Aktuálně: 4 047 inzerátů199 686 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 07:13:40 xxx.xxx.198.226

Tak tedy houby máte krásné! Já těch svých pár kousků ani nefotila, ale ROSTOU!! Vlítla jsem do lesa ani ne na hodinku (mezitím ve výběhu u koní sebrala dva hříbky) a v lese jsem posbírala takových 15-20 klouzků a když jsem se vracela, tak jsem našla sousoší takových těch krásných hříbků s červeným spodkem a světle hnědou hlavou (kovář nebo koloděj) a ty byly úplně čerstvé a krásné. Když se nám dnes povede dříve skončit u koní s přípravou závodů, třeba bych do lesa vlítla zas 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 15:12:47 xxx.xxx.198.226

Já si myslím, že tady na to zelené šílenství jako Evropa dojedem…

Jako obecně nic proti zelenému šílenství, jen je bohužel napřeno blbým směrem. Je fajn, že už si lidi uvědomují, že se něco děje, a nestrkáme hlavu do písku, na druhou stranu pokoušet se, jak já ráda říkám, opět poručit větru dešti, je nesmysl. Mno jo. Já už si asi dopady těhle srand neužiju, ale nějakým těm válkám o zdroje bych se vůbec nedivila.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 13:19:24 xxx.xxx.198.226

Tak jsem se dočetla, že “Energetický štítek můžete nicméně nahradit vyúčtováním dodávek energií za 3 předchozí vyúčtovací období nebo se prodávající a kupující mohou písemně dohodnout, že PENB nebude vystaven.” na stránkách ČEZu. Tak vycházím z toho, že energetický štítek je vlastně ochrana nového nabyvatele, aby mu pod naleštěnou fasádou někdo neprodal díry v střeše prkenný 🙂

Tak to zase nebude tak horký.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 12:00:35 xxx.xxx.198.226

Moje drahá přítelkyně je zrovna taková důchodka, která se chytne každé kraviny, a tenhle článek by mi dozajista přeposlala mailem. Ona má anginu pectoris, takovou nějakou střední závažnost cukrovky (s neuropatií), sem tam nefunkční střeva nebo žaludek, ale mozek jí jede na plný vobrátky (bohužel celkem nekriticky, a nebo kriticky, ale jednostranně) - no a tu z toho jednou doopravdy klepne.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 11:56:57 xxx.xxx.198.226

Jojo, už to leze, už to leze. Takže vlastně nic nového pod sluncem.

To jen někdo to umí podat jako konec světa.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 10:37:45 xxx.xxx.198.226

Mně se v AJ beletrie nečte dobře. Ještě tak zvládám nějaké ty technické a odborné věci, kde si nemusím děj představovat, ale u těch pohádek mi to jde moc ztuha. Netrápí mě to, anžto nemám čas číst nic krom tohoto fóra a sem tam nějakého článku na Eqch 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 10:13:05 xxx.xxx.198.226

No tak jsem bohužel nenašla muly nikde jinde než na drezurách řekněme Z úrovně… A jejich pohybový projev odpovídal přesně tomu, co bych čekala. Ačkoli ano, kouká se na ně krásně, jsou šikovné, ale nějaká vyšší úroveň drezury,  to by byla spíš náhoda, že by se tam mula osvědčila ve sportu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 10:03:35 xxx.xxx.198.226

Vidíte, pro mě novinka, nečekala bych od muly nějaký pohybový projev hodný sportovního výsledku v dnešní době mávání nožičkama. Jdu se podívat na YT. Ale v CZ jsem o tom samozřejmě neslyšela. Možná skutečně zahraničí, kde mají rozumný chovný materiál…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 08:31:59 xxx.xxx.198.226

LOTR bych teda v origo číst nechtěla! Ten Hobit je ještě tak jako že pořád pohádka, ale LOTR byl i v CZ masakr, když jsem si chtěla dohledávat všechny vysvětlivky a poznámky pod čarou… Jsem si snad kvůli tomu půjčovala i Silmarilion (nevím, zda tam někde nejsou dvě “L”), abych si našla ty anotace…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 08:28:46 xxx.xxx.198.226

Prohlášení “na tetanus kašlu” je taky dost odvážné. Mně doktor před lety oznámil, že se tetanus může přeočkovávat už po 15 letech, a když jsem se ho zeptala, zda to před těmi deseti lety ta moje vakcína už věděla, dost divně se na mě podíval 😀 A přeočkoval mi po deseti. Řekl, že když lítám u těch koní, zdůvodní si to.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 08:17:00 xxx.xxx.198.226

Acher - ne, nečeká.

Každá budova, která od roku 2027 nebude mít energetický štítek alespoň na úrovni E, NEBUDE MOCI BÝT PRONAJATA, ANI PRODÁNA.

Zrovna tohle je tedy podle mě nesmysl. Se svým majetkem si můžete dělat co chcete. Jediné, co, že vám tu změnu třeba nebudou ochotni zapsat na katastru, z nějakého důvodu, ale katastr je veřejná služba, tak si úplně neumím představit, jak by to probíhalo. Takže prodat dům můžete, co je komu do toho, že ho prodáváte, i kdyby byl bez střechy a teda bez štítku, i kdyby to byla ruina nebo jen základová deska.

Natož pronajmout. Do toho je každému putna už dvakrát, to jaksi nemusí proběhnout ani žádným katastrem ani daní z převodu nemovitosti nebo jak se tomu nadává (nebyla zrovna tahle zrušena?) ani ničím jiným dohledatelným, v zásadě si klidně můžete pronajmout i bez papíru, smlouva ústně.

Pevná paliva mají být nakonec zakázána úplně.

