Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 11:59:30 xxx.xxx.198.226

Jestli je to dobrá jízdárna, tak zezačátku nebudete koni říkat vy, co má dělat. Zezačátku se budete učit pouze sedět, uvolnit se, vysedět jednotlivé chody koně, správně reagovat těžištěm a přizpůsobit rovnováhu. Koně po tu dobu bude ovládat cvičitel.

Až po vás bude cvičitel chtít, abyste koni předávala pokyny sama, tak vám řekne, jak přesně to máte udělat. A když neřekne, tak se zeptáte a on vám to vysvětlí.

Pokud jste si o tom přečetla pár knížek, tak nic lepšího už udělat nemůžete. Možná přečíst si ještě nějakou o jezdecké biomechanice, mám pocit, že nechsenest.cz teď má nově nějakou od Heuschmanna. No a koukat na jiné jezdce, ve vašem případě nejlépe na nějaké ve výcviku.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 08:34:33 xxx.xxx.198.226

Ta kastrace tam byla zmíněna spíš pro ulehčení života páníkovi, když mu už doporučují kombo fena/pes. Ne pro každého je jednoduché režimově zařídit a vycvičit tak, aby nedošlo k nehodě.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 08:23:26 xxx.xxx.198.226

Já sbírám vejce až večer a slepice je snášejí hned ráno, to mám ověřené. Nikdy žádné rozkřápnuté, pokud nebylo papírové nebo vyloženě slabá skořápka (se občas stane). Ale i papírák nebo tenčinu mi rozšlápnou naprosto minimálně, jestli jednou do roka. A to už je spíš pravděpodobnější, že stárka třeba snese vejce úplně bez obalů.

Pokud se vám to děje běžně, tak dodejte slepicím grit, drcené skořápky, drcené kosti, prostě zdroj vápníku. A pokud mají, můžete se podívat, zda neexistuje něco, co by bránilo jeho vstřebávání (nadbytek fosforu, nedostatek vit. D…). 

A pak ještě můžete popřemýšlet, zda mají na to snášení pořádný klid, zda máte kukaně na vhodném místě, trochu stranou od hlavního “provozu”. Protože jak říkám, i se slabou skořápkou mi to normálně nerozšlapou. A to v kukani pak večer najdu klidně 4 normální vejce a jedno papírové, tj. s velkou pravděpodobností to nerozšlápne ani slepice, která se tam dostavila ve chvíli, kdy už tam papírák byl…

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 08:09:48 xxx.xxx.198.226

A já těm hřibům ještě věřím! Dnes k večeru musím vyrazit do jednoho místního lesíka, vezmu s sebou amanta, on dostane ty holubinky, václavky a lysohlávky, já si odnesu ty hřiby, kozáky a klouzáky 🙂 Mám za to, že klouzáky tam budou na jistotu, těch jsou tam vždy mraky.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 08:04:08 xxx.xxx.198.226

podklad

😂 dobrý

No asi bude amant fajn, dneska mi pomůže naložit železniční pražce. Ty u koní užijeme, tak jak je někde vidím, tak se hned zajímám, jestli mi je dají. Tady teď pokračují ve výměně pod tratí a prý si je můžu odvézt 🙂 Děláme z nich pevný podklad u krmelišť a manipulační plochy, a poslední dobou též používáme na výměnu sloupků u ohrad.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 07:48:46 xxx.xxx.198.226

Tož si kupte takovou směs, která se vám složením bude líbit, a je to. Výrobců jsou mraky, směsí také, ale v těch směsích jsou zachované právě ty potřebné poměry živin. Já vůbec nekoukám na to, co za směs kupuju, u nás jsou dostupné Sehnoutek a Energys, beru co je zrovna po ruce, 8 slepic střídá produkci 8 a 7 vajec obden. 

Ale ano, přiznávám, mně jde u těch slepic o vejce. Nikoli o slepičí dobu dožití. Mám taky hybridky a nechovám nějaké dlouhověké plemeno, a ty slepice na třech letech prostě odcházejí na opotřebení, nikoli na nějaké špatné látky z krmiv.

Ještě jsem zapomněla u těch bílkovinných zdrojů na pivovarské kvasnice, to moje holky taky rády.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 04.08.2023, 07:17:13 xxx.xxx.198.226

Špatně vykastrovaných valachů je naprosté minimum a dá se to operativně napravit. Zato náladových kobyl jsem potkala podstatný podíl populace a žádná operace vám už nepomůže 😀 Já teda hlasuju pro valacha. Navíc i hřebec se dá v pohodě ujezdit s kobylama, pokud je dobře vychovaný.

