Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 26.09.2023, 17:33:54 xxx.xxx.17.146

A.neonky až tak za dva měsíce.

Začněte měnit vodu ⅓  denně, sežeňte hromadu plovoucích rostlin, ryby krmte jako macecha, možná to půjde zachránit.

Dejte fotku akva, info co tam máte, jaký filtr, jak svítíte…

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 25.09.2023, 19:34:28 xxx.xxx.189.104
Sarah01:

My jsme o víkendu úspěšně ukončili výstavní sezónu ve Wroclawi, oba dva dny Cherry získala ve třídě otevřené V1, CWC (čekatel šampiona krásy PL). Pro mě i obrovský úspěch, co se týká řízení, ujela jsem celkem 2x cca 350 km, s blouděním ve Wroclavi určitě i víc a to proto, že jsem stůj co stůj chtěla vidět historické centrum města, když nevím, kdy a jestli vůbec se tam ještě někdy dostanu. 😀Právě tam probíhala vojenská přísaha. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takže za prvé…velká gratulace Cherrynce a samo domo vám.🌷

Za druhé to řízení…buďte v klidu, vy se rozjezdíte. Vemte si mě, řídím už 32 let, za volantem sedím takřka denně, ale jezdím defakto jen kolem komína a po známých trasách, jinak jsem se svým orientačním smyslem v zadeli a hlavně pak hrozí, že bych mohla začít zmatkovat. Jako v dobách navigací je to jednodušší, prostě když nevím, zastavím zapnu navigaci a jedu, ale dřív?? Nedejbože, že někde na mojí naučené trase byla objížďka…jednou mi zavřeli v Praze tunely, kterými jezdím k příbuzné “na Sázavu” a motala jsem se tam jak nudle v bandě. Nakonec jsem viděla autobus s brněnskou značkou, tak jsem se ho chytla, protože byl předpoklad, že bude někde najíždět na D1, kam jsem taky potřebovala a vyšlo to. Akorát cestu, co běžně jedu tak hoďku půl, max hoďku třičtvrtě dle provozu jsem jela skorem 3 hodiny😴.

No a snad ještě jednu veselou historku z natáčení, abyste viděla, že asi nejde úplně o to, jak dlouho jste řidič a kolik máte nalítáno…

V dobách, kdy ještě SPZ nebyly dle krajů, ale dle okresů…odjížděla jsem ze sousedního města, kam jsem jezdila pracovně 2x týdně…takže to možná vypadá na první pohled na pohodu, ale…přijela jsem jednou cestou a odjížděla druhou cestou…stále stejné trasy a pak jednoho dne na té odjížděcí trase uzavírka a objeď si to kudy chceš (podotýkám, že to bylo náměstí, takže žádná značená objížďka. Tak si říkám…"no to je pěkný, kudy tudy, když to tady vlastně neznám.." a najednou vidím před sebou auto s Chomutovskou SPZ (vůbec mě v tu chvíli nenapadlo, že jsme jeden okres a že auta z Kadaně mají stejnou SPZ)..no tak super, pojedu za ním, určo jede taky do Chomutova…a jedeme a jedeme a už jedeme po takové silničce mezi rodinnými domky…si ještě říkám “no to jsem zvědavá, kde vyjedeme z města”…no nevyjeli jsme nikde, auto zabočilo do jednoho dvoru u domu a šlus ende, už byli doma….no co vám budu povídat…otočit se nebylo kde, tak jsem jela furt pryč a vyjela jsem v dalším městě, které je od mého Chomutova ještě dál.

Připomnělo mi to ten vtip, jak jedno auto dojede v husté mlze druhé a tak jede za ním a pak to první auto zastaví a stojí a stojí..řidiči z druhého auta dojde trpělivost, tak vystoupí a jde k prvnímu autu a ptá se řidiče “vy už nepojedete dál?" …"ne, já už jsem v garáži"😴

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 25.09.2023, 12:36:03 xxx.xxx.189.104
Espiro:

Smím se zeptat? Jak víte, že ten zastřelený pes měl koš? V článcích jsem to nikde nezahlédla, ale možná špatně koukám. 


Aha…tak já já to asi nějak mylně pochopila z tohodle příspěvku….

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 25.09.2023, 12:24:45 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

😀 😀 Zahrádku mám tak, aby ji stíhaly jíst slépky. Moc to teda nevychází… Ale zbytek toho šíleného nepořádku tu je proto, aby měli ptáčci kde hnízdit a slepýši kde bydlet a takové podobné druhy i myší a veverek a tak. To není bordel a neudržovaná zahrada. Jasné? 


