Aktuálně: 4 044 inzerátů199 650 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 11:18:21 xxx.xxx.198.226

1) nemůžete si tam postavit plot/cokoli, co vás napadne
2) nesmíte porušit volný průchod krajinou pro lidi a zvěř 
3) turistická stezka má přednost 
4) nesmíte ohrozit lidský život

Ovce se budou pást přes den v ohradě, přes noc budou v mobilním košáru s pasteveckým psem, aby měly pastvu i přes noc. Jen teda ten košár musí maník každý den posunout. Pes bude jinak celou dobu zavřený v košáru nebo pod přímým dohledem ovčáka, takže nikoho neohrozí. Mám za to, že když zjistí, že má práci v noci, bude přes den beztak chrápat. Nebo bude košár stacionární, jako bývalo, pastevci budou v něm, ovce se budou dokrmovat přes noc senem nebo posekanou trávou.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 11:02:55 xxx.xxx.198.226

Zrzavci, to pletivo udělejte upevňovací do dvou výšek a máte to. Kde chcete nárůst hmoty, tam pletivo vyzvednete výše, kde chcete posekat (ten smůtý bar), tak dáte pletivo níže 🙂 Nemusíte extra ničím zakrývat. 

Osít můžete jakoukoli travní směsí nebo obilím. Klidně můžete vykopnout pár drnů za domem a prostě je jen přemístit do těch ohrádek.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 10:49:51 xxx.xxx.198.226
Zrzavci:

že jo, že to  nejni marnej nápad? No mobilní voliéra asi nebude potřeba, jak přijdem domů, budou se normálně venčit volně, třeba je naučim chodit i na procházky za barák, že jako je vezmu ven s ohařema a pak je cestou zpátky vyzvednu.


Jasně že je můžete venčit jako ohaře. Přeženete je na nějakou ohraničenou prostoru za barákem a až se budete vracet, zase je přeženete zpět. Pokud po návratu dostanou dobré papání, budou běhat za barák a pak zase před barák za týden samy o překot 🙂

Já měla ale za to, že je chcete nějak zajistit i během nevenčícího času. Nicméně samozřejmě venčení jim bude stačit. Nemusejí mít zelené pořád, stačí jednou denně na pár hodin.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 10:47:04 xxx.xxx.198.226

Milá Jano, já také nijak nereaguji na vás. Pouze sdílím názor k tomu článku 🙂 Mám  za to,  že k myšlence konfliktu supervelmocí jsem se tu nějak nevyjadřovala.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 08:47:43 xxx.xxx.198.226

No tak jsem si to přečetla. 

Proč má RF strach z toho, že UA bude v NATO? Jaké ohrožení to pro RF má jako představovat? My jsme v NATO, celá EU je pomalu v NATO, a všichni s RF vesele obchodovali, kámošili, a nikdo nevykřikoval, že se tam má měnit režim. Naopak chápu, že NATO vnímá dlouhodobě ruský režim jako nestabilní (protože autoritářský) a jako hrozbu, ostatně tím svým chováním to RF nádherně potvrdila - a právě teď, díky těm svým akcím, se konečně RF vystavuje tomu, čeho se tak báli, tedy že US budou intervenovat a použijou to jako záminku pro zásah. To byla od RF ale blbost, že ano. 

Kdyby se radši RF vykašlala na EU a začala pořádně orientovat na východ, jak to nuceně a překotně stejně dělá teď, celkem se ztrátou kytičky. V klídku by si budovali kámošství s Čínou a Indií a Pákistánem a dalšími -stány, klidně i s tou Afrikou a J. Amerikou. Takových příležitostí! A oni se zahrabou tady na nějaké zemičce, kde mají pár lodiček (tvl jako by nikde kromě Krymu nemohli mít lodičky. Co má říkat třeba Dánsko nebo Jihoafrická republika, viď)… To jsou ale hlupáci. A teď na to dojedou. A nebo na to dojedem všichni. 

Furt mi z toho Rusáci vyjdou jako ti špatní, sorryjako.

Napadá mě… proč si ten Krym od těch Ukrajinců nekoupili? To by uznaly všechny autority světa, UA by si za to mohla poručit ropu a plyn na deset let zdarma a ještě kus pralesa v Tajze kvůli uhlíkové stopě, a byli by těžce vysmátí, najednou by se z nich stal východoevropský tygr a nikdo by na ně neměl. 

