Tak to si počkám…jestli to bude fungovat, tak by to bylo super…určitě bych si pořídila taktéž…
Příspěvky uživatele
Sardullah
Předem se všem omlouvám za slohovou práci…není to ani tak o tom, aby to přelouskalo zdejší pravidelné osazenstvo, ti již ví své a mají praxi a mají svůj názor tou praxí prověřený, ale tak si říkám, že sem třeba někdy někdo vleze a třeba mu při rozhodování jestli bude krmit BARFem a přijde mu to složitý a třeba mu v rozhodování pomůže zkušenost někoho, komu to taky přijde složitý…
Jsem člověk, který má psy kontinuálně 35 let. Za mých mladých let se krmilo různě… masem, zbytky, vařilo se…prostě kdo co kde posháněl a jaké měl možnosti. Granule a konzervy byli v začátcích…ani nevím, jestli se to tady prodávalo. My jsme vozili ovčandě ze západního Německa froliky (Frolic)…jako jasně, když teď kouknu na složení, tak nic moc…teda za mě spíš nic než moc…marketovky, ale v tý době to člověka ani nenapadlo řešit, fena byla krmená masem a tohle měla jako mňamku k tomu.
No a jednoho dne došlo na to, že jsme si pořídili štěňata-dvojčata křížence bernardýna a BSP…tudíž molosoidní psy, rychle rostoucí psy velkých plemen…a někde jsem se praštila asi do hlavy a podlehla granulové kampani, že jedině granule jsou ta vyvážená a jediná varianta, aby mi psi narostli správně. Granulemi jsem krmila 3 roky, než po nich pes začal zvracet…vyzvrátil část každé krmné dávky…no tam se mi zase vrátil zdravý rozum a jako první jsem zvolila osvědčenou dietu vařené hovězí s vařenou mrkvičkou a rejžičkou a pes přestal zvracet…zpátky ke granulím už jsem se nevrátila…dva pytle, které jsem měla doma jsem darovala. Nekrmila jsem syrovým, neboť to pes odmítal pozřít…u nás se vařilo, což tedy trochu komplikovalo množství vápníku ve stravě…místo kostí, jsme tedy dávali mleté vaječné skořápky zakápnuté citronem. V tomto období, kdy jsem se začala o stravu psů více zajímat a načetla jsem toho mraky, samozřejmě i o granulích a začala o tom víc přemýšlet, jsem si ke granulím vypěstovala dost averzi…jako hnus rozemletej, slisovanej, chemií postříkanej…jako tak tohle dávat psům nebudu. Chci mít kontrolu nad tím, co moji psi jedí, chci vědět z jakých základních surovin je krmná dávka.
Další věc je, že spousta dnešních psů na tomhle ani nebude fungovat, chcou brambory a rejži, ale dostávají jenom tunu masa, pak pánící chodí po netu a říkají, jak je barf blbej.
Barf je blbej. Když člověk začíná a shání info jak na to, jak a co krmit, jak poskládat krmnou dávku atd atd, tak …a teď budu mluvit sama za sebe…tak je vyděšen, neboť mi přijde, že nutně potřebuji VŠ z oboru chemie, biologie, že musím být nutně ekvivalent raketového inženýra v oblasti výživy psa…no a nevím co ještě. Že to, co by měl pes dostávat v životě nedám dohromady a ta strava nemůže být NIKDY vyvážená. (snad jediné na co jsem narazila, co se z mého pohledu dá nějak srozumitelně a bez stresů dát dohromady je dle manwe.eu)
No a tak žhavíte mozkové závity, literaturu, internet, rozepisujete jídelníčky, aby v nějakém horizontu třeba 14 dní bylo papáníčko vyvážené, neboť se člověk alespoň v tomto uklidnil a spadlo z něj břímě, že nutně musí být vyvážená každá krmná dávka (to bych řekla, že je nej reklamní tahák, že je strava resp. každá krmná dávka vyvážená). No a když tak nějak zodpovědně sesmolíte jídelníček, jako mám jen “blbou” maturitu z průmyslovky, ale ta mi přišla o fous jednodušší a opravdu se snažíte, neboť máte štěně ze kterého vyroste medvědice (holčičku pyrenejského horského psa) a nechcete nadělat víc škody než