kometa:A co konkrétně byste jim kupírovala?
Možná rovnou zobáky 😀
kometa:A co konkrétně byste jim kupírovala?
Možná rovnou zobáky 😀
Nejspíš zaseklá klávesa “end”, “page down” nebo šipka dolů.
Vyklepte z klávesnice sváču 😀 A pak tyhle inkriminované klávesy promačkejte.
Jinak lze samozřejmě přestat používat laptopovou klávesnici a koupit si za dvě stovky nějakou externí (nebo vypůjčit ve škole nějakou nepotřebnou). Ta laptopová se dá i vypnout, pokud by to zlobilo hodně, to už by musel poradit někdo, kde přesně to nastavení je.
Zrzavci, to vás ale z nespolupráce neosočuje iF, nýbrž ten “seznamácký” program, resp. “mapy.cz” program. Ten si u jiné firmy tu spolupráci fakt ověřit nemůže… To byste musela napsat do iFauny, ať vám pošlou potvrzovací mail, že jste u nich měla registraci 🙂 A ten pak přeposlat na tenhle automat, aby vám tu recenzi odklikli jako platnou.
Jen jestli je to stejné IČ, jako měla původní iFauna 🙂 Pokud jiné, tak s touhle firmou jste smlouvu neměla…
Jako desinfikovat se dá třeba i obyčejnou čistou vodou. Chemii bych se do tlamičky ptákovi bála, protože neznám, co to udělá, ale třeba to sádlo, vodný výluh z máty, jistě by se něco našlo.
Ježiš toho s tou solí jsem si nevšimla. To jsou idioti…
Tak ony se chovatelsky mohou ovlivňovat u těch psů ty rázy plemene. Třeba u NO jednotlivé barvy, výstavně a pracovně vedené linie. No a pokud to klub uzná, tak stejně jako u koní může vybrat pro plemenitbu v podstatě jakéhokoli jiného psa, který zlepšovatelsky (ať už v jakémkoli směru) zasáhne do plemene. Stejně jako u koní se do plemenitby pro různá teplokrevná plemena zařazovali různí plnokrevníci nebo úspěšní polokrevníci a nebo úplně noname koně v typu.
Mám pocit, že se na iF psalo, že se má s porážkou počkat, až peří “dozraje”, aby se to lépe škubalo, ale nevím, zda se to netýkalo hus. Ančovička či jiní znalí jistě poradí 🙂
Mno jo, 160 korun za týden, já na granulích utratím 50 korun za týden plus zbytky, které bych jinak vyhodila. Kdybych byla hodná, ještě můžu za padesát koupit masa, ale to by Kocour vypadal tak
A jestli vám jde o to, dozvědět se něco o chladnokrevných plemenech jako takových, tak asi nejlíp zajet si na nějakou výstavu a podebatit s lidmi od těch koní - co třeba Lysá. Tam jich pár bude.
V r. 2015 tu byli evidovaní dva jedinci, podle nějakého reportu nějakého svazu zemědělců. Nemyslím, že by se od té doby něco změnilo. Na SK nemají jediného plemeníka toho plemene, pouze pár Poláků, kteří to jsou ochotní připouštět. Zkuste si zavolat na svazy chovatelů belgika a norika, jestli vám k tomu řeknou něco bližšího, dají kontakt na chovatele třeba. Nakonec posuzovatel chladnokrevných koní by vám mohl dát ty nejvíce fundované informace.
