Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.03.2024, 19:43:22
To si nemyslím, hlava byla světle šedá. Jak jsem psala, už loni jsem si ho měla možnost prohlédnout, letos jsem ho včera viděla poprvé. Je tu jen brzy na jaře, pak už ho nevidívám. Takže podle obrázků identifikován určitě pilich😊
Děkuji všem za podporu. Bambuli byl diagnostikován diabetes…. Naštěstí Cushington se zatím nepotvrdil. Ona je výjimka potvrzující pravidlo. Mladá, aktivní, bez nadváhy. Ale neházíme flintu do žita. Věřím tomu, že máme před sebou ještě spoustu báječných let….
Jinak k tématu, já dnes při venčení viděla dravce - ze spodu bílý jen černé okraje letek. Myslím, že to byl moták pilich. Už jsem ho tu viděla loni z jara, letos se mi taky přiletěl ukázat☺️ také krkavčí zpěvy nás dnes provázeli, dokonce se na nás pan krkavec přiletěl podívat. Udělal nad námi dva nízké přelety, pozdravil a odletěl si po svých…😀
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 04.03.2024, 18:30:29
Týká se to Bambule. Má zdravotní problémy, zatím nechci nic psát. Čekáme ještě na nějaké výsledky a já sbírám síly na to co bude…. Slibuji, že do konce týdne budu konkrétní, ale teď to prostě nejde.
Vyhláška Ministerstva zemědělství č. 208/2004 Sb., o minimálních standardech pro ochranu hospodářských zvířat
§ 3
Píše se zde o podmínkách pro chov prasat. Odstav selat je stanoveny na 28 dní, lze odstavovat i v 21 a to za podmínek popsaných v těchto standartech. Není určeno plemeno, takže se týká všech prasat chovaných u nás. Jinak běžný odstav je od 21 do 35 dne stáří.
Hortenzií mám v zahrádce a nechávám ji přikrytou chvojím až do zmrzlých. Jak tu píší i ostatní, nic ji neuteče. Horší bylo když jsem ji odkryla moc brzy a ona mi ještě pri jarních mrazících omrzla. Kvete na “ starém dřevě”, takže je potřeba ji chránit.
Mého minulého psa jsem nikdy neviděla plavat. Nikdy se nenapil z řeky, potoka ani z blátivé kaluže. A když už jsme v létě kempovali na rybách, většinou si jenom smočil nohy. Říkávali jsme mu plážový povaleč. Doma ve vaně,ale koupaní miloval……
Prosím Vás, všem účastníkům této diskuze se neuvěřitelně moc omlouvám…. Ta cena byla celkem 25 tis. Je mi to moc líto, prostě jsem spletla psy a zákroky…. Ještě jednou se moc omlouvám za nepřesné informace. Včera mi to nedalo a dohledával jsem zpětné info a došlo mi, že jsem napsala jinou částku. Ještě jednou se omlouvám. Prostě trapas…..
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 18.02.2024, 10:29:33
Mě to až tak moc nepřijde, návštěv bylo asi 6 nebo 7. Léky od bolesti, zánětu, převaz, pes byl bolestýnek všechno moc prožíval. Nechtěl na nohu chodit takže návštěv bylo víc, aby doktor viděl pokrok. Ránu si taky naší hlouposti jednou otevřel, takže s tím bylo víc starostí. Dnes jedu s fenkou k veterináři a nechám tam litr jenom za dobrý den…..
Jsem od UH s minulým psem jsme jeli do Zlína k MVDR. Jahodovi, skvělý ortoped a operatér. Luxace pately. Cena vyšetření před operací a pooperační, rtg a následně operace u malého psa (do10kg) celkem vyšla na 35 tis. Je to teda už nějaký ten rok zpátky. Ceny vyšetření byla tehdy na faktuře 2000 i s rentgenem. Ale jak píšu už je to snad víc jak 10 let zpátky.
Já teda nemám ráda úplně mastnou krkovička, ale takový pečený bůček…. To je jiné gastroporno. Tuk je nositelem chuti, takže nějaký tam prostě být musí. Pokud jsem vyřazovala z RCH tak většinou lidí opravdu chtěli prasničky BU protože pokud ho dokrmovali na víc jak 200 kg tak se nestávalo, že by prase odešlo na nohy. Navíc jak jsem psala jinde byli klidnější, dali se lehko naučit i na dokonalé přivolání. To LA to byla jiná písnička, určitě to bylo tím, že prasničky přes klapaté ucho měli horší výhled přes sebe, takže jakákoli manipulace byla spíš o navigování než o tom, že otevřu branku a řeknu"holky ven". Kotlety měli ale prý luxusní☺️