užitku…jste o to víc vystrašení, neboť chovatelka z vašeho plánu (nekrmit granulemi) není rozhodně nadšená, snaží se vám to vymluvit a přesvědčit vás o tom, abyste alespoň první rok v období překotného růstu krmila granulemi…pak dorazíte se štěnítkem k vetovi, kde se tedy bavíte o tom, jak krmíte a o případných rozborech, kde by se dalo poznat, že krmíte správně (protože u štěněte velkého plemene v růstu si nejste úplně jistá v kramflecích)…bavíte se o tom se starým praktikem, ke kterému jste chodila už se svým prvním psem v době granulového pravěku a konzultujete s ním stravu a jemu na tom nepřijde nic divného….a okolo jde jeho mladší kolega, kterému tedy věříte ohledně diagnostiky a případné léčby, ale ten vám hned na férovku řekne, že krmit masem není dobrý nápad, že pak často jsou problémy s ledvinami (nebo co, už nevím přesně), že to má spousta psů takto krmených a vy to chcete vylepšit, aby si pan doktor nemyslel, že jste úplně blbá a krmíte jen svalovinu a tak chcete vyjmenovat i další věci a začnete “no tak já nekrmím jen maso, ale i kosti….”, po této informaci veterinář omdlí a když se probere z bezvědomí, tak vám sdělí, že kosti jsou velmi nebezpečné a štěně by je nemělo dostávat vůbec….vzdáváte další boj s větrnými mlýny a už nevysvětlujete dál, že ta kost je kuřecí křídlo pomlácené paličkou a nebo mleté kuřecí krky…
No a když se přes všechna tato úskalí přenesete, stojíte si za svým, že nebudete krmit granulemi a ne a ne a ne a poskládáte jídelníček…všechno navíc vážíte…ani tak ne kvůli tomu, že to musí být přesně na gramy, ale protože to množství nemáte ještě tzv. v oku, tak vám do toho pes hodí vidle, protože zeleninu nejí, přílohy nejí, jogurt nejí a maso jen něco..
Ano barf je z mého pohledu blbej…složitej…odrazující…ale když se člověk uklidní, přestane panikařit. Když mu někdo řekne…prosim tě, neblbni, uklidni se, stačí použít selský rozum a inspirovat se u těch, co v tom mají praxi…tak zjistí, že to není nějaká věda.
Takže mám na barf stejný názor jako psala výše Meggi a dovolím si jí citovat:
Eště že můžu krmit masem, a ne BARF metodou.
Odchovala jsem za poslední 4 roky 3 štěňata molosů medvědovitých, které nebyla krmená granulemi. Všichni vyrostli ve zdraví, aniž bych byla výživový inženýr. U prvního štěnda to byla ze začátku ještě věda, druhé a třetí…tak to už bych řekla, že to bylo na pohodu, jak se říká s prstem v nose ve stylu přiměřeně, přiměřeně…
Jak krmím? No rozhodně bych to nenazvala BARF. I když je fakty, že když se mě někdo zeptá, jak krmím, tak odpovím, že barfuju…protože když řeknu, že krmím masem, tak si spousta lidí představí, že pes jí výhradně svalovinu. Krmím prostě přirozeně. I když určité ústupky jsem udělala. Vzhledem k tomu, že pyrenejka byla od určitého věku totál nežravka a berňucha je bohužel to samé v bledě modrém (pardon v černém), tak máme nonstop nasypány grancle v misce, abych si nemusela dělat hlavu, že chudinky nesnědli večeři a že budou mít hlaďánek. No přestože nehledím na kvalitu granulí a kupuji to, co psům nejvíce chutná, tak musím konstatovat, že dva psi ve váhové kategorii 50+ snědí tak 200-300 gramů granclí denně….je to takový můj odhadovaný průměr…v misce většinou bývá nasypáno cca 400 gramů…někdy se toho 3 dny nikdo nedotkne nebo si jen zobne, někdy se to zpucne během dne. Není mi to moc příjemné a mám s tím osobní problém neboť granule jsou z mého pohledu bléééé, ale v zájmu zachování mého duševního zdraví ohledně mých nežravek a vybíravých potravních specialistů jsem tento ústupek udělala.
