Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 10:15:34 xxx.xxx.198.226

Ale ono to podle gen. analýz s vlkem fakt nemá nic společného. Takže není třeba to nějak obšancovat zákonem jako hybrida. To už je větší hybrid ten vlčák nebo saarlos. Tohle je prostě pes, co vypadá neobvykle, mno. Někdo chová tibetské dogy, někdo tohle. Že je psů hodně, o tom žádná pře. 

No a amíci mají problémy s kdejakými psy, nejen s těmihle, takže na to bych se úplně nespoléhala. Samozřejmě, že když vygůglíme název toho plemene a problémy s ním, tak jich na nás gůgl vysype. Ale jestli by třeba nevysypal víc problémů s německým ovčákem nebo pitbulem, že…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 10:10:01 xxx.xxx.198.226

České právo by tak mělo podle vzoru nařízení Komise (ES) č. 1497/2003 a Německa najisto postavit, že kříženci zvlášť chráněných druhů živočichů, ač ve volné přírodě nechtění, požívají stejné právní ochrany, jako příslušníci takového druhu…

Uf, to je asi něčí “názor”… Já bych naopak křížence eliminovala, žádná ochrana, a to i za tu cenu, že toho křížence nejdřív teda uspím a vezmu mu vzorky (existují snad už i vzorkovací náboje, které nepotřebují uspávání?) a udělám genetickou analýzu, a pak ho teda utratím. Ale chránit divého živočicha tak, že ho nechám křížit s domácími, to bychom těch převaláků nebo divokých koček fakt moc neměli.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 10:06:23 xxx.xxx.198.226

Tak CKC píše o historii plemene podobnou informaci, že cílený šlechtitelský program existuje od osmdesátek: 

https://ckcusa.com/breeds/north-american-indian-dog/

Instead, it is a dog breed that was developed beginning in 1986 by breeder Mark Klemperer. People in North America have been breeding "wolfdogs" for literally thousands of years if you include some of the breeds developed by Native American tribes. In the early to mid 1980s Mark Klemperer searched for dogs being bred by other people that had an aesthetically pleasing, wolf-like physical appearance and gentle, affectionate temperament but after much searching, he realized that animals with this combination of characteristics were very difficult to find and that there was no existing breeding program consistently producing animals such as these. It was then that he decided to develop his own breeding program starting with the best wolfdogs already being bred for many generations by others and then began selectively breeding for a very wolf-like physical type combined with the most affectionate, gentle, compliant "happy" character possible.

Ale jo, začal to šlechtit na základě těch původních, tisíce let prochovaných zvířat - která ovšem neměla ten stálý exteriér a zřejmě ani povahu. Takže jako plemeno se to začalo řešit až v těch osmdesátkách. Tj. průběhem něco jako náš chodský pes 🙂 Asi to bude psovitější než ČSV, protože to není právě hybrid, takže se nemusely vychytávat ty extra divnosti (zejm. povahové).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 09:54:35 xxx.xxx.198.226

Tenurri, máte určitě pravdu. Inzerát je cíleně napsaný tak, aby přilákal pozornost, bohužel zadavatelka neodhadla, že přiláká pozornost zrovna té sorty lidí, která ty avizované podmínky nejspíš mít nebude…

assil: já se zase teď dočetla, že ten původní indiánský pes nějak vymřel nebo byl na pokraji zániku plemene, a tohle je vlastně zresuscitované plemeno na základě dochovaných zdrojů o těch původních psech. Tak jestli je to fakt původní indiánský pes, bude tam generací spousta, jestli je to ale nějaký ten znovuvýrobek, tak to může být i dost neustálená křižovatka. Tak nevím.

Nevím, jak moc dobrý zdroj to je… The Native American Indian Dog - Animal Corner

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 09:50:58 xxx.xxx.198.226

I pro mě jako nepřihlášeného teď tomu tak není.

Tož tak se přihlašte, zatrhněte “trvalé přihlášení” nebo “zůstat přihlášený” nebo “neodhlašovat” nebo jak se to zatrhávadlo jmenuje, a bude to.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 09:37:57 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 10.08.2023, 09:21:44

Jak jako “ťukla hlavou”?! Kde je helma?! Já když vidím, jak řídím, tak bych na silnici bez helmy na kole nevyjela (páč řídím jako čuník a cyklisti mi akorát tak překážejí). Jednu dobu jsem jezdila do práce na kole a byla jsem obšancovaná vizuálně výraznými a ochrannými prvky jak silničář na stavbě a ještě jsem se plížila pomalu kanálama, abych nepotkala auto (jezdila jsem po vsi zadem, ne po hlavní).

A to byl kluk ještě slušnej, že se zajímal. Jiný by řekl “jsem si nevšiml” a odfrčel. 