Tomu také nevěřím. Zakázat dřevo a dřevní odpady, slaměné a další pelety, to jsou obnovitelné zdroje, pro to není opodstatnění.

Energetická náročnost se totiž bude snižovat tím kolik lidí v daném domě bydlí.

To je i dost úsměvná představa 😀 Takže já si papírově přihlásím na barák deset lidí, oni si budou bydlet v poklidu v rekreační nemovitosti, ve které nebudou přihlášeni, takže za ni nebudou muset nic platit, páč v ní “nebydlí”, já budu mít nižší odvody, všichni spoko 😀

Celý zbytek článku je úsměvný, dál jsem už pochopila, že je to jen nějaký výkřik do tmy, protože rušení domů, škol, zaměstnavatelů, ani to dočítat nebudu, to je zase snůška. Nakonec zrušíme Vánoce!

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 14.09.2023, 07:11:01 xxx.xxx.198.226

Známá má na chatě “chov” a ročně kastruje kolem deseti koček a kocourů. Ještě žádné komplikace kromě eventuálních zdravotních. Pokud už byla “nehoda”, tak spíš proto, že kočka nestihla “doběhnout”, protože měla nějaké potíže. Ale kočky všeobecně jsou velmi čistotná zvířata, a pokud jsou naučená na kočičí záchod a začnou se vylučovat jinde, zpravidla to má nějakou přetrvávající příčinu (zdravotní nebo vnější stres), nikoli že jim někdo něco v minulosti provedl.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.09.2023, 14:54:23 xxx.xxx.198.226

Zrovna v Humpolci na finále Zlaté podkovy jsem ukořistila Heuschmanna (teda toho nového) 🙂 Jako tradičně se mi bude doma válet v knihovně a otevřu ho dvakrát za deset let… Nestíhám, no. Ale jestli někdy zase vypnou proud!!! (takhle jsem posledně přečetla půl knihy o kopytech, která vyšla jako část znovuvydaných armádních příruček)

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.09.2023, 14:51:50 xxx.xxx.198.226

Jak jsem byla na táboře vedoucí, tak se nám tam promenovala takhle liška. Jmenuje se Marko. Pak tam ještě chodí druhá liška, kterou jsem ovšem neviděla, a té říkají Polo 🙂

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.09.2023, 14:41:52 xxx.xxx.198.226

Jo a ještě když jsme na té drůbeži. Tak tedy slépky 8 kusů střídavě nesou 6 a 7 vajíček, resp. spíš nesou stabilně 7-8, ale kuna si chodí pro desátek, no pořád lepší než pro slepice, takže nechávám být 🙂 Od zimy kupodivu stále žádná ztráta slepic, to je celkem překvapení, no uvidíme, co přinese podzim a stažení potravní nabídky.

Kuna chodí evidentně někdy kolem poledního, a zřejmě občas nějaké slepice vyplaší, takže se většina děvčat naučila snášet vejce do kukaní uvnitř kurníku (z čehož mám radost). Ven nesou jen hrdinky, které zasednou hned zrána, takže je kuna neobtěžuje.

Měla jsem nějakou epizodu s čmelíky, takže jsem vyprášila kurník křemelinou a do týdne bylo po čmelíkách, až jsem se sama podivila (je tam dost míst, kde můžou čmeldové bydlet - třeba zrovna ty papírové krabice od banánů, které slouží jako kukaně - ty bylo v plánu spálit, kdyby křemelina nepomohla). Vyprášila jsem ho důkladně, takže musím objednat novou křemelinu 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.09.2023, 14:33:35 xxx.xxx.198.226

Letos mi vzešla hlavně datlová a cherry rajčata a mám jich takovýhle záhonek (1). Jsou neskutečně chutná a nemusejí se krájet do salátů a rychle dozrávají, tak asi napříště ta velká vůbec nebudu zkoušet 🙂
Papriky mě letos mocně zklamaly, za prvé ty koupené nevzešly, takže jsem pak dávala klíčit ještě o měsíc později, a za druhé ty druhé nebyly včas k něčemu dobré, tak jsem se na ně vykašlala. Vykašlu se na ně do budoucna povšechně, stejně je kdovíjak zásadně nemusím.
Moc pěkně se vyvedly letos okurky, dala jsem je většinou na přímé slunko a nějak se jim to líbí. (2)
Dále mám dvě cukety žluté a dvě zelené. Ty zelené něco odplodily, ale jedna teď právě uhnila (ale pěkně plodila) a druhá je trochu přerostlá blbě zasazeným rajčetem (shnilo) a moc jí to nejde, i když se snaží, a tři pěkné kousky jsem z ní také sklidila. Ty žluté jsou podstatně vydařenější a mám nějak pocit, že snad i chutnější.
Rajčata, okurky a cukety jím denně už asi dva měsíce s balkánem coby šopák 🙂 Cukety mi začínají docházet (!).
Dále dvě rostliny Hokaido tykve, na jedné se zadařily zatím tři zralé koule (3), na druhé, která je mezi rajčaty, je jen jedna pidi, tak mezi rajčata to dávat nebudu, to byl spíš test. Ale dám je příští rok zřejmě rovnou do hnojiště, nicméně musím udělat bytelnou ohradu z palet proti sviním. A modlit se.
Z loňských semínek z přezrálého melounu mi vyšlo přes deset rostlin, tři přežily po přesazení, a jedna vykázala podivuhodnou odolnost nepřízni osudu a dokonce vydala cos povšimnutelného (4).
Musím se dokopat vykopat brambory a cibule, než mi to sklidí hryzec. Pracuje na tom pilně.
V sobotu jedu na možná poslední letošní hobby závody a v neděli pořádáme možná poslední letošní sranda závody u nás na louce. Tak jsem ve víru příprav a nervů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek