Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 05.10.2023, 14:11:00 xxx.xxx.189.104

Když to tady tak čtu, tak se jen modlím, abychom na nějakého agresora nenarazili…snad to už nějak doklepu bez ztráty kytičky.

Ono se to hezky teoretizuje, ale pak dojde na praxi a ….to si můžu stokrát říkat…udělala bych to a tamto, ale když vím, jakou mají velcí psi sílu a ještě když jsou v nějakém afektu, tak si říkám, že s mojí kondičkou (špatnou) a mojí sílou (malou), bych ve své podstatě nezmohla nic.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 05.10.2023, 13:11:03 xxx.xxx.189.104
Míša Kral.:

Ahoj, co dáváte vašim pejskům za odměnu? Potřebovala bych sehnat nějakou supr konzervu nebo pamlsky, když se vrátím občas později z práce, abych si to u nich nějak kvalitně vyžehlila za to čekání :-D :-D Díky moc!


Tak ale to, co je pro pejska SUPER ODMĚNA neurčujete vy, neurčíme ani my, to si určuje pes.

Takže vy svého pejska znáte…co má nejraději, po čem se může tzv. utlouct….tak to potom zvolte, abyste si to u pejska vyžehlila. Naše čuba má za TOP pečený kuře a svíčkovou s knedlíkem. Když potřebuju, aby šla ze zahrady domů a ona zrovínka leží na dvoře, tak vím, že bez argumentu v ruce s ní nehnu, takže rovnou doma beru párek a jdu pro ní. Když jí potřebuju vyčesat, tak používám sušená střívka. Předchozí psi zase milovali konzervy od Sokol Falco…nynější psi říkali, že si tu konzervu můžu strčit do zadele a nebo když tááák voní a je tááák dobroučká, tak ať si jí laskavě spapám sama.

Když přicházím z nákupu, tak musím odevzdat rohlík…když přicházím z nákupu ze zveráče, kde kupuju maso pro psy, tak rovnou odevzdávám sušený vepřový ušiska.

Taky sušené plíce jsou u psů povětšinou oblíbenou záležitostí.

A taky ten TOP nemusí být jídlo…pro předchozího psa byl TOP pískací hračka, u nynějšího psa vede s velkým přehledem plyšové zvíře.

No a největší odměna za dlouhé čekání je potom samozřejmě pozornost a aktivita, kterou pejskovi věnujeme….😉

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 05.10.2023, 10:19:54 xxx.xxx.189.104

My si před lety přivezli malou Sárinku (kříženec BSP a bernardýna). Pak jsme se rozhodli, že si vezmeme i jejího brášku a za dva dny poté jsme si jeli i pro Jacka. Sára ho málem “sežrala”. Měli jsme ho asi 3 hodiny na gauči v košíku, než ho vzala na milost. A to to byli sourozenci, kteří se neviděli jen dva dny. A nepřejte si vidět, jak se tahle roztomilá štěňata dokázala “servat” kvůli prázdnému pytli od granulí.

Na druhou stranu to byla stejně stará a velikostně stejná štěňata.

Když jsme si přivezli k našemu psímu důchodci (viz výše Jack) malou pyrenejku, tak manžel neustále říkal…no podívej jak je agresivní…neustále útočila, kousala, skákala…museli jsme jí furt hlídat, aby měl náš psí důchodce pohodu. 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 05.10.2023, 10:14:30 xxx.xxx.189.104
assil:

Volala jsem tam, do jara převedou všechny. Nemusí se dělat bankovnictví v mobilu, ale musí v mobilu být nainstalované, ruší George klíč a přístup v pc se bude potvrzzovat jen v bankovnictví v mobilu. Zpoplatněné sms jen na vyžádání, takže pak se tam musí zavolat, aby to nastavili, momentálně jedna sms 2,5 Kč, takže žádná tragédie, spíš ten princip, že člověk musí zaplatit, aby se dostal ke svým penězům, mě dost naštvala.

Dík všem, kouknu na tu Fio a Raifku, co mají za podmínky, zvažuju prostě, že si ten nejužívanější účet založím jinde a ty prachy si tam nechám přeposílat trvalým příkazem.

Jo, vyslechla jsem si samozřejmě, že brzo to budou mít všechny banky atd. a popravdě ani bych se nedivila, příprava na digitální měnu v plném proudu.


