Aktuálně: 4 046 inzerátů199 659 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
hmn
hmn (1173 příspěvků) 02.02.2024, 13:25:14 xxx.xxx.3.42

“On na hrudník lehat nechodí nikdy ani nám právě. Mazlí se jinak. Jaký typ zabezpečení máte na mysli?”

to záleží na konkrétních podmínkách a tvé invenci
totéž jsme řešili s vnučkou (mám 4 kočky+psa a všichni by v klidu a lásce malou obsadili ). Zatím jsem se dobrala k ideji síťovaných zašupovaček, může být poklop……prosím na vše se dají připevnit obrázky, hračky, světýlka…..

Janae, matka jsem. Rodit jsem odjížděla  z chaty a tamtéž jsme se už dva vrátili. Tenkrát byla 1 kočka + koťata (to bylo ještě v dávných dobách kdy se nekastrovalo). Na chatě spal syn se mnou v posteli a kočku jsem neřešila nijak, stejně jsem nespala.

“Nevím Hmm, jak jste to dělala se štěňaty? Zavírala jste je na noc do přepravky nebo je nechávala spát přitulené k Vám. Já to druhý. No a děti potřebují to samý, bezpečí a blízkost .”

Doron, sice tuto reakci nechápu, ale budu reagovat :
mé novorozené děti, kojenci a batolata spala se mnou v ložnici ve své postýlce, která byla stěnou bez postranice přisunuta k mé. Na chatě spali se mnou v posteli.
Má štěňata i dospělí psi vždy měli a mají přístup i do postele, kočky dtto (proto mám postel šířky 2,2 m a nově i stejně širokou přikrývku).

“Ještě podotek - jak tu dětskou postýlku bych pořídila, tak bych z ní vyházela na nácvik matrace a deky, a dala bych do ní studený plech nebo kus lina nebo jinou naprosto nepohodlnou a nezajímavou věc, která kočku odradí i od prvních pokusů to používat jako boudičku. Já bych šla i dál a dala tam hlubší tác nebo plechy na pečení s nalitou vodou”

 tak pro mé kočky plech, lino, igelit…= WC
plechy na pečení s vodou by se jim snad nelíbily, ale zcela jistě by zachytily změnu v podobě matrace a dítěte a bylo by vymalováno

Jistě nejjednodušší je prostě kocoura do ložnice vůbec nepouštět, to ale může (ne musí, může)  přinést i negativa v podobě mňoukání, škrabání na dveře a značkování. S tím je třeba počítat.

Ono to stejně bude, jak chce matka….

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.02.2024, 12:48:57 xxx.xxx.3.42

pro mě žádné dilema - zabezpečit postýlku, aby se tam kocour nedostal (jasně že může zalehnout, kočky se rády uloží na hrudi, jen ta miminkovská by to nerozdýchala), kocoura nechat tak, jak je zvyklý

hmn
hmn (1173 příspěvků) 01.02.2024, 09:13:29 xxx.xxx.3.42

citrusové slupky u nás pomohly
ne s přestavěním psyché kočky, ale s močením na to dané místo

některé éterické oleje mohou být pro kočky toxické, třeba citrusové

hmn
hmn (1173 příspěvků) 29.01.2024, 11:42:28 xxx.xxx.3.42

“Ano, pokud máte na mysli nemoci, které přijdou jaksi nečekaně nebo úrazy.”

ani ne, mám na mysli zdravotní problémy (potencionálně) dědičné

hmn
hmn (1173 příspěvků) 29.01.2024, 08:56:33 xxx.xxx.3.42
Sarah01:

Jj, a to se vyplatí, když ušetřím 15 tisíc a pak vypláznu dalších 50 na veterině. Ale dobře jim tak. 🤪 Takhle se pes nekupuje.


nene, lepší je zaplatit více za PP a na těch  50 tisicích na veterině začínat…..

jako jistě chápu, jak je tato argumentace myšlena, navíc v tomto konkrétním případě, ale rovnice PP zvíře=zdravé zvíře, jak by z tohoto argumentu snad mělo vyplývat, neplatí. A takový argument nahrává spíše odpůrcům PP chovu a ne naopak.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 25.01.2024, 09:38:37 xxx.xxx.3.42

amin avast, mám s tím super zkušenost u kocoura
teď mám druhého ledvináře, příští týden s ním jdu na krev, uvidíme

ledvinová dieta pes (na 10 kg ž.v.):
vaječná:
-160g vařených vajec
-250g vař. brambor
-10g másla
-70g mrkve
-5g kalciumkarbonátu
-1 tbl B komplex

masová:
-100g drůbeží/hovězí
-30g vajec
-10g másla
-70g mrkve
-5g kalciumkarbonátu 
-1 tbl B komplex

tohle mi kdysi zkopíroval vet z nějakých skript

Ipakitin pouze pokud má nadbytek fosforu

co má na snížení tlaku?
vet teď něco opěvoval, nemůžu si vzpomenout na název 

 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 23.01.2024, 09:19:06 xxx.xxx.3.42

no, ono v debatě o odměňování jídlem je podstatné jednak množství pamlsků, a tedy i a např. pes cvičící, zejména ten “pozitivně” versus pes necvičící, a pak velikost psa. Jiný význam bude mít 1 pamlsek u mé byť nějak vychovávané, ale necvičící pastevkyně, jiný bude mít tentýž pamlsek u aktivně sportujícího a cvičeného 5kg psa. Má holka zkonzumuje za den  např. 2% váhy denní dávky, u malého psa ve výcviku to může být třeba 50% a třeba i daleko více.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 22.01.2024, 10:08:09 xxx.xxx.3.42

já se zde zamýšlím nad touto tezí :

“co jsem přečetla, tak právě před tou kombinaci varují, že se to časem projeví na kostře a ledvinach, protože se neúměrně zvýší fosfor pokud krmím kosti v barf dávce a dávám granule, kde je ten vápník a fosfor také

hmn
hmn (1173 příspěvků) 22.01.2024, 09:58:15 xxx.xxx.3.42
Kilian:

..kvalitni rgranule mají přesný a vyvážený poměr Ca a fosfor, pokud k nim budu krmit dávkou barfu, tak se Ca a fosforem navýší a je zde nebezpečí pro zdravi psa… 


Kilian, myslíš, že když budeš odměňovat masem, což je fosforfosfor a zase fosfor, že to je pro zdraví psa OK? 

na rozdíl od granulí se správným poměrem Ca a P?

😲

(prosím berte to v kontextu této diskuze)