Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.10.2023, 16:36:24 xxx.xxx.33.9

“Mohl by se od našeho učit?”

jojo, učení nápodobou funguje
notabene v této věci, kluci se budou vzájemně přečurávat jedna radost

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.10.2023, 14:27:19 xxx.xxx.33.9
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 27.10.2023, 14:12:18

tohle jsem měla s hovězí svalovinou tuším Pošvář (nebo jiný, už nevím), ale vždy (občas jsem kupovala v místním “zverimexu”, než to chlapík položil)
jsem si říkala, že to je napumpované vodou co až šlo
ale fakt nevím

zvěř to konzumovala

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.10.2023, 10:56:17 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

K těm slupkám. Máte s tím někdo zkušenost, není to pověra? Mám na misce pomeranče a kočka si lehne vedle tak, že má hlavu opřenou o tu misku. Do aromalampy jsem v zimě často kapala směs citrusových olejů…nikdo z koček se netvářil, že by mu to vadilo a chodil chrnět jinam. 


no já
jinak bych to nepsala
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.10.2023, 10:10:00 xxx.xxx.33.9

“ale ked su tie povely v podvedomi, pocuvaju aj v takom pre nich maximalne vzrusivom prostredi. Ten povel musi robit automaticky, podvedome.”

to je ten reflex

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.10.2023, 09:57:08 xxx.xxx.33.9

k igelitu - mé kočky, číslo množné, považují igelit za super místo k vyčurání, louže je jistota

že počural stejnou postel je naopak normální - pach

jako úplně problém bych to neviděla, máš ho velmi velmi krátce a je to malé kotě
v každém případě postel přikrýt něčím nepromokavým
třeba poházet citrusové slupky, ty kočkám vadí
nebo postel úplně znepřístupnit

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.10.2023, 09:40:57 xxx.xxx.33.9

plemeno, pohlaví?

první setkání venku na procházce
jak s vodítky se ukáže na místě
domů až spolu

doma si určit a psy naučit pravidla - ty jíš tady a ty tady
může být potřeba pravidlo-rituál i pro situaci “bude se jíst, přinesu jídlo”
odchod na procházku
místa na odpočinek
……………

možná dát psům doma krátké couračky

ono to všechno vyplyne z “vývoje událostí”, ale přiměřená prevence je, myslím, vždy na místě

a samozřejmě, dle plemene, dostatečně zaměstnat (aneb, kdo si hraje, nezlobí!) a bez ohledu na plemeno cvičit, ať máš slovní ovladatelnost

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 21:13:23 xxx.xxx.33.9
Fikovnice:

Myslíte? Máte takové zkušenosti? Pokud ano, je to poměrně smutné, vlastně hodně smutné.


tak ono je to vidět i tady (i jinde) v debatách - zvířeti “něco je” a vet bez jakéhokoliv (respektive relevantního) vyšetření nasadí atb

+  vlastní zkušenosti

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 20:52:59 xxx.xxx.33.9

“Nechápu…na pylori se předepisují ATB, páč je to bakterie.”

lesnížínka, píši : NENÍ = nejsou atb
co je na tom k nepochopení?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 17:17:48 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

Možná se pletu, ale když je něco označeno jako zánět, léčí se ATB(i když dle mě je to většinou zbytečné, ono záleží pak opravdu čeho zánět) Co ho původně vyvolalo je už potom asi jedno. 


i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 10:08:16 xxx.xxx.33.9

“Myslím, že každý pes je originál a zaručený návod těžko hledat…”

každý pes sice je originál, ale způsoby a principy učení platí na všechny, a nejen psy

“že zrovna tohle je povel, který učí na úroveň reflexu za pomocí vodítka, ale vůbec nevím, která z těch knih to byla a kde to hledat.”

