Aktuálně: 4 047 inzerátů199 680 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 11:23:49 xxx.xxx.198.226

Zda a jak se na něm může jezdit, to záleží na rozsahu toho podlomu.

Řešili jsme. V první řadě ostříhat rousy a dlouhé chlupy okolo (klidně i zkrátit ohon), klidně okolí oholit, zajistit pobyt v suchu a eliminovat zdroje znečištění rány (hluboká znečištěná podestýlka, vlhko, bahno, cizopasníci, potkani…).

Podle závažnosti (výtok, otok, rozsah, nekrotizace, bolestivost…) může být nutné zavolat veterináře a podle jeho uvážení případně nasadit antibiotika (flegmonu nikdo nechce).

My jsme volili u lehkých podlomů tento postup: Rozmočení rány v odvaru z řepíku nebo heřmánku, jemné odstranění strupů a loupající se kůže, osušení, desinfekce, namazání tučnou vrstvou vazelíny nebo nesoleným sádlem, toto denně, vrstvu mazadla po půldni v případě potřeby obnovit.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 11:12:27 xxx.xxx.198.226

K nějakému řešení těch alternativ a adaptací. Že se lidi upnou na jednu myšlenku a tvrdošíjně budou odmítat jiné cesty, za to ten osud už nemůže 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 11:09:36 xxx.xxx.198.226

Taky máme někde ještě nafocenou naši psici, jak leží přesně v této poloze, opřená bokem o stěnu, nohy tedy složené. Ta fotka je ovšem papírová. Lidi se ptali, jestli není špatně vyvolaná, jestli to není focené vzhůru nohama 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 11:07:17 xxx.xxx.198.226

Tak taky nemáte informace o tom, že by se ve sportu za těch 5 let nějak prosadili. To je jako když drezuru jezdí holčiny na irských cobech nebo belgicích. Je to krásné, ti koně umějí, ale do vyššího sportu to prostě nebude, a že by si někdo založil drezurní stáj s chladnokrevníky, o tom jsem tedy neslyšela. A to mi právě vyplynulo z poznámky tady přispěvatelky, že si ty muly na drezury vybírají záměrně, což je podle mě zřejmě nějaké nedorozumění - oni třeba učí na mulách základy, protože muly budou jistě perfektní provozní koně. Ale divila bych se, kdyby někdo s mulami (množné číslo) programově závodil v drezuře.

Možná v US mají nějaké závody “muly proti mulám”, stejně jako v hunterových disciplínách zpravidla soutěží americká plemena a KWPN se tam asi hromadně nehlásí. Tak třeba mají kategorie těchto soutěží pro muly, nakonec soutěže určené pouze pro poníky různých kategorií jsou již standardem.

No neříkám, že nemůže být. Jen by mě to překvapilo, vzhledem k předpokladům toho zvířete 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 09:57:20 xxx.xxx.198.226

Proč by EU chtěla zaříznout alternativy? Většina konvenčních zdrojů se těží mimo EU, byla by EU proti sobě, kdyby se pokoušela přežít na tom, na čem je závislá z dovozu :-O  Kdyby chtěla EU zaříznout alternativy, tak není top v pruzení lidí emisema.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 09:53:08 xxx.xxx.198.226

Ceny elektřiny a uhlí zvedají emisní povolenky.

No mimo jiné. A je to podle mě dobře. Kope to ty lidi do zadku.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 08:41:44 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

I v době internetu a dokonce AL stále bují středověké báje a pověsti.


Naopak v době internetu se rozbujely do nevídaných rozměrů! Tady si každý najde “ty své” a pak šíří a šíří, s celosvětovým dosahem. To by se ve středověku stát nemohlo 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 08:22:52 xxx.xxx.198.226

Já jsem klidně pro diverzifikaci pohonů našich motorů, jako až ta ropa dojde, na něco jezdit musíme, to dá rozum. Může to být vodík, bioplyn, dřevo, biolíh, bionafta, podle toho, co má kdo k dispozici. Může to být i elektrika, po městě rozhodně dává smysl, zejména jestli budou elektrifikované ulice, že se to bude dobíjet z pásu na zemi a nebo to klidně může využívat troleje, však máme elektrifikované dopravy v republice už dost, desítky let, a funguje to.

A samozřejmě, vytápění se zálohou, nelze se spoléhat jen na elektriku, buď teda akumulační nádrž, která to teplo pár dní podrží a nebo náhradní zdroj vytápění, samozřejmě.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 07:37:33 xxx.xxx.198.226

Jak jsem se  v těch vedrech přes den vyhřívala a byla pamětliva toho, že za chvíli bude zima! A už to je tady, v noci už jedou teploty dolů. Snad bude ještě pár pěkných dní 🙂 Ty teplé noci by mi taky nevadily.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 07:30:14 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Vůbec nechápu a nikdy jsem nechápala rivalitu Praha vs. Brno.

Ale co nechápu absolutně, proč se snižujete k primitivním a vulgárním urážkám.


Zrovna tohle byl evidentně citát nějakého vtipu, tady bych se asi nepohoršovala 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.09.2023, 07:26:09 xxx.xxx.198.226

Zlocinecka firma CEZ…

Jaký si myslíte, že má ČEZ vliv na ceny uhlí? Nebo elektřiny? To je všechno obchodovaná komodita, má na to stejný vliv jako Unipetrol na ceny nafty. A já nakonec souhlasím, že se ty fosilní zdroje paliva zdražují. To je taky jediná páka na pohodlné lidi, aby začali něco dělat, než jim ty zdroje dojdou. Dojdou tímhle tempem za 50 let třeba, no ale ono těch 50 let bude trvat najít a zavést něco nového, takže hurá do toho. Jen teda se bojím, jestli zrovna vytápění elektrikou a auta na elektriku a všechno na elektriku bude upe to čupr řešení…