Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 12:35:51 xxx.xxx.198.226

I když, teď když nad tím tak přemýšlím, třeba to není míněno jako samostatný peněžitý trest bez dalšího. Třeba to bude peněžitý trest ještě nad rámec běžného potrestání, takže šoupneme ho do vězení, a ještě mu uložíme zaplatit tolik a tolik, z čehož odškodníme dotčeného člověka. Tahle varianta by jako špatná nebyla. 

Jen teda... aby ten peněžitý trest nebyl jen příjmem státní pokladny, ale aby z něj fakt byla odškodněná ta osoba... To je bohužel věc druhá, a když to páni nahoře naplánují blbě (nebo účelově), tak to bude opět komedie.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 12:28:47 xxx.xxx.198.226
Rapotačka:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/znasilneni-soud-penezity-trest-sexualni-trestny-cin_2306091946_afo?fbclid=IwAR2NPo0dthK6JDeXA7egrd-I3T8VojHcVCNTz5tjQgBsCRaekR2CL3Ru1ZM


Ne, fakt, až budu chtít do vězení na dovču, tak odstřelím pár lidí, protože pak budu mít fakt dovču. Kdybych defraudovala peníze na přepážce, tak mě zavřou až zčernám, ale když zahrabu v lese souseda, tak budu na ročním pobytu za státní útratu... to je ďábelský...

Esi vono to znásilnění nakonec nebude LEVNĚJŠÍ, než si najmout lehkou děvu!

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 12:24:37 xxx.xxx.198.226

Anonym:

"Jen ta dnešní nová vlna feminismu prostě počítá jen s popotahováním chlapů....a už nemyslí na to, aby se holky nebály se samy o sebe starat. "

Tahle vlna počítá s popotahováním chlapů ex post. Prostě "něco jsi udělal - máš být potrestán". Nic víc, nic míň. Já doufám, že ty přednášky na školách nejsou koncipované "až vás znásilní, jděte tam a tam", ale "toto je znásilnění, aby k tomu nedošlo, dělejte toto a toto - ale kdyby se to náhodou stalo, jděte pak tam a tam".

 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 12:20:37 xxx.xxx.198.226

orionka:

Věřte tomu, že v situaci hotelového pokoje si zrovna taková holčina řekne, že nebude dělat povyk, protože "co by tomu řekli lidi". Pro vás nepředstavitelné, pro některé lidi je ten společenský tlak a potenciální "ostuda" tak svazující, že v té chvíli východisko nevidí. To je asi jako je pro spoustu lidí nepředstavitelné, že by někdo poslal peníze na inzerát z bazoše za psa, který v JAR čeká na letišti na odeslání k novému majiteli.

Ony opravdu existují ženy, které "potřebují jednou za týden dostat ( jak to napsat ? ) nařezáno", aby byly spokojené a nemyslely si, že je chlap srab. 

Ano, jistě existují. Na základě jejich případu ovšem nejde zevšeobecňovat, právě proto, že, jak říkáte, to "není normální". Normální je násilí ani netrpět ani nepředvádět. Jsme společenský druh, kde je násilí pro přežití druhu nesmysl, proto je v našich sociálních skupinách nežádoucí. Proto jsme si vytvořili společenský systém založený na nenásilí, je to zakotvené ve všech náboženstvích a kulturách (nenásilí uvnitř komunity). (<- tolik k chvd Darwinovi - ne, fakt jsme se nevyvinuli jako násilný druh...)

Mnohem účinější ( podle mě ) je, jak se mají chovat, když si myslí, že je něco v nepořádku. 

Jasně, za prvé je ovšem třeba jim vysvětlit, KDY je něco v nepořádku. Aby umělo to dítě tu situaci identifikovat. Některé děti totiž mají hranice vnímání nenormálně posunuté, stejně jako zmíněné ženy (výchova, prostředí, příklady...). A pokud je šance, že se tyto skutečnosti nedozvědí v domácnosti, měly by se je dozvědět ve vzdělávací instituci. No a pak, když už je jim jasné, kdy je to "špatně", lze jim vysvětlit, jak se v takové situaci zachovat. Pokud k zneužívání dochází v rodině (podstatná část případů), dítě to považuje za normální a nebo nutné zlo, tak kde se má dozvědět, že je to špatně? Výchova je jedna věc, ale když nastane tahle situace, výchova nepomůže. Společnost se nemůže spoléhat JEN na výchovu. "Podle statistik Dětského krizového centra 63 % dětí zneužito někým z rodiny, dalších 23 % pak někým, koho dítě zná. Jen zlomek dětí (cca 13 %) zneužil někdo neznámý. " Mýtus o pedofilech zneužívajících děti opět rezonuje internetem - E-Bezpečí (e-bezpeci.cz) Společnost musí podporovat u lidí ochotu takové činy hlásit a společnost takové činy musí trestat. Příprava těch lidí na takovou situaci je jedna věc, reakce společnosti na takový (i nedokonaný) skutek je věc druhá.

