Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.07.2023, 07:29:22 xxx.xxx.198.226

Aha, vidíte, já jsem detaily neštudovala, na druhou stranu, tahle představa je dost sci-fi, už jen energetické nároky toho bazmeku budou na samostatnou elektrárnu, tak to jsem tedy zvědavá. Třeba budou odpařovat jen ve chvíli, kdy bude na Krušných dost sluníčka 😀

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.07.2023, 07:27:04 xxx.xxx.198.226

Ony ty úřady díky neefektivitě byrokratického aparátu mají nejspíš dost co dělat samy se sebou a vlastní agendou a drží se striktně svého kopyta, protože prostě není kapacita. Aby se něco změnilo, musely by se změnit úřední postupy, cojávím, asi třeba služební zákon nebo zákon o státní správě, atd. a to už je zase na vůli shůry a politických rozhodnutích…

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.07.2023, 07:21:36 xxx.xxx.198.226

“Těším se” až pojdou dovolenkovému příbuzenstvu jejich kočky (už jsou plnoleté, tak to nebude mít dlouhého trvání) a budu moct Kocoura brát s sebou na dovolenou 🙂 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.07.2023, 07:20:03 xxx.xxx.198.226

On už na parapet nemůže, resp. může jen před obrys okna, protože dům je zateplen, takže všude krom oken je předsazená ta zateplovací vrstva. Tak už ho to ani neláká. No a také nám vyměnili parapety, ty staré byly takový ten neošetřený pozink plech, už byly místy porezlé a různě omšelé, na tom mi držely i truhlíky (když jsem mikrovlnkovala kytky před oknem). Ale po zateplení dali parapety novoučké a natřené nějakým hlaďounkým lakem, to tedy nezaujalo ani Kocoura. To už se raděj proběhne Kocour po chodbě do mezipatra na balkon, když tam jdu něco kutit nebo když vytírám chodbu. Ale jde jen ty jedny schody, na balkon a šup zpět, je to srabák.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 16:03:34 xxx.xxx.198.226

Co místo plyšáka posadit morgáněti na záda žok (big bag)? 🙂 Plyšáka umí každý, ale neforemnou bílou hroudu, která vydává při mačkání divné zvuky…

Pamatuju jak jednou na parkurech začalo pršet a já jsem měla v autě takovou tu modrou krycí plachtu. A oba koně jsem s ní přikryla a stála jsem pak mezi nimi jako pod stanem. A ostatní účastníci parkurů na mě zírali jako na zjevení 😀

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 15:36:25 xxx.xxx.198.226

Pak jsem viděla také prostrkávat obručí koně. Obruč dostatečné šířky (a dostatečně lehce rozbitelnou) navléknete koni přes hlavu a postupně zvedáte všechny nohy a prostrkáváte obručí. Případně necháte koně stoupnout zadními do obruče, vytáhnete ji podél nohou nahoru a přes zadek a prostrkáte jen přední nohy a sundáte přes krk.

Do jedné soutěže jsem postavila červený gymnastický míč, kterého se koně měli dotknout 🙂 Můžete nechat morgáně ho kopat po jízdárně - případně dokopat na nějaké místo.

Můžete zkusit něco aportovat (přenést z místa na místo v hubě) 🙂 Třeba mrkev 😀

Když jsem nacvičovala s našimi tažení břemene před závůdky, tak jsem si brala delší lano, na jehož konci byl ten bílý strašidelný pytel, co se táhnul, a lano jsem koni přehodila přes prsa. Já jsem držela konec lana v ruce, od mojí ruky šlo lano přes koňova prsa a po druhé straně koně směrem k břemenu. Když se kůň otáčel směrem ke mně, šmrdlalo mu lano o vnější zadní nohu a tak. Samozřejmě když ho-lano držíte v ruce a nastane panika, stačí pustit a jste z toho venku 🙂

A díky za inspiraci na naše závůdky, určitě využiji vaše tipy!

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 15:26:02 xxx.xxx.198.226

My jsme letošní sezonu začali zařazovat hobby horsing parkurek na parkuru postaveném pro poníky v pauze, kdy se počítají výsledky těch soutěží s živými koňmi.

Na posledních závodech 10 startujících v mladých jezdcích na živých zvířatech, 4 startující v dospělácích na živých zvířatech a 13 startujících v hobby horsingu (kategorie nerozlišena, z toho byli 3 dospělí - dvě matky a jeden otec, mimochodem ten otec má vždycky nějakého mladého nebo bojácného koně, podle toho to taky vypadá, ale zatím z něj nespadl).

Jeden z pravidelně se účastnících hobby horsů se jmenuje Megi 🙂

Jako, já pro ně normálně neměla dost mašlí!

Hej, a jaký maj někteří ti koně vybavení! Uzdečka zlatý kování, kůže jak dětská prdýlka.