Nejsem z těch, co by chtěl a mohl někomu radit, jak má krmit. Jen bych ráda, aby se třeba lidi, kteří krmí granulemi zamysleli nad tím jak a čím krmí a proč.
BARF moderní způsob nebo reklamní trik?
No v dnešní době to tak může působit. My kteří jsme zažili dobu předgranulovou, kteří jsme stáli fronty na jatkách s kýblem, protože nebyly žádné barfshopy, už vůbec ne, aby vám někdo to maso dovezl až domů. V době, kdy lidi stáli u masny (řeznictví) frontu už dvě hodiny před zavíračkou, pokud chtěli, aby se na ně nějaké slušné maso dostalo a to i u prodejen s nuceným výsekem, aby nakoupili maso pro lidi, tak maso v kvalitě pro lidi krmilo jen pár “vyvolený”, tak si o moderním způsobu myslíme svoje….prostě si někdo všiml, že pes je masožravec…granule opravdu nejsou jedinou správnou a vyváženou potravou pro psa…
Jasně i barf je byznys….jak prodej krmného masa, tak i prodej různých doplňků stravy, příloh a podobně…ale tak vykašleme se teď na reklamy na BARF, vykašleme se na reklamy na granule, ale sedněme si a upřímně a na férovku si řekněme, co chceme aby jedl náš psí miláček…co nám pocitově přijde lepší….no mně teda přijde víc v pořádku, když dám svému psu k večeři půlku kuřete, než když mu nasypu misku slisovaných, vysokou teplotou upravených surovin, které svět neviděl, ve formě hnědé kuličky…a jestli to tak někdo má, tak to přeci není moderní způsob ani reklamní trik, prostě jsem jen dala masožravci k večeři maso.
raven_kix:Ahoj, včera jsem se pustil do pár drobných úprav.
- Připravil jsem nové neutrální barevné téma.
- V uživatelském profilu jsem přidal novou položku - počet palců z diskuze.
- Rozšířil jsem vyhledávání v diskuzi - už můžete opět volit zda chcete hledat v názvech témat nebo v příspěvcích.
už můžete opět volit zda chcete hledat v názvech témat nebo v příspěvcích
super 👍
No prostě záleží na tom, co si kdo pod slovem oblíbenec představí a pokud chce, aby byl oblíbencem např. rodinného psa, tak v čem oblíbenec.
Protože pes může mít vícero oblíbenců, ale každého pro jinou oblast…jednoho na hraní, protože se s ním víc vyblbne, jednoho na mňamkování, protože ví, že dotyčnej je měkoň a že z něj nějaká ta dobrůtka vypadne, když udělá psí očka, někoho na prochajdy, protože s tím dotyčným je to na procházce větší zábava.
Obecně si tady nebudeme lhát do kapsy a řekneme si na rovinu, že pes je ve své podstatě sobec a tak dle mého bude jeho nej oblíbenec ten, kdo mu poskytne nejvíce příjemných věcí, činností…z pohledu psa.
No a nakonec klasika…asi to má takhle víc lidí…já přijdu dom a psi mě vítají…jsou naučení, že na maminku (jako na mě) se skákat nesmí NIKDY…za prvoť jsou to medvědi v kategorii 50+ kg a náhodou do mě blbě strčí, já buchnu, něco si zlomím….za druhé můžu přicházet v hodobóžových šatech, neboť jsem byla mezi lidmi a převlékla jsem se za dámu a venku je mokro…tak abych nebyla jak prase. Takže máme takovej rituál…berňucha poskakuje okolo a pak si běží pro hračku a s tou potom běhá tam a zpátky ke mně…pyrenejka zasedne doprostřed schodů, podá mi pac a dá něžňoučkou pusinku. Jako psi mají opravdu radost, když dorazím, ale jsou naučení, že prostě tu radost nesmí projevovat tak, že mi budou skákat po hlavě. No a pak dorazí na návštěvu dcera, která už u nás nebydlela, když jsem současné psy pořizovala, takže psi s ní ani nevyrostli v jedné domácnosti…akorát u pyrenejky se snažila jezdit co nejčastěji, aby pastevecká holčina měla zafixováno, že k nám dcera patří. Dcera jezdí tak 1x za 2 měsíce a co nastane, když ta přijede, tak to je hurónská radost…to nejsem schopná psy absolutně přimět k tomu, aby se vítali slušně…….znamená to, že mají mojí dceru rádi více?…že je jejich oblíbenec? A nebo se prostě radují, protože jí vidí jednou za čas a já je “prudím” nonstop.