Tak já mám zahrádku v takovém stavu, že volně žijící drobná zvířena má pré.😊…jen ti ježci by se kurňa mohli zdržovat v neudržované zóně za oplocením a nelozit mi po dvorku…kdo má furt v noci vstávat, když tam dupou a pesani pak chtějí ven “hlídat”. Člověk  tam ježkům  připraví hromady s větvemi, aby měli kde bydlet a oni se furt budou špacírovat do dlažbě na dvorku.😴

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 25.09.2023, 12:18:39 xxx.xxx.189.104

Tak nemůžu soudit tenhle konkrétní případ, když nevím, jak se vše ve skutečnosti semlelo, ale obecně…

Sama za sebe řeknu, že pokud by do nás vlítnul pes a teda teď nemyslím nějaký tele, co se jen běží kamarádit, ale pes, kde bych vyhodnotila, že to teda žádnej kamarád není, naopak, neřku-li nějakej bull a já měla u sebe psa, neřku-li děti, tak pokud bych měla zbraň  a uměla střílet (což je u mě sci-fi), kdybych střílela na jistotu, že netrefím žádnýho člověka, že netrefím svýho psa, tak agresora odbouchnu taky.

Jasně tady je jeden faktor, že agresor měl koš…ale taky už jsem viděla nesčetněkrát, že pes si ho prostě sundal…a vím já prdlačku, jak mu ho páník zapnul.  Jasně teoreticky byla střelba zbytečná, pes měl koš, tak ho mohl chlápek, co střílel, chytit za obojek a odtáhnout, ale těžko říct, jak ta situace vypadala ve skutečnosti…já bych to teda nezvládla, na takovýho psa nemám absolutně páru.

Psa je mi líto, protože ho kápnul na majitele debula, který nebyl schopen mít psa zabezpečeného tak, aby nikoho neohrožoval, ale pak když dojde na lámání chleba a něco se fakty stane, tak co si na takovým člověku vezmeme že?? 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 25.09.2023, 09:56:28 xxx.xxx.189.104

Tak to s tou veterinou je dost divný….v životě se mě nezeptali, jestli mám u sebe dost peněz…prostě konali a pak došlo teprve na to, že po mě chtěli prachy. Tak si tak říkám, jak “důvěryhodně” by musel vypadat ten páníček, aby něco takového chtěli a upřímně si ani tak neumím představit, že nechají na veterině vykrvácet psa….nebo je tohle běžná praxe??

To jako když přivezu na “cizí” veterinu mého krvácejícího psa…a že taky nebudu vypadat jako dámička, tak po mě nejdřív budou chtít prachy?? Já bych čekala, že ze všeho nejdřív začnou zachraňovat psa….

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 25.09.2023, 09:42:11 xxx.xxx.189.104
assil:

Můj ideál je pididomeček s malou zahrádkou jen na stolek, židli a psa a možná jeden květináč s kytkou. Místo toho mám kamennou starou obr ratejnu s latifundiema. Člověk holt nemůže mít všechno. 😀


No já si koukám zase čtu, co chci a ne co je psáno…

Takže čtu “Můj ideál je pitomeček s malou zahrádkou….” tak jsem si říkala, že by se mi teda taky nějaký pitomeček hodil a klidně i s velkou zahrádkou, pokud by jí zvládnul udržovat…. 😄

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 24.09.2023, 16:20:50 xxx.xxx.189.104

Za mě je teda, co se zahrady týče lepší pes…mě feny docela zničily trávník, protože nemáme nějak velkou plochu a prostě vyběhnou a vyčůrají se na první travnaté ploše u baráku.

Pes sice “občůrá” kde co, ale když člověk rozmístí šikovně nějaké kameny nebo dřevěný špalek…možná vyrobit nějaké “sloupky na čůrání”, tak je to více méně na pohodu.

Jinak naše pyrenejka záhony sice neobčůrala, ale zase vyškubala všechny kulturní rostliny- v mém případě květenu všude a ještě mi to nosila domů i s kořenovým balem…zlikvidovala i růže ve velkých květináčích, vyhrabala hlízy jiřin, vyrvala i s kořeny keře rajčat…to teda zlatej pes, co by to “jen” počůral.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 24.09.2023, 13:14:38 xxx.xxx.189.104
tetrivek:

Jmenuje se Chelzie. Konečně spinká.  Už je dávno po snídani a vyvenčená. Trošku si v noci a ráno stýskala. Já jsem po probdělé noci jako po flámu. Vím bude to trochu trvat než si zvykne. Už se skamarádila ráno s Xavierem. Jezevčice odjela s páníčkem na norovačky a už je prý mají hotové, dopadli dobře. Noru trénovala od štěněte. Měla doma v obýváku plastovou rouru mezi křeslem. A samozřejmě plyšovou lišku. 