A startuje nám tam jednorožec. Heč.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 15:17:33 xxx.xxx.198.226

Teď jsem dostala vynadáno za zařazení “palety, kterou si doma nemůžou natrénovat” 😀 Je to obří (tak dva na dva metry) paleta z fošen a hranolů, na které přivezli do místní pekárny nějaký velký stroj. Nedá se jí v jednom člověku ani manipulovat. Ale unese i pár beganů 🙂 A tentokrát měli účastníci úkol na ni koně postavit, odložit a obejít ho dokolečka.
 

Na pony soutěži dobrá disciplína - přijít s koněm na ruce k složenému deštníku, deštník otevřít (přitom držet koně), s otevřeným deštníkem přejít nějakou vzdálenost (pro pokročilé si umím představit ještě u toho nějaké bariéry na zemi nebo slalom) a deštník zase složit a odložit.

V prostoru zavěšená obruč (mezi dvěma stojany na překážky). Vodič dojde k obruči a má za úkol obručí prolézt a koně si přehodit z ručky do ručky. Obruč se dá vyšperkovat igelity, fáborky, větrníky, balonky… Na pony závodech jsem viděla i obruč na prolézání s koněm - právě ofáborkovanou.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 15:10:35 xxx.xxx.198.226

A jo, já tě chápu Leni. Nakonec proto já sem takměř fotky nedávám, prostě nemám na to odvahu, protože kdo chce psa bít, znáš to. Já bych to holt tak nerozmazávala, nemám tvou povahu. Já bych řekla “jo, máte pravdu, kopyto je křivý, dál to rozvádět nebudu” a bylo by po diskusi. Příště dej fotku ořízlou bez kopyt a máš to 🙂

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 13:43:46 xxx.xxx.198.226

Ták a předevčírem seno doma! Pěkně na paletách a pod plachtou na celou zimu, ještě nám zbylo loňské, tak jsme se nevydali z peněz úplně moc 🙂 To je příjemný pocit.

V pondělí tu s hodinovým odstupem lítaly přeháňky a zemědělec chtěl navézt v pondělí, ale naštěstí jsem mu to rozmluvila a v úterý v těch vedrech na padnutí se to povedlo. To měla i čas pomoct další klubová dívčina, takže to nebyl takový masakr. Ještě včera se lehce opravila jedna plachta a noční a dnešní slejváky už nás nechávaly chladnými 🙂

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 13:36:18 xxx.xxx.198.226

ale strašně smrdí ty vajíčka..je to možné?Z čeho to je?

Možné to určitě je, dokonce bych řekla, že je to ověřený fakt, na váš vlastní frňák 😀 No a bude to chovem. Vejce od zdravého ptáka nemají důvod zapáchat, ten důvod je přidaný zvenčí, takže buď kondice ptáka nebo krmivo nebo zootechnika nebo skladování. Úplně si představuji, jak slepice té dámy živoří někde na hromadě vlastního trusu, vejce jsou znečištěná, dáma vejce umyje, čímž otevře póry ve skořápce pro mikroorganismy, a vejce pak předává již lehce “vzatá”. - No ale to je jen takové bohapusté bájení, nemusí to tak rozhodně být. Co se týče krmiva, vím, že se dodáním určitého krmiva do KD dá upravit složení třeba mastných kyselin ve vejci, obsahy různých minerálů, a tak. Na druhou stranu vejce se netvoří z potravy té slepice ale z jejích tělních sekretů, takže je to vše “přefiltrované” v podstatě na molekuly. Tj. pachy jako takové se přenášet nemohou, leda že by díky obsahu nějaké živiny v krmné dávce ve vejcích vzrostl obsah nějaké zapáchající sloučeniny…

Jinak Canko závidím vám napajedlo, nám teď odešlo čerpadlo a v jedné nádrži ze dvou je voda nepoužitelná (musí se vyčerpat, aby mohla napršet čistá), a najít vyhovující (průměrem - otvor v nádrži 15 cm) čerpadlo, to je tedy quest pro odvážné…

Máme doma seno. Na celou zimu, to jsem spokojená. 500,-/balík není zlé. A ještě nám zbylo 10 balíků z loňska, ty byly asi za 400,-, takže jsme ještě uspořili. Na podzim ještě přikoupím vojtěškové seno, ale to už nehoří, to je jen doplněk, místo něj může být v zásadě i senáž, nic se nestane.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 08:37:03 xxx.xxx.198.226

Proč by si je měly pořizovat? Prostě osloví majitele těch holubů a objednají si to jako službu, dodání na místo, zabezpečení, výběr jedinců v dobré kondici a nepelichajících… Agentura nevlastní jistě nic, všechno zprostředkovává - ono vyhovět rozličným požadavkům svatebčanů, to by ta agentura musela mít sklady jak Amazon.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 08:31:47 xxx.xxx.198.226

Taky pro Kocoura nevedu nějaké kupované pelíšky. Má ten táčmahál z matrací, to ho baví hodně, o rohy těch matrací si brousí drápy a češe srst a nahoře má i místo na řádění, když si hrajeme.

