půlce noci se přesune do ložnice a spí 😀. Budí se v 5-6 a je vyražena ven.

tak jsem zvědavá, jestli na to soumračné hlídání někdy přijde (no bylo by fajn, kdyby jí to takhle vydrželo, ještě natáhnout ráno a je to geniální 😊)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 20.10.2023, 08:48:09 xxx.xxx.33.9

ČSV není velké dominantní plemeno.

S ČSV se pojí plachost, nedůvěra k lidem, nesnášenlivost k cizím psům, nesamostatnost, velká aktivita……..jistěže takový nemusí být jeden každý pes, ale je nutno s tím počítat a se psem přiměřeně pracovat.  Je nutno být dobrým psovodem, který psa skutečně VEDE.

Já bych ho do kontaktu s cizími psy nenutila, ale učila ho spíše ignoraci, prostě se na cizího psa podíváme, zaregistrujeme a jdeme si dál po svém. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby měl nějakého kamaráda, či patrně spíše kamarádku (jako pes). Důležitá je navázanost na psovoda, aby mu mohl být oporou.

Ve zkratce, jak píše Zrzavci, v ne zkratce to je na román. 

Obecně - sebevědomí posilují úspěchy, a jistotu posiluje “vím, co mám dělat”, to je nesmírně důležité
Konkrétně - moje štěně se bálo/bojí aut - naučila jsem ji auto=sedni, a ono to už v panice neprchá, ale hezky to usedí, hezky si řekne o odměnu😀, a hezky jdeme dál. 
Pes se bojí psů - z nějaké vzdálenosti, kdy je pes ještě klidný, učím psa povel “pejsek”=jen se klidně dívám…a jdu pryč, jdu si hrát se psovodem, třeba….
Učím “po dobrém”, za pomocí odměn, výbornou pomůckou je KLIKR, stonásobně pro nejistého psa.


Velmi doporučuji knihu Trénink je rozhovor, F. Šusta, tam je vše podstatné a důležité.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 19.10.2023, 12:40:10 xxx.xxx.33.9

mé kočky ke mně mají zcela jistě “jiný” vztah, u některých až extrémně, u jiných nepodstatně, a cokoliv mezi tím
všechny to tak měly

jsem pro ně máma - živím, šatím, starám se, jsem tu pro ně, a dovolím si tvrdit, že pro ně mám cit

hmn
hmn (1173 příspěvků) 19.10.2023, 08:53:12 xxx.xxx.33.9

z wiki:

“Člověk se může nakazit nejčastěji perorálně (ústy), a to pozřením vysporulovaných oocyst (pocházejích z trusu koček) nebo tkáňových cyst (z masa infikovaných zvířat). Vylučování oocyst T. gondii ve výkalech bylo prokázáno u všech kočkovitých šelem. K vylučování oocyst dochází většinou při primární infekci mladých koček ve věku 3–8 měsíců. Mladá kočka vylučuje oocysty výkaly pouze po dobu 1–3 týdnů, ale za tuto dobu může vyloučit až 150 miliónů oocyst. …….Jako pravděpodobný zdroj oocyst pro člověka je uváděno nemyté ovoce a zelenina kontaminované oocystami z půdy. Dalším hlavním zdrojem infekce je tepelně neupravené maso infikovaných zvířat obsahujicí tkáňové cysty T. gondii – nejčastěji maso vepřové, skopové a kozí. Dále mohou být tkáňové cysty obsaženy v mase domácích králíků, holubů, extenzivně chované drůbeže, prasete divokého a další zvěřiny. Výskyt cyst v mase hovězím, koňském či komerčně chované drůbeže je minimální.[3]”

ono nakazit se od kočky, jako kočky, běžné nebude

hmn
hmn (1173 příspěvků) 19.10.2023, 08:37:08 xxx.xxx.33.9
Leithian:

Ja jen rikam ze pokud by nekdo nekdo zodpovedne udelal bez pp cili testy na prpblemy v plemeni a snazil se o nepribuznost nemam nic proti. Vysledek bude stejnej jak pp chov az na ten papir


ani ne, páč bez toho papíru se stejně neobejde

hmn
hmn (1173 příspěvků) 19.10.2023, 08:33:43 xxx.xxx.33.9
balu:

To já říkám už dlouho. Kdyby člověk zmizel z povrchu zemského, naší planetě by se velmi ulevilo.

Nejste jediná, která to říká. Někdy se nechám strhnout a k takovému příspěvku napíšu dotaz - začnete u sebe? Odpovědi se nedočkám, spíš urážek…

Tak se zeptám i vás - začnete u sebe? Jistěže ne, je to jen takový výkřik, že...


začnete u sebe - jak?

krom toho, že se nebudu rozmnožovat či se stanu masovým vrahem a sebevrahem….?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 18.10.2023, 19:32:13 xxx.xxx.33.9

já jsem právě proto zrušila obojek, protože když začne kozit, tak se z něj vyvlíkne v mžiku oka….(a vlastně to tak mám naučeno díky kočkám). Jinak ovladatelnost na tom postroji v pohodě (teď má ten non stop ramble), je krátký, takže i nějaké to otočení jde….a co si budem, zcela zásadní, u nás, pro ovladatelnost, je ten kufrový úchyt 😎😄

sadullah, myslíš, že toho psa, co se k němu vydala, chtěla napadnout?

večerní venčení bylo úspěch (si myslím), neb nesežrala ani jedno 💩…hurá 👏
a odpolední vlastně taky, protože nás na začátku předešli dva koníci (to si rozmýšlela úprk), ale pak se jim pověsila za paty a kmitala za nimi jak profi stopař, takže ŠLA rychlým rovnoměrným tempem delší úsek 😲😲😎
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 18.10.2023, 09:55:34 xxx.xxx.33.9

“Při procházce se nechce držet u nohy”

a proč by to měl dělat?

“a pořád hodně táhne.”

no bodejť, oni psi mívají poněkud odlišný pohyb od člověka, včetně čuchacích zájmů

“Už mě nebaví neustále napomínání, protože bysme nikam nedošli. Zastavím, napomenu ho a jdeme dál a za 20 m chůze znovu a znovu.”

no není divu

A naučit toho psa netahat = chodit na prověšeném vodítku, jsi zkoušel?

např.:

https://psinovinky.cz/taha-vas-pes-na-voditku-5-tipu-jak-na-to-abyste-si-chuzi-na-voditku-uzivali-oba/

a mnohé jiné články

hmn
hmn (1173 příspěvků) 18.10.2023, 08:18:54 xxx.xxx.33.9

“Zpravidla stačí jen lokální anestezie v místě aplikace jehličky a celková sedace je nutná jen u některých velmi neklidných jedinců.”

“Vyšetření se většinou provádí bez sedace.”

“U klidných, ovladatelných zvířat upřednostňujeme provedení bez SEDACE”

“Ještě nedávno se test prováděl při celkovém uspání testovaného psa, díky pokroku dnes stačí jen lokální anestezie v místě aplikace jehličky a celková sedace je nutná jen u velmi neklidných jedinců.”

o tom píší  porůznu různí veterináři

hmn
hmn (1173 příspěvků) 17.10.2023, 13:40:39 xxx.xxx.33.9

“Nejhorší jsou všelijaké bagety, to do něj strašně rychle zahučí a mně se ta rozplizlá hmota nechce dolovat z psího krku.”

nene, bagety zcela jistě nejsou nejhorší, na dolování z psí tlamy…..😎💩💣