na tohle zase knihy netřeba…
technika/y zastavení jsou snad jasné :
 - zachycením, když pes zastaví sám
- naváděním= zastavím psa vodítkem, rukou, nebo i jdu/běžím s ním a on zastaví když zastavím já (jsme teď skotačily v obýváku s mladou)….
- i to tvarování by šlo

výhodou je klikr trénink

nejdřív učím v klidu v obýváku, kde nejsou žádné rušivé vlivy, pak přidám zahradu, pak už lezu ven. Kritérium ztěžuji  pokud pes perfektně zvládá stávající úroveň. To znamená, že nejdu hned na zazvěřenou louku.

naučení do reflexu je o intenzitě cvičení
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.10.2023, 09:44:46 xxx.xxx.33.9

no že se pes nemusí ohýbat a lépe se mu z nich pije, žere
že jsou fixovány na místo
že se mu do takové misky blbě leze, pokud má ve zvyku pít s nohama v misce 😉

a tak……

hmn
hmn (1173 příspěvků) 25.10.2023, 12:13:16 xxx.xxx.33.9

“Ale podívejte se na to jako s těmi našimi psy. "

jsem ráda za tento pohled, neboť :

"….. Strhávat na sebe pozornost za každou cenu.”

jaképak je (jedno z) řešení takového chování psa?……?
odpovím : IGNORACE!
protože takové nežádoucí chování podpoří jedna každá reakce, ať už pozitivní nebo negativní….
ale to všichni víme, psovodi, ne?

“A má to tedy být tak, že někdo může cokoliv a ostatní mají mlčet? nebylo by to zvláštní a divné?”

nebylo by to ani zvláštní ani divné
bylo by to naprosto a zcela účinné

“Bez akce by reakce nebyla”

ale však o to jde, že….

hmn
hmn (1173 příspěvků) 25.10.2023, 09:05:14 xxx.xxx.33.9

“ten náš pubertální vychcánek moc dobře ví, jestli ho jistím stopovačkou, anebo ne.”

chybička se vloudila
pokud začnu používat stopovačku, tak “anebo ne” neexistuje, pes je na šňůře furt, imrvére, neustále
a stejně tak neexistuje, aby po vyslovení přivolávacího povelu, pes nepřišel/nebyl přijít
a psovod musí mít dobrou úvahu, přiměřenou stavu vycvičenosti psa, kdy ten přivolávací povel z pusy vypustí

a cvičit a cvičit a cvičit

hmn
hmn (1173 příspěvků) 24.10.2023, 11:16:37 xxx.xxx.33.9

“To nebylo myšleno tady, ale poslední dobou všude pořád čtu, že když psa odměňuje člověk pamlsky, tak to není ta pravá poslušnost, že pes musí makat JENOM na základě vztahu a i učit se má na základě vztahu a kdo to neumí, tak má k ničemu vztah. Že psi na pamlscích jsou jen feťáci, co čekají na dávku a tak..”

a kde?
tohle jako píše nějaký dobrý trenér psů? nebo kdo?
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 24.10.2023, 09:16:11 xxx.xxx.33.9

“Bude teď dostávat každý den antibiotika injekčně a injekci proti zvracení…a že prý se potom uvidí…furt jen spinká,málo jí..zvrací,průjem..můžou tohle být opravdu známky zánětu žaludku?”

můj kocour měl diagnostikováno ibd a život mu zachránily kortikoidy (a nový veterinář), ne atb furt dokola a dokola, které mu předepisovali veterináři předchozí

hmn
hmn (1173 příspěvků) 21.10.2023, 09:25:37 xxx.xxx.33.9

“By mě zajímalo, co chcete po myslivcích. Myslivectví je zájmový kroužek. Členové tohoto klubu v tom klubu nepracují a nepracují ani pro vás. Stejné jako rybář nebo chovatel koní či psů. Copak chovatel vlčáků má v náplni práce zastupovat veterinární správu a obec s roz. půs.?”

noo

zákon o myslivosti jsem našla

ten o kynologii nikoliv

megí……

hmn
hmn (1173 příspěvků) 21.10.2023, 08:47:17 xxx.xxx.33.9

Thielli, tohle by právě mohl obejít ten povel “pejsek”, tedy naučená reakce na povel (=pro psa návod, jak se má chovat), bez ohledu na toho druhého psa.