Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.08.2023, 06:29:46 xxx.xxx.198.226
kometa:

Jenom šťouravá poznámka - já vím, že jenom sranda match, ale za mě z výchovných (i jiných) důvodů by měli mít přilbu i dospělí.


Měli by, ale nedonutíme. Jedou na vlastní riziko, bereme to ale jako nekompletní jezdeckou výstroj, takže tuto dámu nezařazujeme do posuzování nejlépe upraveného koně a jezdce…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 15:25:26 xxx.xxx.198.226

Tak jsme měli v neděli zase závodky 🙂

Přijelo krásných 7 dětí a 7 dospělých (resp. začátečníků a pokročilých) a opět zápolili v parkuru (tentokrát volba dráhy v limitu minuta a půl, kdy překážky byly podle obtížnosti obodované, a jezdci sbírali body překonáváním). Chytré a šikovné děti, které strategicky vymyslely okruhy, v kterých vyzobaly hodně skoků (každou překážku bylo možné skočit dvakrát), měly nasbíráno kolikrát víc bodů, než dospělí, kteří kroužili po celém kolbišti a vybírali si nejlépe obodované skoky 🙂

V jízdě zručnosti měli ze sedla projet “myčkou”, přetáhnout za koněm po zemi pytel se senem (ze sedla, na laně) - zde se tedy od loňska, kdy v jednom kole byl tento úkol zařazen, mnozí úžasně zlepšili (mj. i naši zástupci 🙂), projet bez vedení koně rovný úsek (otěže položit na krk, vodič musel položit vodítko koni též na krk) - s tím měli překvapivě někteří celkem významné problémy (buď se jim to okamžitě zabořilo hlavou do trávy a nebo to začalo zdrhat), a potom fakultativně buď ze sedla nebo ze země otevřít (a nejlépe i zavřít) branku. Nikdo branku nezavřel, všem stačilo ji jen rozrazit, nikdo nechtěl časový bonus (kdyby branku i zavřeli, odečetlo by se jim deset vteřin od výsledného času - asi to bylo málo, protože výsledné časy většiny účastníků se pohybovaly kolem dvou až tří minut…. měla jsem dát odečet půl minuty, to by se aspoň někdo snažil 🙂). Za tímto úkolem měli slézt a dovést koně na modrou plachtu, na které měli za přítomnosti všech čtyř kopyt na plachtě předvést alespoň jeden couvací krok (všichni splnili! - překvápko). A na závěr ve vyznačeném místě zastavit, nechat si podat postupně všechny 4 nohy koně, a šup do cíle. Největší problémy dělala kupodivu jízda bez vedení, a již ne tak kupodivu tažení břemene. U branky byl často problém s tím, že koně odmítali dojít tak blízko, aby jezdci dosáhli a mohli do ní drknout, aby se otevřela 🙂

Závěrečnou disciplínou byly klasické barely do trojúhelníku. Za mocného povzbuzování se několik tradičně spíše klidných jezdců celkem odvázalo a i jejich rozvážnější ořové předvedli pěkný závěrečný galup do cíle. 

Ale na příští finálové kolo v září mám připravenou vychytávku - volbu dráhy u barelů, tam to bude zajímavé.

1) parkurek 2) couvací plachta 3) myčka (mirelonové tubusy) a branka 4) tažení strašidelného bílého pytle po zemi od jednoho barelu k druhému 5) barrel race

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 14:56:01 xxx.xxx.198.226

No šlo mi jen o soužití slepic a husí. Slepice s koňmi vycházejí v pohodě, husy by vycházely taky. Jen ta voda, no. Asi jediný problém. Možná ještě pak ta obří husí enóna, do kterých bychom šlapali 😀

Napáječky 😂 To je dobré. 

To nejde, my tam nemáme vodovod. Buď ta voda spadne z nebe a nebo ji musíme přivézt v nádobách.

Slepice do vody padají celkem neochotně, vždycky si to jednou vyzkoušejí a pak už si to hlídají 🙂 Ale věřím, že huse by tam skákaly úplně schválně! 😀 Já bych na jaře nakoupila a na podzim sežrala. Neměla bych housata - no a vlastně nevím, jestli na výkrm se to nějak sexuje, to asi ne, že, tak housera bych možná měla 🙂 A to nemluvím o tom, že bych musela asi pořešit nějak krmení, páč asi pro huse by nebyla tip ťop ta směs pro nosnice (a psí granule). No ale tou vodou je to všechno vyřešené, ani nad tím nemusím dumat 🙂 Husa se koupí z výkrmny a bude.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 14:02:03 xxx.xxx.198.226

no, mně došlo, že by mi lezly do nádob  s vodou pro koně, když jsem si začala o tom něco číst. A tu vodu by znehodnocovaly. Musela bych je fakt mít v nějakém uzavřeném prostoru (jako jo, mohly by nám udržovat kruhovku…), a to už se mi zase tak moc nechce 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 13:59:02 xxx.xxx.198.226

Tak, když je hnůj, že… Já bych to na hnůj ale nehodila, protože nechci lákat na náš hnůj prasata. Takže já až budu vraždit slepici, tak ty vnitřnosti prostě zrecykluju zpátky do vajec (můžu zkusit něco hodit kočce, když ji to bude bavit, ale to je nejisté). Ostatně droby z kuřete z hypersuper takhle recykluju - nejdřív hodím kočce, a co zbude, se nese slepicím 🙂 A kosti nakonec potom vlastně taky.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 11:54:58 xxx.xxx.198.226

Zase na druhou stranu si říkám, proč když už chci tak obří slepici, si teda raději nekoupím krůty nebo husy… Mimochodem, husy já papám, tak už začínám jakože čmuchat, jestli bych každý rok neměla dvě tři ke koním pořídit na pekáč 😀 No, strejdovi by se taky jistě hodily, tak možná čtyři, pět 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 08:47:18 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Co myslite těmi vnitřnostmi?..