Obrázek

Co na tu fotečku můžu říct….ťuťuťuťu…ňuňuňuňu…😍😍😍😍😍❤️❤️…anděl, ale opravdickej😉

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 24.09.2023, 09:03:13 xxx.xxx.189.104

No jako chápu, může se stát, že bezdomovec se ujme nějakého psího tuláka. Stará se o něj, dává mu najíst a jsou parťáci. Může se stát, že člověk, co vedl normální život, který sdílel se psem, se ocitne na ulici.

Jen když vidím v televizi (u nás takový případ neznám) žebráka s pejskem, tak si vždycky říkám, jestli toho psa prostě nemá jen účelově, aby více lidí otevřelo svá srdce a peněženky. Ti bernardýni jsou teda extrém. 

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 24.09.2023, 08:55:58 xxx.xxx.189.104

Pokud jde o to neobčůrávat záhonky, tak je určitě větší sázkou na jistotu pes. Feňulka zase může “vypálit” fleky v trávníku, jak už bylo psáno výše. Může být zahradnice, akorát ta představa o našem zahradničení a jejím se může velmi diametrálně lišit. Kastrovaná fenka obzvlášť velkého plemene může mít problém s inkontinencí, ne třeba hned, ale časem….

Ono všechno má svoje pro a proti.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 24.09.2023, 08:52:32 xxx.xxx.189.104
tetrivek:

Už jí máme doma. Je nádherná, ale dozvěděla jsem se až dnes že má malou kýlu. Tak mám strach aby to nebylo nic vážného. Veterinář u chovatele povídal že se to operuje až ve třech měsících. Nebo se to může ztratit. Máte s tím někdo zkušenosti? Samozřejmě v pondělí zajdu k našemu vetovi. 

Obrázek

Jééé bílá princeznička 🥰

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.09.2023, 15:22:08 xxx.xxx.189.104
KatyQ:

Mě nakonec úplně haluzově vyšla právě americká kolie. Z fáze “už nechci žádného psa” přes fázi “znovu dlouhosrstou kolii, ale jedině s genetickými testy na dědičné oční vady” (což ale čeští chovatelé dlouhosrstek asi nedělají) jsem otevřela Bazoš a akorát tam byl čerstvě inzerát. Žádné čekání, prostě asi osud. Cena teda vysoká, ale zase jsem se štěnětem dostala výsledky genetických testů jejích i rodičů, což by asi taky něco stálo udělat. Možná tentokrát budu moct vyzkoušet i nějaký psí sport - třeba agility, když budu mít psa co vidí na překážky.

Jinak všem závidím krásné fotky štěňat. Z dneška mám jedinou použitelnou fotku. Většinou vyfotím jen rozmázlé cosi, řítící se k fotografovi. A taky teď každý den venčíme s koněm, jelikož kobyla má nařízeno denně chodit hodinu na ruce v terénu a to nemám na focení už dostatek rukou.

Obrázek Obrázek

Vzhledem k tomu, že kolie u mě není úplně na pořadu dne, tak se o plemeno nějak hlouběji nezajímám a teda ty problémy s očima mě překvapily. Teď jsem trochu provětrala internet a divím se, že ty testy nejsou povinný.

Jinak máte krráááásnouuuu kolii.😍. Tak nevím, jestli už teď nezačnu šetřit, kdybych si to náhodou v důchodu rozmyslela a psa si pořídit chtěla.😇

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.09.2023, 09:54:42 xxx.xxx.189.104

My jsme s manželem koupili barák, když mi bylo 21 let…následně asi za 15 let, když umřela tchyně jsme se přestěhovali do baráku ke tchánovi (bydleli naproti), protože zůstal sám a my měli malej domeček, tam bychom se v pěti neposkládali, tak jsme se teda přesunuli k němu, abychom se o něj mohli starat. Takže do 21 jsem bydlela v bytě z toho 12 let v paneláku. A upřímně, kdybych byla tušila, že můj manžel na to není, že na baráku nic neudělá, tak bych do baráku nešla. Takhle defakto čekám, až nám to jednou spadne na hlavu. A teď bydlím asi 30 let v baráku.