V zásadě souhlas. Pokud chci psa s PP podle nějakého spolku (neřeším, že se plemeno jmenuje stejně nebo jinak), tak prostě nemůžu koupit psa bez PP a nebo s PP od jiného spolku, protože to není pes uznaný podle toho spolku, podle kterého já to chci. Tak je to jednoduché 🙂
Můžu říct - když nemáš papíry xy, tak nemáš příslušníka plemene podle xy 🙂
Tady jste si o tom přečetla 🙂
https://www.prodej-drubeze.cz/chovatelske-rady/37-tipce-neboli-zabky-u-vodni-drubeze
https://www.slepicar.cz/blog/370-zabky-u-housat-aneb-zanet-korene-jazyka.html
předchozí dva zdroje ohledně drůbeže brát s rezervou a ověřovat jinde, tady se zrovna trefili
https://www.zootechnika.cz/clanky/zaklady-chovatelstvi/zoohygiena-a-choroby-hospodarskych-zvirat/choroby-drubeze/neinfekcni-choroby-drubeze.html
Anon: to mě taky napadlo, ale to snad by se neptal, kdyby měl zvířata přes noc zavřená jinde, než má krmení. To by mu snad došlo, že to asi sežere někdo jinej 🙂
Čím víc, déle budeme množit jen malé množství psů, co naprosto vyhovují “pouze tři milimetry bílé na levém uchu”, tím dřív se to plemeno rozbije a bude potřeba začít znovu; chci říct, že křížení se nevyhneme a není to nic špatného.
Jop, ale musí to být řízené. A ne, že si tady Antal Stašek nebo jak se jmenuje, prostě řekne “a najust budu dělat bezpapíráky a všichni se třeba stavte na hlavu” - to snad, Megí, nestavíte na stejnou rovinu, že ne? 😉
jakékoli jiné zbarvení než černá a bíločerná je diskvalifikující vada
Ona ale není diskvalifikující z plemene, ale “pouze” z plemenitby. Geny takového psa se prostě nesmějí dále rozšířit.
Takže oni tomu hnědému potomkovi NF ten PP vytisknou. Jen toho hnědého neuznají do další plemenitby a jeho dětem už PP nevytisknou. Protože on je nestandard.
Co se spolků týče, to pak musí ten zájemce o psa podle svého uvážení seznat, zda bude chtít štěně s PP v tom kterém spolku, to už je holt věc dotyčného pořizovatele štěněte. Spolek jen a pouze zaručí, že dotyčné zvíře, jemuž byly vydány PP, splňuje podmínku původu podle toho kterého spolku. Si můžu založit spolek a vydávat PP psům, u nichž jsou známa jména jejich rodičů, a to může být klidně moje podmínka pro udělení PP, a bude se to jmenovat “český podvraťák” a bude to. A pořizovatel takového psa musí počítat s tím, že můj PP mu zaručuje pouze, že mi byla nahlášena jména rodičů psa. Nic jiného. PP plemen pod uznanými sdruženími FCI musejí splňovat nějaké všeobecné podmínky dané FCI, a pak samozřejmě podmínky jednotlivých těch sdružení - klubů plemen, a to lze dohledat a to je právě to, co ty jednotlivé “spolky” odlišuje od sebe, a to je to, co má možnost si pořizovatel ověřit, dohledat, a tj. má jakýsi přístup k ověřeným informacím o dotyčném psovi. Jak moc jsou ověřené, to může zjistit ve směrnicích toho kterého spolku, atd. To jsou jediné záruky, které vám dá jakékoli PP.
Ano, plemeno je to jen s papírem. Že i s papíry se mohou dělat podfuky, to je smutná skutečnost, ale procento těch podvodů je nízké, navíc ten pořizovatel psa si může najít právě chovnou stanici s výsledky a renomovaným šlechtitelským programem atd., což bez PP najde hodně těžko, tj. s PP je to na jistotu, když se dotyčný zajímá, a bez PP je to čirá náhoda. A pokud se v PP světě chcete stát renomovanou chovnou stanicí, tak pro to sakra musíte něco udělat a musíte vykazovat výsledky a dát psům maximum, a to prostě s přístupem “mám tátu s PP a mámu s PP a tedy děti jsou to plemeno" jaksi neuděláte 🙂
Když si psy potetujete a uchováte DNA v bance pro sebe doma, tak vám budu věřit, že máte psy popsané a identifikované, a že je to určitě to plemeno, co si chováte pro sebe doma. Ale když nechováte způsobem uznaným nějakým spolkem, tak prostě nechováte plemeno pod tím spolkem, takže místo “pudl u FCI” tomu budete muset říkat “pudl u Megíových” a tam samozřejmě můžete prorazit, o tom se nepřu. Ale pudl s PP od FCI (nebo s PP od spolku “máme rádi zvířata”, od kterého zrovna chci mít PP svého budoucího psa) to prostě nebude, takže to nebude to plemeno, které JÁ jako pořizovatel CHCI.
