Aktuálně: 4 089 inzerátů199 095 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 21:45:22 xxx.xxx.221.216
Sardullah:

Task pokračování…zdravotní problém se žlázkami a podobně vyloučen. Dodatečně mě napadlo, že problém nastal po té, co jsme se byli cachtat v rybníce…možná se to v tom horku přeci jen zapařilo, i když jsem se snažila Matese vysušit. I když bych teda předpokládala, že ta zapařenina by byla pohledově vidět.

Nicméně dnes večer, přestože mi přijde, že významně poklesla frekvence olizování a Matese jsme se snažili hlídat, už byla kůže v tom místě růžová. Na veterině už samozřejmě nikdo, ale byla mi doporučena mast Cicaderma a rakytníkový olej a mechanicky psu zabránit tomu olizování. No ale tak večer, tož jsem musela improvizovat. Mast samo domo neměli, ale objednali a bude zítra večer. No a jak Matesovi znemožnit olizování. Ochranný límec nikde nekoupím, tak jsem prostě koupila dětskej nafukovací kruh. Místo jsem omyla, vysušila a zatím teda lehce zasypala dětským pudrem (snad jsem neudělala blbost)…no a uvidíme. 


No chudáček můj malej…

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 21:43:49 xxx.xxx.221.216
Sardullah:

Holky díky. S těma háravkama mě to nenapadlo, Mates zatím asi háravky neřešil nebo kolem nás nic neháralo. Fakt je, že je i trochu ukňouranej. Radši skočíme  veterinu, abychom vyloučili ty anální žlázky. Budu ho kontrolovat, snad uhlídáme, aby si tam nerozlízal nějakej hnusanec. Navíc teď se má i trochu ochladit, tak zkusíme mladému pánovi dopřát víc procházkování a obecně ho víc zaměstnat, aby neměl čas vymejšlet bejkárny.


Task pokračování…zdravotní problém se žlázkami a podobně vyloučen. Dodatečně mě napadlo, že problém nastal po té, co jsme se byli cachtat v rybníce…možná se to v tom horku přeci jen zapařilo, i když jsem se snažila Matese vysušit. I když bych teda předpokládala, že ta zapařenina by byla pohledově vidět.

Nicméně dnes večer, přestože mi přijde, že významně poklesla frekvence olizování a Matese jsme se snažili hlídat, už byla kůže v tom místě růžová. Na veterině už samozřejmě nikdo, ale byla mi doporučena mast Cicaderma a rakytníkový olej a mechanicky psu zabránit tomu olizování. No ale tak večer, tož jsem musela improvizovat. Mast samo domo neměli, ale objednali a bude zítra večer. No a jak Matesovi znemožnit olizování. Ochranný límec nikde nekoupím, tak jsem prostě koupila dětskej nafukovací kruh. Místo jsem omyla, vysušila a zatím teda lehce zasypala dětským pudrem (snad jsem neudělala blbost)…no a uvidíme. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 21:34:29 xxx.xxx.221.216
balu:

Kde se berou zdraví bezpapíráci? Jsou to potomci těch nemocných papíráků… Není to absurdní?


Jo tak tohle by mě taky zajímalo. Pořád člověk slyší, čte, že čistokrevní psi bez PP jsou zdravější, že to není tak zdegenerované jako chov s PP. Ale, kde se teda berou ti zdraví čistokrevní psi bez PP po rodičích s PP?? Vždyť ti rodiče jsou  tedy ti zdegenerovaní a nemocní psi z PP chovů.

Jak je tedy možné, že jsou bezpapíráci dle “jedna paní povídala” a já jsem měl psa bez PP a ten se dožil xy let a měl jsem psa s PP a ten nevydržel tak dlouho?? Že by tedy “chovatelé” bez PP pečlivěji vybírali budoucí rodiče štěňat?? A podle čeho je tedy vybírají? Udělají xy všech dostupných zdravotních testů. Prověřují u služebních a pracovních plemen výkonnost nějakými zkouškami?? Popř. jsou rodiče pracovními resp. pracujícími psy.

