Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.07.2023, 12:48:28 xxx.xxx.189.104
hmn:

sardullah, děkuji za vysvětlení

“Co je teda u nás problém jsou bodláky…na ty je extrémně chytavá….ty snad na ní skáčou i z dálky. …. pak teda na ocas…to je děs.”

to jsem si v době kovidu dovolila mít kovid, tak venčil manžel. A takhle si přišli z odpolední domů, chlap ani bů ani mů, k večeru se pes přišel přitulit na gauč, jak je jeho zvykem a jak ho drbu tak zavadím rukou o ocas - no sodoma gomora, plný bodláku a po té době již nevypreparovatelných 😠…..a chlap jako jo, má tam bodláky….💣…….a od té doby má ocas jak orvané koště bo horní část jsem musela zcela ostříhat. Jsou to už tak dva roky, možná i déle a ocas už nezarostl😕


No my povídej….já si toho letos v ocasu hned nevšimla, vytahala jsem jí bodláčí kolem krku…bodláky v ocasu zamotaný tak, že už je schovaly chlupy a nebyly vidět a jak má (měla) ten ocas omega hustej, tak při přejetí rukou nebyly ani cítit, no a čuba  si to pak mezitím samo domo chtěla vyndat, čímž to totálně zazdila….část jsem vypreparovala, ale takovej docela velkej chuchvalec, to už nešlo…čuba už se mnou i ztrácela trpělivost. Tak jsem si řekla, že jí nebudu trápit a že to prostě ustřihnu, že ty chlupy dorostou…a teda musím říct, že už to jsou asi dva měsíce a furt má na konci ocasu místo původní okrasy takový řidší koště…nebo jak bych to nazvala. Teda doufala jsem, že až začne nasrsťovat na zimu, tak že by to mohlo dorůst. Dneska si říkám, že kdybych možná vzala prořezávací hřeben, tak bych jí to tím sice “vyrvala” ale byla by to menší škoda. A teda to co píšeš, že už to tvýmu pesanovi nenarostlo…no to mě teda moc nepotěšilo. ☹️

Už si na to teda dávám extrémně pozor a opravdu precizně prohlížím, ale …no s křížkem po funuse…

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.07.2023, 10:09:13 xxx.xxx.189.104
Verun:

🙄 nebaví mě hledat, co to je za plemena , nebylo by možné to rovnou psát? normální hovorový název plemene…


HW - hovawart, PHP - pyrenejský horský pes. Já se taky kolikrát ve zkratkách plemen ztrácím. 🙄

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.07.2023, 09:54:27 xxx.xxx.189.104

Jo to se mi občas taky stane, že pohladím nějakého psa a je to takový mastný, špinavý a teda když si pak čuchnu k ruce, tak je to docela síla. Ale teda zatím se mi to stalo jen u čistě venkovních psů. Tak si říkám, čím to je. Argumentace, že pes je venku a že ho nekoupou mi přijde jako blbost. Gina (pyrenejka) tráví čas taky hodně venku a koupala jsem jí jednou jako štěně. A jasně, když je teď sucho a hic a ona často leží pod jalovcem, kde je holá hlína a v tomhle počasí hodně prašná, tak ten prach na té srsti je, obzvlášť když si madam ještě v tom prašným suchopáru začne hrabat díru.…nebo nějakou dobu, možná než se pořádně oklepe….

Přitom srst má dle mého určitě taky nějaký stupeň mastnoty, neboť i když zmokne, tak když jí sáhnu do srsti, tak je mokrá jen na povrchu, u kůže je to suchý.

Co je teda u nás problém jsou bodláky…na ty je extrémně chytavá….ty snad na ní skáčou i z dálky. Když vezmu, že ona jde na procházce na vodítku a tak nějak se snažím jí k bodlákům nepouštět a stejně nasbírá a Mates lítá na volno, proleze kde co a neříkám, že nepřinese bodlák, ale minimálně. Ale je fakt, že Mates (berňák)  zatím není v srsti takovej medvěd (bože, kdyby to tak zůstalo) a Gině se toho nachytá spousta na ten její krásnej kožešinovej límec a pak teda na ocas…to je děs.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.07.2023, 09:12:53 xxx.xxx.189.104

