Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 31.05.2023, 08:21:24 xxx.xxx.198.226

Zrzavci:

Dobře jdu na to, ale jak to mám udělat správně prosím? Když deaktivuju  ve svém profilu pod informací, kdy jsem byla naposledy přihlášená - stačí to?


No to záleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Podle toho, co tu zaznělo, deaktivací pouze zneviditelníte svůj profil a jeho přiřazení k příspěvkům pro vnější uživatele, ale zřejmě zůstane pro iFaunu archivovaný (tj. můžete si ho nechat znovu aktivovat).

Pro zrušení celé informace o vašem pobytu na iF byste musela adminy požádat o výmaz kompletní.

Rozdíl je vidět v diskusích, kde se objevují uživatelé s deaktivovaným profilem a uživatelé neregistrovaní.

Snad to píšu dobře.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 31.05.2023, 08:09:24 xxx.xxx.198.226

Dneska je v plánu posekat asi čtvrt hektaru a posunout koním oplůtek, ať vyzobávají, co nevzala sekačka. Včera jsem překážky odnosila na jedno místo, dnes kolem nich vysekám, a pak nás čeká sušení (snad bude fungovat obracečka na fréze). A pak zase sekání a pak sušení.

Koupila jsem před lety lis na seno, stacionární na elektřinu, na malé balíky, ale zatím se nám ho nepovedlo zprovoznit. Buď budeme potřebovat větší elektrocentrálu (drahá) nebo slabší elektromotor (levné, jednoduché řešení). Zítra večer dorazí konečně po půl roce ukecávání elektrikář, aby nám to prohlédnul a řekl mi parametry motoru, co mám shánět. Tak snad to bude průchozí. Jinak půjde lis zase do nabídky se slzou v oku. Ráda bych si lisovala vlastní balíčky, protože bychom nebyli závislí na zemědělci, který nás má v prioritách až někde hodně vzadu. A volné seno se hrozně blbě skladuje (sice máme žoky, ale ty jsou po naplnění kulaté, zatímco balíčky jsou hranaté a dají se skládat na sebe a netaháte najednou padesát kilo sena).

Byt mám také pod střechou a otočený na jih, ale máme kvalitní zateplení domu, takže už je v bytě snesitelno. Navíc mi pomáhá, že ráno odcházím před sedmou a večer se vracím po osmé. Tak to už teplo není... 

Doporučuji přes okno natáhnout staré bavlněné prostěradlo. Bílá barva a hustá látka odkloní spoustu tepla. Funguje to i zevnitř bytu, místo záclon, ale lepší je to švihnout před okno, když je možnost. A hlavně vyvětrat ráno, natáhnout dovnitř studený vzduch, a pak už do večera okna neotvírat...

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 31.05.2023, 07:31:35 xxx.xxx.198.226

Exddie, snad nebudete vytahovat všechna stará témata a odpovídat na ně? Tenhle člověk asi nevyčkával s rozhodnutím rok a půl, aby si počkal na vaši odpověď.

Lhůta pro uplatnění vad (které nebyly při prodeji zjevné) je DVA ROKY.

14 dnů na vrácení platí pro prodej zboží dálkově (internet, telefon), a to bez udání důvodu. Ani nevím, zda se dá dálkově koupit zvíře. Dva měsíce je vůbec údaj, o kterém nevím, že by byl kdekoli u prodeje zboží uveden, dříve byla lhůta pro uplatnění vad u zvířete šest týdnů, ale tam nevím, jak to bylo definováno (starý obč. zákoník).

Navíc špatně čtete, kůň nebyl prodaný rok, ale pouze rok před prodejem nebyl využívaný, tj. "stál". Prodaný byl podle informací výše pouze měsíc.

Když má kůň vady... | Equichannel

Nový občanský zákoník a právní postavení zvířete | Equichannel

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 31.05.2023, 07:05:10 xxx.xxx.198.226

Stejně jak vám napsali na fejsbůku, já bych do toho nešla, moc prostoru pro to, aby se něco pokazilo, pokud to není podvod od začátku. 