Já třeba mám velmi dobrou zkušenost s bankou Air bank. Neměla jsem tam teda běžný účet, ale brala jsem si od nich půjčku a vedli mi účet k této půjčce. Pro mě mají velmi uživatelsky příjemné internetové bankovnictví, do kterého jsem se přihlašovala pomocí sms, které mi poslali a hesla. Pobočku sice u nás nemají, takže když jsem od nich cokoliv potřebovala, tak komunikace elektronicky a nebo telefonem. A musím říct, že ta komunikace s nimi byla velmi příjemná, rychlá, bezproblémová. Jako běžný účet bych u nich měla taky zdarma, ale ty výběry z bankomatů zdarma ne. Trochu ironický je, že 90% výběrů z bankomatu realizuju z bankomatu air bank. 

Co jsem teda velmi oceňovala, že mi furt někdo nevolal a nenabízel produkty o které nemám zájem. Což teda RB banka dělá. Oni mi tu nabídku pošlou do mailu, mám to i v internetovém bankovnictví a stejně volají a otravují….tak pozor na to, pokud se rozhodnete k nim přejít.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 05.10.2023, 09:52:12 xxx.xxx.189.104
Trickyvoo:

Jinak právě na procházkách jsem v poslední době potkala už několik psů, které vedly ženy a ti z toho setkání udělaly událost. Jak mě uviděly, šly se psem na stranu a celou dobu stály a hleděly, jak se blížíme, pes samozřejmě celou dobu neměl nic jiného na práci než sledovat, jak se blížíme a pak samozřejmě startoval a ony zapřené patami držely. Už se mi i stalo, že jsem stejného psa potkala s chlapem a ten psa prostě chytne pevněji za vodítko, vede ho a pes jen hází po nás očkem, ale celé to proběhně bez potíží.


Jo tak přesně proto …šly se psem na stranu a celou dobu stály a hleděly, jak se blížíme, pes samozřejmě celou dobu neměl nic jiného na práci než sledovat, jak se blížíme a pak samozřejmě startoval a ony zapřené patami držely …u Giny teda vystartovat v dobrém slova smyslu jakože juchůůů, jdu se kamarádit….tak přesně proto, jsem u pubescentní Giny (teda i dneska to někdy udělám, když mi přijde Gina hodně zaměřená na blížícího se psa a hodně natěšená) praktikovala otočku a šly jsme stejným směrem jako pes…nechaly jsme ho předejít a pak jsme udělaly otočku zpátky naším směrem. Určitě to šlo ukočírovat líp, než když jsou psi tváří v tvář.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 04.10.2023, 19:28:49 xxx.xxx.189.104
megi-the-pes:

No, zajímavá teorie. Tohle mi řekl ten od Staffordi a spol. Ať lidé s těmito psy nedělají obrany. To je nesmysl podle mě. Jsem říkala, že jsem se nesetkala s tím, že by stafford skočil po člověku, a ještě do obličeje, že je mi to divné, takže asi nemoc.
A on že to neznám, protože neznám… že toho má na dvoře od lidí furt… ale já myslela papírové; fakt staffordy.

Aj kdyby se učili, já nevím jak, učí se na rukáv, někteří psi ani po člověku neskočí, když nemá rukáv, nebo že by nějaký ringo todle? Ale jak to naučím psa, který na člověka neotevře hubu?

I když se najde týraný pes nebo pes vyhozený, že už nestačil na zápasy, ten pes prostě po lidech nejde. 
Je to zvláštní. 
Bych se jich chtěla zeptat, ale teď asi není vhodná doba… majitelku ošetřili ambulantně (píší o tom rakouské noviny, žádná detektivní práce, jen jsem vzala fotografii a našla podle ní dvě chovky).

Sakra, to je ale záhada.

Toto je on, skoro 3 a půl roku, hotový pes.
 


I když se najde týraný pes nebo pes vyhozený, že už nestačil na zápasy, ten pes prostě po lidech nejde.

No já mám obecně pocit, že při psích zápasech se prostě vyřazovali psi, kteří by kousli člověka. Že bylo potřeba psi po zápase tak nějak posbírat, někdy možná i zápas odtrhnutím ukončit. No prostě, že nebylo žádoucí, aby pes v aréně v jakékoliv situaci kousnul do člověka, co by na něj sáhnul…..ale možná, že to tak není, že to je jen jedna paní povídala.

Nicméně si myslím, že selekcí se psi, kteří by byli agresivní na člověka, vyřazovali.