Nejsem PP fanatik, sama jsem měla i psy bez PP. A budu se opakovat, ale když naprosto opomenu fakt, že PP by mi měl zaručit, že si kupuju opravdu čistokrevného jedince daného plemene, tak pořád jde o dohledání informací. Pokud si takové štěně beru od známých, kde znám rodiče štěňat, vím jací ti psi jsou, znám ty lidi, vím v jakých podmínkách psy mají a můžu i minimálně spekulovat o zdraví rodičů…protože třeba i vím, jestli dosud psi měli nějaké zdravotní problémy. Znám povahu psích rodičů, eventuelně jak pracují. Tak fajn…informace mám, dle PP rodičů můžu dohledat informace o tom, z jakých jsou chovů, jak je na tom příbuzenstvo. Ale pokud kupuju psa od člověka, kterého neznám, tak tak max můžu věřit a nebo nevěřit tomu, co mi ten člověk řekne a to může být pravda a taky nemusí. Takže u mě je to přesně tak…psi bez PP a křížence jsem měla od známých. Ale když jsem si pořizovala štěně od cizích, tak jedině s papírama, protože tam jsem v dnešní internetové době schopna najít spoustu informací.

Třeba teď mám berňáka. BSP je plemeno profláklé zdravotními problémy a krátkou dobou dožití. Tak to řeknu klidně, že tohle plemeno bych si bez PP asi nepořídila ani od své nej kámošky…pokud by to teda nebylo štěně po psech z určitých CHS a neměla bych jistotu, že to tak skutečně je a že rodiče mají minimálně povinné zdravotní testy. Ano pokud by měla fenu i psa třeba z CHS Queen Elsa a Bohemia Bernica, tak bych po takovém štěněti za určitých podmínek i skočila, ale jinak…

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 14:19:15 xxx.xxx.221.216

Tak já teda musím říct, že mě teda Foglar nechytnul vůbec, není to můj šálek kávy. Vlastně jediné, co jsem z jeho tvorby tak nějak zkousla byl tuším, že ještě černobílý seriár Záhada hlavolamu…ale i ten bych teda napodruhé nedala. Prostě to není a nikdy nebyl můj šálek kávy…tedy žánrově myslím. 

Teda pokud se mi dostala do ruky nějaká kniha hororů nebo nějaká sci-fi, tak to bylo moje. Máma měla takovou starou knihu “hororových” povídek Tichá hrůza a to jsem teda přečetla několikrát. No a teda úplnej top byly knížky od Dicka Francise….ty mám teda doma skoro komplet…čtu to vždy po několika letech znovu, periodicky dokola.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 12:44:44 xxx.xxx.221.216

Sarah…držte se. Nevím, co jiného napsat, nějak se mi vždycky nedostávají slova a to přestože člověk tuhle těžkou chvíli několikrát prožil. Budu na vás a na babču myslet…

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 10:41:10 xxx.xxx.221.216

Holky díky. S těma háravkama mě to nenapadlo, Mates zatím asi háravky neřešil nebo kolem nás nic neháralo. Fakt je, že je i trochu ukňouranej. Radši skočíme  veterinu, abychom vyloučili ty anální žlázky. Budu ho kontrolovat, snad uhlídáme, aby si tam nerozlízal nějakej hnusanec. Navíc teď se má i trochu ochladit, tak zkusíme mladému pánovi dopřát víc procházkování a obecně ho víc zaměstnat, aby neměl čas vymejšlet bejkárny.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 24.08.2023, 00:29:33 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 24.08.2023, 00:23:46

Není co fotit… trochu mokrých chlupů, jak si to olízal. Kůže široko daleko v pořádku.. bílá, nic tam není. Vzala jsem si na to i brejle a posvítila telefonem…prostě nic.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 22:52:51 xxx.xxx.221.216

No pro skaláry je to teda na hraně…resp. docela malé, ale co říkám, sama mám máslo na hlavě a skaláry mám v objemu 240 litrů.