Měla jsem jen jednoho psa, který se na mě upnul už od štěnítka takovým způsobem, že by s nikým jiným nešel na prochajdu a když jsme šli třeba se synem…on vedl čubu, já psa…psi šli před námi a my si vyměnili nenápadně vodítka…to pes furt kontroloval…a když zjistil, že jeho vodítko nedržím já, tak byl problém…ale to byl fakticky fanatickej mamáneček, i když miloval celou rodinu. Třeba neměl rád objímání (prý by se pejsci neměli objímat, prý to nemají rádi), ale objetí ode mne vysloveně vyžadoval. To samý pusinkování.
No nechci spekulovat proč a jak…. jak se chovala u příbuzných?? Začalo to její chování už u nich?
Jako upřímně si myslím, že takovýhle pes potřebuje zaměstnání a když teda začala bejt čuchací, tak co zkusit stopy?
Manžel přestal dělat myslivost… dříve se tedy s čubou věnoval lovecké kynologii? Takže čubina byla lovecky vedená? Jak reaguje na manžela, pokud jí vycvičil on, tak by na ní měl mít asi větší vliv.
Jsk se čuba chová na procházce?
Tak s tím lákáním na pamlsek to chápu, pyrenejka Gina mi že zahrady dom jde také podstatně lépe, když volám “Ginuš, páreček” a nebo “Ginuš, pojď na šunčičku” než když zavolám “Gino, ke mně” a nebo “Gino, domů”… prostě u tohodle psa účel světí prostředky a Gina přijde jen když chce a to chtění je nutné podpiřit, takže člověk musí mít nějaký silný argument v ruce a to i když tím argumentem je ten párek.
S honiči tedy zkušenost nemám, z úvodního dotazu není úplně jasné jakou měla doteď fena výchovu, výcvik… jakože k příbuzným šla vycvičená čuba, co poslouchala na slovo a najednou neposlouchá…
No asi tak nějak univerzálně člověka napadne, co psala janaa výše… stopovačku, začít s čubou makat, zaměstnat jí resp. nabídnout jí nějakou činnost, která jí práci adekvátně nahradí… předpokládám, že není lovecky vedená.
Arosek:Mame to stejne.
Pred dvema lety nam dvorkem projel bagr. Vyndaval dva obr parezy po dvou obr smrcich, co si puvodni majitel chytre nasadil tesne vedle domecku …
Ten bagrik byl rovnou tak hodnej, ze srovnal dvorek do cca roviny.
Vyhodou je, ze dvorek byl rovnej. Do te doby nez v nem zacly hyeny hloubit tunely.
Nevyhodou je, ze mame jilovite podlozi. Takze uz tam nejspis nikdy nic nevyroste. Zato staci lehounky desticek a bahno je doslova vsude a na vsem. Hyeny totiz nemuzou sporadane vyjit na dvorek a jit se vycurkat, oni musej vylete jak bozi hovada, ocividne tyrana a minimalne dvacet hodin nevencena, hezky triskem. Ve vysledku nekterym podjedou nohy, jini o ne zakopnou, dalsi to berou jako vyzbu ke hre a zacnou po vsech kolem hopsat … no jak rikam, bahno vsude a na vsem.
Holt proste porad vytiram/zametam/luxuju. Jako fakt porad 🙂
No tak u nás ani bagr neprojel…prostě psi mají k dispozici nonstop dvůr…tam je dlažba a přední kousek zahrady…takhle z hlavy prostor zahrady tak 15 až 20 metrů na…nevim 8 metrů….jeden roh zabírá hodně rozrostlý tis. No a ještě k tomu moc nepomáhá, že mám fenu, která se na té malé ploše čůrá.