Víte, čím by RF vypálila všem rybník? 
Kdyby se o členství v NATO začala ucházet taky 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 07:22:19 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.09.2023, 07:10:22

Vlastně ani ne. Když si vezmete, že by si paní pořizovala elektronické zabezpečení domu a pak ještě chtěla mít psa, proč to nespojit a vlastně v důsledku neušetřit, že.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 07:17:26 xxx.xxx.198.226

Já fandím koním od Myšky, protože máme Myšku rádi. Ale jinak už dostihy nesleduji, jen po Pardubické si ji pustím ze záznamu, abych věděla, co bylo, ale na přímý přenos nemám čas.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 07:14:11 xxx.xxx.198.226

mně se to náhodou líbí 🙂 Ale ještě víc se mi líbí mobilní voliéra. Co takhle k té velké voliéře, co budete mít, pořídit ještě menší posouvací, ke které by se slepice mohly pohybovat tunýlky z pletiva? Mohly by si chodit na pastvu kdy by chtěly, jídlo a pití by se jim mohlo nechat v základní voliéře, a tuta by se posouvala po pár dnech dle potřeby…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 07:06:49 xxx.xxx.198.226

Nestříhala jsem nikdy ani přísně domácím kočkám. Přední si brousí (pěkně do ostra) a zadní má obroušené od toho, jak se věčně protáčejí ty zadní nohy na kluzkých dlaždičkách, když startuje 🙂

Brousí si drápy o hromadu starých matrací, které má k dispozici, to ho baví MOC, a pak o dva sloupy se sisalem, co jsem dostala. Jinak nikde nic.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 06:44:11 xxx.xxx.198.226

A jste si jistí, že na té zahradě není tráva jiná? Třeba udržovaná, takže hustší, kratší, bez plevelů? Nemají v tom výběhu tu trávu třeba vzrostlou?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:55:56 xxx.xxx.198.226

balu, když Orionka srovnávala myslím rok 68 u nás a současnou UA, tam se předpokládám infrastruktura v rámci dobývání území obsazuje a na občany se zbraněmi míří…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:44:47 xxx.xxx.198.226

Chtěla jsem ten článek okomentovat, ale bude to na čtení složitější, tak si to nechám až jestli si ho přečtu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:36:48 xxx.xxx.198.226

No, já razím co půl roku k rodičům na chatu 🙂 Ale ne k móři a s kámoškama (nejsem upe společenský tvor, asi by mě s sebou ani nikdo nechtěl ;-) ). To se jen tak zasněně dívám 🙂

No a taky živím nějaká ta auta, toho koně, splácím bydlení, podílím se na chodu stáje, jezdím po závodech, sem tam trénink nebo veterinář… letos místo dovolené sedlo na míru 😀 A že by to byla pěkná dovolená!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:33:20 xxx.xxx.198.226
hmn:

“ať každý sdílí svůj názor. Nikomu neberu ten jeho”

tak tu myšlenku je dobré fixovat třeba na zkoušky, až bude zkoušený prezentovat svůj názor, byť zcela mimo poznání…….😉


Tak což ona Fíkovnice jim u těch zkoušek jejich názor brát také nebude. Jenom ho ohodnotí způsobem odpovídajícím současnému většinovému pojetí onoho tématu. No a pokud bude jejich názor spočívat též v tom, že čím vyšší známka, tím víc bodů, tak jim to také nikdo nebere 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:29:05 xxx.xxx.198.226

Já myslím, že až bude příležitost pro budování státu (tj. malá domů, utopit nějaké ty dotace, schovat pár kaček tu i onde), tak se najdou celé armády ochotných budovatelů.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:02:11 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Buggyro, já nikdy nenapsala, že jsem tu pizzu nesnědla…ale s odporem!🤣

Krabice sice byla komplet pochcaná, ale ne prochcaná, z vnitřní strany byla komplet suchá.


Mňam 🙂 No já vycházela z toho, že jste psala “Vše jsem bez jakýchkoli řečí uklidila…”. Tak jsem měla neoprávněný dojem, že do koše. A ne do bříška 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 06.09.2023, 15:00:53 xxx.xxx.198.226

Orionko, a to si jen tak stěžujete na dnešní bídnou existenci obyčejného pracujícího člověka a nebo si budujete základnu pro představení geniálního řešení všech těchto problémů?