Jako barák je super…je super, že člověk prostě vyjde ze dveří a je na zahradě. Barák je super, neboť můžu mít pasteveckýho psa, kterého bych si do bytu nikdy nepořídila, ale kolem baráku se musí makat a já už taky rezignovala…prostě už mě nebaví mít na krku domácnost, zahradu a ještě dělat práce, který by měl dělat chlap..už mě nebaví dělat “ženské práce” a do toho se ohánět řetězovou pilou, stavět ploty…..

Upřímně se vlastně těším, až se na stáří odstěhuju zpět do bytečku, kde jsem vyrostla a budu mít svatej klid.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.09.2023, 09:40:07 xxx.xxx.189.104
Xerxova:

gratuluji k plánovanému štěníkovi do rodinné smečky. Jen tedy musím podotknout, že jsem znala jediného psa vybraného plemene - a sice byl krásný, ale nevyzpytatelný vztekloun a se psy to snadné s ním nebylo. Prý je to plemeno hodně nevyrovnané v povaze - inu máločetné, relativně nově vyšlechtěné atraktivní plemeno. Takže ať mladí kouknou nejen na rodiče, ale i na příbuzné kolem…


Já za svůj život před lety potkala na živo jednoho jediného eurasiera….jako majitelé byli hódně překvapení, že jsem poznala plémě.

Tak na mě působil jako k cizím rezervovaný pejsek, což mě, která měla v té době afgána, nikterak nepřekvapovalo. Ale fakt je, že rozhovor byl jen povrchní…jakože “Dobrý de…dobrý den…zeptám se, to je eurasier…jo je, to jste teda první, která poznala plemeno…no je první, kterého jsem potkala a je krásnej…nashledanou…”

Jinak mladý jsou v pořadníku, ale zároveň, protože se pro něj rozhodli až defakto teď, tak samozřejmě hledají všechny informace o tomto plemeni.

Určitě vyřídím….já se na tohle plémě ještě taky nestihla “juknout”. Takže nemůžu říct tak ani onak, nerada bych, aby si pořídili pejska, který sice na “papíře” vypadá jako vyhovující kandidát, ale ve skutečnosti problém. Obzvlášť, když jsou zvyklí na bezproblémového ausíka, který nemá problém se psy, kde to jde, tak chodí na volno…

V tomhle teda dost spoléhám na dceru, protože její přítel je něco jako můj manžel…vybírá psa stylem líbí/nelíbí. Když si pořizoval ausíka, tak dceři říkal, že po něm touží už dlouho a jací to jsou úžasní psi, takže dcera nabyla dojmu, že její přítel ví, cože si to pořizuje za psa a defakto jen pomáhala s výběrem chovky…no a nakonec z něho vypadlo, že defakto neměl ani tucha, že se mu prstě líbil. Takže dcera už je poučená a hlavně rozumná a kouká spíš na to, aby k nim pes pásnul. Jako času dost…dřív jak na jaře se krýt nebude.

Blbý je, že to je opravdu málopočetné plemeno a tak o to těžší je sbírat info od lidí, kteří s těmito medvídky skutečně žijí.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.09.2023, 09:19:20 xxx.xxx.189.104
hmn:

“Jako horký adept byla americká kolie, ale tam to teda ztroskotalo na ceně, protože ceny jsou kolem 50 tisíc”

také jsem měla v úvaze a tu cenu jsem si tak nějak myslela
+ dlouhá čekací lhůta (+manželovi se kolie nelíbí)
tak jsem tu úvahu tak nějak potlačila
a pak to osud zařídil za mne…..


Tak oni už nechtějí druhého ausíka, měli jako druhého psa nejdřív v merku švýcara a nebo goldena. Dcera po konzultaci se mnou začala prosazovat krátkosrstou kolii, ale její přítel je na chlupatý psy. No tak jsem si přihřála polívčičku s americkou kolií a i jsem na to dceru upozorňovala, že si myslím, že štěňata budou dražší, že jí asi nepořídí za cenu kolem 30 tis.

No a protože se usnesli, že by příští rok to štěnítko už chtěli, tak začali poptávat chovky…no ta cena je pro ně taková nepřijatelná. Jako já jsem si říkala, že kdybych se ještě nakonec rozmyslela, kdyby to bylo reálné, tak na důchod by se mi americká kolie líbila…ale upřímně, ta cena je na mě tedy taky vysoká….