No ale teď je spousta kříženců. Navíc už asi ani ta selekce na agresivitu na člověka nebude tak dokonalá.

Lidi se bull psů bojí, o tom žádná. Jednou je to bojové plémě a vypadá navíc drsně. Navíc mi někdy přijde…čistě teoreticky…že si někteří majitelé honí na takových plemenech triko. Mají psa drsňáka a tak bacha na mě nebo ti můj pitbul ukousne zadel. A já si říkám, jak je to možné, vždyť tito psi by měli být k lidem sluníčkáři a když ne sluníčkáři, tak ale žádné krvelačné bestie.

Je to smutný, myslím, že pro spoustu lidí jsou tato plemena ideální. A tito lidé se chovají zodpovědně. Ale vždycky se prostě najde nějaký debul s nějakým bull psem, který asi ani nemá PP, takže bůhví, co se kde s čím sprsklo…teď myslím hlavně povahově…jeho pes někomu ublíží a je z toho hon na čarodějnice.

A mohla bych si říct…a co…bull psa nechci a nikdy mít nebudu, tak ať si je klíďo zakážou…ale kam až to dojde…nejdřív bull psi a pak …no a pak mi nakonec zakážou mojí hodnou Ginušku, neboť je to pastevec a jako pastevec je nebezpečná.

Prostě ať nezakazujou nějaký psí plemena, ale ať pořádně potrestají majitele psa. 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 04.10.2023, 15:03:39 xxx.xxx.189.104
assil:

Víte někdo o bance, která k přihlášení do bankovnictví na pc nenutí lidem bankovnictví v mobilu? Spořka to právě teď zavádí, alternativa jsou zpoplatněný sms, zuřím a zvažuju jinou banku, ale je jich tolik. A nebo je nějaký srovnávač bank z těchto hledisek?


Tak mě zpoplatněný sms taky dost vytočily. Mám Raiffeisenbank. V té době, kdy to zavedli, jsem měla tlačítkový telefon a fakty jsem se nemohla přihlašovat zdarma pomocí toho jejich RB klíče, o nějakém bankovnictví v mobilu samozřejmě taky nemohla být řeč. Přišlo mi to celkově jako tak trochu diskriminace, jakože platím za to, že jsem konzerva a nemám “chytrý telefon”. Neustále mi chodly i výzvy do mailu, ať si zaktivuju RB klíč. Dokonce mi i snad 2x volali z banky. I jsem uvažovala o tom, že změním banku, ale nakonec jsem to neudělala, protože dost vybírám z bankomatu…tak nějak umím lépe hospodařit s hotovostí a raifka má výběry z bankomatů neomezeně zdarma odkudkoliv. Tak nakonec jsem zůstala. 

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 04.10.2023, 13:02:11 xxx.xxx.189.104
kometa:

No upřímně, mě nikdy nenapadlo dávat krev za peníze. V případě takových dárců hrozí za mě riziko, že nevyplní pravdivě úvodní formulář, když jim půjde o finance.

Můj názor.


Zase já znám spoustu lidí…normálních, slušných, co chodí “darovat” plazmu právě proto, že za to dostanou nějaký prachy. Kdyby to bylo zadáčo, tak by nechodili…

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 04.10.2023, 11:24:07 xxx.xxx.189.104
Drvodělka fialová:

Nechci se navážet do majitelů bul plemen, ale mě třeba malý pejsek bez vodítka vůbec nevadí.  Ještě jsem neslyšela o případu, že by takový psík někoho zakousnul. Pokud mám psa, co nesnese, že k němu taková čudla čuchne nebo na něj štěká a je jedno, co mám za plemeno, prostě s ním vůbec nechodím tam, kde bych se do podobných situací dostala. Sama mám velkého, potenncionálně nebezpečného psa, chodím s ním tam, kde cizí lidi nepotkávám a chován se tak, abych minimalizovala riziko. Kdybych tuhle možnost neměla, vůbec si ho nepořídím. Je spousta plemen, která podobné problémy nemají.