No a pak samozřejmě vedou krabice od kartonů mlíka a podobná velikost, do které se vsune. Tuhle jsem nechala na zemi papírovou tašku od nějakého mekáče nebo co a to teda byl divan oceňovaný pěti hvězdami. No a občas si z koupelny donese nějaké to oblečení, co jsem den předem nosila, zamotá si do toho kosti, co dostane, a po tomhle svém království zpečetěném dávkou chlupů se válí a šoupe to po celé kuchyni (komu kočka doma zametá?).

Jo a máme taková ta škrabadla komerční, omotaná tím kokosovým lanem nebo co to je. To jsme dostali darem od té známé, co se stará o venkovanky, protože pro venkovanky už to bylo moc ošoupané 😀 Tak jsem to sešroubovala do dvou velkých tyčí, zavěsila Kocourovi pod ten kočičí strom, a jeden z těch tubusů je už komplet oholený, už cupuje ten vnitřní karton. Budu je muset přehodit, aby mohl zase využívat ten druhý. Ale pár let vydržel, tak dobré 🙂

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 13.07.2023, 08:23:33 xxx.xxx.198.226

Nakonec reintrodukce je na tom přímo postavená, že ta zvířata uchráníme v juvenilním stadiu před negativními vlivy vnějšího prostředí, a pak je vrhneme do přírody, když už jsou trochu odolnější.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.07.2023, 15:00:09 xxx.xxx.198.226

Tak Kocour je čistě bytový na 20m2, má záchod ve dně klece na morčata (tak velký záchod nemá žádná jiná kočka, co jsem kde viděla), ta je vsazená do dna klece na osmáky, takže Kocour nevynosí bordel. Obojí zadarmo.

Strom pro kočky se uříznul na naší zahradě, když se likvidoval nemocný - zadarmo. Košík, co má na stromě na odpočívání byl v rodině, zadarmo. Košík má úplně u stropu, takže vertikální pohyb zajištěn.

Misku dostal po slepicích - ale už ji nevyužívá, pořídila jsem mu dávkovač krmení ze staré PET lahve, která mu zajistí i drobný pohyb - takže miska se vrátila slepicím. Misku na vodu má nerezový hrnec, darovaný. Kupu starých matrací na škrabání a pelíškování ve výšce metru má zadarmo (od poslední výměny matrací na posteli). Provázky a stužky na hraní, tenisáky, molitanový míček, míček s rolničkou, všechno nalezené nebo darované. Největší bžunda je stejně s mrkví (jako tou zeleninou, taky nechápu).

Takže jen stelivo a krmivo. Stelivo bentonit a krmivo marketovka, to je hlavní KD, jinak dostává Kocour od stolu nebo od linky skoro cokoli, o co si řekne, a to on si zase řekne.

Stojí mě… 200,-/měsíc? Jestli.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.07.2023, 13:37:19 xxx.xxx.198.226

Tak zase mojí známé veterináři dali pokutu za to, že její koně chodí v zimě po dešti po výběhu, ze kterého mají omalovaná kopyta od bláta. Výběh je ve svahu, žádné bahno se tam neudrží, ale pokutu dostala. Taky tam měla rozestavěný přístřešek (jeden normálně v provozu, druhý ve výstavbě), a vytkli jí, že není dostavěný. Ona raději pokutu zaplatila, než by se s nimi dohadovala, ale já jsem říkala, že to bych se tedy s nimi hádala a pěkně bych se odvolávala. Tam bych teda rozhodně o odbornosti dotyčných pochybnosti měla.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.07.2023, 13:09:44 xxx.xxx.198.226

Já se vozím výhradně autem všude, takže v tomto punktu jsem hanbářka první kategorie. Ale jak říkám, já to neřeším. To je jen náhoda, že se chovám v některých aspektech existence eko-friendly 🙂

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.07.2023, 12:44:36 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Ale úplně jednoduché to není…

Mně na té otřesné veterině řekli, a byla to od nich asi jediná dobrá věc, že jestli budu chtít Fida kvůli cukrovce uspat, ať nepočítám s tím, že by to oni udělali!👍


Mno jo, oni jsou asi sluníčkoví vyznavači zvířat, držených do posledního dechu při životě. Že na léčbu majitel taky nemusí mít prostředky, to jim je asi šumafuk. Takový majitel pak třeba poddávovává trvale léky, nebo je někdy prostě nekoupí, zvíře týrá, ale veterina má čisté své drápky.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 12.07.2023, 12:31:44 xxx.xxx.198.226

No proto je tam to “potajmu”. Úspěch mít nemohla, anžto o ní nikdo nevěděl. Ale zřejmě moje rozpoložení odpovídalo přípravám, páč dětičky na konci roku nápadně zkrotly. Historický komentář bych si nejprv musela vygůglit…