Vzadu na zahradě je to v poho, protože na části mám oblázky a celkově je to větší část zahrady, takže tam není vysloveně místo, které by bylo tak intenzivně zatíženo pohybem psů a močením. A psi tam chodí jen v mé přítomnosti. Dokud nebudou po celém obvodu dvojité ploty + oplocený bazén, protože to je prostě v zimě, když je bazén zamrzlý, problém, protože Mates po tom běhá…a může se s ním prolomit led. No a tam je zase nej problém s ostružiním….se toho sajrajtu nemůžu zbavit.
No letos jsem si dala závazek, že ten trávník v přední části do podzimku zvládnu vypěstit…tak snad mi to klapne.
Buggyra:co si představujete pod pojmem “travní koberec”? https://eshop.vrbas.cz/travni-koberec-1-20-m2
(jen příklad, dají se určitě sehnat levnější a odolnější)
No jasně…chyba na mojí straně…já jak dělám v těch kobercích 😴
No já jsem v tomhle takovej spořílek…trávník vypěstuju za pár kaček…jen to bude prostě chvíli trvat…upřímně to tak katastroficky u mě dopadlo, protože jsem se několik let vybodla na dosévání…no a tak vznikla ta holina.
Drůbežáři si jako velmi odolný podklad pochvalují travní koberce, dá se to koupit smotané do role, rozhodíte to rovnou na bahno a je to. U slepic v intenzivně využívaných prostorech to vydrží zřejmě pár týdnů, no můžete zkusit, jak dlouho u vás
No to samo jde, ale ne na plochu, kde se mi psi venčí…tam potřebuju přírodu…to si tak nějak neumím představit…jako jasně exkrementy se posbírají a travní koberec se dá spláchnout hadicí, ale přijde mi to v mém případě takový divný. Spíš jsem přemýšlela, zda ten prostor nevysypat nějakými oblázky, ale v hodně malé frakci…do toho umístit nějaké špalky…jakože, aby to pesan mohl občůrávat a na ně třeba instalovat nějaké květníky, aby to bylo činaný. Ale nějak nemám kapacity na tu realizaci.😴
pořídit deset (dvacet…) kartáčů na psí podsadu, sejmout je z madýlek, přišroubovat na starý smeták bez štětin, konec zaklekávání.
No tak tohle vypadá velmi zajímavě….až budu mít čas, tak určitě zkusím vyrobiti…to by mi hodně usnadnilo práci. Díky za tip.👍
Já teda musím říct, že nějaký ťápoty je u nás asi ten nejmenší problém…pesani projdou malou chodbičkou, kde je dlažba. Tam nemůžu dát koberec neboť je to jediný místo v baráku, kde se psi v případě potřeby mohou chladit…pokud je horko, tak teda makí otevřeno i do sklepa. Pak jsou schody, kde je koberec, tak si to tam taky oťapou. A to je kousek koberce, takže ho klíďo jednou ročně-po zimně vyměním. V obýváku mám na koberci poházené ještě koberečky, co jdou hodit do pračky a vyprat (jen škoda, že jsem jich nenakoupila víc, abych měla na výměnu, než uschnou…a už je v jysku nemají) tak to se vypere…přehozy se vyperou, ale ty chlupy😴…jako v celým baráku to jde, protože tam mám koberce ze kterých to jde normálně vysát, ale v obýváku je super koberec, který vydrží vše a fakt je, že i po asi 15ti letech, když ho vyčistím, tak je jak nový, ale je to takový blbý provedení…je jak suchej zip, vysavač to nevysaje, takže musím zakleknout, vzít psí kartáč na podsadu a pěkně ručně stručně to tím kartáčem z toho koberce stáhnout. Zkoušela jsem i rotační kartáče, ale ani ty nemají kýžený efekt…
Jako to člověk může uklízet jak chce a může mít načančáno, ale na tom koberci to vypadá děsně, i když těch chlupů tam zas až tolika není…ale to bych to musela stahovat několikrát denně, aby ten obývák vypadal fakt uklizený. No nejraději bych si nafackovala za to, jakej koberec jsem vybrala…jenže to bylo v době, kdy jsem měla afgána a ten nelíná, takže mě vůbec nenapadlo, že by mohl být takovej problém.