Leda domluvit si v HU nějakou nezávislou osobu, která by vám koně, umístění, cenu a podmínky potvrdila, možná na základě výše řečeného rovnou i nějakého dopravce. Ale takhle bez záruk... Zažila jsem koně medikovaného při koupi, u nějž se potom vyvalily věci - a to byl kůň prodávaný v CZ.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 12:30:44 xxx.xxx.198.226
mastnacekk:

K cemu vsemu to bude, az zmizi aktualni verze ifauny s diskuzema. Plkat o blbostech lze kdekoli. Inzerovat lze kdekoli. Ale rychle najit odpoved na palcivej problem? Nebude kde. Varoval jsem, at si lidi rozmysli kam se vrtnou. Nic proti tomuhle portalu, ani omylem. Ale je to diky inzerci primy konkurent budou ifauny.  Takze moznost presunout sem jeji zaarchivovanou diskuzi = 0 a tim pro me vsechno konci. Na bezduche plkani je vhnodnejsi FB, tam nikdo prostor a vytizeni serveru neustalym citovanim a nahravanim obrazku z prochazek resit nemusi.


No a tak se dohodněte, aby iFauna tu diskusi poskytla vašemu Malochovu, ne? Ten není jistě inzertní, takže nekonkuruje, takže to bude všechno ťip ťop.

Edit: už vidím, že to tu padlo, takže hodně štěstí ve vašem úsilí

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 12:02:18 xxx.xxx.198.226

Tak včera byla kuřátka celé odpoledne navolno a večer se způsobně vrátila do kurníku. Dnes jsem se tedy odvážně rozhodla jim nechat otevřeno celý den :-) Snad je tedy večer najdu... Třeba jim staré slepice ukáží, kam se snáší. Musím tam přidat kukaň, teď tam mají tři staré slípky jen jednu, ale když jich teď bude osm dohromady, tak to bude chtít aspoň dvě (třetí mají ještě v kurníku).

Včera jsem se rozhodla uvést do provozu proklínaný peklostroj MF-70, u kterého se loni na konci podzimu servisák zapřísahal, že je už konečně naprosto v cajku a bude běhat, jak má (nový karbec, nový válec, nová svíce, hadička, lanovody, lanko na startér.. div že nemám celou novou emefu). A fakt! Včera jsem nějak od oka namíchala nějaký ten benzin s olejem, nehodlala jsem se s krámem patlat, a ono to chytlo na první dobrou! A běželo! Asi půl hodiny na prázdno, a když to nechcíplo ani se to nekontrolovatelně nerozběhlo, tak jsem se jala vyzkoušet sekačku. Sekačka zarostlá v kopřivách... jsem ji vytáhla, zběžně ometla, prolila vyjetým olejem a rozhýbala. No a nasadila na první pokus (už to je zázrak). A nekecej, ono to fungovalo! Posekala jsem slušných pár arů.

Dokud jsem si nebyla jistá, že ta mrcha poběží, tak jsem nehodlala do toho investovat vteřinu svého času navíc. Ale když teda pracuje, tak jsem milostivě nahustila kola (div, že se to jedno při sekání nesvlíklo, jak jsem to na něm točila po ráfku) :-D A čeká ten krám ještě nějaká tedy drobná údržba, když se mi snaží zavděčit (jen co to doleštím, tak se to zase rozpadne, jen počkejte).

Chtělo by to, aby to běhalo, kvůli obracečce na seno. Páč obracení sena ručně je vopruz, fakt. Tak držte palce.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 10:57:54 xxx.xxx.198.226
keriton:

Tybrďo ale jen si to představte, to si tak vedete poklidný web, a najednou se vám tam ze dne na den nakýbluje pár desítek nováčků a mají spousty představ, co by mělo jak vypadat a fungovat, aby se jim u vás líbilo :D


Ale admini se toho chopili s vervou a jsou úúžasnýý a dělají vše pro to, aby to tady těm požadavkům přizpůsobili. Metál pro ně :-)

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 09:29:20 xxx.xxx.198.226

My teda všechny ty jmenované přes 10 let staré koupili na blind 😄

Toho 14letého huculoaraba prostě na normální ježdění, od prodávající na něm dojela známá rovnou k nám do stáje (20-30 km) a bylo.

