Aktuálně: 4 043 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.09.2023, 08:52:13 xxx.xxx.198.226
Verun:

OT:no ty kráso…jako fakt to za těch deset minut ruční práce stojí si zakekelit myčku-kde si myju třeba hrneček na kafe(to by mi fakt už nechutnalo), a co ramena v myčce, tam chlupy nebudou? 🤮

Kartáč přece nemusí být jako sklo křišťálový-stačí čistý, hned po první akci je už umolousanej.


Já cajky v životě nikde nemyla a neprala, jinde než v čisté vodě ve výběhu 😀 No dobře, pokud jsem dostala fakt hnusný čištění někde od někoho, tak jsem to strčila do kýblu s teplou vodou a pracím práškem a pak vydrbala kartáčem… Ale i do toho kýble to jde přece odchlupené, natož do nějakého přístroje - mimochodem já mám myčku plnou chlupů od kočky, tak od koně už bych o tom ani nevěděla.

Reagovala jsem na dotaz tazatele, kdy zmiňoval neprakticky pračku. 

Za mě prostě lepší to strčit do myčky než do pračky, z toho důvodu, že pračku můžou tvrdé věci poškodit. Stejně jako do pračky nedám udidlo, dám ho do myčky. A v myčce myju kde co. Kýble, kroksy, misky na krmení… čištění jak řečeno jsem tam ještě neměla 😀 Vy s tím máte problém, že se to v myčce ocitlo, no já ne 😀 Myla jsem tam i lopatku od kočičího záchodu. Každého věc.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.09.2023, 07:05:49 xxx.xxx.198.226

Pokud máte sedlo NAPASOVANÉ na podkládání beránkem nebo gelovkou navíc k podsedlové dečce/dece, potom pod ním máte mít beránek nebo gelovku, a už je to na odborném posouzení vašeho sedláře, kterou variantu vám doporučí.

Pokud máte sedlo napasované BEZ podkladu navíc, tak pod něj podklad navíc nepatří.

Tak jednoduché to je.

Pokud nemáte sedlo napasované, pak je vhodné nechat posoudit situaci fyzio znalým pasování nebo sedlářem. Taky není beránek jako beránek a podkládek jako podkládek. Já musím mít berana vepředu vykrojeného, jinde nebude vadit celý. Totéž u tlumícího podkladu pod western, je to otázka tloušťky toho podkladu a tvarování, zda nechat volný páteřní kanál, kohoutek, zda je třeba polstr podél páteře a tak dále. Pokud chcete mít správnou kombinaci, nechte to posoudit odborníka.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.09.2023, 06:57:36 xxx.xxx.198.226

Já bych chtěla chovat nějaký hmyzík nebo jiného bezouše pro slépky. Přemýšlela jsem o vermikompostu do akva, ale mám strach, že by to tam zahnívalo (a ti kroužkovci že by měli nějaké plísně a tak). Ale teď jsem objevila inzoš na stínky (nějaké velké tropické), a to vím, že si holky rády dají, tak si říkám, jestli bych neměla pořídit stínky. Ty by taky mohly dobře kompostovat 🙂 A hlavně neutečou jako potenciálně cvrčci a potemníci.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.09.2023, 06:43:10 xxx.xxx.198.226

Tohle není poradna ale diskuse.

V poradnách se příspěvky mimo téma administrátorsky likvidují, případně jsou to poradny placené, kde každý příspěvek stojí peníze, takže si každý rozmyslí tam plácat “jen tak”.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.08.2023, 08:17:49 xxx.xxx.198.226

Tak dneska odpoledne (teda zatímco budeme v bazénu) se to má otočit a má být lépe pak už do konce týdne. Jako klidně bych si zase dala nějaké ty tropy 😀

A my máme koňský tábor, takže odjezdit budou muset haranti ještě v dešti, bohužel. Když je odpo ten basén.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.08.2023, 07:50:49 xxx.xxx.198.226

Já teď sloužím jako vedoucí na dětském táboře a to pršavo a 13 stupňů přes den, to je teda za trest. 

Včera jsem táhla domů asi deset kilo dětského šatstva a čtvery promočené botasky na vysušení, z jedněch vyloženě odkapávala voda, tak ty se neusušily, no… mňam.