K těm skalárům. Pokud budete kupovat 4 skaláry a předpokládám mlaďochy, tak určitě při nákupu takhle mladých ryb nepoznáte, co je samec a co je samice. Ono i u dospělých ryb to kolikrát není úplně zjevné a často má člověk jistotu až ve chvíli, kdy se pár vytře. Takže většina lidí, co si pořizují skaláry v takto “omezeném” počtu často nakoupí víc mladých ryb a až je jasné, kdo je kdo, tak si nechá určitý počet párů a zbytek daruje a nebo prodá. Za mě jsou tedy skaláry hejnové ryby a myslím, že minimum je tak 8 ryb, aby to bylo hejno. Navíc skaláry jsou kolikrát pěkný potvory a dokážou se rubat, až šupiny lítaj. Akvárko by mělo být ideálně rozdělené na “teritoria”, ať už nějakými kořeny, kameny a nebo velkými rostlinami jako jsou třeba některé druhy echinodorů a nebo valisnérie. Pak je menší nebezpečí, že rodičovský pár, který si bude hlídat jikry nabuší zbytek rybího osazenstva někam do rohu a bude kontrolovat více méně celou nádrž. Je méně pravděpodobné, že se páry mezi sebou budou brutálně rubat. A teda taky si myslím, že je to o počtech…čím víc je ryb..skalárů…tak tím menší agresivita. Resp. je podstatně menší nebezpečí, že se z některé ryby stane otloukánek, protože se případná agresivita rozloží.

Já mám 12 kousků…sourozenců, kteří šli do akvárka všichni najednou a musím říct, že s tímto “modelem” mám nejlepší zkušenost. Ale tak na to je potřeba větší akvo. Já mám momentálně jednodruhovku…jen ty skaláry, akvo dost zarostlý a velkej filtr…nejdelší strana akva je 120 cenťáků…což bych řekla, že těm mým skalářím raubířům na rozplavbu stačí. Výška akva 50 cm, což teda považuju za naprosté minimum…

Na ancitruse bych se krajcvajc, je to čuně a často ožírá kytky. Takže buď skupinku menších pancéřníčků…třeba pancéřníček zelený 6 kousků. Roztomilé jsou pandičky, ale ty mi nepřijdou ke skalárům jako ideál…skaláry raději teplejší vodu, pandičky studenější. A nebo, pokud vaše srdce prahne po nějaký větší rybě, tak třeba dva pancéřníčky kropenatý.

Mečovky bych taky nebrala. Sice jsou to živorodky, takže by měly skaláry z mladých svačinku, ale zase…živorodky jsou čuníci. A na parmičky čtyřpruhé bych raději taky zapomněla. Ty můžou skaláry okusovat. Je to teda hodně o počtech…čím víc parmiček, tím je větší pravděpodobnost, že se zabaví mezi sebou, ale nikdo vám to s jistotou nezaručí. I třeba při 20 kusech může být problém a naopak i 8 kousků může být v pohodě, ale je to dost sázka do loterie.

Takže jak už bylo psáno výše…pokud 4 skaláry, tak k tomu možno nějaké ty pancéřníčky na dno a k tomu jedno hejno nějakých tetřiček …teda moc nedoporučuju krvavky. Klidně můžete i neonky a klidně i třeba 25 kousků. A nebo, pokud má akvárium delší stranu minimálně 100cm, tak bych pořídila tetru červenohlavou nebo červenoústou. Klidně 15 kousků. Ony tyhle ryby nevypadají na první pohled zajímavě, ale jsou to opravdové hejnovky v pravém slova smyslu. Plavou opravdu v hejnu, kam jedna, tam všechny. No těch možností je samozřejmě vícero.

Hlavně nezapomenout, že je potřeba mít akvárium dobře zaběhlé, alespoň 3 týdny…měsíc. Aby už rostlinky pěkně prosperovaly. Aby už nemělo žádné dětské nemoci, jako je nadměrný růst řas, zákaly a podobně…to vše řešit ještě před přidáním ryb. Já osobně hodím do nového akvárka hrst šneků…levatek nebo okružáků, ti pomůžou se záběhem akvárka a pokud nebudete následně ryby překrmovat, tak se nepřemnoží…je to parta dělníků, co pomáhají s údržbou. Pak bych tam vypustila partičku pancéřníčků a zase klidně počkala 2 týdny (v případě neonek i déle, třeba i další měsíc), tak přidat hejno nějakých těch tetřiček a nejdříve za další týden nebo 14 dní ty skaláry. Ty teda určo naposled, protože jinak by si třeba s přidaných tetřiček mohly udělat drahou sváču. Pokud tam skaláry půjdou až naposledy, takby to mělo být v poho. Měla jsem skaláry s neonkama modrýma, což jsou fakty malé rybky a žádná skaláří žranice se nekonala.