Tak předpokládám to, co vykuchá. Bych to naházela s hlavou, pařáty a kostma do mlýnku a pak to zkrmila - blbý? Já bych to teda asi uvařila, kvůli parazitům a tak.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 07:46:32 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.08.2023, 07:18:03

Jestli je to dotaz na ten stan, tak vimjá. Kolik stojí jekl a kolik si řekne řemeslník za svaření a opracování podle požadavku, no a pak nechat si udělat na to plachtu a nebo koupit nějaký lepší nůžkový stan s plachtou a hliníkovou konstrukci toho koupeného stanu hodit do sběru… Tak nějak bych to viděla 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 06:55:57 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 17.08.2023, 22:24:17

Teď jsme oblézaly s máti na pouti tyhle prodejní stánky z těch party stanů a nůžkových a různých i hrůzných. Chceme pořídit právě něco na naše závody, abychom měly na věži rozhodčích stín. A na jednom se všichni shodli:

Nechat si konstrukci vyrobit někde u klempíře/svářeče… z profilů.

Plachtu pak lze používat tu sériovou, nějakou ne uplně za pět korun, ale takovou tu plátěnou. Ale ta konstrukce je třeba prostě zesílená. Vůbec nejvíc se nám líbila konstrukce, která byla postavená jako “krychle se stříškou” - tj. mělo to ty šprušle právě i na zemi po celém obvodu stavby a pěkně to zpevňovalo, daly se k tomu přichytit stěny, aby to vítr nepodfouknul. A ty zemní šprušle se dají ukotvit nějakými účky nebo roxory pak klidně i přímo k zemi, když je třeba. Konstrukce profil plech asi 2 mm, průřez čtvercový, rozebíratelné (profily na konci zúžené, bajonetový způsob, jako normální stan, zajištění na závlačku).

A taky se všichni shodli, že ty patentky a šňůrky, které jsou určené k tomu, aby se  jimi plachta připevnila ke konstrukci, jsou na nic, a rozpadly se jim během půl roku. Skoro všichni, kteří to měli řešené po svém (opravované), měli do rohů stánku našité suché zipy, které lepili kolem těch tyčí té konstrukce. Těch se dá našít na plachtu třeba pět na jednu tyčku, a to pak prý slušně drží. Prýže i vítr to v pohodě dá, na rozdíl od toho původního řešení, s kterým se to prodává.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.08.2023, 06:33:51 xxx.xxx.198.226

No jo, tak u těch WPBr tím, že je to prostě jen křižovatka, to může vypadat kdovíjak. HF bych tam teda taky nehledala, to už spíš třeba KK, když už bych měla luštit, odkud je ta žlutá (no nebo araba, což je v podstatě zdroj přes toho velše).

Ale u křižovatky bude výsledek křížení vždycky nekonzistentní. Navíc když samotných velškých pony je několik typů (od v podstatě minikoně po v podstatě chladnokrevníka).

Když se kouknete na bazoš, tak šíře záběru je dechberoucí.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.08.2023, 13:52:33 xxx.xxx.198.226

Mno jo, Zrzavci, ale oni vlastně legálně s vámi ani řešit tu záležitost nemohou, když nejste jejich klient a tu smlouvu o nákupu jste neuzavírala s nimi. Oni vám v zásadě v rámci zákona ani nic jiného, než “tohle my řešit nemůžeme” říct nemohli…

Takže když se vám bude chtít, můžete se obrátit na prodejce ještě, no. Že tohle není kvalita, na kterou jste zvyklá, nesplňuje to požadavky strávníků, a že tedy jak se k tomu prodejce postaví.

Když jste reklamovala vysavač, tak za prvé jste ho mohla koupit třeba jen přes zprostředkovatele (a ve skutečnosti jste smlouvu měla s výrobcem) a nebo má naopak prodejce takovou smlouvu s výrobcem, že ten výrobce řeší rovnou i reklamace (nemusí to jít do vývrtky přes 4 lidi ta komunikace, výrobce má vlastní testovací zázemí, atd.).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.08.2023, 13:43:54 xxx.xxx.198.226

Zpravidla když se posilní, tak pokračuje v cestě. Kdyby se vám tam usadil na delší dobu (holubáři poradí, co už je dlouho), tak pak podle toho, zda se dá odlovit nebo ne. Pokud ho pak odchytíte, tak můžete číslo kroužku nahlásit na webové stránky nebo fejsbůkové skupiny, kde se toto řeší. Kroužek vám napoví, z které země holub pochází.

Já takhle vracela dva Poláky. Vím, že ve vedlejší vesnici je holubář, tak jsem se ho zeptala, a čirou náhodou byl sportovní a čirou náhodou (prý) zrovna o týden později mířil na holubí závody do PL. Tak jsem mu před odjezdem ty výtečníky předala a prý se dostali majiteli.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.08.2023, 13:36:50 xxx.xxx.198.226

Používáme obyčejné bavlněné-molitanové s kurtou od Kentauru (ale vyrábí to kde kdo), hlavně bez gum. Nikdy neodřely (teplokrevníci, plnokrevníci, poníci, chladnokrevník, rekreační zátěž a sem tam nějaká celodenka nebo vandr do tří dnů).

Jak s kvalitou, to nevím, ale beze změny vlastností nám drží i desítky let. To nejhorší, co se kdy stalo, je, že upadla rolna na přezce (takový ten plíšek okolo poslední příčky přezky), když na ni kůň šlápnul nebo se přivřela do dveří. Občas je peru nebo drhnu rejžákem ve vodě.

Obrázek