Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 07:52:17 xxx.xxx.198.226
Daja:

Dobré ránko 😉,

no a já se nemůžu dočkat až tato vláda zmizne.

Dája


Jen je právě otázka, co přijde po ní....

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 07:48:27 xxx.xxx.198.226
chvd:

Buggyra

Mohu pozadat o vysvetleni, jakym zpusobem jsem mel ARGUMENTOVAT na ten ony prispevek?

Překrucujete totiž vy. Assil mluví zcela k věci, přirovnává to ke znásilnění, kde krev teče a někdy se i kost zlomí.

To je jako co? To jste si mohl odpustit ne? Navíc to zatím sedí nejvíce na Vás. Místo abyste mluvil k věci, už zobecňujete, to do slušné debaty moc nepatří.


Požádat jistě můžete. Ale já vám to nepovím. Já bych na to buď neodpovídala a nebo bych věcně vysvětlila svůj postoj. Nakonec pokud mně dojdou argumenty, nemám problém to říct.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 07:24:37 xxx.xxx.198.226

A nezkoušejte vysedět hned celé kolečko na té lonži nebo celou stěnu na jízdárně. Vyseďte tolik kroků, kolik to pohodlně půjde, a pak zase vysedávejte. Ani kůň nemusí vydržet to pomalé tempo delší dobu, a vaše svaly se také rychle unaví, on je to dost náročný pohyb, pokud na něj zatím nemáte nasvaleno.

Srdečně mohu doporučit jezdit s nohama vytaženýma ze třmenů, zatím třeba v kroku, ono po deseti minutách (pokud je kůň nepohodlný v klusu, v kroku to nebude o moc lepší) už ty břišní svaly klidně můžete cítit (a samozřejmě s unavenými svaly se nepokoušejte vysedět klus, to je zbytečná námaha) - v kroku pro začátek skvělý trénink příslušných svalů.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 14:39:47 xxx.xxx.198.226

A jo, už se mi stalo to, co kometě, teda že když jsem ocitovala cizí příspěvek, tak mi to tam hodilo pouze tu citaci a můj text pod ní už nikoli.

Dala jsem v prohlížeči "zpět", v editoru se ukázal text, co jsem psala, tak jsem ho zkopčila a upravila jsem ten příspěvek s citací. Při úpravě mi to citovaný text zobrazilo jako text příspěvku, bez oddělení, podbarvení a tak - proto jsem ho dala do kurzívy.

Tak třeba to nějak pomůže :-)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 14:37:03 xxx.xxx.198.226

Zrzavci:

Buggyro! Ste žnula trávu ne? A byla dlouze na slunéčku, ne? Kytku, chlapovi, jo?

Já teda ku přání všeho nej přihodim něco smysluplnějšího

Nedávám jim nic, a je klid, normoš si ani na svůj svátek nevzpomenu. Ale padlo mi oko na kalendář a když jsem ho čistila od sklivce... no.

A kytička se mi líbí, co bych sakra chlapovi nemohla dát kytku, šák sme rovnoprávný, no né. 

Až mně začnou chlapi nosit rožněná selata, tak popřemýšlím o nějaké té noze na zákus i pro ně. 😉

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 12:23:41 xxx.xxx.198.226

Jasný, změňte. Já už jsem to pomalu uzavírala :-)

Shodneme se, že se neshodneme, to bude asi nejplodnější výsledek diskuse :-)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:58:12 xxx.xxx.198.226

Nebo jinak - vy běžně využíváte svojí fyzické převahy v normálním životě, abyste dosáhl svého? Považujete to ve svém životě za normální chování?

Jaké jiné mechanismy máte na mysli? Myslíte manipulaci, psychický nátlak a podobně? Jak často ve svém životě vy tyto postupy uplatňujete vs. jak často uplatňujete úplně běžné komunikační prostředky nebo směnu za účelem oboustranné výhodnosti? Využíváte psychického nátlaku denně? Jednou týdně? Jednou za měsíc? A jakou statistickou hodnotu vám to nakonec dá? Je to skutečně normální a běžné pro vás?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:54:53 xxx.xxx.198.226

Při kolika vyžadováních velkého chlapa po malém chlapovi jste zaregistroval, že figuroval faktor velikosti? Já jsem takových požadavků za život zažila mnoho a jestli faktor velikosti figuroval dvakrát, za ty stovky interakcí, tak hooodně.