No a další věc jsou zdi podél kterých psi chodí…naštěstí jsou chodby obložený palubkama, tak se to dá umýt…neumím si představit, že bych měla normální výmalbu…to vidím ty černý pruhy na těch nejvíc profláklých místech od vchodu do obýváku.
No a další óbr problém je tráva v přední části zahrady…takovej defakto výběh…no to tam žádná není, je to udupaná hlína. Letos jsem si koupila semena nějakýho vysoce zátěžového a rychle dorůstajícího trávníku, tak uvidíme, ale zase…budu to muset dělat nějak postupně…ohradit část, vysít..aby to psi nepodupali a až to bude v pochozí fázi, tak zase osít další kousek…
No řeknu to asi tak…život bez psů by byl jednodušší a těch peněz, co by mi zbývalo, té práce, co bych měla ušetřenou a krásnou zahrádku a asi i zánovní autíko….ale bez psů by to byl život na prdlačku, no tak máme doma chlupy, na zahradě není tráva a jezdím starým terénním autem (protože auto samo domo vybírám taky hlavně s ohledem na psy)
Tak u ná je to sci-fi, aby byl pes pokaždém příchodu z venku očištěn. V létě máme přes den otevřený barák a psi si chodí jak chtějí a v zimě děláme dveřníky a třeba Matěj, když je Gina na zahradě, tak courá sem tam, dokud mi nedojde trpělivost a řeknu mu, že má smůlu, že už jsem ho byla pouštět asi 6x během 20 minut a že už ho nepustím. Kdybych mu pokaždý měla utírat packy… tak to by měl zaaracha.
Ve své pidstatě psy omezím doma jen když jsou mokří, když zmokli a zmokli hodně, to mají k dispozici jen chodbu.
Jo a do ložnice mají přístup pořád. Daň za to je, že všude, jak v obýváku na gaučích, tak na posteli jsou přehozy a ty defakto furt peru, alespoň mi to tak přijde.
Záchod u nás je teda problém… mám teda normální kliku, ale porouchanej mechanismus, který ani neoprávněně, neboť když se to rozbilo, tak nám to uvěznilo dítě na záchodě, tak jsme prostě paranoidní, aby se to nestalo znovu, aby třeba syn pak nebyl uvězněn 10 hodin, než se vrátíme z práce, takže jdou zamknout, ale když na wc nikdo není, tak si pes může tlapou otevřít. No a tak do záchodě nedávám žádný chemický udělátka co krásně viní a hezky barví vodičku, právě proto, kdyby tam náhodou vlezl pes a napil se. On tam občas vleze Matěj … chlapi totiž zásadně nevyhazují prázdné ruličky od toaleťáku, tak ty si pak bere… jestli se i napije nevím, ještě jsem ho j toho nechytila.
Orionka:Občanka v mobilu pro seniory
🤣🤣🤣….no tak to nemá chybu …👍
Z mojí zkušenosti nehraje roli pohlaví, ale je to pes od psa….pes i fena může být totál závislák na jednom členu rodiny, ale také nemusí. Taky je nutno si říct, co je myšleno slovem oblíbenec. Často se stává, že pes či fena zbožňují vícero např. paničku, protože je rozmazlovací, při vaření z ní “padají” mňaminky, víc mazlindá…prostě poskytuje mnoho příjemných věcí, ale pak při procházce naopak poslouchá více páníčka, protože třeba tenhle konkrétní páníček je důslednější. Taky se stává, že jeden člen rodiny leze psu pomalu do zadele ve snaze, aby ho měl pes nejraději, ale pes si pak jako svojí modlu vybere někoho, kdo mu tu přízeň nedává tak okatě najevo….
