Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 26.06.2023, 09:15:17 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Neeeee!

Jani, Ty vážně myši odchytáváš a vypouštíš někde dál???

Jani, pomóóóc! teethrolling-laughing


Jo...já vím...blázen...zrovna předminulý týden jsem vypouštěla mladé...šest dle velikosti asi sourozenců chycených během dvou dnů. Tak to se i přiznám, že i přesto, že je venku počáso na to myšpule vypustit, tak jsem je asi 10 dní krmila, aby měly nějaký základ, aby trošičku povyrostly.

Asi před třema rokama jsem přes zimi piplala asi 20 myší a to už musí říct, že za těch pár měsíců už to byly ochočené potvůrky. A když jsem je potom na jaře vyklopila do přírody a jdu zpátky k autu, tak se ohlédnu a koukám, že si to štrádujou za mnou a to už jsme byly několik metrů od místa vypuštění...možná náhoda, ale v tu chvíli jsem si připadala jak krysař...a tak jsem jim prostě utekla. Ale tenhle ročník byl opravdu nějak extrémně ochočenej, pak už se mi to nestalo u žádné skupiny.

No komukoliv to řeknu, tak si ťuká na čelo.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 25.06.2023, 16:41:48 xxx.xxx.189.104

Mě upozorňovala přímo deratizérka, že zvíře kočka..pes apod., které by chytilo a snědlo otrávenou myš, tak by mohl být problém. Taky jsem viděla myš po pozření této otrávené návnady, jak byla zpomalená a nebyl problém jí chytit. Teda alespoň u toho jedu, co používají oni.

Já teda pro jistotu myši netrávím, prostě nebudu riskovat, že to některý z mých psů sežere, navíc s tím mám i trochu osobní problém, zabít myš, takže zůstávám u svého způsobu odchytávání do sklopců a vypouštění myší dále od civilizace na louku....teď v létě je to paráda...chytnu ..vypustím. Horší je to v zimě, přeci nevyhodím myš na mráz, takže mám akvárium, kde odchycené myši skladuji a celou zimu se o ně starám a vypouštím až na jaře, když se udělá hezky.....je to teda pěknej vopruz, ale když ony jsou tak roztomiloučké a ty očíčkasleeping...

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 25.06.2023, 16:33:22 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.06.2023, 14:29:17

Ona byla jediné štěně z vrhu a třeba oproti svým sestrám měla o 3 kila méně...tak aby to nevypadalo, že jí málo krmíme chudinku.

oprava-doplnění:

mělo být samozřejmě uvedeno, že byla jediné štěně z vrhu krmené masem, ostatní sourozenci byli na granclích.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 25.06.2023, 14:29:17 xxx.xxx.189.104
Doron:

Moc vám, holky,  děkuju za cenné rady a uklidnění :)red-flower

Nebyla jsem dřív tak nervózní okolo krmení, ale různé diskuze, ještě na ifauně mě nalomily.

Asi je to dobře, protože jsem mazánkům dávala moc čisté svaloviny, což u dospěláků asi tak nevadí, ale malýmu by mohl vápník chybět, i když neroste tak rychle jako dogátka paní Xerxové.

A je fakt, že Framovi úplně nejoblíbenější žrádlo jsou právě ty skelety nebo kosti na okusování, tak možná sám dává najevo, co potřebuje.

Jste moc hodné, ono je to někdy tak, že čím víc toho člověk ví, tím je úzkostnější , děkuju za podporu, selský rozum zapojím :)).


Já jsem u Giny (pyrenejka) byla taky nervózní, abych neudělala nějakou výživovou chybu a abych nenepáchala nějaké škody v období růstu. Ale asi dobrý...berňucha Mates je už třetí štěndo medvědoidního typu nyní je mu rok a půl, které jsem během krátkého období měla.

No a tak nějak používám osvědčené...u štěněte, které přivezu, obzvlášť pokud u chovatele bylo na granulích dávám ze začátku třeba mleté krky a nebo křídla pomlácená paličkou, pak rychle nastává u těhle psů období takového překotného růstu a to teda dávám kuřecí kostry. A samozřejmě maso a nějaký podíl vnitřností. Nějaké přílohy a zeleninu a mléčné výrobky si prý můžu strčit za klobouk.