Dokonce i různí různě velcí chlapi měli různé požadavky na mě, malou holku, a ani tak jsem nezaregistrovala za celý svůj život, že by hrál faktor velikosti toho chlapa nějakou roli, kromě případů řekněme napočítaných na jedné ruce. Třeba můj šéf v práci po mně něco chce téměř denně. Jaký statistický výsledek by z toho byl? Naopak kdyby můj šéf v práci měl tendenci využít své velikosti k tomu, aby podpořil některý ze svých požadavků vznesených vůči mně, (myslím, že by byl hodně rychle hodně malej, a to vůbec nemluvím o tom, ) jak by na to koukala většina společnosti v mém okolí? Jako na něco normálního nebo jako na něco nenormálního? Máte šéfa? Váš šéf normálně využívá své fyzické převahy, aby podpořil svoje požadavky na vás?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:34:35 xxx.xxx.198.226

jak kdo vnimame sluvko "normalni". Normalni=spravny? nebo spise Normalni=neblbec? nebo spise Normalni= bezny/standardni? nebo jeste jiny vyznam

No, jasně, všechny tyhle významy pod to zahrnuji. Normalita je prostě jistá oblast kolem střední hodnoty výskytu daného jevu. Šířka oblasti se definuje na základě různých kritérií. 

Takže normální jako správný může znamenat odpovídající nejběžnějšímu výskytu daného jevu, to je v tom kontextu pak správná hodnota. Normální jako neblbec může znamenat, že člověk s podprůměrným IQ je mimo normu, taky platné. Normální jako běžný a standardní je též naprosto správný výklad. Násilí v lidské společnosti není normální stav věci. Ani ve smyslu správný (vy byste chtěl, aby na vás bylo pácháno násilí? Považujete to za správné?) ani ve smyslu běžný a standardní (Ve vašem zaměstnání se lidi standardně chovají násilně? Na ulici? Ve vaší rodině se běžně chováte vůči sobě násilně?). Pokud vezmeme v potaz válečné konflikty nebo jiné násilnosti, jaká výseč populace se jich účastní, kolik času v lidských dějinách probíhaly války za účasti kolika procent populace? Ohledně násilí, kolik násilných činů je ve statistikách třeba ve srovnání s uzavřenými sňatky, registrovanými řidičáky nebo jinými událostmi v lidském životě? Myslím si, že data by hovořila jasně. Kolik lidí ve vaší ulici se chová na veřejnosti násilně vs. kolik lidí ve vaší ulici se chová na veřejnosti nenásilně, hm? Podle čeho vy byste tedy posoudil normalitu, abyste jako normální označil násilí člověka vůči člověku? Který význam normality byste zvolil a jaké kritérium pravděpodobnosti použil, aby z toho násilí vyšlo jako většinový jev?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:21:58 xxx.xxx.198.226
chvd:

coural:

Překrucujete totiž vy. Assil mluví zcela k věci, přirovnává to ke znásilnění, kde krev teče a někdy se i kost zlomí.

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“

To je jako co? To jste si mohl odpustit ne? Navíc to zatím sedí nejvíce na Vás. Místo abyste mluvil k věci, už zobecňujete, to do slušné debaty moc nepatří.

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“


došly argumenty?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:20:48 xxx.xxx.198.226

chvd:

Tak preci zalezi na souvislosti toho prirovnani. A tady to podle me bylo mimo souvislost. 


Mňo jo, a podle mě to tam zase bylo přímo a zcela konkrétně k věci. A mimo mi to nepřišlo. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 09:47:28 xxx.xxx.198.226

Jestli obvodního máte, tak si to u něj prostě vyžádejte a vyřešíno. Já se ho nikdy neptala. Řekla jsem "ráda bych si zase nechala udělat krevní rozbory, kdy mám přijít" a bylo to.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 09:38:30 xxx.xxx.198.226

chvd: Asi vás nechám žít ve vašem násilném světě :-) Já si prosím budu žít spokojeně ve svém světě, kde násilí je produkt vychýlených jedinců nebo vychýlených okolností. Mně ani nikomu z mého okolí nepřijde násilní normální, za žádných okolností.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 07:46:57 xxx.xxx.198.226
chvd:

Jenze  co se deje v ramci tlupy primatu kdesi v prirode je zcela irelevantni sorvnavat s nami tady nekde v Evrope, ponevadz my v zadnych podobnych tlupach tady standardne nezijeme

 


No ale vy jste ten první, který tady odkazoval na původ člověka v násilné přirozenosti. Tady vám na příkladu našeho přírodě blízkého nejbližšího příbuzného bylo uvedeno, jaká je skutečnost, a vy se ohrazujete, že najednou přírodní příklad nelze použít. Tak je to násilí ve společnosti tedy výsledkem evoluce (a pak je argument s primáty relevantní) a nebo tedy výsledkem odtržení člověka od přírody a vývojem moderní společnosti (a pak tedy nemá základ v přirozeném vývoji a argument s přírodním výběrem je nerelevantní)?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 07:41:16 xxx.xxx.198.226

Sedím v kanclu u počítače na (na moje či místní poměry) nadstandardně placené pozici a denně docházím se starat o koně, a stejně jezdím "jen" 2-3x týdně. Kdybych pracovala u zvířat a byla fyzicky unavená, už bych u koní neudělala nic a rozhodně bych neměla chuť jezdit. Takhle to ještě beru jako odpočinutí pro hlavu od práce :-)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 07:30:46 xxx.xxx.198.226

U nás dělá rozbor pro lidi stejná laborka jako pro koně (v nemocnici), akorát teda jednou tu krev odebírá MUDr a jednou MVDr :-) Takže já se jednou za dva roky seberu a v rámci prevence svému obvoďákovi nařídím, aby mi krev vzal a poslal. No a výsledky si pak vyžádám do ruky, ony jsou tam nějaké referenční hodnoty od té laborky, takže kdybych umírala, asi to tam na tom zjistím :-)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 16:05:26 xxx.xxx.198.226

to je ale uplne naivni predstava, ze to takhle funguje v nasi spolecnosti Já znám dost lidí, kteří takto fungují, a když se jim něco nelíbí, tak s tím něco dělají. Docela i "aktivisté" se jim říká. A ono jim to i funguje :-)

Naprosta vetsina rodicu to proste neprokoukne nebo je jim to fuk. Cože jste to říkal o tom zdravém a životaschopném člověku? No tak veďte děti k samostatnému myšlení vy jako rodič. Aby chudáci nebyly postiženy vaším nezájmem a prokoukly jako budoucí rodiče ty hrozné věci, co aktivisti učí na školách a opět mohly připravit svoje děti na život.

Tim se vlastne rika, ze zadna pohlavi nejsou, ze samec a samice jsou uplne stejni vlastne bez rozdilu. To je rozhodně zajímavý pohled na věc. Ale jsem jiného názoru.

Ad stříhání nehtů - tady jste asi něco hodně nepochopil... mluvím tady o tom, že dítě nemusí vnímat míru závažnosti takového jevu, nemusí si v danou chvíli uvědomovat (s nedostatkem informací dost možná ani nemůže), že je něco špatně. Traumata se zhusta objevují později, s odstupem. A nebo třeba hned, ale nikdo je neumí propojit s příčinou. Vedou k sebevraždám, a tak...

lehká děva: behem plneni smluvniho zavazku proste muze zjistit, ze uz nechce ano, to se může lehce stát, a je to u smluv o službách celkem běžné, že se vypovídají nebo upravují

Moje poznámka o smečkách se vztahovala k vaší představě, že vůdce smečky je jejím svrchovaným vládcem, který ji terorizuje (násilně ovládá), a na tom základě že si lidé budují svá společenstva.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 14:36:29 xxx.xxx.198.226

Arbora:

Automat má aj režim brzdenia motorom, prípadne manuálne radenie, dá sa podradiť a brzdiť motorom.


Tak, "váš" automat to možná má :-D

Můj byl vyrobený v minulym tisíciletí.... jako už nemá karburátor, pravda... :-D

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 14:33:37 xxx.xxx.198.226

Mno jo, třeba mají rozum a holí oba boky, nevím :-) Ale těch peněz, co by utratili zbytečně, kdyby to nějak neřešili... určitě to nějak řeší.