A samozřejmě prevence takových situací je věc třetí. Jak jste se tu o tom rozhovořily. Jenže bohužel pokud zneužívá dítě nebo dospělého někdo v rámci rodiny, co je takovému člověku platná poučka o tom, že nemá sám chodit parkem večer domů....

Dnes mají sociální sítě, samou sexuální výchovu, mobilní telefony a nevědí si rady? A neumí odejít, když nechtějí ? 

Neumějí, věřte tomu. Asi jako něco jiného je jezdit na dopravním hřišti a něco jiného je motat se v pražském provozu. Okolnosti té situace jsou různé, autorita druhé osoby (trenéra) nebo vliv a společenské postavení (politik) nebo jiné faktory mohou mít na psychiku netušený vliv - tím spíše třeba u méně vyrovnaného člověka (a že jich je, v každé třídě máte "to tiché dítě v rohu" x "to dítě, co se pořád předvádí a dělá šaška"). Už i jen to, že se dotyčný zneužitý ocitne bez nějaké části oblečení nebo bez zavazadla, je natolik silná psychologická bariéra, že nemusí být schopen přivolat si pomoc a nebo sám ze situace odejít. A takový zneužívač si umí "svého člověka" dobře vybrat. Chápu, že nechápete. Já zase nechápu, jak může někdo naletět na bohatého zamilovaného amerického vojáka, který nemá peníze na letenku ze základny na východě. A to jsou toho média plná.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 12:05:26 xxx.xxx.198.226

chvd:

Tusim ze asi stejne, jako to je s nasledky podle toho, jak velky pes me pokouse.

Tady se mýlíte, trest za porušení zákona v případě odpovědnosti za zvíře je přesně definovaný. Zpravidla je to přestupek a hrozí nějaká správní pokuta. Pokud ale zvíře užijete jako zbraň, už je to zase kvalifikováno jinak. Pokud se bavíme o míře způsobené škody, to je potom otázka občanskoprávního sporu, ve kterém můžete požadovat odškodnění podle svého přesvědčení, a pokud se nedohodnete, tak na základě znaleckých posudků. Podobný postup se uplatňuje u nějakého toho napadení. Míra závažnosti se určí objektivně podle provedení činu, podle toho nastupuje trest, ale odškodnění vůči poškozenému se určuje odděleně.

Kazda situace je jina, kazdy clovek je jiny, nemelo by se tak zevseobecnovat, jsem presvedcen.  Ano, každá situace je jiná, ale pokud spáchaný čin spadá do nějaké kategorie, má se trestat, jak je příslušno pro danou kategorii. To se zevšeobecnit dá, a na takovém zevšeobecnění stojí náš právní systém.

proc by chlap nemel mit pravo po zenske TO ONO chtit? 

A já si myslím, že na to jaksi z definice nemá právní nárok. Na to chtění. Takže nemá právo to chtít. Chtít pouze "může" - z principu "co není zakázáno, je povoleno". A v důsledku samozřejmě pokud jeden chce a druhý ne, situace je jasná, a dotyčný chtící má smůlu, pokud nehodlá porušit zákon. Tak jednoduché to je. Já bych po vás taky mohla chtít peníze, ale právní nárok na to chtění nemám. Ale samozřejmě vám můžu navrhnout, ať mi je dáte (tedy... chtít můžu, že) :-D Nemám právo vám to navrhnout, ale můžu vám to navrhnout. Právo mám leda tak na svobodné vyjadřování, protože toto právo je někde ukotvené, tedy vymahatelné. Právo na to, chtít sex, není nikde ukotvené. Ale to je samozřejmě jaksi trochu slovíčkaření. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 09:02:26 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele jbb z 13.06.2023, 23:04:38

jsem ráda, že tu jste! Vaše příspěvky jsou vždy přínosné :-)

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 09:00:06 xxx.xxx.198.226

jbb: průšvih je, že u většiny těch návštěv méně mentálně vybavených spoluobčanů prostě není koňák fyzicky přítomen...  :-(

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 08:49:44 xxx.xxx.198.226

Ono je otázka, čemu říkáte "pouštíte z vodítka, ať se proběhnou".

