Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.05.2023, 13:39:29 xxx.xxx.198.226

Odpovídala jsem na Megí dotaz, takže tím byli myšleni lidé, kteří jsou deaktivovaní nebo neregistrovaní na iFauně.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.05.2023, 09:19:48 xxx.xxx.198.226

Musím teda říct, že naše veterinářky jsou z našich koní naprosto nadšené, pokaždé děkují, že je máme vychované (když mi občas vyprávějí, jak pronásledují bujarého koníka s vlajícím utrženým vodítkem se stříkačkou po pastvině...), ale já nevím úplně, zda je to tak nějak naše zásluha, my se kolem těch koní denně motáme, denně s nimi manipulujeme, děláme jim i nepříjemnosti a oni to berou jako nutné zlo. Nijak jsme je na žádné zákroky nepřipravovali...

A když před třiceti lety poník protestoval při injekcích (jakože nosil 4 chlapy po boxe a rozhazoval je jak Večerníček noviny), prostě jsme mu hlavu přivázali k zabetonovanému sloupu. Naočkovalo se, poníkovi se nic nestalo (no, nic vnějškově viditelného, tenkrát o problémech "hnutého krku" u koní nikdo ani nepřemýšlel), po dvaceti letech pak pochopil, že je to prostě jednoroční nutné zlo, a dneska už stojí jak beran (posledně ho vetka přes ty špeky napichovala snad pětkrát, nebožáka, to má za to, že je tak hodnej...). Takže toliko k "inseminační bedně".

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.05.2023, 09:04:26 xxx.xxx.198.226

Tak jsem začala mládky pouštět z jejich pravidelně přesouvaného výběhu k večeru na volno (k večeru proto, že tam jsem a můžu hlídat, a také proto, že večer jsou přeci jen už takové klidnější, tak se nerozeběhnou po krajině).

A včera už byly nějaké otrnulé, a vyrazily na špacír, za vedení jedné staré slepice (určitě té problematické, která mi vodí ty ostatní až k sousedům!). Naštěstí se byly podívat jen tak jako dvacet metrů podél stromů, a moc se nerozvášňovaly. Potěšilo mě však, že se za půl hodiny (v obvyklý zavírací čas) spořádaně vrátily ke kurníku :-)

Nasadila jsem jim do kukaně v kurníku nějaká ta vejce (podkladky nemám, snad to nebudou jíst), a už je tam vysezený důlek od nějaké čekatelky, tak se těším, že je to snad zaujalo a pokladou tam. To ještě s vypouštěním na volno počkám, než se seznámí s tímto režimem, aby si nechodily klást, kam jim libo.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.05.2023, 08:53:43 xxx.xxx.198.226
Skeeve: Já nevím, jestli už to tady nebylo zmíněno, ale možnost dát like vlastnímu příspěvku je poněkud.. zbabělá.. A taky bych ocenil - určitě nejen já - zjistit, kdo like dal, v mobilní verzi se to nezobrazuje

Já na PC už vidím, kdo ten lajk dal. Čímž je myslím vyřešená i záležitost lajkování "sám sobě" (ne, že by to nešlo, ale každý by to viděl). Tak vyděržajte, na mobilní verzi se to jistě co nevidět také objeví.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.05.2023, 08:32:46 xxx.xxx.198.226

Na "poslední uživatelem zobrazený" příspěvek to zatím skákat neumí :-)

Takže jediná možnost prozatím je, pamatovat si, na které stránce diskuse jsem posledně přibližně skončila čtení, a na tu stránku se proklikat a najít si to, abych navázala. Jinak jak psala assil, lze se kliknutím na časovou značku vedle názvu diskuse dostat na poslední přidaný příspěvek vůbec, ale pak musí člověk listovat zpátky, aby dohledal, kde to naposledy četl.

Adminové jsou tu ale velice vstřícní a opravdu dělají vše pro to, aby nám to tu po imigraci z iFauny co možná rychle zpříjemnili, a momentálně je pro ně prioritou verze webu pro mobilní telefon, což je pro spoustu uživatelů nutná podmínka fungování tady, anžto nechodí přes PC. Tak na najíždění na poslední "mnou přečtený" nebo první "mnou nepřečtený" příspěvek budeme muset ještě trpělivě vyčkat :-) 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 28.05.2023, 17:03:34 xxx.xxx.83.42
Leithian: Nemůžete někdo napsat Horsane? Z koní. O tu přijít jdem si to hodit její znalosti by se měly vyvažovat zlatem. Ať se sem přesune.

Horsana tu je od včerejšího odpoledne - na tématu Konec iFauny na "Koních"... :-)

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 28.05.2023, 15:22:54 xxx.xxx.83.42

Příště až budete chtít určit vnitřní příčinu nějaké nefunkčnosti slepice, odneste ji k veterináři na pitvu. Mně po pitvě veterinář volal, zda si chci slepici vyzvednout na zpracování - takže bude s rozumným zvěrolékařem možné dohodnout, že byste o polívku nepřišla.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 28.05.2023, 15:11:32 xxx.xxx.83.42

Kallisto: Jestli "vypadnout hned", tak se jim to zadařilo.

Evcusik: já jsem jezdila pod trenéry leta a každý rok se mi zadaří alespoň párkrát se dostat pod něčí zkušenější oko. Teď jak budou dva měsíce pauzy, snad bych mohla zajet za naší klubovou trenérkou, jednou dvakrát. To by už mohla mít volněji i moje sousedka, co by na ty tréninky jezdila se svým koníkem se mnou...  Ale když on mi ten trenér vždycky na tom tréninku řekne "takhle dobrý, na tu úroveň, co jezdíte, je to v pořádku" a připomínky k zlepšení nemá... Holt by to chtělo s někým spolupracovat dlouhodoběji, a ideálně si toho člověka tahat sem domů, abych k tomu nemusela platit nájem haly a stavět a uklízet se s parkurem... Doma to můžu postavit předem a pak to nechat stát... No, jak vidno, výmluv si umím najít mnoho a mnoho :-D

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 26.05.2023, 21:49:09 xxx.xxx.83.42

jéé, Bodlinka! A bery!

Je to tu čím dál lepší :-)

Já snad ze všeho nastartuju foťák a pořídím nějaké momentky svých hybridních údernic, které nesou zuřivě 3/3 :-D

Dneska prý 17týdenní hybridka první minivajíčko :-) juch!

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 26.05.2023, 14:16:26 xxx.xxx.198.226

Také funguje přesun na poslední příspěvek v diskusi kliknutím na časový údaj posledního příspěvku, když máte zobrazený seznam aktuálních diskusí.

Na obr. výše je časový údaj "dnes v 13:36".

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 26.05.2023, 12:39:46 xxx.xxx.198.226

Taky se musím dokopat do investice do trenéra! A ne jen lítat po závodech. Hlavně že mám plná ústa toho, jak má mít každý trenéra, tralala. :-D

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 26.05.2023, 12:20:47 xxx.xxx.198.226

Dnes se plánuji nachystat na zítřejší odjezd na závodky, poslední teď asi na dva měsíce, pokud mezitím nepočítám ty, co budu pořádat sama. Páč prachy půjdou teď na opravy aut. (ono vlastně není ani skoro čím na ty závody jezdit, hm... jen doufám, že poslední pojízdné mě zítra nenechá někde na cestě...)

Mezitím budu jezdit jako doprovod s jinými členy naší stáje, takže zahálet určitě nebudu - a aspoň jim oplatím, že předtím trpělivě oškovali oni mně :-)