Myslím, že je to hodně o té praxi...u Giny jsem dokonce i vážila, připravovala jsem synátorovi krabičky se snídaněmi, obědy, večeře + pokyny, co dávat ke svačinám a samozřejmě krabičky popsané "Gina-snídaně, Jack-snídaně, Gina-oběd, Jack-oběd...."..v té době jsme měli ještě psího důchodce, tak dle toho vypadal i počet krabiček, obzvlášť pokud jsem připravila jídlo na dva dny...byly jsme jak přípravna krabičkové diety pro celou ulici...

Moje chovatelka je "granulářka" a hodně mě zrazovala od krmení masem a obzvlášť v období růstu. Když jsem jí podávala raporty o tom jak Ginuša roste, tak jsem dokonce Gině "přidávala" kila. Ona byla jediné štěně z vrhu a třeba oproti svým sestrám měla o 3 kila méně...tak aby to nevypadalo, že jí málo krmíme chudinku. Až následně jsem si někde přečetla, že štěňata krmená masem můžou růst pomaleji než jejich vrstevníci krmení granulemi. Což mi teda rozhodně nevadilo, protože nejdůležitější pro mě bylo, aby štěně nerostlo moc rychle...jako jasně štěně velkého plemene roste rychle, ale rozumíte mi, aby nerosto příliš rychle a aby ten růst byl pěkně rovnoměrný a v klidu.

 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 25.06.2023, 09:08:30 xxx.xxx.189.104
Vahine:

Jsou impozantní, miluji Barzoje a Afghánské chrty od dětství. Chodila jsem se na ně dívat k jedné vile, měli jich tam víc, a to byla vskutku krásná podívaná na šlechtice tongue-wink


JJ...šlechtice😄...to si tak vyjdete s mladým afgánským princátkem, nesete se jak pávice, co pávice, mistr světa omeleta by si nevykračoval pyšněji, protože vedle vás se ladným krokem vznáší psí vílák....o hodinu později při návratu domů byste to raději vzala kanálama, protože mladý afgánský  pán stihnul na prochajdě hodit ouško do lidského exkrementu....a tak nějak bylo dost materiálu, aby to na sobě rozmázl od ucha až po plece...včetně obojku... 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 25.06.2023, 08:59:22 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 23.06.2023, 18:26:23

Na jednu stranu velmi smutné a všichni víme, co prožíváte, protože jsme si to už sami prožili a nezbývá jen napsat držte se a ať je čas co nejmilosrdnější a tu bolest co nejdříve otupí. Na stranu druhou zaplať pánbůh, že existujete, že u vás našla milující domov a troufám si říct, že s vámi prožila tu nejbáječnější část svého psího života, že by jí nikde nemohlo být lépe.🌹🌹

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.06.2023, 13:44:32 xxx.xxx.189.104
Doron:

Jj, já potřebuju do neklidný doby klidný psy :)...

Mám pocit, že tam vidím velkej podíl pastevce, oni prý tak vznikli, že prokřížili pastevecký a ovčácký psy.

Ale pro někoho, kdo by chtěl dělat třeba agility, by asi nebyl, má teda dost dlouhej reakční čas :). Chtěla bych s ním dělat sportovku, tak uvidím, jak to půjde..

 


No ono fakty záleží na tom, co chce člověk se psem dělat / nedělat, jaký temperament mu vyhovuje, jaké očekávání má. My neděláme defakto nic, jen prostě spolu bydlíme a chodíme na prochajdy, kde fakty nechci vymejšlet ještě zábavu pro psa. A teda jediný požadavek u Giny je hlídání a v případě krajní nouze fyzické násilí proti narušiteli. V případě Matese byl požadavek, aby dělal společnost tý mojí pastevecký potvoře a aby to bylo takové to "samovychovatelné" plémě, což teda splňuje na jedničku s hvězdičkou a že to není moc velkej hrdina...tak on nemusí, od toho máme Ginu. 