Tak za mých mladých let …koňské období…jsme ve stáji měli taky kočky. Kolikrát jsem si říkala, že se divím, že je kůň nezašlápne, protože běžně spaly ve slámě u koně v boxu. Ale nehodu, co pamatuji, jsme tam neměli žádnou….že by kůň zašlápl kočku. A teda taky nepamatuju, že bychom tam kdy měli koťata….tak si tak říkám, že přítomné kočky (asi 3) možná byli kocouři?? Ani mě nenapadlo o tom přemýšlet. Oni se sice po stáji pohybovali bez nějakého strachu, chrápali u koní, ale byly to taková polodivoká stvoření, takže nějaký fyzický kontakt s námi lidmi nee. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 09.07.2023, 09:00:02 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 08.07.2023, 20:47:11

Ráda bych tu fotku nějak okomentovala, ale nemám slov….jen se tak přiblble usmívám a chce se mi říct “já chci taky briardí štěnítko”🥰

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 08.07.2023, 16:13:09 xxx.xxx.189.104

Takhle…myslím, že je v celku normální, že na statku, ve stáji, ve stodole jsou ty kočky primárně určený za myšilovky a pohybují se tedy bez omezení. Co si myslím, že by mělo být nějakým standardem je, aby i tyto kočky nechal majitel kastrovat, očkovat…

Pokud kočka žije v civilizaci, tak si myslím, že přestože historicky je to zvíře domácí, které se ale více méně pohybuje dle své libosti, tak dnes bych se přimlouvala za to, aby takové čičiny byly zabezpečené…buď čistě doma, popř. voliéru, popř. udělátka na plotě, aby se nedostaly mimo pozemek. Když pro nic jinýho, tak kvůli bezpečnosti kočky. Třeba naše ovčanda jako štěndo dostala pěknou ťafku drápama od sousedovic kočky, která se chodila k nám na zahradu vyhřívat na hromádku písku se svým kotětem, když se na ně šla přátelsky podívat, což o to, kočku chápu, ale zase nehodlám omezovat svého psa na svojí zahradě, jen proto, že si micina oblíbila vyhřívací místo u nás. Pak dostala ovčanda od kočky párkrát po tlamě, když strčila čumu mezi plaňky….o pár let později tuhle kočku na SVOJÍ zahradě chytila a zahrdlila. Hrozný, nikomu takovej zážitek nepřeju. 

Ano máme tady i bezprizorní kočky, které třeba najdou nějakého dobrodince, který je bude krmit…ale pokud začnu takovou kočku krmit, tak bych za ní měl i převzít zodpovědnost, protože já jsem jí tím krmením připoutala k tomuto místu…k této lokalitě. Myslím, že kastrace a očkování a nějaká ochrana proti parazitům by mělo být samozřejmost a hlavně pak už je to moje kočka a měl bych tedy převzít odpovědnost, když už tedy něco k sobě připoutám. 

  Kdyby můj pes vlezl někomu na zahradu a zakousl tam někomu kotě, tak to by byl problém, to by bylo haló, že jsem nezodpovědný majitel a pod., ale když vleze ta samá kočka na pozemek mě a zardousí mi kuřata, tak je to ok, protože…je to přece kočka, ta si může chodit kde chce a je to lovec, takže je to její přirozenost?? Prostě to jsou kecy v kleci…

Tady už přeci nejde o to, že najdu na zahradě kočičí exkrement a nebo rozhrabaný záhonek…tady jde o život a život třeba mnou piplané andulky, mých kuřátek, mých morčátek …mých zvířat… je pro mě tak nějak víc, než cizí kočka. 

Často s Leithian nesouhlasím resp. s jejími názory na MOJE a CIZÍ, často si myslím, že její příspěvky postrádají naprosto empatii, ale přestože miluju kočky, tak musím říct, že jí naprosto chápu.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 08.07.2023, 10:20:58 xxx.xxx.189.104

A nebo takto….🙂 

https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/351464256_597654105678923_473005809589303038_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=101&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=zNl_dbIvO7EAX9vwB3q&_nc_ht=scontent.fprg4-1.fna&oh=00_AfAh8s1mPJGRLyEXJQRSxpgTalupK4FsWcmzf7PINa0zRw&oe=64ADB890

https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/351323393_1240969719881362_8571851946752303048_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=104&cb=99be929b-59f725be&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=XV_EYtW964QAX_x3xSw&_nc_ht=scontent.fprg4-1.fna&oh=00_AfBTbnULQgOxmA4dFv3279w14cZNljFFltnh5oZs5Wal5w&oe=64AD4A69

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 05.07.2023, 18:07:59 xxx.xxx.189.104

 Tak já za poslední léta letoucí koupala 2x berbery a jednou pyrenejku Ginu….obé ve štěněcím věku, kdy se zaprasili, ale tak nějak ještě ta štěněcí srst neměla asi úplně samočistící vlastnosti. Jinak i psy totál od bahna …stačí nechat uschnout a je vyřešeno…všechno opadá.

