Aktuálně: 4 043 inzerátů199 646 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 11.01.2024, 13:02:42 xxx.xxx.3.42
Zrzavci:

No a proč ne? S námi na tábor jezdili manželé, měli pyrenejky. Theuška páníčka bezmezně milovala a bylo hrozně ftipný při cvičení vidět, ty pohledy v duchu - Už zase sedni? Teď jsem přece seděla, ale když to říkáš, tak já to pro Tebe udělám. 😀 Byla naprosto úžasná. Já myslí, že když to trenér pastevci přizpůsobí a ví a umí poradit, tak jo. 


řešit to, že je ono potencionální 3,5m pastevecké štěně přátelský mazel 
ne si hrát na sednilehnivstaň, to samozřejmě není nic proti ničemu, pokud to psa baví

“Hlídání lze naučit, nejlépe s asistencí zkušeného trenéra .”
samozřejmě, ale to už je hodně o tom plemeni

“No naozaj je veľmi podstatné o akom plemene sa bavíme. Naša moskováčka (mimochodom bojazlivá bola) začala strážiť sama od seba vo veku okolo 6-7 mesiacov - a aj tá bojazlivosť ustúpila”
Moja byla v tom 3. a asi ještě i ve 4. měsíci mazel obrovský, si odchytávala cizí lidi na ulici, byly výjimky, ke kterým nešla
pak se to celé obrátilo a jsou naopak výjimky, které na sebe nechá šáhnout
vůbec, ale absolutně vůbec neštěkala
někdy v 5.m občas štěkla na psa za plotem, kterého chtěla rozehrát
v 7.m už začala štěkat na “podezřelé” jevy
také bych ji označila za bázlivou (no jak jinak s její tendencí k panickým útěkům), ale zároveň je zvědavá jako baba, všude vleze/chce lézt (třeba do cizích aut, to se chová jako pes z protidrogového) , všechno musí očuchat, u každé činnosti chce asistovat (jako tam řezali strom motorovou pilou, tak jsme seděli a čuměli, až bude dílo dokonáno, tam zas  sekal bordel motorovým vyžínačem, rachot jak blázen a malá seděla a čuměla a odmítala se hnout)
a její strachy se hezky odbourávají
takže uvidíme, kam se holka dopracuje…

ono se u pastevců uvádí, neplést si opatrnost s bázlivostí, u štěňat
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 10.01.2024, 15:51:17 xxx.xxx.3.42

“Yoda je dement… půlka lesní cesty vymrzlý suchý asfalt, druhá půlka jedno obří kluziště (vylil se tam lesní potok). Po které půlce cesty se pohybuje systémem každá noha jede jinam to obří hovado?? Prý je to děsná psina…”

není v tom sám….😄😎

hmn
hmn (1173 příspěvků) 09.01.2024, 20:27:47 xxx.xxx.3.42

jsem dnes usušila nad kamny kuřecí prsa na tenké plátky ( s ideou, že to mé pastevecké děvčátko roste jako to dříví v lese a je třeba ji trošku opracovávat)…..no půlka je pryč, ani si chudák nečichla 🙄

chudák zvěř, mít takovou sfiňuchu matku….😎

hmn
hmn (1173 příspěvků) 08.01.2024, 16:38:49 xxx.xxx.3.42
Vahine:

Sardullah, já bych chtěla být, v příštím životě, Váš pes 😜🐶 ti se u Vás  mají tááák dobře! 👍


jo, přesně tohle mě taky napadlo😄
však sardullah je zvyklá na dva psy, tak to půjde……😉😀

hmn
hmn (1173 příspěvků) 07.01.2024, 11:31:53 xxx.xxx.3.42

sněží, sněží, sněží…..(od F-M 17 km)
od včerejšího večera
takže zase venčím divokého mustanga 😄😎💣

hmn
hmn (1173 příspěvků) 07.01.2024, 10:01:06 xxx.xxx.3.42
Mi:

Nechápu proč se automaticky dává rovnítko mezi pobytem v kotci a údajným nezájmem majite. Podle mě pořád lepší než psi sice v bytě, ale 8-9hod zavření v kleci jak se to teď často děje.


a ti bytoví, co v žádné kleci zavřeni nejsou?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 06.01.2024, 08:46:42 xxx.xxx.3.42

Bady měl někdy po 9. roce života, zvětšená prostata + cysty, ypozane hezky vyhladilo, velikost vrátilo do normálu. Už ani nevím, jestli bylo nutno dávat ještě jednou (zemřel v necelých 11ti).

Aribo měl na zánět, jednorázově.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 06.01.2024, 08:39:41 xxx.xxx.3.42
Lenocka:

Jdeme po víkendu na RTG kvůli kulhání, máme nařízenou hladovku 20h. Přijde mi to hrozně moc, zvlášť, když jde o 8měs štěně. Nicméně doktor byl neoblomný 😖


Malá byla v 6ti měsících a hladovka 12 hodin.
Šla v 9, takže večeře normálně, bez snídaně, ale tu ona už nejednou sama vynechá. Takže žádná újma.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.01.2024, 18:52:49 xxx.xxx.3.42
drvodelkafialova:

Protože pro mě je jakákoli vláda natolik vzdálená, že je mi to jedno. Schválně, kolik politiků ze současné EU vyjmenujete z hlavy? Já žádného. A je mi to fuk. Kdyby mi vládl počítač, možná by byl informovanější a spravedlivější.


to přeci vůbec není o jménech, ale o tom, co vyplodí
a že nám to sakra kecá do života….

hmn
hmn (1173 příspěvků) 05.01.2024, 12:18:21 xxx.xxx.3.42

“Existovalo vždycky habakůk dotazů lidí, co měli potíž s tím, že pes jim poslouchá v obýváku, ale venku ne. Když budu takovýhle majitel psa - jak mi ten kurz může pomoct? když s tím psem cvičím v tom obýváku ? ”

- nedocvičenost v tom OP
- nerespektování postupného ztěžování kritérií
kurz mě má (jak se domnívám) naučit, jak psa cvičit

“Nebo si teda nedovedu představit, jak jdu se psem, potkáváme jinýho psa, můj začne jančit, bláznit, nebo vyjíždět, to je jedno, co předvede a já jako nás natočím u toho? a pak to pošlu ke zkouknutí lektorovi? To za á nenatočím, protože pes se mnou smýká, pak taky nenatočím svou reakci……”

tohle ale není trénink, ale život
trénink začíná v tom obýváku…..

hmn
hmn (1173 příspěvků) 04.01.2024, 12:55:49 xxx.xxx.3.42

“Jak je ale napsáno výše, psa ani člověka to na všechny možné myslitelné situace samozřejmě nepřipraví a ani nemůže.”

v prvé řadě se učí principy, zákonitosti, aby si člověk uměl najít to řešení té či oné konkrétní situace sám

dovolím si připomenout školní docházku a např. matematiku, kdy jsme se učili řešení typu úlohy/příkladu (a to procvičovali na pár konkrétních příkladech), ne řešení jednoho každého příkladu zvlášť
 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 04.01.2024, 12:50:47 xxx.xxx.3.42

jistěže to může fungovat, proč by ne
učíme se z literatury
učíme se z přednášek
učíme se z on line prostoru
 

zda je konkrétně tato škola kvalitní to netuším
a stejně tak netuším schopnosti konkrétního psovoda se (takto)|\ učit
jestli tam je prostor pro dotazy….?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 04.01.2024, 08:33:12 xxx.xxx.3.42
lesnizinka:

Krásné, obě👍😀 jen já nejsem tak úplně na ty smuteční tvary rostlin, i když taky mám ne, že ne😉


no, však pod ní je uložen Baďulka…..😔❤️