A třeba můj předchozí pes Jack, tak délka jeho reakčního oblouku byla neskutečná a to mu do toho nesmělo nic vlítnout...třeba letěla okolo moucha, to potom kouknul po mouše a nějak se mu vykouřilo z hlavinky, že předtím po něm někdo něco chtěl a nebo se prostě jen zamyslel nad nesmrtelností chrousta a bylo vymalováno. Nicméně Jack byl teda z mých všech psů extrém. Ale na druhou stranu, pokud měl něco nacvičenýho a šlo se cíleně cvičit (hrát si na cvičák) a ještě pokud to bylo s vidinou odměny, tak nevymejšlel a konal. Vždycky měl radost z toho, že něco udělal dobře a že byl pochválen. Ono rychlá reakční doba je super, ale zase u feny, která sice reaguje ihned, ale ta její reakce spočívá v tom, jak to vymyslet, aby to a nebo ono nemusela provést a nebo v jiném provedení, než vyžaduju já.....to je pak podstatně lehčí pořízení s tím "tupounkem"..

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.06.2023, 10:39:12 xxx.xxx.28.161
Doron:

Má velmi inteligentní výrázek hearts.

A na rozdíl od toho našeho, vypadá jako krásný a roztomilý stěník.

Nene, žádná závist v tom nebyla :))))).


Tak já musím australáčky milovat, neboť můj psí vnouček je taky ausík. Akorát je na nás strašně akční a to prý v rámci plemene patří Ikuška k těm klidným a nepříliš akčním. Na stranu druhou Frama tady na fotkách vidím furt ležet a čtu jakej je to salámista a kliďas... tak ho vidím jako ideála do naší smečky.... 

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 21.06.2023, 11:37:25 xxx.xxx.189.104
Bodlinka:

je to jednoduchý, oba rodiče Nory měli PP, na vlastní oči jsem ty papíry viděla. Akorát každý byl jiný plemeno, no.


Tak berbeři byli podobný případ...rodiče dokonce chovní, akorát se nám taky nějak nesešlo to plemeno 😄

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 21.06.2023, 10:58:57 xxx.xxx.189.104
chvd:

neni pravda, ze NEZADOUCI CHOVANI samo o sobe nikdy nezmizi.


Ale na to se přeci nedá spoléhat....

Jasně v pubertě někteří jedinci ohluchnou, někdy člověku přijde, že všechno dělaj na truc, můžou býti vzdorovití...a pak dospějí a je s nimi i rozumná řeč. S borderkama nemám zkušenost, psala jsem spíš zkušenosti s mojí pyrenejskou čubou. Ale přeci nemůžu spoléhat např. na to, že když v pubertě začala na vodítku tahat jako lokomotiva, tak že mi z toho vyroste...to by se mi taky mohlo stát, že bych dnes celou prochajdu byla vlečena pasteveckou madam. Nemůžu spoléhat na to, že když mi v cca osmi měsících udělala často divadlo, když jsme se měli potkat se psem, tak že z toho vyroste a že v dospělosti to bude na pohodu, bez nějaké mojí intervence, bez toho, abych se snažila nějak výchovně zapůsobit.

To, že z něčeho pes vyroste, tak to si snad troufám říct u kousavýho štěněte, protože moje zkušenost je taková, že různé postupy vedly ke stejnému výsledku...štěně přezubilo a byl více méně klid. Ale u pubescenta?? Tak tam si troufnu říct, že nemůžu hodit flintu do žita a čekat, že se problém vyřeší sám...naopak musím makat a makat a to i v případě, že to vypadá, že to nepadá na úrodnou půdu, protože všechna ta práce, pokud to neděláme úplně blbě, se nakonec zúročí.

A stejně to vidím s chováním té bordery....nedá se spoléhat na to, že až dospěje, tak že si aut nebude všímat. Naopak musím se snažit zamakat na tom, aby mi tohle nedělala. Musím jí naučit, jak se chovat.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 20.06.2023, 14:59:48 xxx.xxx.189.104
Leithian:

Dneska až pojedu nakoupit ti vyfotim co mám v autě. Není to původně kvůli psům ale můj kombík sloužil jako firemní malé nákladní auto. Nicméně mříž je super když jsem zjistila jak funguje tak snadná manipulace a úprava dle potřeb. Párkrát jsem v kufru vezla kamarádce švýcaráky a sobě jezevčíka takže i vůči psům je fajna. Akorát nemám dle TP osobák ale nákladní auto 😂


Díky....já teď koupila starou hondu CR-V, tak řeším, jak oddělit kufr od zbytku auta. Doteď jsem jezdila v Kia Sorento a tam jsem měla sklopený zadní sedačky, takže pesani měli celej prostor kufru a sedaček pro sebe a za předními sedadly jsem měla síť...ale nepřijde mi to jako ideální řešení. Je to dle mého spíš, aby se vlk nažral a koza zůstala celá...jo když mě zastaví policajti, tak mám asi splněno a Gina mi neleze na přední sedačku...ale tím veškerá pozitiva a sociální jistoty končí.