My měli feny naučené, že se chodí po cestě, případně pokud to bylo místo, kde mohla od cesty (posekaná louka, sad, kam měla dovoleno běhat si pro jablka), tak každopádně ten pes byl naučený, že když mu nedovolíme, tak tam nesmí. Proběhnout ve smyslu vylítat jsme pouštěli na venčící louce za sídlištěm, kde se dalo se psem řádit, ale v lese chodil pes, ač navolno, pochopitelně striktně po cestách nebo s námi v těsné blízkosti, a nikdy z dohledu. Žádné neorganizované lítání po lese nebo po poli se nekonalo.

Taže záleží na tom, jak máte vychovaného psa. Pokud je pes zvládnutý, může jít bez vodítka klidně u vaší nohy, a je to jako by vodítko měl. Nebo po cestě jako by vodítko měl. Ale pokud je nezvládnutý a hrozí, že vám zmizí z dohledu, bude obtěžovat lidi, zvířata, ohrožovat sebe (třeba tím, že vběhne na silnici nebo pod kombajn), tak ho logicky pustit nemůžete a musíte ho nejdřív vychovat a nebo pouštět jen na bezpečných místech (ohraničené plochy...).

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.06.2023, 07:25:00 xxx.xxx.198.226

chvd: Zadna mi to nerekla, to jsem vypozoroval a dovodil. Je to spatne?

V podstatě to není špatně, pokud jste to skutečně vypozoroval na zážitcích svého okolí. Ve vaší sociální bublině, vaší vesnici nebo vaší rodině to tak může být, samozřejmě. Nicméně na základě vlastního pozorování úzkého vzorku populace nelze zevšeobecňovat. To je to, co se vám tu snažím vysvětlit. 

No a co ten vzorek (jistě nezanedbatelný) žen, které se takovému zážitku díky včasnému poučení dokázal vyhnout? Nestojí tento vzorek, o kterém se těžko dozvíme, za to, aby k tomu vzdělávání docházelo? Že u nás vzdělávání má často divokou podobu, o tom se nepřu, že nemáme standardy, normy a jednotně připravené preventisty, o tom žádná, ale tato forma prevence je zatím "mladá", vlastně jsme stačili vzdělat sotva první vlnu preventistů, a tak bude holt potřeba se tomu trochu pověnovat.

Ona elektřina a radiace taky zabily pár lidí, než se získalo dost poznatků na jejich technologické zpracování. A jaká je to radost, že je máme. Není všechno nové zrovna hned špatné, když se to nepovede na první dobrou.

Aspoň se shodněme na tom, že jakoukoli formu násilí je třeba potírat, ať už je to loupež na ulici nebo nedobrovolný sex (v jakékoli podobě). A že je to násilí, potírala bych rázně, jak to jen bude společensky a ekonomicky přijatelné.

Teď mě napadá, možná by se toho vězeňství mohl ujmout soukromý sektor. Ujal se mnoha domovů důchodců, a ti lidé tam často trpí víc než ti vězni. Možná by bylo ekonomické to přehodit...

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 15:41:57 xxx.xxx.198.226

Ono se to tem holkam drive v prumeru zvladalo lepe, kdyz nebyly dopredu informovane...

A to vám řekla konkrétně která z nich, že se jí to zvládalo dříve lépe, když nebyla dopředu informovaná?

Třeba o tom, na jakou linku si může zavolat o pomoc? Nebo že má nárok na psychologickou podporu a kde nejbližší intervenční centrum najde? Nebo že existuje komunita lidí s podobnými zážitky, která jí může pomoci? Že má možnost azylu, pokud ji ohrožuje někdo z jejího okolí?

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 15:38:39 xxx.xxx.198.226

chvd: pořád lepší, když se otec bude ostýchat své dceři umýt záda, než když bude vychýlená ručička společenského povědomí od normálu na druhou stranu - co vy na to?

O Ist. úmluvě se tu vůbec zase nebavím já, já o ní nic nevím.

Pokud bude mít stát pocit, že neziskovky dělají víc škody než užitku, tak se stát má zasadit o to, aby byly jasně dané hranice a definice. Řešení není nechat to růst jak roští v lese, řešení je společnost kultivovat.