To, že si kdokoliv pořídí zvíře, neznamená, že s omezuje, natož ohrožuje okolí.


mě třeba malý pejsek bez vodítka vůbec nevadí

Mě malý pejsek bez vodítka taky nevadí, v případě, že je vychovaný, že má přivolání a v případě, že ho chce jeho majitel nechat pozdravit s mým psem, tak se zeptá, jestli je to možné, jestli o to můj pes stojí a hlavně, protože mám velké psy, tak zda to pro toho malého pejska nebude nebezpečné. A nemusí se jednat hned o to, že můj pes je nějaký agresivní radikál, co nesnáší psy. Měla jsem psa, co miloval malé pejsky, ale byl jak hrom do police, buldozer a jeho přístup nebyl opatrný, ale juchuchů, juchuchů…prostě to nešlo, aby se s nimi kamarádil.

Pokud mám psa, co nesnese, že k němu taková čudla čuchne nebo na něj štěká a je jedno, co mám za plemeno, prostě s ním vůbec nechodím tam, kde bych se do podobných situací dostala.

Měla jsem velmi radikální fenu a takovéhle “malé čudli” jsem několikrát “zachraňovala” tím, že jsem prcka, který k nám doběhnul zvedla do náručí…neboť, co má panička v náručí je hájeno, neboť je to JEJÍ.

 Jako promiňte…jsem si vždycky vědoma toho, co mám doma a proto, čuba v civilizaci nebo tam, kde se pohybovali psi chodila na vodítku a s náhubkem. Na psy neútočila, ale jen proto, že “nesměla”. A co teda…jako já mám chodit kanálama, přestože mám svého psa zabezpečeného, přestože můj pes na nikoho neřve, nedoráží…a to jen proto, že někteří majitelé pidipejsků si myslí, že jejich pejsek nemůže nikoho zahrdlit a vychovat takhle malého psa je zbytečnost. Potom to vypadá tak, že taková malá psí hysterka na volno vám začne dorážet na vašeho psa. Ale pozor, běda, když vašemu velkému psu, který jde na vodítku u nohy, má nasazený koš a malého psa “ignoruje”, dojde trpělivost, otočí hlavu k němu a hlubokým hláskem udělá “BAF”…pidipsík se s řevem běží schovat za pánečka a vy dostanete vynadáno, že máte agresivního psa.

No a třeba moje pyrenejka…to je anděl, neagresivní, přátelská psí holka, ale do chvíle, než nějaký pidipes vystartuje na “jejího” Matese (náš druhý pes berňucha)..to potom nezná bratra. A měla by tahle hodná…vychovaná psí holka chodit mimo civilizaci?

Jako jasně, povětšinou stejně procházkuju někde, kde je klid. 

Asi se shodneme na tom, že by se měli všichni chovat zodpovědně a pokud je pes potencionálně nebezpečný, tak ho musím mít řádně zabezpečeného, aby nikoho neohrožoval. Abychom byli bezpeční pro okolí. Ale na druhou stranu, by si někteří majitelé malých pejsků měli uvědomit, že ta jejich šňafací a dorážecí Fifinka taky není nic příjemného. A vychovat malého psa lze…malé a vychované pejsky potkáváme, pěkně se s nimi pozdravíme. Bohužel je dost těch nevychovaných.

Na mého psího důchodce a štěně pyrenejku vyběhl borderteriér a pěkně z ostra. Měl jediný štěstí, že se poté, co jsem na něho zařvala, držel v nějaké vzdálenosti a nešel mi do kontaktu se psy…jinak by dostal takovej kopanec, jakože psy miluju, tak by mi to bylo jedno…já na vodítku sice velkýho psa, ale starýho a navíc bázlivku a štěně, které socializuju a chci, aby mělo se psy jen dobré zkušenosti…obzvlášť v případě, že to štěně je malej pastevec a fakty se snažím udělat max pro to, aby byla k pejskům tolerantní. A to se stalo pár metrů od mého domu, cestou na prochajdu….

Já se omlouvám, tohle je pro mě dost emotivní a jsem na podobná témata dost háklivá…jasně, psa musím mít zabezpečeného tak, aby nikomu nemohl ublížit, vychovaného tak, aby nikoho neděsil, aby se všichni cítili bezpečně. …ale jinak by se měl používat stejnej metr na malý a velký psy.  Prostě pokud nemá pes přivolání, tak nemá na volno co dělat. A nějaký startování nejen po psech, ale i po lidech je pro mě taky nepřijatelné a to přestože nikoho vzhledem ke své velikosti nezahrdlí.  Prostě by mě šlak trefil, když si někteří páníčci myslí, že si jejich pidipes může dovolit cokoliv jen proto, že “není nebezpečný”.