A jděte se nechat prohlídnout! Šup šup. Víte, co může napáchat taková blbá sraženina? A nalomené žebírko, o tom teď ani nemusíte vědět, ale do budoucna může být problém. A na záda si nevidíte. A vůbec.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 09:32:08 xxx.xxx.198.226

Hlásím, že jsem včera sekala půl hektaru. Vlastně jen čtvrt. Protože tu druhou půlku sekala máti. Já jsem potřebovala nastavit sekačku, a když jsem to po konzultaci se servisákem udělala, tak mi vyskočily šrouby z lišty. To mě teda dožíralo, protože jsem posekala 50 m a zase to vyskočilo. Až jsem se teda sebrala, jela k servisákovi, on mi příslušné šrouby obstaral, a když jsem přijela a dala to dokupy a nastartovala, už jela máti se svojí malou sekačkou, že to teda poseká. Tak jsme to sekaly pospolu, každá svoji půlku, a bylo to hotové za polovinu času. Ještě mi ten krám stihnul párkrát chcípnout, myslím, že je problém s karburátorem. Na závěr krám naopak chcípnout nechtěl, víčko karburátoru se povolilo a šel tam vzduch, takže si to jelo samo, nakonec jsem uškrtila palivo a bylo to. 

Dneska mě čeká s tím strojem přehodit nářadí (sekačku vypřáhnout a nasadit shrnovač a obraceč píce) a ten půlhektar nahrabat na řádky a nejlépe i odvézt do druhé ohrady na sušení, to se uvidí, zda nenecháme na zítra. Ale zítra se to musí vyklidit, aby se mohly postavit překážky na nedělní závody. Snad teda ten obraceč bude fungovat. Nebo to budem hrabat hráběma a mně taky hrábne 😀

V příloze pro představu pohonná jednotka s nasazenou sekačkou. Kousek obraceče je vidět v tom přístřešku vlevo.

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 07:30:11 xxx.xxx.198.226

Tak u nás předpověď momentálně takto, tak doufám, že to klapne. Včera jsme posekali, dneska budu nahrabovat a nejpozději zítra musíme seno přemístit, neb na dotyčné ploše budou v neděli jezdecké závody… Buď bude v neděli rovnou čas po závodech seno uklidit (za asistence dojedších závodových pomocníků) a nebo vydrží do pondělí.

Při sekání jsem usekla jednu houbu (babku nebo nějaký jiný měkčí hřib), takže nejpozději zítra rovnou z práce fik fik do lesa!

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 07:26:28 xxx.xxx.198.226

Taky jsem měla liliputky jednou od kamaráda darem, asi to byl nějaký dvorkový zakrslý mix. Teď nedávno jak jsem to hledala, jsem zase chtěla někomu chytře poradit, jsem konstatovala, že se tak asi říká prostě mrňavým slepicím všech forem 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 06:54:44 xxx.xxx.198.226

Tak bych snad raději věřila tomuto 

https://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2019_ministerstvo-zemedelstvi-strategicky.html

https://zemedelec.cz/podavani-antibiotik-preventivne-ci-na-zvyseni-prirustku-zvirat-musi-skoncit/

https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20181018STO16580/dalsi-krok-v-boji-proti-rezistentnim-bakteriim

Evidentně atb v krmivech jsou zakázaná déle, ale možnost léčebného podávání celému stádu trvala celkem donedávna. Nicméně mělo by být již také zakázané. S  účinností od 2022. V CZ je to zřejmě ekonomický nesmysl, ale věřím, že ve výkonnějších ekonomikách, kde cena léku je stejná, ale výkupní cena masa zase jinde, to mohlo dávat smysl i finančně.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.08.2023, 06:36:21 xxx.xxx.198.226

Milí aministrátoři, teď jsem si všimla, že delší texty v příspěvcích se zalamují uprostřed slova. Špatně se to čte. Mám dojem, že to dříve nedělalo. Šlo by to nějak napravit? Děkuji mnohokrát!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 09.08.2023, 12:24:26 xxx.xxx.198.226

Spíš ne.

Útulky jsou spíš sbírka starých a nemocných kusů, které odložili lidé, kteří se o ně nechtěli/nemohli starat zejména z toho důvodu, že ti koně jsou už nepojízdní nebo jinak nepoužitelní.

Pokud útulek nabízí nějakého koně k adopci/prodeji, zpravidla za více-méně symbolickou cenu od 10 tisíc do 30 tisíc, potom to inzeruje na svých webových stránkách nebo najdete nabídku na bazoši. 

Jinak je nejjednodušší to obtelefonovat. Ono těch útulků je v CZ asi pět, tak to není zase takový problém.