Jako už jsem uvažovala i o tom, že si nechám něco svařit...ale potřebuju, aby to zároveň nebylo moc těžký a bylo to lehce demontoatelný v případě potřeby.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 20.06.2023, 14:27:19 xxx.xxx.189.104

Budu potřebovat koupit mříž do auta. Ale teď když na to tak koukám, tak je vícero typů, zkušenost nemám, měli jsme auto s originál mříží, teď jsem tam měla síť, tak nevím, kterou vybrat. Předpokládám, že tady budou i pejskaři, kteří v autě mříž mají a že mi určitě poradíte nebo napíšete s jakou mříží máte dobrou zkušenost.

Předem díky za odpovědi.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 20.06.2023, 12:34:22 xxx.xxx.189.104
Cieniawa:

Hlásím, že my dnes poprvé od operace packy vyrazili společně na procházku. Bylo beztak moc horko, jít někam daleko, tak jsme šli se všemi dokupy. Bylo to prima, už mi chybělo, chodit s oběma kluky dohromady, i když je to větší pohoda, mít jen jednoho tibeta v ruce teeth

 

O víkendu jsme se zdravou omladinou vyrazili po delsi době na výlet na místní kopečky, je fakt, že tuhle část Beskyd nemáme moc probadanou. Vyjeli jsme vlakem, na 10 km výlet, nic hrozného na začátek, bylo moc prima :) 

    Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak když tak kukám na tu první fotku, tak se vlastně ani nedivím, že se mě furt lidi ptají, jestli svoje psy udržim na vodítku, jestli mě nevláčejí, kam se jim zachce a že s nima mám teda určo co dělat a já odpovídám, že asi kdybych to nezvládala, tak se psy nemůžu vytáhnout paty, ale mě to při pohledu na to foto napadlo taky...😄.

 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 19.06.2023, 15:42:33 xxx.xxx.221.216

...auto mi nestartuje, myčka stávkuje...den blbec, ale přijdu sem a tady je svět ještě v pořádku...nemám čas komentovat každou fotku...tak štěňátkům posílám alespoň společné a hromadné ťuťu ňuňu 🥰

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 13.06.2023, 12:34:17 xxx.xxx.189.104
Rezzzy:

Já nevím, tak nějak všeho, zvládnu výchovu? Aby měl dost vyžití, abych ho nepretezovala, zvládnu naučit odpočívat? Bude u nás šťastný? Puberta!!!!

Asi stárnu, dřív jsme o tom nepřemýšla a slonto tak nějak samo, přirozeně 


Ono si to sedne, až bude pejsek doma. crazy

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 11.06.2023, 14:51:07 xxx.xxx.189.104
Bodlinka:

nemůžu teda souhlasit s tím, že cena štěněte je irelevantní, protože ten pes pak stojí víc. protože to jsou postupné výdaje, které člověk nějak zpracuje do svého měsíčního rozpočtu, případně průšvihy, které se hasí z rezervy. Že Nora sežrala za pět let sušenky tak za 100 tisíc a má novej vnitřek za třicet, to je prostě něco, co k psovi patří. Ale nový štěně se nekupuje z rezervy, na něj se odkládá a je potřeba vědět, kolik odložit. Smutně závidím všem, co klidně vytáhnou těch padesát a nikde by nechybělo, ale většina lidí to asi tak nemá.

 

No a je blbý vést dlouhé hovory s chovatelem o věcech, co už dávno víte, protože všechno ostatní je veřejné na netu a na konci se dozvědět, že na to štěně budete šetřit asi půl roku a tím pádem teď to fakt nehrozí.


No já to mám podobně...cena štěněte je jednorázová částka...provozní náklady jsou pak rozmělněny. Co se veteriny týče, tak člověk si je tak nějak vědom, že může nastat situace, kdy ty účty za veterináře můžou pěkně naskákat, ale tak nějak doufá (alespoň tedy já), že se to nestane...nicméně i tohle se během života psa může trefit do období, kdy prostě žádný finanční rezervy člověk nemá. Nebo zase naopak můžeme mít kliku a pes se na veterinu podívá jen kvůli očkování.