Pokud jediný rozdíl v okolnostech těch řidičů by byl vliv návykové látky, tak byste měl jasno. Chci ukázat, že právě proto, že následky různého jednání jsou u různých ovlivněných osob různé, lze posuzovat pouze podle záměru či skutkové podstaty, nikoli podle toho, jaký následek by to snad mohlo nebo nemohlo zanechat na dotčeném jedinci. Výsledkem je přejetá manželka, není důležité, kolik dětí v tom příběhu přišlo o matku (trest se od toho neodvíjí). A pokud řidiče před přechodem zrovna stihnul infarkt, tak samozřejmě podobnou okolnost nemůžeme naroubovat na pohlavní zneužití či znásilnění. Měla to být analogie, ale není samozřejmě dokonalá. To, že analogie, na které vysvětluji svůj názor, není přesná, ještě neznamená, že můj názor není validní.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 15:22:22 xxx.xxx.198.226

assil: Jop, já bych jim ukázala středověk... zavést fyzické tresty, a to by bylo vzorňáků.

Nezbývá než trpělivě vysvětlovat, rozšiřovat obzory, vzdělávat.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 15:10:51 xxx.xxx.198.226

To je právě to, že i ten nedokonaný pokus o znásilnění může být tak traumatizující, že je úplně jedno, že to nebylo "se vším všudy". To si spousta lidí neuvědomuje. Pro toho, kdo zažil, je pak naprosto nepochopitelné a surrealistické, že to někdo zlehčuje a nepřikládá tomu zážitku důležitost.

Druhá věc je, že když to někdo zkusí, nepovede se mu to, ale není už za ten pokus citelně klepnut přes prsty, tak to příště přeci zkusí znovu a lépe, protože podvědomě nemá zábranu.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 15:04:08 xxx.xxx.198.226

Nektera tim netrpi vubec, jina cely zivot.

To, že tím některá nemusí trpět, a nebo že se s tím setkává více žen, než je ve statistikách, není argument pro to, tento problém (částečně?) přehlížet. Stejně jako některá zase tolik nemusí trpět tím, že podlehla nátlaku, tak některá bude zase násobně více trpět tím, že ji osahával ožralej děda. Právě proto, že těch variant je tolik, musíme jako společnost zabránit i té nejlehčí z nich. Tam musí být jasná hranice, a cokoli za tou hranicí musí být trestáno.

...je rozdil, jestli se nekdo ozere  a sahne holce mezi nohy, treba taky proto, ze byl uplne mimo sebe, a nebo jestli nekdo holku znasilni treba za strizliva "se vsim vsudy"...

To je jak když řeknete, že je rozdíl, jestli vám manželku na přechodu sejmul střízlivej nebo zhulenej řidič, protože ten zhulenej byl mimo sebe.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 14:21:52 xxx.xxx.198.226
orionka:

Ještě se přidám k těm znásilněním.

Kamarádku v mladých letech znásilnil - bylo to u parkoviště, za křovím, 50 m od rozsícených oken. Na krku měla nůž a zlomil jí obě ruce. Ani nešpítla. Nešla z hospody, šla z odpolední směny. Bylo to asi 200 m od vrátnice firmy. To bylo znásilnění.

To, co předvádí slečny od Ferriho......( i když moc to nesleduju, mávla jsem nad tím rukou )


Říkat, že pokud někdo pod nátlakem zneužil jiného člověka, tak to není znásilnění, protože mu u toho zlomil pouze duši, a nikoli ruku, to je docela neinformovaný názor. Fakt vám nepřeju, abyste někdy musela utěšovat člověka, který těmto názorům čelí po podobném zážitku (nedejbože dlouhodobém). Odhlédnu-li od Ferriho slečen, o kterémžto případu nic nevím.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 12:02:58 xxx.xxx.12.223

No to je jasné, závody pořádané pod nějakou organizací, která má daná pravidla, tak ty nesmějí začít, tedy tím, že byste začali, byste porušili stanovy té které organizace, a ta by vás mohla nějako postihovat. Ale já nejsem pod žádnou organizací, závody nejsou pod hlavičkou ničeho jiného než našeho spolku, takže nemusíme v zásadě nic. Tj. ani mít funkcionáře závodů a tak.

Ale jinak v podmínkách pro svod je uvedeno, že přejímku zvířat (záznamu o zvířatech) musí učinit veterinář.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 13.06.2023, 09:19:07 xxx.xxx.12.223

No a taky to může být spojení, které neschválil poradce chovu, třeba kvůli přílišné příbuznosti, pokud jsem správně pochopila. I kdyby byli nakrásně rodiče uchovnění.