A zpátky k tématu….to je přesně problém v našem státě, že nějaký ignorantský nekulturní hovado může se svým psem ohrožovat koho chce, může terorizovat okolí a nikdo s ním nic neudělá. Tady je přesně vidět, že je úplně jedno, jakej se udělá zákon, jakou vyhlášku město vydá, protože to bude jen další omezení a bič na slušný pejskaře, kteří to budou dodržovat. 

Dokud pes nezabije člověka…v tom “lepším” případě dítě, tak se nic nestane…toť můj názor.

Nebo stane. Pokud by mi něčí pes zabil mého psa, no tak bychom asi skončili ve vězení my, neboť bychom si to šli s dotyčným vyřídit ručně a stručně.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 04.10.2023, 09:45:51 xxx.xxx.189.104
hmn:

jéžiš, sardullah děkuji za nabídku, koukám že to je na velkou ženu (ta Gina JE ale fakt medvědice 😍) . Matýsek ho nevyužije?

ono na velkou mám po Aribovi, z kterého vyrostl, ale holce by měl být dobrý. 

velikost víš? že bych si vygůglila na jaké rozměry psa by to bylo. Krk nastavitelný?


Hele Gině jsem ho kupovala, když jí bylo asi 7-8 měsíců. Já na ty postroje nejsem…jsem obojková. Gině jsem ho kupovala jen proto, že když chodila s couračkou, kterou měla připlou k obojku, tak se jí to furt motalo mezi nohy, což u postroje, když byla couračka připnutá k oku na zádech, se to dělo minimálně.

Mates má připnutou couračku minimálně, takže kvůli tomu mu postroj nasazovat nebudu.

Tu velikost zkusím pohledat, jestli to nemám někde v mailu. S tím nastavováním krku si teď nejsem jistá…myslím si, že jo, ale nechci plácat nesmysly…teď jsem v práci, juknu večer doma a vyfotím reál.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 03.10.2023, 17:08:46 xxx.xxx.189.104

Hele ještě mě tak napadlo…nevím teda od kolika měsíců ho Gina měla..jak je veliký…je to štelovatelný.

Ale kdybys měla zájem…já už ho určo používat nebudu a doma se mi válí bez užitku, tak ti ho klidně věnuju, pošlu…jen sis ho teda musela vyprat, na to teď nějak nemám kapacity. Nosila ho pár měsíců a ne každý den, takže je zachovalý.

I kdyby princezně zatím nebyl, tak do něj doroste….

Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 03.10.2023, 17:05:26 xxx.xxx.189.104

Já měla na Ginu od 4dox…tuším, že postroj comfort plus. Akorát jsem teda vybrala tyrkysový, poněvadž ho měl na jejich stránkách na sobě dalmatin a prostě se mi to moc líbilo…no a Ginušce móc slušel…obecně bych si zpětně nafackovala, že jsem nevzala černý, neboť ten tyrkysový byl za chvíli jak prase.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 03.10.2023, 16:58:14 xxx.xxx.189.104
hmn:

dnes 4 měsíce, první tetanovka a váha cca 22,5-23 kg, on ten mávající ocas váhu lehce rozhodil 😀

a v autě se nepoblila, a to jsme jeli rychlostí vyšší než 40 km/h, super úspěch 😄👏


Toto letí…za chvíli z ní už bude velká slečna…😇

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 02.10.2023, 13:11:01 xxx.xxx.189.104
Xerxova:

Myslím, že pokud holky prošly místem, kde byla klíštěcí invaze, je úplně jedno. čím jsou ošetřené. Naše Beta nebyla sběračka klíšťat - ale jednou jsme spolu prošly (po turistické značce) starým jablečným sadem s vysokou trávou… po ní i po mě najednou lezly desítky, stovky klíšťat. Ometala jsem to rukou, hadrem z mých světlých kalhot, z Betky… a u auta jsme ji obírali snad půl hodiny. Za zázrak považuji, že se zakousla jen dvě. Dost horor. A od té doby zase nic 


Bože….tak na takový místo jsem nikdy nenarazila a doufám, že nenarazím…to máte recht, na to asi žádný repelent nestačí…

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 02.10.2023, 10:57:38 xxx.xxx.189.104
Thielli:

A mohu se zeptat, jakou že pipetu máte ozkoušenou? Já z těch obojků moc nadšená nejsem. Když k tomu ještě musím přidat obojek normální, jsou ozdobený jak členové původních národů.