Já po táboře posedávám a pobíhám v zimní oblečeňové sestavě, páč jinak bych asi lehla.

No a dvě děti nám skuhrají jak zasloužilí tuberáci a další se jistě radostně brzy přidají.

Dneska odpoledne je v plánu bazén. Tak to je zrovna něco, co bych klidně z programu tábora vynechala. Eh.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 29.08.2023, 10:49:30 xxx.xxx.198.226

Komáři jsou děsné zlo, já je řeším moskytiérou nad postelí. Mám obří moskytiéru zavěšenou na lustru, má takovou obruč, takže trochu tu záclonu sama ta obruč odstává, ale ještě k tomu to mám různě přichycené k vyvýšeným místům kolem postele, takže na posteli (manželská) mám místa na rozvalování. To je velmi komfortní.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 29.08.2023, 06:50:40 xxx.xxx.198.226

Děvčata, vše se snažím číst, ale něco prostě musím přeskakovat, jste příliš plodné a já se tu ukáži teď příliš zřídka.

Dělám vedoucí na dětském táboře, naštěstí místo obvyklých 30 máme jen 12 dětí, takže pohodička, ale být tam stejně musím 🙂 

Taky jsem parádně prochladla, naštěstí ne zmokla, neb s sebou teď všude tahám pláštěnku, ale i prochladnutí je za odměnu. Dnes již poučena s punčochama pod tepláky a v holinách místo nízkých bot. Na akutní prochladnutí mi hodně pomáhá čerstvý korbel horkého čaje s citronem a cukrem/medem, ale vypít opravdu co nejteplejší, to je vzpruha, a počínající škrábání v krku to zpravidla potlačí 🙂

Teď u nás od soboty soustavně pršelo, ale zítra se to má obrátit v lepší, podle předpovědi. Ráno deset stupňů a pršení teda nic moc.

A nehádejte se mi tady 😛 Mějte se rády, užívejte života, zvířátek a buďtež zdrávy.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 28.08.2023, 06:46:13 xxx.xxx.198.226

Nejspíš zaseklá klávesa “end”, “page down” nebo šipka dolů.

Vyklepte z klávesnice sváču 😀 A pak tyhle inkriminované klávesy promačkejte.

Jinak lze samozřejmě přestat používat laptopovou klávesnici a koupit si za dvě stovky nějakou externí (nebo vypůjčit ve škole nějakou nepotřebnou). Ta laptopová se dá i vypnout, pokud by to zlobilo hodně, to už by musel poradit někdo, kde přesně to nastavení je.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 25.08.2023, 13:07:08 xxx.xxx.198.226

Zrzavci, to vás ale z nespolupráce neosočuje iF, nýbrž ten “seznamácký” program, resp. “mapy.cz” program. Ten si u jiné firmy tu spolupráci fakt ověřit nemůže… To byste musela napsat do iFauny, ať vám pošlou potvrzovací mail, že jste u nich měla registraci 🙂 A ten pak přeposlat na tenhle automat, aby vám tu recenzi odklikli jako platnou.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 25.08.2023, 11:53:00 xxx.xxx.198.226

Jako desinfikovat se dá třeba i obyčejnou čistou vodou. Chemii bych se do tlamičky ptákovi bála, protože neznám, co to udělá, ale třeba to sádlo, vodný výluh z máty, jistě by se něco našlo.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 25.08.2023, 09:12:44 xxx.xxx.198.226

Tak ony se chovatelsky mohou ovlivňovat u těch psů ty rázy plemene. Třeba u NO jednotlivé barvy, výstavně a pracovně vedené linie. No a pokud to klub uzná, tak stejně jako u koní může vybrat pro plemenitbu v podstatě jakéhokoli jiného psa, který zlepšovatelsky (ať už v jakémkoli směru) zasáhne do plemene. Stejně jako u koní se do plemenitby pro různá teplokrevná plemena zařazovali různí plnokrevníci nebo úspěšní polokrevníci a nebo úplně noname koně v typu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 25.08.2023, 08:53:13 xxx.xxx.198.226

Mám pocit, že se na iF psalo, že se má s porážkou počkat, až peří “dozraje”, aby se to lépe škubalo, ale nevím, zda se to netýkalo hus. Ančovička či jiní znalí jistě poradí 🙂