Aktuálně: 4 059 inzerátů199 644 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 13:26:12 xxx.xxx.198.226

Ono se s nimi asi stejně nic jiného než rekre moc dělat nedá. Tak bych to ježdění zase jako takovou hrůzu neviděla. Zase pokud bych měla porovnat menší zla, tak lepší jednou denně vyjížďka než sto kilo nadváha po celý čas. 

Jo, a vlastně, teď si vzpomínám, že měli párek shirů i v chomutovském zooparku.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 13:17:02 xxx.xxx.198.226

Jesie: Je ještě otázka, co za koně se k vám dostalo do stáje. Zda to není chovatelský odpad, jak to tak bývá s  těmi dovozy, a tím pádem třeba chovatelé dbají, a právě proto vyřadili..?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 13:13:42 xxx.xxx.198.226

Však říkám, že jsou buď zodpovědní nebo si saturují tydlencty henty potřeby přes ty zviřátka. Těch, co mají již nežijící (páč zanedbání péče) či neprosperující (čiže brzy nežijící, páč zanedbání péče) zvířata, tu v komunitě (tj. nikoli náhodný návštěvník) moc nepotkáte, že.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 13:05:56 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 22.08.2023, 12:58:21

Teď si nejsem jistá, na co mi odpovídáte. Ale rozhodně vám chválím, že svůj drahocenný čas šetříte na plodnou diskusi tady s námi 🙂 Pro mě je to zajímavé téma, protože toho o tom moc nevím.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 12:07:09 xxx.xxx.198.226

Babču nikdo stíhat nebude, páč to má pro sebe. 

To až když to dá kámošce na mastičku (jako dala naše babča mně), tak pak ji můžou zavřít, až zčerná 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 10:45:35 xxx.xxx.198.226

Aha, tak mně to vyhodilo jenom ten dotaz z r. 2005, a na ten odpovězeno nebylo. 

Nicméně tento popis naznačuje, že se jedná o obyčejné zkracování letek, kteréžto jsem udělala i já nůžkama na kuřicích, které jsem koupila z velkochovu a potřebovala udržet v ohrádce 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 09:35:42 xxx.xxx.198.226

Jinak co se týče pojetí stavby “jako obytného domu” a nebo jaksi “jednodušší”, to si najděte definici v legislativě nebo se dojděte zeptat na stavební úřad. Já mám dojem, že se rozlišují stavby pevně spojené se zemí (a to pak stačí pomalu zatlouct do země tyč od ohrady a už jste tam) vs. stavby, které spojené se zemí nejsou, což jsou takové ty mobilheimy nebo třeba včelíny v maringotkách nebo kontejnery, karavany a podobně.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 09:32:24 xxx.xxx.198.226

Tož podle toho, co jsem na první dobrou našla, není to zakázáno, pouze musíte mít k umístění takové stavby kromě standardních orgánů (jako je stavební úřad, obec a jánevímkdo ještě podle vybavenosti a umístění stavby) mít souhlas úřadu - státní správy lesů. No a samozřejmě sousedů, tj. třeba i majitele toho lesa, že.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 07:18:25 xxx.xxx.198.226

No a to se nezmínili oni veterináři, jakou konkrétně práci by měl ten kůň tedy absolvovat? Protože se divím, že by vám poradili zrovna lonž.

No a když vám každý řekl něco jiného, tak schválně. Co vám teda konkrétně poradili (každý jiného)? Třeba z toho budeme umět vybrat to nejmenší zlo nebo jak to říct.

Ale když si nejste jistá radou veterináře, který drží diagnozu v ruce nebo ji dokonce vyhodnocoval na snímkách, tak spolehnout se na rozseknutí problému na internetu je spíš cesta do pekla. Normálně zvedněte telefon a nechte si postup práce s koněm vysvětlit od toho veterináře, kterému holt důvěřujete nejvíc. Nebo od ošetřujícího. Protože ti potom vašeho koně budou dál řešit, pokud se něco pokazí. Tady vám můžeme poradit cokoli, ale následky řešit nebudeme (a zhusta se je ani nedozvíme).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 07:06:44 xxx.xxx.198.226

Canka: to neuděláte, aby se tam nechytil Bertík. Prostě to tam nastražte, a když se chytí Bertík, tak ho zase pustíte. Až se chytí kýžená kořist, tak tu už nepustíte 🙂 Třeba se chytí rovnou cizák. A třeba pokud se Bertík chytí, tak pak už tam znovu nepoleze. Uvidíte. Ale nebojte, Bertíka to nijak netraumatizuje.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 07:03:57 xxx.xxx.198.226

Nakonec jsem se včera té sekačce vyhnula. Elektrikář na lis na seno dorazil hned před pátou, takže jsem na něj čekala a pro změnu kopala brambory (proč ve čtyři? No protože to jdu z práce a jdu rovnou obstarat zvířata. U zvířat to pomlátím sotva do sedmi, do osmi, a musím domů, abych si stihla udělat jídlo, než to se mnou švihne do peřin. Tak nějak nemám moc kdy jindy). Takže lis je po roce a půl zprovozněný (!), není to úplně tip ťop, rozběhu se bude muset pomáhat, ale vypadá to, že když už běží, mohl by mít na lisování síly dost. Teď se mu dostane řádné péče od známého, pěkně očistíme dosedací plochy mechanismů (je to různě porezlé), napcháme tam vazelínu do ložisek a do ozubených kol, vyčistím kolejnice pojezdů, a už mám připravené seno, které tím proženu 🙂 Tak se těším, snad to teda bude chodit, jak má, tedy s tím, že to musím holt na začátku potlačit při zapnutí rukou, aby to ten motor rozhýbal. Ale třeba až to bude promazané, půjde to snáz (no samo se to nebude rozebíhat, v to ani nedoufám - jsem ráda, že nám elektrocentrála vůbec utáhne takto, je to třetí elektromotor, který jsem na ten stroj kvůli tomu kupovala…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 06:55:45 xxx.xxx.198.226

Možná se mu v životě něco špatného přihodilo a mlátí teď kolem sebe, aby to vyventiloval. Lepší na lidech než na zvířatech. No ale samozřejmě normální to není. Já osobně bych to přešla a dělala bych jako že se to nestalo. Třeba byl vožralej a s někým si vás spletl. Taky může být…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.08.2023, 06:53:02 xxx.xxx.198.226
Orionka:

Buď žijete ve zvláštní bublině, nebo máte jen silná prohlášení. To není o tom, jestli na to někdo má, nebo ne. Asi na to mám, ale ani by mě nenapadlo, někde se o víkendu “sjíždět”. A mám dost známých…a neznám nikoho takového. 

Nakonec - můžem vyhlásit anketu, jsme tu různí: Přiznejte se, kdo z vás se o víkendu “sjíždí” kokainem, marjánou….


Když tady jsme určitá definovaná skupina lidí, nejsme nezávisle vybraný základní vzorek populace. Zvířátkoví lidi jsou prostě “jiní”, a nemnoho z nich propadá nějakým závislostem, protože pokud jsou zodpovědní, nemohou se zkárovat kvůli tomu zvířeti, a i pokud nejsou, tak kolikrát jim zvíře ty tlaky, kvůli kterým by sáhli po droze, kompenzuje.