Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2023, 11:02:57 xxx.xxx.198.226

Tady se přezdívky smějí opakovat, na iF bylo zakázané použít jednu přezdívku dvakrát. Tady to u neregistrů zřejmě jde (tam se to hlídalo podle mailů). Takže až tohle forum začne být populární, bude tu pěkný anonymní šrumec :-)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2023, 09:20:44 xxx.xxx.198.226

A já jsem v neděli pořádala závody pro koně, resp. sranda mač pro dětičky a jezdce pro radost.

Také vypadá, že se vydařilo. Doufám, že holky dobře spočítaly výsledky a zase nebudou nějaké resty v pořadí oceněných jezdců. Vyhlašovala si to máti sama, já jsem jen rozdávala ceny, takže je to na ně. :-P

Naštěstí s tím organizačně není moc starání, nějaká lehká byrokracie tam je, ale přežijeme to, hlavně jsme to vyřešili jedním tahem na celou sezonu, takže dá-li bůh a obec nám schválí, co schválit má, budeme mít všechno po kupě na příští závody. A budeme si moci konečně říct oficiálně o startovné (které nám náklady nepokryje ani omylem, ale aspoň něco). Také snad zpoplatníme občerstvení konecně (pětikajdou za kus, proti padesátce za koláček na jiné akci to je romantická cena).

Naštěstí nám akce netrvala dlouho, od 10 do 14 hodin, ve tři už bylo všechno i uklizené. Tentokrát nám chválabohu přijela polovina účastníků oproti minulému měsíci, asi také to bylo tím, že jsme měli akci na fejsbůku vyvěšenou jako soukromou. V květnu jsme akci končili až ve čtyři. Až budeme mít všechnu byrokracii po kupě, dám akci jako veřejnou, a rozvěsím i po vsi nějaké letáčky, ať přijdou diváci, už mám vymyšlené pro ně místo, kde nebudou překážet, a budu ještě muset vymyslet, jak se dostanou k tomu občerstvení (protože to je zrovna přes kolbiště, a nechci, aby se nám motali koním pod nohama).

Jo a taky nějaké sezení pro ně budu muset vymyslet. No, uříznu pár palet, mám jich tam hromady, a dám jich pár na sebe. A bude. Škoda, že ještě není  zprovozněný lis na seno, bych slisovala nějaké balíky pod ty palety, abych nemusela tahat tolik palet :-D Jé, teď mě napadlo, dyk my máme hromady pneumatik - dám palety na pneumatiky, bude to i odpružené, to je nápad :-)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2023, 07:49:23 xxx.xxx.198.226

Nečetla jsem, ale jestli část těch úmrtí nebyla spíš v důsledku toho útoku ve smyslu, že ovce splašená spadla ze srázu a zlámala si nohy. Nebo napadaly v panice do nějaké strouhy a utopily se. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2023, 07:44:37 xxx.xxx.198.226

Tak to bych do toho pořadí zařadila jako prio číslo jedna.

A až pak volat fyzioterapeuta a nechat si poradit, jak s koněm rehabilitovat, aby dorovnal dosavadní kompenzace.

A až pak se učit vysedět klus.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2023, 07:37:24 xxx.xxx.198.226

To já už jsem lenoch na nějaké kroucení ve stanu. Mám vychytané ležení v autě, hodím si tam pěkně molitanovou matraci a standardní povlečení (péřové) a vyspím se do růžova, i když leje (vlastně je to takový pěkný bílý šum k tomu spaní) :-) Horší je, že se kolikrát vzbudím se zády rozbitými doma na posteli, a to mě tedy nebaví. Dneska to tedy nebylo mými pohybovými stereotypy a spaním v důlku, ale včerejší a předvčerejší námahou při obracení sena. Jestli to dneska zmokne, tak mě trefí...

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.06.2023, 07:30:52 xxx.xxx.198.226

Tak nevím, u koní je autorství zatím zachováno, to bych vyskočila jak čertík z krabičky, kdyby si přivlastnili články paní doktorky Švehlové. Ale nejsem si jistá, kde je ten archiv, jestli se tím myslí normálně články ve výpisu, které se zobrazují na odkazu ifauna - články, a nebo zda existuje ještě nějaký definovaný archiv.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 15:23:27 xxx.xxx.198.226

No a pak samozřejmě obligátní záležitosti jako - daleko lépe to bude fungovat, pokud budete mít sedlo, které vám sedí, kůň může být pohodlnější, pokud bude mít sedlo, které mu sedí, také je dobré zrevidovat práci kováře a pozvat fyzio, třeba zjistíte, že je kůň někde zbytečně zablokovaný, ono i to nepadnoucí sedlo umí udělat strašně moc (Equiservis kdysi zveřejnil video, kde lonžují jednu kobylu s různými sedly a snímají ji ze stejných úhlů, a ty rozdíly, to bych nevěřila, že budou tak vidět na tom pohybu).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 13:52:11 xxx.xxx.198.226

Jé, Horsano, já se bojím, že Jesie nemá doma 4 x Karačájevce. Pokud teda chcete jejich popisy.

Taky jsem si to musel přečíst dvakrát.... ale mám z toho dojem, že už má doma 4 jiné koně, a dalšího (teda toho vysněného Karačájevce) jí zatrhli :-) Ale ráda bych se mýlila...