Já používám frontline tri-act spot-on

Jako asi to není úplná jistota, neboť v diskuzích na fauně lidi psali, že jim frontline moc nefunguje. Já sama jsem léta používala “obyč” frontline a fungoval a pak najednou přestal.

Takže možná i účinnost téhle pipety je individuální. Já teda musím zaťukat, nám už třetí sezónu funguje bezvadně a doufám, že nám to vydrží. Nevýhoda je asi cena, neboť se zakapává každý měsíc…což v mém případě při dvou psech 50+ kg je cca 500,-/za měsíc. Já to vždycky na začátku sezóny objednám najednou, protože v eshopu mě to vyjde levněji, než kdybych kupovala u nás ve zveráči.

Ty obojky by asi vyšly levněji, ale já prostě nechci, aby to měli psi na krku, furt se s nima ňufám a ten obojek prostě nechci.

Takže jsem vyzkoušela nějaké další pipety jako advantix a fypryst, ale úplně spokojená jsem nebyla…pro mě je standard být bez klíšťat a nenalézat na psu lezoucí klíšťata, neboť na klíšťáky mám takovou nějakou fobii a mám strach, že ze psa někde doma odpadne nezakouslé lezoucí klíště a zakousne se do mě…to už se mi jednou stalo, akorát to přitáh takhle kocour…takže moje první klíště se do mě zahryzlo až v dospělém věku v obýváku v paneláku.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 02.10.2023, 10:37:56 xxx.xxx.189.104

Já kupovala CBD Sáře, když jsem si ještě naivně myslela, že to její kulhání je artritida. Takže nemohu posoudit účinnost, neboť na potíže při osteosarkomu, který jí následně diagnostikovali, to nemělo vliv.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 02.10.2023, 10:35:23 xxx.xxx.189.104
Thielli:

Přidávám své počty do statistky. Hnědá i černá fena před lety nacpané Bravectem. Procházka v hostivařském lesoparku. Hodinová. Už při nakládání do auta jsem si všimla, že po nich lezou klíšťata v trojstupech. Cestou domů auto překročilo všechna rychlostní omezení. Doma postup jak při chemickém poplachu. Majitelka do spoďárů, psi přikurtováni v předsíni na světlé podlaze. Žádné sbírání rukou. Stříbrná lepící páska a boj s časem. Lezlo to po nich, lezlo to všude kolem po zemi. Na konci sběru jsem se dala do počítání kusů všech možných velikostí chycených na pásce. U čísla 114 mě to přestalo bavit… 

Toho dne jsme se rozloučili s přípravkem Bravecto a koupili tu hnusné protiklíšťové obojky. 


Právě kvůli tomu Bravecto nepoužívám, i když si to dost lidí dost chválí. Ale nevím o žádných účincích Bravecta, co by klíšťatům zabránilo na psa vlézt.

Takže raději kupuju pipety, co mají i repelentní účinek a teda musím říct, že už takový 2-3 roky jsme bez ztráty kytičky. A pokud na psa klíště vleze, tak je to jen proto, že už končí doba působení a já zapomněla zakápnout znovu.

Sardullah
Sardullah (1485 příspěvků) 02.10.2023, 10:27:46 xxx.xxx.189.104
Thielli:

Pozdě, ale přece - přeji upřímnou soustrast ! 🤣

To známe, to známe, to známe moc dobře. 🤣🤣🤣

Nicméně toto se za ty hodiny alespoň dá vyčesat. Mnohem lepší jsou odkvetlé bodláky, které se rozpadnou při doteku na desítky základních komponent, aby ještě lépe přilnuly k srsti. 😂


Tak bodláky jsou kapitola sama o sobě…hlavně když si nevšimnu, že je čuba někde posbírala a ona se je následně pokusí “vykousat”…takže to ještě víc zamotá do srsti a navíc zaslintá…to už je potom konečná. Když se jí to takhle podařilo zašmodrchat do chlupů na ocasu, tak jsem to musela ustřihnout.😴…jako žádnej stres, ono jí to doroste a pak psala hmn, měla pesana stejnýho plemene, že když mu takhle ustřihla srst na ocasu, tak už mu to nedorostlo…a měla pravdu. Ne že by to u Giny bylo nějak extrémě vidět, to ne, to se ztratí, neznalý člověk si nevšimne, že to má oškubaný…ale já vím, jaký měla pěkný huňatý ocas a teď má ten má ten konec takový košťátko.😟