Proč by někdo choval identické plemeno bez vad vylučujících plemenitbu pod hlavním spolkem - doma na dvorku mimo ten hlavní spolek? To je ta otázka. - zpravidla se totiž děje to, že na dvorku (pod jiným spolkem) si začne chovat plemeno ten, kdo nechce splňovat kritéria toho hlavního spolku. No a logicky jeho plemeno se pak od toho uznaného plemene odlišuje. S upevněnými znaky za x generací to prostě bude jiné plemeno. Právě proto, že dotyčný se chce odlišovat. Pokud chce chovatel chovat psy určitého plemene přesně podle standardů nějakého spolku a nechce je chovat pod tím spolkem, tak to nedává smysl.
Tady máte plemennou knihu: http://www.horses.sk/pk/index_pk.php
Jo tak, mně odkaz nefunguje, tak uvidíte.
Tak myslím, že jste našla zjevně tuhle diskusi, a je tam řečeno podle mě naprosto vše, my bychom tu reagovali jak podle kopíráku:
https://equichannel.cz/diskuze/diskuze-o-konich/prosim-o-radu-je-mozne-uchovnit-belgonorika
No a jinak chody buď jako belgik nebo jako norik nebo něco mezi tím 🙂 A povahu ví bůh, protože je to křižovatka, a tam se může pak udát celkem cokoli. Pokud je to potomek belgika a norika, lze předpokládat, že to bude mít určité vlastnosti obou těch plemen, ale pokud je to několikátá generace křížence “v typu belgik a norik”, tak se nedá odhadnout nic.
megi-the-pes:Někdo mi vysvětlete, když mám doma dva pudly, papírové, budou mít děti, ale bez klubu, tak ty děti jsou najednou vzhledově a povahově jiné než rodiče?
Jistě že na další množení budu potřebovat to stejné, ale nepříbuzné. A furt to budou příslušníci plemene, ale nikde nezapsaní.
To teda pardon, ale je to nesmysl.
Jako by si tím, že mi nedali rodný list, změnila DNA.
To snad nemyslíme vážně. 🙂Upřesním: ten chov je v mé režii a mého bratra třeba, já mám psy, značím je např. tetováním, on má psy, dtto, množíme psy, žádnému zájmovému spolku to nehlásíme.
Štěňátka pudlů se tím změní ve vlčáky? 🙂
Tam nejde o tento problém.
Tedy krom toho, že spářením k chovu neuznaných jedinců holt riskujete posílení nějaké té genetické vady - že proto se třeba neuznává k chovu homozygotní merle nebo modrý pes u nějakého plemene, protože pak s dalším heterozygotem může dát prostě letální spojení - nebo tak nějak.
Na tento problém je potřeba nahlížet z pohledu kupujícího, kdy i když vy máte psy papírové, tak kupující nemá jistotu, že děti jsou za prvé děti těchto rodičů (což by měly zajistit právě papíry původu) a za druhé právě tuhle genetiku - kdy ano, tím, že nedostali rodný list, klidně se jim mohla “změnit”= zkombinovat DNA na nestandard nebo vylučující kvalitní život… Samozřejmě plemeno od plemene.
No ale u těch plemen, kde se tolik na genetické zátěže nehledí, protože to psům tu kvalitu života asi tolik nesnižuje a nebo klub na to třeba (zatím) nebere ohled, tak tam je právě ten proces uchovnění tak zjednodušený, že je skutečně otázkou, proč by to někdo neudělal. A vtírá se myšlenka, když to neudělal u tak jednoduše uchovnitelného plemene, zda tedy ty děti jsou opravdu potomky těch rodičů, zda není jeden z rodičů hrubý nestandard, zda byla péče o psy řádná, a tak dále.
Já bych to kuřákům dělala na potkání! 😀