Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 29.05.2023, 17:13:42 xxx.xxx.189.104
Terven:

Heleďte, nebyl náhodou na ifauně v tématu Jak se vám dnes venčí jako poslední editovanej příspěvek Xerxový, že jsme na Chov zvířat? Nemůžu ho tam najít - už ho taky smazali?


Jo...je to smázlé...

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 29.05.2023, 15:53:14 xxx.xxx.189.104

Dospělé psy preventivně neodčervuji, ale třeba jednou za rok nechám udělat koprologii...

Jinak, co vím po známých tak většinou odčervují 1x ročně.

A samo domo u štěňat odčervuji dle rozpisu.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 29.05.2023, 13:10:49 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

Vidím, že nevidím:

efe, Sarah01, Leithian, chameleonHugo, Tenuri


 Leithian, chameleonHugo...jsem už viděla určo (chameleonhugo ale myslím zatím stále pod nickem Kilian...doufám, že jsem si to nepopletla)

Sarah01 už jsem zahlédla a Efe myslím taky...

Tak snad jen Tenuri...tu jsem teda zatím nezaregistrovala.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 29.05.2023, 07:57:32 xxx.xxx.28.161
Inspektor-pisisvor: Pokud bude mít od chovatele štěně jen ten barevný rozlišovací obojek, tak je mu stejně nanic, protože na něj nejde připnout vodítko a i když by šlo, tak je dělaný tak aby při silnějším zatáhnutí povolil (aby se na něm štěně neoběsilo, když se za něco zachytí.

Tak to se omluvuju za info v mém příspěvku výše... chovatelka od Matese si ten rozlišovací oboječek nechávala na památku...Mates byl oblíbenec jejího syna a Gina neměla žádnej... tak jsem netušila, že je nepoužitelný v běžném provozu.. i kdyby to mělo být na chvilku než se koupí nový.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 28.05.2023, 16:53:39 xxx.xxx.189.104

Je možné, že obojek dostanete od chovatele...často už mají štěníci různobarevné obojky - rozlišovací a s těmi pak odcházejí do nového domova nebo jsou oboječky ve startovacím balíčku od chovatele. Pokud ne, tak mě se teda na štěňata osvědčilo jako prvotní nylonový oboječek zapínání na trojzubec (plastovou sponu) ty stojej pár korun a jde v určitém rozsahu nastavit velikost a na ten začátek to stačí a pak prostě i v rámci socializace vyrazit se štěndem do zveráče a tam vybrat, vyzkoušet. Ale nemám zkušenost s malými plemeny, já mám jen velké psy a tam ta štěňata rostou kosmickou rychlostí, takže i "štelovacích" obojků mám během 1-2 let jejich života několik velikostí.

Osobně bych zavolala nebo napsala chovatelce/chovateli, jestli štěndo nepůjde do nového domova už s obojkem.😉

 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 28.05.2023, 16:43:21 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 28.05.2023, 16:27:35

Jééé...bude fotečkááá..já se těším..já se těším...❤️

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 28.05.2023, 12:06:35 xxx.xxx.189.104
Ron: Velice účinné je použití lepidla, je více značek ale třeba toto https://www.ohromne.cz/p/lepidlo-gardencol-135-g-na-hlodavce-mysi-a-hmyz Pro někoho je to možná morbidní způsob ale patří k nejúčinnějším. Natřete na podložku, tvrdý papír nebo dřevo ve tvaru kruhu a doprostřed nasypete zrní. Za noc se jich při kalamitě nachytá spousta. Někdy je to uváděno jako lepidlo na hmyz protože nevím jak teď ale dříve na to u nás v Česku nebyla registrace pro myši pouze pro hmyz ale na Slovensku je to normálně i pro myši.
  • ');" onmouseout="UnTip();">

Jako nikde jsem to neověřovala, nevím zda je to pravda, když jsou všude nabízené k prodeji, ale deratizátor mi vloni říkal, že lepidla na hlodavce jsou zakázaná (mělo by to souviset s tím, že to je týrání).

Jako chápu, že myši můžou být problém, ale za mě je použití lepidla pěkná prasárna.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 28.05.2023, 06:49:44 xxx.xxx.221.216
Daja:

Dobré ránko ,

určitě na 200% bych se nevrátila, za žádny zlatý prase. 

To co i-Fauna provedla je opravdu prasárna a tohle se mezi slušnými lidmi nedělá.

Zustanu tady a nic mě odcuď prozatím nevyžene, správci se snaží nám rozmazlencum vyjít v stříc a zato mají mojí poklonu. Pomalu, ale jistě ( chce to čas) je poprosíme, navedeme na to co jsme byli zvyklí. Mě už osobně nej vadí jen to, že se mi neotevře na posledním příspěvku, tam kde jsem ukončila čtení předešlý den, složitě dohledávam. 

