Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 03.01.2024, 19:02:26 xxx.xxx.3.42

“Ať to zní jakkoliv divně, je to totéž, jako bych prodala auto a dala si do kupní smlouvy, že ho kupec nesmí prodat nikomu jinému”

no ani ne, o tom předkupní právo není

hmn
hmn (1173 příspěvků) 02.01.2024, 09:43:55 xxx.xxx.3.42

“Lpění na starém “hloupém” telefonu se moc nedá pochopit, když používáte tablet a PC”

já to mám naopak, a tak nějak stejně jako Bobča
na co bych tahala velké těžké "chytré" heblo, když používám noťas? A vše co potřebuji či chci si pořeším doma. Fouňu vytáhnu ven jen když si vzpomenu, že bych mohla fotit zvíře, jinak by mi to svou hmotností utrhlo kapsu k tomu určenou a ohlo páteř na stranu. A obrazovka stejně malá, bez brejlí na nic. A venku jsem venku a tam obrazovku nechci.

Jako chápu to pracovně nebo u člověka, co ráno vypadne z domu a vrátí se večer.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.01.2024, 11:12:20 xxx.xxx.3.42

Moira to zvládla na 1*, jak večerní procházku, kdy to už všude kolem bouchalo, rojili se lidé i velmi hluční lidé, tak půlnoc 👌
Kočičáci dtto.

Takže hodně štěstí v novém roce, co to půjde….

hmn
hmn (1173 příspěvků) 30.12.2023, 09:31:58 xxx.xxx.3.42

“Proces registrace bývá zdlouhavý.”

tý vo.e (to je výraz maximálního údivu, ne oslovení), asi tak 3vteřinová záležitost jako zdlouhavá?! I tato věta mi trvala déle než registrace…..

hmn
hmn (1173 příspěvků) 30.12.2023, 09:25:53 xxx.xxx.3.42
Leithian:

V jakym krytu? 🤣🤣🤣 bazanti ve voliere, zajicum sem odklopila viko kotce, jeleni a danci byli na te oburce cili pastvina s par stromky videt velice dobre. A existujou i baterky. Kde jaka zver v zarytu ty chytroline co neumi cist?


a tím máme pořešeno 100% zvěře na našem území, HURÁ!

vy chytrolíni, co neumí číst……

Doron, ono stačí si sundat růžové brýle (jako nazvat styl většiny příspěvků tohoto uživatele slušnou diskuzí tu růžovou fakt potřebuje), přímá sprostota (a i “chytrolíni, co neumí číst” do slušné diskuze opravdu nepatří, je to dehonestující odsouzení druhých účastníků/účastníka) je častá, skoro bych řekla že stoupá s přibývajícími hodinami (což může evokovat dojem, že i s přibývajícími promile v krvi)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 29.12.2023, 15:23:05 xxx.xxx.3.42

“Ze nebrojite proti honum (chudinky divoky zviratka ve stresu) proti likvidaci hrdlicek a holubu, davani otravenejch navnad na potkany atd atd atd. Nebo prpti autum. Vitr kolik zvirat konci prejetejch? Nebo proti krmicum. Vic jak jeden silvestr kde je to dost diskutabilni zabiji za rok krmici kteri na toho silvestra nadavaj nejvic.”

nebude to třeba tím, že jsme v tématu “novoroční ohňostroj”…..?😲

hmn
hmn (1173 příspěvků) 29.12.2023, 11:08:16 xxx.xxx.3.42

z prefa používám granule Platinum
jinak si suším nad kamny, většina jsou plíce, občas svalovina (které taky většinu nebohému zvířeti sežeru já 😊)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 29.12.2023, 11:05:41 xxx.xxx.3.42

tak u nás včera poprvé, na večerní, někdo bouchal dole ve vesnici
Moira zcela v pohodě
což bohužel nic neznamená, protože to s tím peklem, co tady dementi rozpoutají na |Silvestra, nemá nic společného…..😠

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.12.2023, 20:29:31 xxx.xxx.3.42
Sardullah:

Jakože by princeznička bílá mohla mít problém??


no mohla!

má problém se zvuky bez vizuálu
štěkot psa bez psa, no to byla panika útěk….
štěkot psa, i třeba veeelmi zlý, se psem - jé kamarád
samozřejmě naučen povel “pejsek”, takže s tímto už problém nemáme

a má problém s kumulací stresových faktorů
jeden sám o sobě je OK, druhý je OK i třetí je OK….,když se jich nashromáždí více najednou, chce prchat

no uvidíme, alavis calming nakoupen….

hmn
hmn (1173 příspěvků) 26.12.2023, 17:13:11 xxx.xxx.3.42

krom ledvinové diety (granule většinu žerou, mám RC a kocour žere) můžeš podávat podpůrné prostředky (ona léčba ledvin v podstatě neexistuje) :