Mj. dobrá výchova bude váš první  zájem, ať už si budete pořizovat kobylu nebo valacha.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 03.08.2023, 15:05:55 xxx.xxx.198.226

Tak komu co srpen prozatím napekl? Já mám okurky, cukety, snaživě jsem orvala z rajčat, co šlo (výhony, listy, vrcholy), snad tedy začnou dozrávat. Kopla jsem do brambor a jsou tam slušné kousky, výnos 1:10 bude dodržen, ještě zkusím trochu zalít, aby povyskočily ty maličké, bohužel normálně brambory nezalévám, neb není moc jak. Snad tím zalitím nepříjemně překvapím hnusáka hryzce. Měla jsem hojnost ledových salátů i ředkviček, na dýních se objevují první kuličky budoucích Hokaido (žerou slepice tyhle dýně? lepší uvařit? U nás to jinak nikdo nežere). Vyrostly mi tři rostliny kukuřice, ale jsou takové nedomrlé, hádám z toho nic nebude, a ještě hrozí, že to sklidí srnka. A celkem utěšeně kvete a plodí hrášek, tak snad bude co do mrazáku. Jo a melounky ze semen vypěstěné nechcíply (rostliny) a též se snaživě vyplazily z truhlíků, a prozatím se za kvítky chvějí tři prouhaté kuličky. Jedna kulička, kterou jsem objevila ještě v červenci, zčernala a scípla, ale tyhle tři zatím drží, tak si počkám, kdy zajdou ony 🙂

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 03.08.2023, 14:59:46 xxx.xxx.198.226

Co červenec neuvaří, srpen nedopeče. 

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. 

V srpnu již nelze slunci mnoho věřit. 

I když ze strnišť občas fučí, horko nás přece jen mučí. 

Půlnoční větry v srpnu přinášejí stálé počasí. 

Z počátku toho měsíce říká se, že opět studený vítr ze strnišť fouká. 

V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje. 

Když fouká v srpnu severák, bude dlouho pěkně pak. 

Když je v srpnu ráno hodně rosy, mají z toho radost vosy. 

Rosí-li v srpnu silně tráva, pěkné povětří se očekává. 

Když jsou v srpnu velké rosy, zůstane obyčejně pěkné počasí. 

Hřímá-li v srpnu, lze čekat osmého dne opět bouřku. 

Hřímá-li v srpnu, praví se, že budoucího roku hojná úroda a množství deště jest k doufání.

Když v srpnu naprší, tak než se oběd pojí, všecko slunce vysuší. 

V srpnu mlhy na výšinách - jistá voda, když v nížinách - to pohoda. 

Mlhy na lukách, potocích a řekách v srpnu zvěstují trvalé počasí. 

Teplé a suché léto přivádí za sebou mírný podzimek, tuhou zimu a nejlepší víno. 

Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima. 

Když pálí srpen,bude pálit i víno. 

Srpen z počátku-li hřeje, zima pak se dlouho sněhem skvěje. 

Moc hub srpnových - moc vánic sněhových. 

Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sněhu. 

Jsou-li v srpnu hory kalný, budou v zimě mrazy valný. 

Jak Vavřinec zavaří, Bartoloměj zasmaží, tak se podzimek daří.

https://www.pranostika.cz/srpen.html

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 03.08.2023, 14:51:35 xxx.xxx.198.226

A můžete třeba nějaké zavařeniny ze šťáv, rajčatové pyré, rozmixovanou zeleninu (třeba tu cibuli)? Zkoušla jste k tomu pokrmu třeba přidat jen cibulovou šťávu, aby se to jako ohvízdlo tou příchutí? Musí se i z cibule dát udělat protlak… Aby tam té vlákniny nebylo tolik.

Hmmm mám chuť na rybičkovou pomazánku!

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 03.08.2023, 14:47:13 xxx.xxx.198.226

Třeba je tatíček smířen s tím, že si pořizuje koníčka, na kterém cérečka bude rajtovat. A to “starání se” je myšleno tak, že za tím koníkem musí cérečka každý den do maštale dojít a zavobstarat ty základní věci. A že maštal bude v oddíle a tatíček nad tím vším bude držet stráž, finanční deštník a napřaženou ruku. Pak by to bylo fajn. 

No ale do té rovnice mi nezapadá vůbec pak ten dotaz. Páč to by přece někdo z těch rozumných koňáků okolo cérečce prozradil, jak to dlouho trvá, než se naučí jezdit. Třeba ta její budoucí “trenérka”, která holčinu aspoň třeba zná a má tucha, zda je děvče rozkydlá hromdopolice a nebo naděje pro příští olympiádu v atletice.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 03.08.2023, 14:34:14 xxx.xxx.198.226

Tak to já zase sbírám jen to, co má “rourky zespodu” kromě satana a hořčáků. Pak ještě poznám tu lišku a bedlu jedlou (jakože tu jsem fakt nakoukala, abych nebrala zahradní a jiné pochoutky). A nic jiného. Páč já jsem jen uživatel, nepoznám václavku ani jidášovo ucho ani ty mozky ani jiné slizky 😀

Teď budu asi častěji chodit se svým novým amantem, ten je znalec a pozná i různé ty houby “s knížkou zespodu”, a že prý proč ty holubinky a jiné lahůdky nesbírám, tak jsem mu oznámila, že fajn, že všechny knížky kromě lišek jsou jeho (lišky v polívce mňam mňam) a já si budu sbírat ty hřiby 😀

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 03.08.2023, 14:02:26 xxx.xxx.198.226

Tož jsem narazila na zřejmě modernu, přechylování slova “host”. iRozhlas: “Hostkou vysílání Českého rozhlasu Plus k tomu byla socioložka …”

K tomu text z FF UK

Tak to já tedy používat nebudu. Zvláštní, že se to iRozhlas nějak snaží propašovat. Donynějška psávali “hostem” nebo “host” i pro baby.