Nevadí, teď mají toho moc a já si počkám, po čáse začnu proudit a škemrat já.

Dája

P.s moje smajlíky nechce brát, dělá mi to neplechu.


Jo teď mám teda taky nej problém s tím, že se mi diskuze neotevírá na posledním přečteném příspěvku a pak někdy dohledávám

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 23:08:27 xxx.xxx.221.216
Rezzzy: To je hezký jak se tu všichni sešli, to jsem moc ráda, ty diskuse a Vás jsme si oblíbila. Jinak dnes jsme se dozvěděla, že už je jasno, co se týká štěněte. Bude to on, mého srdce šampion, ten, co se mi rozbušilo srdce, když jsme si ho jako malou klobásu chovala. Minulý týden jsme se na ně byla zase podívat, a roste z něj krásný,takový trochu trouba

Teda...já jsem si to myslela, že to vyhraje srdíčko , už se nemúžu dočkat až budou fotečky z domova a veselé historky z naráčeníí

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 16:42:41 xxx.xxx.189.104

A bůhví co nás ještě v budoucnu čeká https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/505014-novy-druh-obrich-klistat-utoci-na-evropu-jsou-mnohem-nebezpecnejsi .

 A s tím ultrazvukem teda nevím "Na chodidlech předních nohou se nachází tzv. Hallerův orgán, umožňující detekci CO2 – klíště díky němu dokáže vyslídit svou oběť. "

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 16:23:23 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:
Fikovnice:

Přátelé, "Rapotačka" mi odepsala...

Byla, jako my všichni, strašně špatná z konce diskuzí... Ale napsala mi, že pokud to zvládne (registraci), přijde sem za námi. Tak v to pevně doufám! yes

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 16:17:29 xxx.xxx.189.104
Sarah01: Tak koupili to, takže si s tím můžou dělat, co chtějí. Jinak pochopila jsem to tak, že při přechodu na novou platformu diskuze úplně zmizí, takže žádný archiv, nic. A taky si myslím, že i když jim mastnaček pořád píše, tak to bude mít efekt nula nula nic. Je rozhodnuto prostě.

Toho "archivu" je fakty škoda...jasně často jsme vlákno zaplevelili nějakým krafáním, ale jsou tam diskuze, které jsou opravdu přínosné...co si budem ..hlavně o tom zdraví, nemocech a myslím, že některé asi nenahraditelné.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 15:09:32 xxx.xxx.189.104

Nevím, jaký na to mají názor ostatní. Já teda za sebe musím říct, že i kdyby fauna svoje rozhodnutí přehodnotila, tak by se mi teda vracet nechtělo. Tady jsme byli přijati, adminové se nám snaží vyhovět, protože my, rozmazlený fauňáci chceme svoje "pohodlíčko"...Prostě utli jste to, tak si celou faunu strčte teda do zadele. Jako nebyla jsem tam 20 let jako někteří, ale 8 let na fauně teda mám za sebou, takže k prostředí na fauně mám vztah, vyhovovalo mi, ale teď mě napadá jen to, že kdyby jste tu Faunu udělali zlatou a diamantovou, tak nemám zájem, to zklamání je prostě veliké...Ukončení diskuzí nejdřív šok, že to končí, pak šok, jak rychle to utnuli ...teď už spíš "tak teda sbohem a máte co jste chtěli".

Nejvíc mě štve, že jsme opravdu byli komunita, což dokazuje i to, kolik lidí z fauny se tady zaregistrovalo a že nám prostě nedali moc času na to se domluvit co dál, ...teda snad se to povětšinou stejně podařilo, ale byl to teda fofr.   

 Účet na fauně jsem zatím nedeaktivovala jen proto, že jsem profilovou fotku změnila za info, že jsme se přesunuli sem.. ..jinak už bych byla deaktivovaná.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 12:22:13 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Milí přátelé, každý den mám na IF plno dalších SZ. Jedna z nich byla od "Rapotačky".

Mám vám všem vyřídit pozdravy a poděkování! Myslela si, že je zablokovaná jen ona. Tak jsem jí teď odepisovala, že jsme zde a prosila ji, ať se sem zaregistruje. Jestli to ale udělá, samozřejmě nevím. Tak jen vyřizuji to, co mi napsala...


Tak snad dorazí....

 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 12:02:18 xxx.xxx.28.161

A tady fotečka sice ne z venčení, ale byl u nás na návštěvě můj psí "vnouček" australáček Ikuška... tak foto s naším Matýskem. Bílá pastevecká krasavice na fotce není, protože ta se na ty dva pubescenty může krajcvajc..

Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 27.05.2023, 11:56:14 xxx.xxx.189.104
keriton:
Vahine: Jsem ráda, že už jste tu a že Vám nezdrhnul v noci pesan. A on zkouší, jestli nemůže do postele? Hmm, to taky bělouš taky zkoušel a teď ví, že to jde jen, když není páneček doma....