Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 25.11.2023, 11:18:33 xxx.xxx.3.42
L.S.:

To tak nemůžete brát. 

Je to forma beletrie, ironie, nadsázka. Pravda, ne každému sedne tenhle typ humoru. 

Já třeba Zdenu Frýbovou miluju a na jejích knížkách mě nepohoršuje vůbec nic, naopak i přes všechen sarkasmus z nich cítím obrovskou lásku ke zvířatům. 

Nebo co přesně vás tam kynologicky pohoršilo?


“To tak neberu”. Fakt mám její knížky ráda a humoru, ironii i nadsázce rozumím, ale po věcné stránce je ten přístup ke psům (Malinkatý kretén) místy tristní.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 25.11.2023, 10:01:53 xxx.xxx.3.42

první sníh Moiry….no zfetovaný derviš proti ní hadra 😎, pro člověka se zády v prd….li 💣
naštěstí jsme na ranní “procházce” potkali huskyho Kevina a měli jsme oba psovodi vystaráno 😄, procházkový okruh jsme vzdaly a domů už se došourala, snědla 3 snídaně a …..dál se raduje ze sněhu.

Teď jdeme na dopolední, no doufám, že to v relativním zdraví přežiju😇

hmn
hmn (1173 příspěvků) 24.11.2023, 07:59:30 xxx.xxx.43.118
Quash:

Ale zase v jiné knize Frýbové , Malinkatý kretén, je skoťáček vykreslený jako vůči veškeré výchově odolný samorost. Mám tu knížku ráda, a nejen ji, typický humor Frýbové je mi sympatický.


také ji mám velice ráda, ale coby člověk kynologický bych hlavní hrdince do řiti nakopala…..(což mi naskočilo tak při třetím čtení, cca)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 23.11.2023, 16:28:46 xxx.xxx.48.155
assil:

Tak to jste mě nepotěšil, pro mě to tedy přehlédnutelné je.

Ale no nic, asi nezbyde než se přes to nějak přenést. 🙂


pro mne uživatelsky nesmírně nepříjemné neb normálně nemám důvod se napravo dívat

hmn
hmn (1173 příspěvků) 23.11.2023, 12:30:23 xxx.xxx.48.155

“Klidně řeknu, že pokud bych měla psa, který by hodně špatně dával háravky, tak bych nad kastrací reálně uvažovala…”

tak to by už spadalo pod “zdravotní důvody”

“Jako jasně…můžeme se bavit o tom, že psa máme vychovat, že se to dá tou výchovou zvládnout a já to nemohu rozporovat”

a tohle klidně rozporovat budu, když to už bude spadat do patologie….a ani nemusí

hmn
hmn (1173 příspěvků) 23.11.2023, 08:46:29 xxx.xxx.48.155
Zrzavci:

….víc než tohle mě raní pohled toho chlapa, co to mám za idiotského psa a….

tohle neřešte, protože vy víte, z čeho to vychází a jak jinak ona funguje.


a tak hlavně nelze tušit, co se komu děje v hlavě……

hmn
hmn (1173 příspěvků) 23.11.2023, 08:29:50 xxx.xxx.48.155

“ejej, ale zase je to upozornění na nové reakce vpravo?”

zase se to pokazilo, a už to bylo tak fajn…..😕
obdélníky, barvičky…jsou v podstatě podružné, logika káže mít tuto informaci pod názvem tématu, vše v jednom na jeden jediný kuk

hmn
hmn (1173 příspěvků) 22.11.2023, 13:28:53 xxx.xxx.48.155

“Tak teď nevím, jestli mě jen zase správně lektorsky směrujete nebo zda mám začít bulet, že jako jsem ale absolutně nemožná”

trošku jsem doufala, že to smajlci objasní😀
byla to čistá ironie
celoživotně mě iritují výroky typu jakého si psa uděláš, takového budeš mít, vše je jenom o výchově…výroky  ignorující, že pes je živá bytost a co to do důsledků znamená.

“Byla jsem nadšená, jak se daří. Pak stačí jeden štěk od jednoho ze třech nenáviděných psů (mezi stovkami jiných, ignorovaných) a byly jsme zase na nule.”

na nule? ona už na "stůj" nereaguje?
Thielli, není problém spíše v náročných očekáváních? 
Není lepší se na sklenici, ve které je polovina vody, dívat jako napůl plnou? a ne prázdnou? mít velkou radost z toho “se daří”? a ne se hroutit z jedné události, a upřímně, dle popisu chyboval psovod 😉, fena se chovala očekávatelně…teda já bych to čekala 😊.

A je úžasné, jak se jí (jim) věnuješ a máš můj obdiv 👍

hmn
hmn (1173 příspěvků) 22.11.2023, 09:24:52 xxx.xxx.48.155

“Jde to naučit čůrat na povel?”

samozřejmě ano
prostě tomu čurání přiřadíš povel (vyslovuješ když pes čurá), zakončíš odměnou

a si myslím, že problém není záchod sám o sobě (moje malá měla od začátku plíny a na noc dávám dosud, i když už dlouho nebyly poskvrněny), ale to, že pes není řádně a dostatečně často venčen venku, ale místo toho je naučen se regulérně venčit doma

zadavatel nic nepíše o denním režimu, ani plemeno (malá mají s tímto větší problém), ani pes x fena

hmn
hmn (1173 příspěvků) 22.11.2023, 09:07:18 xxx.xxx.48.155

“Bolest se usadila jen na levé straně..mažu lesanou s acylpyrinem..”

Ibalgin nesmíš ani jako mast? Mi to vcelku  funguje….