Je ale pravda, že někteří psi bývají takoví “mamánci”, prostě paniččin chlapeček, ocásek. Přijde mi, že je to tím, že pes je v podstatě chlap a je prostě jednoduchej (bez urážky) a tak mu možná víc vyhovuje, že se s ním panička víc crcá…obecně mi přijde, že my ženy máme s chlapem prostě větší trpělivost a jsme takové “ó pečovatelky”. často i psí samci jsou ke “slabšímu ženskému pohlaví” větší gentlemani.
No a teď tady máme kapitolu samu o sobě, což jsou feny. No a co je fena…fena není jednoduchá…je to ženská, takže už z podstaty je to vychcandíra vychcandírovatá, manipulátorka neskutečná, šmajchlířka vychytralá. Pokud není mentálně postižená nebo nějak retardovaná, tak to má doma přesně zmáklý a povětšinou moc dobře odhadne, že ten přísnej tvrďák páníček není zas až takovej tvrďák, když se k němu móc šikovně a roztomile přitulánkuje, když mu dá něžňoučkou pusinku a když ho bouřlivě a nadšeně vítá…neboť to páníčkovi pohladí to jeho mužský ego a ta potvora psí si ho tak pěkně omotá kolem prstíku…tedy pardon drápku a pak jí projde i vražda…a když je holka extrémně šikovná, tak i taková panička, která VÍ o co jde, neboť je taky ženská a není padlá na hlavu, tak to tý feňuli nezbaští, jen si tak s úsměvem pomyslí “Komedie jedna….”, tak zírá, co všechno psice dokáže vymyslet a někdy to je fakty na respekt a klobouček dolu, to bych možná nevymyslela ani já, takovou nehoráznou manipulaci s chlapem. Na druhou stranu, pokud má paničku, kde si holky sednou, tak s ní dokáže vytvořit super dvojku a super tým a ve své podstatě pak můžou soutěžit, která je v té manipulaci větší mistr. A páníček je spokojenej, protože JEHO MÁ PŘECI TA FENA NEJRADĚJI.😜
No a pak tady máme takovou samostatnou skupinu psů…tzv. psi jednoho pána. Ale tam je to trochu o něčem jiném…tam je to z mého pohledu o přirozeném respektu, pes si defakto sám vybere v rodině tu svojí jedničku. Jo znala jsem pána, co si pořídil středoasijce a no a pesan si vybral jeho partnerku, hodnou droboučkou, rozmazlovací paní. Nicméně i takový pes má povětšinou velmi milující vztah k celé rodině, tam jde spíš o to, koho je případně v té které situaci ochoten poslechnout.
orionka-2:🙂 Aktuální, před Velikonoční !
No tak to je přesný👍….ještě k nám nějak dostat policii a mám tedy hotovo…🤗
Tak tohle by mohl být klíďo rozhozhovor mezi mnou a Ginou https://www.facebook.com/reel/2673461992817559
No a tady je to jasný…to je jak u nás doma.. https://www.facebook.com/reel/1160273765348082
Tak hrnečku vař s kynutým těstem jsem nezažila. Naopak, když jsem ještě bydlela s mamkou, tak jsme těsto klasicky měly v míse přikryté utěrkou a dávaly kynout na topení… pokud byla topná sezóna…a když jsme v této fázi neuhlídaly kocoura, tak byl objeven ležící, spící v té míse na tom těstě…
Doron:Mám ve zvyku o víkendu ráno pustit psy a pak si jít zase lehnout.
Dnes ráno šest nově vysazených macešek, které měly sloužit jako jarní výzdoba, v posteli a dvě v záchodě .
Udělal to Framík. Ale já se ptám proč?!?!?! Proč v záchodě? Asi se šel napít, jako ten týraný pejsek ve zpravávách.🙈
Tak asi chtěl, aby jste měli i na záchodě hezkou jarní výzdobu😜.
Aluška:Představuji Mirečkovo nové děti, dnes se narodily 2 holky a kluk 😀
🥰… tak jim popřeju hodně zdravíčka a ať jsou stejně úžasní jako jejich tatínek.
Na fotce dva pyrenejci, jeden s PP a druhý bez 😄
Já se teda blbě zeptám….a to se jako dělá, že se feně vezme děloha a vaječníky se nechají??