Tak držím palce, ať je akvárko dle vašich představ. Pokud jste začátečník, tak opravdu doporučuju si přečíst něco o zakládání akvárií. A hlavně v klidu, neuspěchat to…akvaristika je hlavně o trpělivosti.😉

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 21:49:10 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 23.08.2023, 21:22:02

Období “divných lidí” u Giny už snad máme úspěšně za sebou…u nás býval i problém, když jsme potkali osamnělého běžce, který běžel proti nám…to mě vždycky omejvali…a nejen běžce…to byl osamnělej cyklista, auto na cestě, kde je až na vyjímky zákaz vjezdu a žádný auto předtím jsme nepotkali. 

Můžu říct, že i dnes, kdy už takové problémy nemáme nebo jen zcela vyjímečně, tak mě to kolikrát udiví. Kolikrát chytnu Ginu za obojek v domění, že ta konkrétní situace může být problémová a ono nic.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 21:28:29 xxx.xxx.221.216

Holky…nevím, kam to napsat a ani se mi nechce zakládat nové vlákno, ani nevím, jak bych to pojmenovala.

Už několik dní pozoruju, že Mates se nějak často věnuje intimní hygieně. Resp. teda to jsem si myslela. Dneska jsem ho prohlížela, pohledově všechno ok, ale olízané místo nejsou intimní partie, ale vnitřní strana stehna. Pořádně jsem ho prohlížela, ale kůže v pohodě, bílá, bez jakýchkoliv známek zarudnutí, žádnej pupínek, prostě nic na pohled, kvůli čemu by se tam měl olizovat.

Tak nevím. Nejdřív jsem si myslela, že třeba nějaká zapařenina. Říkala jsem si, jestli by to nemohl být nějaký kožní parazit, co svědí, ale to si zase říkám, že by alespoň něco bylo na pohled vidět. Nebo, nemohlo by to souviset s análními žlázkami…jako nemám s tím zkušenost, nikdy s tím žádnej můj pes neměl problém, ale Mates teda nesáňkuje a olizuje se dost daleko od inkriminovaného místa.

Myslela jsem teda i na nějaké začervení…i když to mi nepřijde moc pravděpodobný, ale to by si spíš olizoval zadel.

Jako už jsem přemýšlela, že půjdu k vetovi, ale teda nevím, když nikde nic nemá, jak by to vet řešil. Jestli by třeba udělal nějakej stěr z místa, kde se olizuje…nevím.

Krmení má pořád stejný, nic novýho, co by třeba způsobovalo nějakou svědivou alergii. Stolice ok, čúrání v poho, moč má taky barvu ok.

Napadá někoho něco?Jako i bych řekla, že ho třeba víc pozoruju tím, že jsem doma, ale manžel to říká taky, že si toho všimnul.

Nerada bych, aby se nám rozjelo tohle NIC v nějaké NĚCO.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 21:11:33 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 23.08.2023, 20:56:35

Já jsem…tuším, že ve FB skupině pyrenejců…před pár lety četla, jak odnaučovala jedna majitelka psa-pyrenejce nočnímu štěkání. V kostce defakto deset měsíců v noci několikrát vstávala a honila psa po zahradě se smetáčkem. Teda nevím, proč se smetáčkem, jestli ten pes tím smetáčkem dostal nabacáno …nebo jen předmět, kterým psu hrozila..to tam nebylo uvedeno. Ale prý se vyplatilo, naučila ho. Já noční štěkot opravdu řešit nemusím, protože v noci mám psy zavřené v baráku.

Ale na rovinu si neumím představit, že bych tohle několik měsíců řešila…na to jsem upřímně hodně pohodlná a hlavně…s mojí nespavostí bych za chvíli ani nefungovala. I teď se mi vyjímečně stane, že Gina v noci přijde a prý…jdeme ven…ani se nevyčůrá, spíš mi přijde, že asi venku něco slyšela a potřebuje to zkontrolovat. Hlavně v období častého výskytu ježků na naší zahradě je to moc prima. Já usnu třeba v půl druhý v noci, v půl třetí přijde Gina, jsme třeba venku deset minut a já pak usínám do půl pátý a ráno do práce a když je to pár dní po sobě, tak už pomalu padám na hubu.

