Jo tak já myslela českou politiku, jak to chodí v té evropské, to nemám tucha. Tam odtamtud když se vrátíte, tak asi nemáte upe trafičku jistou… tam asi kámošům z IT nebo stavební firmy kšeftíček nedohodíte…
Já tedy nejsem pro povinnou četbu, sice jsem díky tomu kápla na věci, které bych si nikdy nepřečetla a jsou úžasné, ale v životě mě pak už podobný žánr nikdy neoslovil (když pominu, že posledních dvacet let už skoro nečtu).
Ale jsem pro, aby děti byly motivovány číst. Tj. dobře, nechceš číst Čapka nebo Tolstoje, no tak přečti něco, co se ti líbí, ať má ta kniha jánevím aspoň 100 stran, a pak nám o tom něco pověz. Zkus najít v knize paralelu k současným událostem. Zkus najít v knize několik vět s popisem (krajiny, oblečení, lidí…) nebo pár veršů. Atd. A knihu dones do školy na ten referát a přečti nám z ní úryvek, který se ti líbil.
- proč ne.
Když v deváté třídě děcka četla zadání úkolů, tak někteří si to slabikovali. A když po nich pak člověk chtěl vlastními slovy vysvětlit, co mají v úkolu dělat, čuměli jak péra z gauče. Konec toto. Ale čtenářské deníčky měly vyplněné podle požadavků 😀
Johó, francouzky jsou ještě dobrý, mně dali na šlapání po paneláku takové ty prvorepublikové hole pod ramena ("na Bělehrad!"), a to jsem myslela, že z těch schodů rovnou skáču o tyči! 👌🤣
Bobčo, pořiďte si gelovou vložku do bot, aby vašim kloubům pomohla pružit. A doporučuji, pokud můžete, botu pevnou v kotníku. I na cajdání po domácnosti.
To si představit nedokážu 😀 Já si dokážu představit akorát to, že kdybych si tam sedla, taky bych jen hrnula do svého koryta. Vůbec bych tam nešla pro lidi. Proboha běžte tam někdo, kdo to bude dělat pro lidi. Ale musíte se tvářit většinu politické kariéry, že to děláte pro sebe, jinak vás mezi sebe nepustí 😀 No a pak, až budete předsedkyně vlády (páč jsou tu samý baby), tak musíte pevnou pěstí a mastnými úplatky dosáhnout toho, aby ministři pracovali ve prospěch lidí. Dost složité, co? 🙂
A pak taky nemusejí vše dostávat v penězích, že. Místo peněz na reprezentaci by měli třeba nárok na dva obleky v obchodě tom a tom, místo příspěvku na dopravu by měli nějaký kredit u půjčovny aut, a tak podobně (tomu se říká funkční požitky myslím).
Jéj, Sago, vy jste nějak ale vysoko, ne? (nebo si to zase s někým pletu)
My jsme severní svah, ne kdovíjak vysoko, ale je za námi takový nepříjemný kopec, který hodně stíní, máme mrazovou kotlinu, tak je u nás vše zpožděné. A hádám nás mrazy tolik nezasáhly. Taky že tu byly jen dva pod nulou podle meteoměřiče. Já stále doufám, že nějaká třešeň bude…
Těžko říct, třeba by se tam hrnuli lidi, kteří skutečně chtějí něco změnit. Určitě také lidi bažící po moci, a tak. No ale pořád by museli mít program, který se líbí lidem, a museli by ho prosazovat. Co třeba pravidlo, že na poslanecký plat by se dostali až v druhém volebním období, v kterém setrvají. V prvním by museli prokázat, že něco dělají pro lidi, a v druhém by se teda mohli vézt, ale to už by tam zase byli další lidé, kteří by chtěli dosáhnout druhého zvolení. No asi to není dobrý způsob, asi není jednoduché vymyslet něco jiného, to mě jen tak napadlo. Na to jsou chytřejší hlavy.
To není o umění a neumění komunikovat. To by profesor měl umět. Nejotřesnější je, že královsky žijí za naše peníze a hluboce námi pohrdají. Jediná páka na politiky, jsou volby každé 4 roky ( i kdyby 5 nebo 3 bylo by jedno). Musí se naučit, že buď budou pracovat ve prospěch lidu ( ha, ha, jako už bych to někdy slyšela, ale on je to fakt ) a pak zůstanou další 4 roky u vesla, které tak milují. A nebo se budou chovat jako samolibá hovada, sem tam se zaplétat a sem tam si přikrádat a pak za 4 roky půjdou. Ne vždycky přispěchá Rychetský se změnou volebních pořádků, když popře sám sebe. A pak můžou svůj odchod svádět na kohokoliv. Ruskými špiony počínaje a českými dezoláty konče. Ale je to jen a jen na nich, jejich chyba.
Jen škoda, že ty 4 roky jim stačí na to, nahrabat si na pěkný život a na trafičku do důchodu i po důchodu. Kdo by se snažil víc, když to stačí.
Na ABJ mě zajímají fakta, které Bobošíková často dokládá dokumenty, začerněnými jen minimálně. A sledovat, dohledat je, vybrat…. v tom vidím větší práci, než potom v tom, jak je podá. Zas na druhou stranu : Kdyby to četla jak referát, tak by to moc lidí nezajímalo. A protože je informační kanál, musí to udělat tak, aby to lidi sledovali. Jasně, že jí jde o sledovanost. Přece nebude všechno to úsilí vynakládat, aby ho uložila do šuplíku.
Však jo. Ale dá se to podat i jako televizní noviny, může u toho být i kultivovaná a nemusí nikoho urážet. Někdy se jí to docela daří udržet v rovině, někdy ale ta její hodnocení těch lidí jsou u mě přes čáru. Nějak se od toho jejího přednesu neumím oprostit, což vy asi ano.
“Balu : Souhlas. Znalost historie je důležitá. Abychom se vyvarovali….”
ale ne znalost popisná, faktografická, ale principiální lidé, lidstvo, se chová dle vzorců - modelů-principů, je třeba respektovat toto, a z toho je možno se poučit ale poučení nikdy nenastane, protože lidé jsou lidé……
Ach, děkuji, napsala jste ve zkratce, co jsem se pokoušela prve vysvětlit.
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.04.2024, 09:17:43
Eh, zase u citace zmizelo 🙂
Takže: není. Z logiky věci všechny zásadité látky splňují podmínku, že mají pH vyšší než 5. Že do té množiny látek splňujících náleží ještě pár kyselých, nemá na správnost tvrzení žádný vliv. Pokud by se zeptali “Jaké pH mají pouze zásadité látky?" nebo třeba “Jaké pH musí mít látka, aby byla zásaditá?”, byla by odpověď jednoznačná.
Každopádně ale tuhle znalost jsem zatím nepotřebovala. Na rozdíl od znalosti historie.
Tak, já zase nepotřebovala znalost, jak po sobě jdou prezidenti. Na rozdíl třeba od znalosti, jak fungují viry.
Není to krásné, jak jsou lidé různí? Vy jste studnicí moudrosti ohledně historie, jiný zase bude rozumět autům, další zase elektrice. A spolu dohromady uděláme moc 🙂