Ale třeba moje dcera koupe v létě ausíka taky častěji….resp. když se koupe v jednou z rybníku tak má pak takový bahnitý odér, takže ho potom doma vykoupou….na můj vkus je to teda často, ale co už…můj pes to není, svůj názor jsem jí na to řekla….na druhou stranu chápu, že pejsovi dopřejou ten rybník, když je to čochtan a zároveň ale když potom páchne po bahně, tak ho vykoupou….

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 05.07.2023, 16:34:17 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Evka z 05.07.2023, 16:20:31

Myslím, že to není zas až tak neobvyklé, že se “navoněný” pes vyválí v něčem, aby prostě voněl dle svého gusta…

Předpokládám, že šamponů jste asi vyzkoušela několik…??   A na všechny je reakce stejná?? 

No a ted v jakém časovém horizontu po vykoupání tohle udělá….ten samý den, druhý den…max který den?? Napadá mě, že bych třeba psa druhý den (pokud by se toto dělo druhý den po vykoupání) nepouštěla prostě z vodítka.

Jinak já jsem zastánce toho koupat opravdu jen v případě nezbytné potřeby…..

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 05.07.2023, 16:24:06 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Víte něco o Koňadře???

Už několik let po ní bezvýsledně pátrám…


Jani mám pocit, že už si jí sháněla i na fauně…takže se nenašla…

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 05.07.2023, 16:22:31 xxx.xxx.189.104
misimisi:

V diskuzích byla uložena spousta vědění, zdarů i nezdarů chovatelů, atlas zvířat, články jak jsem začal chovat…, ale i odborné, rady v potížích, o krmivu, o chovném prostředí, o nemocech…

Prostě to je teď z webu pryč. Je to nesmírná ztráta, alespoň tedy za mě. 

Že o tom za chvíli nikdo ani nevzdychne? Možná! Ale požár Velké egyptské knihovny se připomíná dodnes.


Tak snad tu “knihovnu” časem vytvoříme i tady…..😉 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 02.07.2023, 14:54:01 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 02.07.2023, 00:27:05

No to musel být zážiteček….vůbec si neumím představit, že by na veterině něco podobného proběhlo…teda ne s těmi hovínky🤣…i když to taky…ale takovejhle stresík. Neumím si představit, že bych pak ještě dostala třeba Ginu do ordinace…že by nebyla ve střehu. Sáru přispali i kvůli rentgenu. Jako zrovna u Sáry a Giny je to hodně o vzájemné důvěře a teda je to jenom můj odhad, ale myslím, že ta důvěra by se teda narušila.

Jinak ohledně toho vyndavání klíšťat…už u chrta jsem začala používat povel “klíšťátko”, což znamená, že pes musí být štronzo dokud neskončím a klíště nevyndám.  Ale pokud je klíště někde blízko oka, tak i já vidím, že mu to není příjemné a že je rád, když skončím,

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 30.06.2023, 17:38:52 xxx.xxx.189.104

No u nás, co se týče granulí Yoggies, tak pyrenejka Gina na to má jasnej názor "fuj, ani Pinďa to nežere...".

Vzhledem k tomu, kolik toho moji pesani "sezobnou", tak jsem přestala řešit složení a kupuju spíš, co chutná....resp. co mi nezůstane 3 dny netknuté v misce, přestože to jsou jen dvě hrstě granclí na 2 velký psy.

Já třeba měla pocit, že granule  Yoggies jsou kvalitní a jako zapřísáhlý odpůrce granulí jsem je považovala za menší zlo, ale...člověk míní a Gina mění. Ale pokud by mi to pesani jedli, tak bych asi kupovala tyto. Jak po tom pes naroste...?? Tak to teda nemohu sloužit, osobně nikoho, kdo by tím krmil nemám.