Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 02.12.2023, 21:13:43 xxx.xxx.3.42

a já na linku kdysi naučila všechny Mindiny potomky, protože nenažraná matka jim všechno sežrala, ale na linku nevyskočila

jó, a v obýváku zase mají misky s granulemi na stole, páč psi….

a jó, v obýváku mají krmení, páč dole v kuchyni zas ilegálové…..

těžký život…..
😀😎

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.12.2023, 13:07:38 xxx.xxx.3.42

Dámy dovolím si konstatovat, že jste zde v hrubém nedorozumění.

 Verun, ale plně mi to došlo až po :

“že nedokážete pochopit, že sice bolest může být pryč, ale ten psychický blok tam je stále a já se nedozvím, zda psovi librela funguje, když stále vidím chování, které se naučila

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.12.2023, 10:16:48 xxx.xxx.3.42

já to vidím zde:
“zjistím, že je nahoře, tak můžu sundavat a dávat na místo a tam pochválit”

kdy by se třeba zamýšlel nad tím, že tam vyskočí a odměním a ocením to, že ještě sedí na zadnici. ”
to by bylo fajn, preventovat

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.12.2023, 10:12:28 xxx.xxx.3.42

bych tam viděla podobu s tímto, cituji z článku :

“Nepozorný trenér se může dostat do bludného kruhu, či kočku frustrovat. Třeba když odměňuje to, že kočka za odměnu seskočí z linky dolů (což je logické), ale kočka to pochopí tak, že je žádoucím chováním lezení nahoru a skákání dolů. Je to pak pouze otázkou niancí, avšak dost podstatných.”

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.12.2023, 09:31:25 xxx.xxx.3.42

“Když třeba koukáme na televizi, a já to svým vnitřním okem zjistím, že je nahoře, tak můžu sundavat a dávat na místo a tam pochválit, aby věděl, co má dělat místo toho, do alelujá, případně houknout, protože už jsem přitvrdila, když domluva nefugunguje, ale klasika, jak lidi píšou pořád dokola”

případ 1 ani 2 ani 3 Mouses možná není, ale přesně o tomto postupu v článku psáno je 😉

“ta pochvala se vztahuje ke kterému z těch dvo příspěvků?”

k odkazu (když jsem to psala, byl to poslední příspěvek)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 30.11.2023, 15:25:57 xxx.xxx.3.42

hovíci také jedou dost záchranařinu
fena mého “taťky” chovatele měla složenou zkoušku ZPJ, která opravňuje k praktickému nasazení

hmn
hmn (1173 příspěvků) 30.11.2023, 09:13:24 xxx.xxx.3.42

manžel kdysi zbouchal pro Bedříška domeček z osb desek + polystyrén, a sotva to dodělal, tak šel Bedřich dovnitř 😀 (teď možná využívá další chudák Mourek-obobob sousedi, jeho majitelé,  mají také psa…..)
druhý, starší mám v garáži, i ten občas někdo cizí využil

dle chuti, schopností a možností - lze takto, lze zateplit krabici, lze koupit, ta sláma je fajn (pokud nebude kočce vadit, stát se může), možno dát a měnit nepropustné podložky……možno i s předsíňkou, vchody ne proti sobě, nejlépe umístit tam, kde bude chráněn před srážkami

umístit určitě výše, krmit u domečku, do domečku možno dát misku s granulemi

no, a pak z ní zkusit udělat domácího mazla
naši taky kdysi koupili chatu i s kočenkou, jaká zlatá byla ❤️
a mí přistěhovalci, ne každý byl kámoš na první dobrou…..

hmn
hmn (1173 příspěvků) 29.11.2023, 08:17:00 xxx.xxx.3.42
Bobca:

Takže vlastně “vo co go”😎..vždyť je to pěkné👌…a nevidím možnost ani levo ani pravo,je to pod tím pěkně ve sloupečku..Já někdy používám tablet,když někam jedu a tam je to jak na počítači..👍


jo, takhle  to je fajn a přehledné
ale na ntb/PC to je jedno vlevo, druhé vpravo, tudíž přehled se ztratil

hmn
hmn (1173 příspěvků) 28.11.2023, 08:43:30 xxx.xxx.3.42

“PS: jak se s odstupem času teď díváte (assil, hmn, honzapm, megi i ostatní) na ty zvýrazněné zvonečky na pravé straně?”

na dotaz odpovím : stále stejně

pro mne jsou relevantní infa: sekce, téma, nové příspěvky
vlevo to je/bylo na jeden kuk, takto je mám roztříštěny
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 28.11.2023, 08:10:48 xxx.xxx.3.42

závěrečný nástup po zkouškách, mezi účastníky i jeden bišonek (a fakt šikula), rozhodčí hlásá výsledky a komentuje, i říká “a teď tu máme jednoho exota…”….a myslel tím bišonka? 
no ne, hovawarta….😄😎…plemeno pracovní 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.11.2023, 12:18:50 xxx.xxx.3.42

no ano, doufání je celkem k ničemu, je třeba na tom intenzivně zapracovat, psa naučit nějaká pravidla, nějaké povely (snacha učila jejich kua reaktivce např. “očichat” = jen čichnout, bez zubů, a další ), pořídit zábrany do dveří…dle režimu
ono, že je pes jenom venkovní, je na jednu stranu pomocné, že prostě nemusíš řešit režim doma, na druhou stranu to patrně bude znamenat jaksi menší sounáležitost psa k rodině a tudíž i horší sžívání

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.11.2023, 09:17:37 xxx.xxx.3.42
Odpověď na příspěvek uživatele Jana H. z 26.11.2023, 21:10:59

“Ha, co teď napíšete?”

že máš problém s disciplínou “čtení s pochopením”

hmn
hmn (1173 příspěvků) 27.11.2023, 08:36:40 xxx.xxx.3.42

přezdívka není o totožnosti osoby, ale diskutujícího
v zájmu kontinuity a přehlednosti diskuze

nic víc a nic míň

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.11.2023, 21:05:15 xxx.xxx.3.42

musím se zeptat Jany H. : křížencem myslíš jakého psa?

tzv. Vořecha? potomka rodičů různých plemen? rodičů plemeno x kříženec? kříženec x kříženec?

nebo tzv. čistokrevné “plemeno” bez PP?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.11.2023, 20:41:40 xxx.xxx.3.42

“ale proč jsou bráni kříženci či psi bez papírů jako něco špatného, podřadného.”

ano? kde? kým?

“ Přece každý tvor má právo na život”

psům bPP je toto někým upíráno? kým?

“ a navíc dnešní super prošlechtěná plemena žijí snad poloviční dobu než kříženci.”

toto tvrzení je na základě jaké statistiky? relevantní studie?

“ Takový kříženec netrpí tolik na nemoci a dožije se mnohem vyššího věku.”

viz výše, prosím odkaz na nějaká relevantní data

“ Jaké výhody má tedy pes s PP?”

výhody? pes s průkazem původu je hlavně příslušníkem nějakého plemene, které je nějak definováno a vše je založeno na známé totožnosti předků. Do výkladu podstaty života se jistě pouštět nemusím….

“ Zatím vím že je mnohem dražší a žije mnohem kratší dobu,”

opět poprosím o relevantní data

“Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.”

v.le, tohle je kandidát na hlášku roku 😄😎, tohle mě tak odbouralo, že na inteligentnější reakci se fčil nezmůžu 💣