Amin Avast
Pronefra
Ipakitine - v případě nadbytku fosforu v krvi

a teď mi vet cosi vychvaloval, jen si nepamatuji název, zeptám se (řeším s kocourem totéž, bohužel ne v počátečním stadiu)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 22.12.2023, 10:01:04 xxx.xxx.3.42
Sardullah:

U nás je počasí, že by psa nevyhnal… leje, fouká vítr, dokonce se i zablesklo a zahřmělo. Pesani jen vyběhli na rychlou čůrandu a zase tradá domů…


prý nejlepší podmínky pro zemědělské práce a péči o krajinu 😎

Aribo by spal doma nebo v suchu pod střechou….😇

hmn
hmn (1173 příspěvků) 21.12.2023, 09:35:58 xxx.xxx.3.42

reagovat se musí hned, dokud se dá něco ovlivnit (v tomto případě bych i chápala to čekání, protože štěně má Plaka teprve týden….ale já bych asi nečekala, a patrně bych i konzultovala  ortopedem)

Malé se začaly rozjíždět přední (v cca 4m), krmena kuřecími krky, jako teoreticky dobrý, prakticky to do sebe hodila vcelku a tak nějak to z ní i vyšlo (mi hezky ukázala, když blbla s vodou z hadice a pak ty krky vyblila, no jen je omýt mohly zpátky na pult), začala jsem přidávat dromy balancer (vápník + něco) a krky opět krájet na kousky a mlátit, a nožičky se rovnaly v řádu dní

hmn
hmn (1173 příspěvků) 21.12.2023, 09:03:06 xxx.xxx.3.42

“Som nechápala - náš pes čo vyšteká všetko čo sa zjaví na ulici sa nechal kľudne pustiť dnu cudzím človekom”

a tohle zas plně chápu - pes byl přeci na vnější straně plotu, ne na té své, ne na svém teritoriu, v tom je celé kouzlo

stalo se mi s HW totéž, tvrdý hlídač - štěkal na kohosi za plotem a jak pochodoval tak spadl z podesty na sníženou předzahrádku, z ní vylezl dírou v plotě a sedl si spořádaně před branku, přivolali nás kolemjdoucí 😀

hmn
hmn (1173 příspěvků) 19.12.2023, 18:47:23 xxx.xxx.3.42

“nebude měnit jídlo”

i Akita může měnit jídlo, i ta může fungovat na pamlsky
ale je třeba na tom intenzivně pracovat od prvopočátku

hmn
hmn (1173 příspěvků) 19.12.2023, 10:51:01 xxx.xxx.3.42

“Bylo mi raděno mírné plácnutí proutkem nebo vytřepání za kůži. Neovlivní toto jeho chování v dospělosti?”

netřeba čekat do dospělosti
pokud radu aplikuješ na toto chování, tak lze očekávat, velice rychle, že bude utíkat více a více, nebude přiházet ani za nic (jako že si to zvíře půjde dobrovolně pro nářez?!), a možná dojde i na agresi vůči psovodu

to se neřeší skrzevá tresty, ale jednak mechanickým jištěním = vodítko/stopovačka (prostě dlouhá šňůra) a to furt + event. košík

a za druhé výchovou/výcvikem
a ani zde nebudu sahat primárně po trestech

jako víš, co máš za plemeno, jo?

Chci si přečíst vaše názory na to co pes (4 měsíce akita inu) nesmí dělat, jak se k němu zachovat. ”

to, co “nesmí dělat” lze poměrně elegantně řešit tím, co dělat má (jako pustit, přijít, nebo zalehnout apod.)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 18.12.2023, 09:48:51 xxx.xxx.3.42
JanaJanaJanaJana:

Jenže Vy jste nepochopila, co jsem napsala. Pes opravdu nechodí pro vaše krásný oči a ano, je to výcvikem. Ale ten výcvik tvoří nějaký vztah.


och, děkuji

jsem se chtěla zapojit, ale pak to začalo vypadat jako když pejsek s kočičkou pekli dort (každý o jiném, z mého pohledu), ale jo, chápu to dobře…..😄😇

“Pes má přijít proto, že je k tomu vedenej a naučenej, že o tomhle se nediskutuje (a že mi to u prvního psa trvalo hooodně dlouho, naučit dostatečně spolehlivě). Stejně tak se drží poblíž proto, že je k tomu opět vedenej a učenej, kde a jak se může svobodně pohybovat a kde už je to naopak moc daleko.”

ono to je o tom, JAK je “vedenej a učenej”….dominátor učí tlakem, strachem, pes musí ("se nediskutuje")….
dominantní tak, že chce, že “následování” dominantního jedince je pro něj výhodné  (jako tohle by zasluhovalo více slovíček, jako osobnost psovoda, ale tak...)

 platí to pro psy obecně, bez ohledu na plemeno a bez ohledu na to, že zrovna ta ochota ke spolupráci, nechat se vést, může být veeelmi odlišná
(Baďulka - HW - se taky narodil vychovaný a vycvičený, takový přírodní úkaz)