Takže klobouk dolu před tebou, já bych tohle nezvládla.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 20:41:51 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 23.08.2023, 20:10:08

Já nevim…často o pyrenejcích čtu, že to je uštěkané plémě. A že je potřeba s tím počítat a rozmyslet si pořízení tohoto plemene s ohledem na to, aby štěkotem neobtěžoval pes sousedy. A já si někdy říkám, že je to blbost, že Gina teda uštěkaná není a pak zase přijde den, kdy má naopak štěkavou. Jako musím říct, že jsou i dny, kdy jí fakt neslyším zaštěkat a pak přijde večer, kdy se madam, obzvlášť při tomhle horkém počasí, probere z bezvědomí a že prý teda musí všechno dohnat.

No a samozřejmě další spouštěč je Mates…to kolikrát Gina leží, nic neřeší a pak se přiřítí náš troubík s pocitem, že je potřeba něco ohlásit a taky záleží na situaci…někdy jde hned štěkat s ním, někdy jí to vůbec netankuje. 

Třeba když jsem měla berbery, tak Jack snad do dvou let nezaštěkal nebo zcela vyjímečně a jak mu padly dva roky, tak se teda zapojoval. A teda on se zase nějak do samostatnýho hlídání nehrnul…sice štěkal, ale defakto při tom běžel pro Sáru a hlavní akci přenechal jí.

Ale fakty stačilo houknout z okna a byl klid.

To madam pastevecká…to fakty musím dojít fyzicky k ní a říct “Ginuš, nech toho..mazej od tý branky”…a když už jdu takhle na dvůr třeba po pátý během půl hoďky, tak mi dojde trpělivost a beru jí domů, ať se “uklidní”.

Většinou to intenzivní řešení “všeho” přichází po té, co jí někdo naštvě…třeba štěkající pes, který projde okolo a nebo, když už se jí kolem baráku fakty courá hodně lidí…to je jak kdyby u ní přetekl pohár trpělivosti. Nebo se sousedi neúměrně dlouho loučí před barákem s návštěvou.

S Matesem je to lehký…tomu stačí, když z mého hlasu slyší, že se zlobím, ale na Ginu tohle teda nefunguje, to bych mohla hrách na stěnu házet a výsledek by byl stejnej…za ní jedině s prosíkem.😴…Potvora jedna rozmazlená.🤪

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:39:32 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 23.08.2023, 19:20:00

Tak já teda musím říct, že s Ginou je to těžký…dodnes jsem nepochopila, jak to má. Někdy lidi, kteří jen projdou okolo, ignoruje, až se jí kolikrát zeptám “hele, ty dneska ani nehlídáš,,” a někdy zase řeší každýho, kdo projde okolo. 

Jako od malička s ní řeším zbytečné štěkání, ale prostě ona si to vyhodnotí sama. Někdy neřeší nikoho a nebo tak max v leže na dvoře pro formu blafne a někdy….

Prostě moje “kynologické” schopnosti jsou na ní krátké. Pokud má štěkací, tak jí prostě vezmeme na nějakou dobu domů…"restartujeme systém" a pak už to zase jde.

No a pak je tady to její preventivní soumračné hlídání, no holt pastevec…to si člověk večer udělá kafčo, sedne si ven na cigáro a madam leží uprostřed dvora a blafe a nebo stojí u branky, nikde nikdo a blafe. To jí kolikrát musím i 3x požádat, ať už se na to vybodne, že už určitě všichni vlci v okolí ví, že u nás ovečky zadarmo nebudou.

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:24:40 xxx.xxx.221.216

Tý jo…já si nepamatuju, když jsem byla holka, že bych někdy někoho viděla sbírat po psech. Ale zároveň teda nebylo těch hovňousů všude tolik. U nás na sídlišti venku pravidelně smečka převážně pudlů…teda najednou se jich sešlo tak max 5-7. My děti lítaly po stejném trávníku jako psi a ani tak si nepamatuju, že bych někdy šlápla do psího hovínka. Myslím, že prostě nebylo tolik hovínek, protože nebylo tolik psů.  Jako si tak pořád říkám, kde se ty hovínka berou, protože naopak za sebe musím říct, že vidím, že lidi sbírají….