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 13:34:58 xxx.xxx.198.226

Na posledních závodech se mi náramně zalíbil warlander, to je nějaké křížení tuším frís se španělem...? Našla jsem si, jo, to je ono. To by mě do budoucna mohlo i unést :-D

Jinak mám ráda huculoaraby, co jsem poznala, byli fajnoví koně.

Vyloženě oblíbené asi nemám, každé plemeno má něco...

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 13:29:15 xxx.xxx.198.226

Tak to jo, takové mikroděti u nás na sranda závodech na louce teda nejezdí, ale na závodech pro dětičky, kam jezdím, tam takové děti na takových obrech také jezdí. Na koních z JK, které pod dětmi chodí denně, a závody jsou pro ně spíš odpočinková záležitost :-) Kolikrát jsou ti obr koně hodnější než ti malí hajzlíci poníci, ti často dítě povozí po celém parkuru a matka si to pak odlovuje u východu (no, jako včera naši holčičku) :-D

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 11:47:41 xxx.xxx.198.226

Keď sa potom mamy-trénerky pýtali, či sa nebojí, že sa malej niečo stane, tak opáčila, že nie, že má ešte dve deti do rezervy :D :D :D

tears-of-joy super matka

Mno jo, náš poník chodí pod sedlo sotva jednou týdně, to je pak taková soutěž plná cizích koní vítaná příležitost pro divadlo upside

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 09:48:58 xxx.xxx.198.226

Mají čas na blbosti.

Však dneska si to vemte, automatické pračky, myčky, sušičky, robotické vysavače i vytírače, dneska nemusíte doma hnout prstem. Chcete dostat děcka ven, ale jak to udělat, když počítač a telefon jsou interaktivní a venku je nuda, navíc fyzická aktivita je namáhavá, že. Potřebujete pro děcka vymyslet nějakou zábavu. Co možná interaktivní a co možná fyzicky nenáročnou. No a za vsí jsou koně, kozy, lamy.

A jsou všude. Ne jen v JZD za statkem, kde je pořád fůra zaměstnanců, kam by vás nenapadlo vlézt, ale každý druhý je má pěkně u baráku. Tady v devadesátkách byli koně až za kopcem. Jinak jen občas nějaký lesák v boudě u baráku. Dneska jde člověk po vesnici a potká troje přístupné koně za ohradníkem bez dozoru.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 09:14:01 xxx.xxx.198.226

To je dobrá poznámka, já měla za to, že budou i před kunou. Ale tak to by se jistě dalo pořešit delším zásobníkem, třeba oplechovaným, aby se do něj i neprohryzala. No a taky záleží na tom, kolik v něm asi je za den vajec. Každá další lajna vajec je přibližuje k okraji, kde jsou dosažitelnější pro kmotru.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 09:09:22 xxx.xxx.198.226

Přejímka stála také 1000,-, slečna vetka přijela před začátkem akce a trpělivě s námi počkala než dorazil poslední účastník (asi hodinu), ani sama nevěděla, co přejímka obnáší, takže vtipné, vtipné. No a dobré, žádná střeva ven.

Dítě spadlo jen to naše (a to padá pořád, protože poníci jsou hajzlové) v první soutěži, a myslela jsem, že ty další soutěže už se nechá vodit... Ale dítě je drsný (u nás to jinak nejde) a dojelo na obou ponících obě zbylé soutěže bez vodiče, takže pohoda :-)

Jen teda ještě odpoledne jet obracet seno, tedy to, co z něj po třech dnech dešťů zbylo. No a pochopitelně když jsem se chystala se strojem dojet zpátky do kopce do stáje, tak se ten krám rozhodl, že nebude fachčit, takže jsem to s kolegyní v letech rvala do toho kopce (naštěstí po asfaltu, jinak jsme mrtvé) tlačením a tažením. No a nahoře ta mrcha zase nastartovala, žejo! No takže jsem ráno stoupla na váhu a hned o kilo lehčí. Jen se trochu nemůžu hýbat... Dneska a zítra musím ovšem obracet taky, takže však já to rozhýbu (a pak bude zase lejt, a mně to bude jedno, protože se budu celé dny jen válet u televize, možná i v práci si vezmu dovolenou, nějak toho začínám mít dost - jako jsem od března zhubla 5 kilo, to už začíná být fakt divný - teda ne, že bych neměla ještě rezervu :-D )

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 09:00:32 xxx.xxx.198.226

Já bych na té veterině nedávala právě tu práci s lidmi... Kdyby to bylo jen řešení zvířat a člověk měl neomezené zdroje, tak bych neměla problém, holt někdy pánbu dá, někdy nedá. Ale když to visí na majiteli zvířete a ten mávne rukou, a vy víte, že to zvíře půjde strastiplnou cestou do kopru, tak buď bych byla po týdnu v blázinci nebo by se ze mě stalo to, co popisuje kocoura219 - tj. bych to vytěsnila, ze zvířat udělala předmět fakturace, a tím by to pro mě končilo. Nemám povahu na zvládání té psychické zátěže....

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.06.2023, 08:46:25 xxx.xxx.198.226

Tak mládky zanášejí pod stroj z našeho chovatelského baroka :-) Je to docela přístupné místo, kryté před deštěm, tak je tam zatím nechám, aspoň vím, kde sbírat. Samozřejmě jsem se tam podívala až naposled, předtím jsem prolezla celý prostor pod buňkou, abych si to užila :-D

V zimě se to srovná, až budou zavřené v ohrádce kvůli ptačí chřipajzně.