Toho 16letého PRE (na profilovce) jsme si byli jednou prohlédnout, a pak pro něj jel rovnou hengr. Ani jsme ho při prohlédnutí skoro nevytáhli z ohrádky. Ale je fakt, že jsme na něj hodili cajky a nechali si ho předvést, jak tahá po tom krcálku paletu po zemi (takže bylo jasné, že je hooodný, trumbera, pracant...). A pak když majitel povídal, že nemůže chodit už nikdy po tvrdém bez podkov, jsem si ho teda nechala předvést na ruce po asfaltu (přesnější slovo by bylo asi "předlézt"). Ještě jsem uhádala cenu za chromáka 😄 A kupoval se s tím, že holt když se na něm nebude dát jezdit, tak bude jen dělat parádu ve výběhu. A teď skáče, běhá po všech površích, a v sobotu měl pěkné výsledky na místních westernovkách :-)

No a ponička se kupovala na jedno oko slepá, opotřebovaná, u nich vypásala zahradu, k nám šla jen jako společník k poníkovi, a tuhle roli splnila báječně. Ještě na ní děcka stihla odjet dva Huberty a trochu se zapřahalo, než zchromla úplně (na foto na Masopustu - ponička jako štika, kočí jako vodník).

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 08:31:17 xxx.xxx.198.226

Můj kocour se jmenuje Kocour. 

No a bezedný účet, Megí, vlastním. Hodíte do něj peníze, a ony někam zmizí! Chcete ho? Věnuji. Vezmu si váš, jestli má dno - tj. "více již nemohu klesnout"... :-D

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 08:04:40 xxx.xxx.198.226

Já bych zkoušela hříbě nechávat pít z lahve podél struku kobyly, aby se postupně převedlo na struk. Jestli s tím kobyla nemá problém, tak prostě metodou postupného přibližování hříběte ke struku, až chňapne struk spolu s dudlíkem od lahve. Struk můžete zkusit opatlat mlékem, aby to hříbě navedlo, případně něčím sladkým...

Rady také zde, Jak naučit hříbě pít | iFauna.cz hl. rada oslovit MVDr. Macečkovou je doporučeníhodná. Ona je republiková jednička v osiřelých hříbatech, určitě má spoustu grifů na tyhle situace.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 30.05.2023, 07:44:34 xxx.xxx.198.226

Kupovali jsme 16letého, 14letého, poničce bylo jistě také 15+. Ponička byla jezditelná jen asi dva následující roky, ti dva další oba sloužili i po dvacítce.

Záleží na tom, co je to za koně a jak je opotřebovaný. U primitivnějšího typu nebo pošetřeného chladnokrevníka bych se tolik nebála jako u bývalého sporťáka z vyšší úrovně a nebo déle závodícího dostiháka/klusáka - nebo u koně, který už nějaký ten hendykep má (dušnost, projevy pohybových potíží, letní vyrážka, schvácení...).

Prostě je potřeba počítat s tím, že časem pohybové potíže, vyvalí se s věkem nějaká ta alergie, intolerance, metabolismus už není tak pružný. Pokud tohle máte na mysli, jděte do toho a koně, kterého vám odsouhlasí veterinář nebo si to prostě risknete, kupte. 

Jen si uvědomte, že na sebe berete odpovědnost za jeho další osud. Pokud se zhorší zdravotně, budete mu umět zajistit dobré dožití, i když nebude jezditelný? Případně budete ho ochotná odvézt na jatka, nechat uspat a platit kafilerku? To je totiž pro nevyužitelného koně často lepší osud než putovat z ruky do ruky, nedejbože stát se tělocvičným náčiním pro nějakého nevědomce.