Zmiňovala jsem to hlavně proto, že se takové argumentace v diskuzích objevovaly. A že z určitého úhlu pohledu je to prostě pravda, že cena štěněte je zlomek ceny toho co za psa za celý jeho život vydáme.

 

 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 11.06.2023, 12:32:17 xxx.xxx.189.104

S tou uváděnou/neuváděnou cenou štěňat....na jednu stranu fajn, mám zájem o to a to štěně a chci ho protože jsem si vybrala pečlivě tohle plemeno, aby mi vyhovovalo povahou, naturelem...atd atd a tak by mě cena měla zajímat až v poslední řadě, protože pořizovací cena je potom za celý život psa jen zlomek finančních nákladů...a nemusí to být jenom případné výdaje za veterinu, v případě velkých plemen už i to "žrádlo" nevyjde na úplně malé peníze.

Např. já mám dva velké psy. Psy plemen, kde se ty průměrné ceny nešplhají do závratných výšin. Oba pesani pořizovací cena 25 tisíc. Když to řeknu nepejskaři, popř. pejskaři bez PP a nebo s voříškem, tak většinou omdlí a když se probere z bezvědomí, tak mi řekne, že 50 tisíc by za psy nedal. Ale těch padesát tisíc je sranda...jen základní krmení mě vyjde cca na 4000,- a to nic dalšího nepočítám...nepočítám mňamky, nepočítám zakapávání proti klíšťatům apod.A když si to potom člověk spočítá, tak třeba za deset let už je to nýgl nágl nový auto. Ale já jezdim ve strarým vraku, protože jsem socka a nemám na provoz dvou velkých psů a na nové nebo zánovní auto zároveň. 

Jasně nemám problém zavolat chovateli a ano neptám se na cenu na prvním místě, protože mě zajímají přednostně jiné věci...ale zároveň mám psy na mazlíky, nemám chovatelské ani sportovní ani jiné ambice, tak mám nějaký strop kolik jsem ochotná za psa na mazla dát a tak jsem prostě nejela pro leonbegří slečnu do "západního" Německa, když byl v Čechách zrovna štěňat nedostatek a já nutně potřebovala psí holku teď hned, protože 42 tisíc za štěndo už bylo prostě nad můj rozpočet.

Upřímně mě to třeba mrzí, že často u inzerátů štěňat s PP ty ceny nejsou uváděny...já si totiž myslím, že na tom často profitují právě množky. Ty totiž cenu uvedou a člověk si potom řekne "no když štěně bez PP stojí tolik, tak kolik musí stát to štěně s PP (u inzerátu jsou často uváděné tituly z výstav, provedená vyšetření...a čím víc tam toho je, tak pro laika to, si myslím, automaticky znamená, že cena bude astronomická), ale často ten rozdíl cen s PP a bez PP není nějak závratný...jasně určo to o pár tisícovek bude, ale stále to může být akceptovatelné. Druhá věc je...že člověk, který se zatím jen tak porozhlíží, tak by měl jakýs takýs přehled o cenách štěňat s PP daného plemene a pokud je cena inzerovaných štěňat oproti nějakému průměru výrazně nižší, tak už to znamená zdvižený prstík "bacha, něco nemusí být v pořádku". Tu zkušenost mám já u pyrenejky...dejme tomu, že průměrná cena štěňat se pohybovala 25-30 tisíc a najednou narazím na štěňata, která vypadají jako ideál...francouzský pes, matka pracovní fena na farmě, štěnítka socializovaná se zvířaty na farmě a cena 15 tisíc...to je prostě divný...

A ještě bych k tomu dodala, že podobné diskuze proběhly i na fauně a musím říct, že já mám pocit, že člověk, co si to pak přečte, musí mít nutně dojem, že zeptat se na cenu štěněte je něco nemravného...bože, jen se nezeptat chovatele na cenu hned, protože pak by chovatel mohl nabýt dojmu, že mě zajímá jenom cena a přitom opravdu může jít o člověka, který nemá dojem ani pojem, kolik takové štěně s PP stojí a snaží se tedy nějak získat informace, jak se ceny pohybují a zda na to vůbec má finance....a kdy už je tedy vhodná doba se zeptat. Ono my, co už máme nákup nějakého štěněte za sebou, tak víme své, ale člověk, co kupuje poprvé...