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:08:19 xxx.xxx.221.216

Já měla od pátku dovču a teda myslím, že Gina už se těší, až půjdu do práce. Kvůli počasí teda připadá prochajda v úvahu ráno a nebo večer. Každej se mě ptá…jééé, ty máš dovču, kam jedete??…no nikam, resp. naložim psy do auta a procházkujeme. A teda musím říct, jak jsem dřív byla ráda, že mám na dovolený slunečno a hic, tak teď jsem spíš naštvaná, protože přes den se nikam nedá jít. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 19:01:00 xxx.xxx.221.216
acher:

Dnes se mně stal takový nepříjemný zážitek, a tak bych chtěla znát názor někoho nestranného.Šla jsem ráno se psem přes vesnici,pes byl na vodítku,čmuchá,kouká,zastavil se na kraji silnice před brankou jednoho baráku,mají tam starou setřici a fenu BO a teď tam přibylo štěně.Pes stál koukal,neštěkal,nedorážel nic,jen stál a koukal.A vylítl majitel a začal nádávat ať táhnem a nese… ho.Byla jsem z toho úplně vedle,chová králíky,holuby,má koně,párkrát jsme se bavili,připadal mně normální chovatel.Sami  chodí s fenou BO okolo,fena lítá navolno až k plotu,na našeho psa štěká a doráží přes plot.Nikdy jsem jim nic neřekla,spíš psa odvolám a tohle mě celkem ranilo.Je něco tak strašného na tom,když pes stojí na veřejné komunikaci a kouká.


Já teda přidám za sebe….Gina řeší každého psa, který jde okolo. Štěkajícího psa omega, neštěkajícího méně intenzivně, ale řeší. Pokud se mi u branky bude zdržovat člověk se psem déle než je nutné, tak Gina bude u branky a bude na něj celou dobu štěkat a určitě se přidá i Mates. Já teda nejsem z těch, kdo by někomu nadával, obzvlášť, když on je na veřejném prostranství a že moji psi štěkají je MŮJ problém, ale když jdu svoje psy okřiknout…protože delším štěkotem samozřejmě můžou zase lézt na nervy mým sousedům, tak si teda říkám…doprčic, ať už se sebere a jde s tím čoklem do zadele. Ale to není jen u psů, to i když se u nás zastaví lidi a začnou u nás před brankou krafat.

Zrovna minule to kolem našeho baráku chodilo, jak procesí k panence…nechápu, na naší straně ulice jsou nad náma už jen čtyři baráky a pak už nic…nechápu, kam tolik lidí chodí. To jsem pak už Ginu raději zavřela. Na berbery stačilo houknout z okna, ať už neštěkaj, ale Gina se mi na to vyprdne. To musím jít až k ní a slušně požádat, ať už neštěká a ona si lehne a vzápětí je zase na nohou a štěká, protože už jdou zase nějaký lidi.

A z druhé strany, když já procházím kolem plotů, kde jsou domácí hlídači, tak záleží na situaci. Pokud domácí pes štěká, tak zrychlím, ať ho nedráždíme zbytečně dlouho, někteří jsou naopak rádi, že vidí psího kámoše, tak nechám psy, aby se teda s pesanem pozdravili….

Obecně ale řeknu, že nesnáším lidi, co takhle po někom řvou…, když už, tak se všechno dá řešit slušně a v klidu, to by se snad dalo pochopit, kdybys tam chodila denně a schválně svým psem dráždila ty jeho…ale takhle…

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 23.08.2023, 17:56:23 xxx.xxx.221.216

Já se tedy vrátím k tématu…hovňajsy seberu do pytlíku a vyhazuju do popelnice na komunální odpad. Bylo tady zmiňováno, že se to má vyhazovat do hnědé popelnice na biodpad, ale teda my máme přímo v pokynech od města, že do této popelnice nepatří exkrementy masožravých zvířat. A i když samozřejmě pes není výhradní masožravec, psi krmení granclemi marketovkami by se snad dali považovat za býložravce, tak si prostě myslím, že teda masožravcem jsou určitě myšleni pes a kočka…