Aktuálně: 4 044 inzerátů199 650 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 17.01.2024, 09:23:49 xxx.xxx.3.42

já se zeptám těch, kteří zkušenost s pyometrou mají - nesignalizovali druzí psi, ať už vlastní nebo cizí venku, nějaký problém nestandardním chováním?

hmn
hmn (1173 příspěvků) 16.01.2024, 11:13:09 xxx.xxx.3.42

“Tak potom je střední knírač ještě snáze cvičitelný než borderka. Naše fenka probíhala roury propustky bez stresu”

tak je to ještě jinak😄
nejsnáze cvičitelný je pyreneják, páč ten můj mizel do propustků zcela dobrovolně a radostně…..vlastně co jeden, malá se snaží vlézt do jakékoliv díry, kterou objeví (jen snaží, protože úspěšnému dokonání úmyslu házím vidle já šňůrou!)

ergo suma sumárum - pyrenejáci jsou lehce cvičitelné plemeno🤣
(ale beze srandy, vlastně jsou, jen musí mít člověk ty správné cvičitelské cíle)

hmn
hmn (1173 příspěvků) 16.01.2024, 09:53:14 xxx.xxx.3.42
balu:

Cvičitelnost - dobrá nebo lehká - to už je slovíčkaření… taky by mohla být snadná…


to není o slovíčkaření ale o představě zadavatelky


 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 16.01.2024, 09:44:23 xxx.xxx.3.42

“Jen tři příklady lehce a hůře cvičitelných psů.”

no, kdyby se ten hovawart dostal místo paní doktorky k Frantovi Vomáčkovi, tak tomu by to šlo i bez spešl trenéra a pes by fungoval na myšlenku

třeba

hmn
hmn (1173 příspěvků) 16.01.2024, 09:17:11 xxx.xxx.3.42

tak že někdo nechce zvíře doma je pochopitelné
i když zadavatelkou uvedené důvody jsou kapku mimo

mě by zajímal obsah toho “lehce cvičitelný”, co si zadavatelka představuje?
jakože jsou plemena dobře cvičitelná, ale “lehce” bych se asi bála tvrdit….ono to taky nezáleží jen na psu

hmn
hmn (1173 příspěvků) 15.01.2024, 12:44:26 xxx.xxx.3.42

“Co je špatného na tom mít psa venku, kde má hodně prostoru a chodit ho venčit. ”

“hodně prostoru” je v podstatě irelevantní
relevantní je uspokojení potřeb psa jako tvora sociálního, a potřeb vyplývajících z plemene

“Můj názor je ten že kdo má psa v tomto počasí doma a pak s ním jde ven vyvenčit, tak pes trpí přechodem teplot mnohem víc než čistě venkovní.”

takto nelze paušalizovat
bude záležet na srsti i velikosti

hmn
hmn (1173 příspěvků) 15.01.2024, 10:08:18 xxx.xxx.3.42
Quash:

 S plemenem bych  agresivní nebo neagresivní kousání takhle malého štěněte nespojovala.  Nehledě na to, že to nijak problém neřeší.


no já větu “spíš než o křížence půjde o hovíka”, v souvislosti s tématem o agresivitě, jako spojení agresivity s plemenem chápu.

(a také mohu sloužit konkrétním příkladem HW, u kterého to štěněcí kousání sice bylo štěněcí, ale zároveň tam ta agresivita byla a pořád tam je a je to o jeho povaze, nervové soustavě)

ale ono to zadavatelku patrně stejně už nezajímá…..

hmn
hmn (1173 příspěvků) 15.01.2024, 09:38:42 xxx.xxx.3.42
Quash:

Spíš než o křížence půjde o hovíka. Není důvod v souvislosti s agresivitou zmiňovat plemeno hovawart.


a tomuto teď nerozumím já…

hmn
hmn (1173 příspěvků) 14.01.2024, 18:53:36 xxx.xxx.3.42

“ale já nejsem naivka a známe svý lidi…pardon…svý psy…”

né psy, ale FENY! 😎

a UŽ 4 roky? 😲
to letí přímo kosmickou rychlostí, vždyť ještě předevčírem to bylo malé ščeňátko……

hmn
hmn (1173 příspěvků) 14.01.2024, 09:14:33 xxx.xxx.3.42

coby nemohlo být agresivní

- může být agresivní protože to má v povaze 
- může být agresivní, protože tu agresivitu v něm vyvolají majitelé svými nevhodnými reakcemi na normální štěněcí chování
- není agresivní, majitelé nepoznají normální štěněcí chování

v každém případě se štěňátkem vhodně a v dostatečné míře pracujeme - hrajeme si, cvičíme, dostatečně procházkujeme a seznamujeme se světem

velmi doporučuji v rámci výcviku naučit povel “pusť”, ryze po dobrém, jako výměnu něčeho za něco lepšího, a tento naučený povel pak používat než se štěně zakousne do člověka na výměnu člověka za vhodnou přetahovací hračku a se štěnětem si aktivně hrát