Jako chápu, že třeba ne všechny štěňata z vrhu budou za stejnou cenu...v tom případě by mi přišlo lepší než inzerovat cenu od-do, inzerovat každé štěně zvlášť, neboť si umím živě představit, že se lidi budou dotazovat na ta levnější štěňata, obzvlášť pokud je pes kupován čistě jako společník. Nejsem chovatel, takže možná, že nemám ten správný pohled na věc, ale třeba výše Anet psala, že u NO jsou ty ceny běžně uváděny...ale u většiny ostatních plemen si to prostě člověk musí nějak zjišťovat .... 

Často padaly rady, že než štěně bez PP, tak raději třeba rok počkat a našetřit si na štěně s PP, ale kolik si mám našetřit?? Jak zjistím ceny?? Buď se tedy zeptám někde na diskuzi a lidi, co dané plemeno mají a mají nějaký přehled o cenách mi to tajemství sdělí a nebo si aktuálně najdu několik inzerátů a zavolám chovateli "Dobrý den, aktuálně štěně nechci, ale potřebovala bych vědět, jaké jsou ceny takových štěňat." Což třeba s mojí povahou mi to přijde takový trapný. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 11.06.2023, 09:46:19 xxx.xxx.189.104
Trickyvoo:

Tak se omlouvám, pár  dní jsem večer padala únavou a nebyla tu.

Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím. V minulosti to dost pomáhalo. Já jsem si říkala, že jsem to asi přehnala s chozením do přírody. Protože Malina zvládala město skvěle, tak jsem to asi podcenila, ale nevím. Víc dětí pohromadě jí nějak nevadí, jen ta škola a čekání. Byli jsme dnes na pouti, tam jí nějaké děti hladily a nevypada vůbec rozhozeně. Rozhozeně vypadala, když jsme stáli a poslouchali nějaké vystoupení.

Keriton: Ano, cvičák kolem nás asi žádný moc dobrý není. Co jsem zatím viděla, tak to byla dost hrůza. Zařadili jsme víc socializačních procházek. Přece jen jsme oba s mužem chodili raději do přírody než po městě. Zkusím se kouknout na ta videa.


Já chodila pro děti ke škole s berbery, když byli malincí. To bylo super, protože před školou je plac, tak tam lítali s dětmi, nechali se hladit....no ale všeho dočasu, bohužel štěníci (kříženci bernardýna a BSP) jsou opravdu malými štěnítky, kterých se nikdo nebojí jen chvilinku a třeba už ve čtyřech měsících je to docela kus psa a to už na nějaké vypouštění mezi děti není, protože to už se některé dětičky bojí, když se na ně řítí štěně, co má...no kolik tak mohli míti??..přes 20 kilíček?? Takže to pak už jen na vodítkách a hlazení jen od dětí, kteří si je opravdu aktivně přišly pohladit.

Na druhou stranu přes všechnu tu socializaci s "dětskými" skupinami z nich stejně vyrostli psi, kterým jsem nakonec musela držet cizí děti od těla...ano byla jsem ta "taksitohočoklastrčdozadeletykrávo" popř. "takcosnimalezešvenkdyžjsouzlí" když jsem mamince sdělila, že si její ratolest moje psy nemůže pohladit, protože to nejsou hodní bernardýnkové.

Malina je ještě mladý tele a prostě se ještě nenaučila držet emoce na uzdě. Ta škola není ani tak o dětech, ale přesně jak píšete...o tom čekání, o tom natěšení.

Hele já nejsem žádný cvičitel a sama mám máslo na hlavě, protože ne všechny psy mám zvládnuté stopro na myšlenku tak ani nevím, jestli mám vůbec do toho kecat a přicházet s nějakýma radama, ale....já bych zkusila při tom čekání před školou čekat aktivně...prostě zařadit nějaká pořadová cvičení...sedni. lehni, teď jdeme u nohy tam a zpátky a teď zase sedni.....Malina by pak neměla tolik času být "natěšená" a ještě by se třeba naučila to ovládání před školou. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 10.06.2023, 16:31:40 xxx.xxx.189.104
Rezzzy:

Však on se zrychlí, snad. Včera byla štěňata na povahových testech a ten náš byl prý jak kobliha, nic ho nerozrušilo, vše mu bylo šumák


kobliha, nic ho nerozrušilo, vše mu bylo šumák

a nebo je to známka pevné nervové soustavy😇