Aktuálně: 4 052 inzerátů199 715 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.09.2023, 09:20:54 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Važena pani / pán - pointa neni vo “vadi / nevadí ” co do vrabcú a.t.c … 

 Tak napr. vadilo by Vám “vysekat” celé hejno slpeic protože se nakazili rýmičkou od poľných vtákov od M.Žbirku? 😀 …  Co se tady řešilo pár dnu spátky … 

Takže predpokladám že asi áno / každému chovateli by to vadilo - Najmä v prípade ak by takto musel “ upratat” hejno 3x po sebe v jednem roku … Protože přenašeči - podle veterináře … 

Mne osobne ti vtáci také nevadí - až do momentu kdy příde na rad to o čem píšem vyššie .. 


Tož až se mi to stane, tak mi to bude vadit.

Pokud by řádila ptačí chřipka a já bych těch 5-8 slípek musela utratit kvůli nákaze, tak si nové prostě pořídím na jaře, až bude nebezpečí pryč. Nejsem blázen, abych si do zamořených prostor hned pořizovala novou drůbež (třikrát za rok, to znamená třikrát za jednu zimu? Protože proč by to padalo v létě…)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.09.2023, 08:37:19 xxx.xxx.198.226

Kdo nechce kontakt svých slepic s ptáky, postaví voliéru nebo zasíťuje výběh. Komu to nevadí (jako mně), tak to neřeší.

V zimě mi díky tomu jedna slépka padla na syngamozu, čas od času řeším čmelíky, no a to je prostě život.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.09.2023, 08:12:07 xxx.xxx.198.226

Mně by se třeba hodilo, kdyby mi chodil někdo se psem přehánět koně 🙂 Že bych pro ně nemusela večer chodit těch 50 m do výběhu a obíhat je sama. Jako, neubude mě… Ale zavolat na koně a nechat jim zvednout hlavu od trávy psem, to by bylo šikovné (pes by teda taky musel být šikovný, protože ne každý kůň by byl na jeho vyrušování zvědavý. Nevím, zda někdy nějaká ovce zaútočí na psa…).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.09.2023, 07:20:49 xxx.xxx.198.226

Parkety…. Napadá mě leda zkusit odbrousit smirkem tu obarvenou vrstvu a pak znovu natřít lakem.

Než se to dostatečně “zakonzervuje”, dá zkusit i savo, soda, vanish nebo nějaké čistidlo třeba na koberce, atd.

Ale jinak… hodit na to koberec. Prevence i příštích nehod, a navíc to kočkám (ani Vám) na něm nebude klouzat. Moje praktické řešení ;-) Barevné parkety ať si řeší další obyvatel.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 14:03:41 xxx.xxx.198.226

Jablka jsou u nás oblíbená, jak je nějaké nahnilé, tak koni dám tu zdravou část a slepicím tu padanou, měkkou, to říkají slepice, že dobré! Když jim dám tvrdé čerstvé jablko, tak si ho můžu někam zastrčit. No a slepice mají volný přístup k místu, kde skladuji jablka, a že by si nějaké naklobaly samy, tak to ani náhodou. To tak ještě v zimě, ale teď dokud je teplo, tak nezájem.

Co se vyšťavené směsky citrusů s jablky a mrkví týče, slepicím jsem to nosila, a nějak se v tom porýpaly, něco vyzobaly, něco ne, já to moc neřešila.

Samozřejmě pořád k tomu mají adlibitní přístup ke kompletní krmné směsi….

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 13:23:36 xxx.xxx.198.226

Povalování se u nás dělá? Já myslela, že u nás se používá jen vypouštěcí honda, na zachycení, a rozhodčí hodnotí podle toho, kterou část těla nebo kolik nohou se dostalo do smyčky. Myslím sportovně. Na dvorku si určitě každý dělá kde co.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 13:03:48 xxx.xxx.198.226

Také jsem se zamyslela nad pasenými zvířaty, když je to pojímáno jako sport. Ještě si umím představit u koz a ovcí, že si na to zvykou, a berou to jako nutné zlo, když je to pár hodin týdně. Ale ty kachny z toho rozum mít nemůžou, ne? Ono cílem určitě je, aby byla ta zvířata v klidu, věřím.

Taky jsem tu koukala na dotaz, jak na pasení, že si chce slečna pořídit borderku, a její kamarádka že má stádo ovcí, které bude moct ta borderka pást. Nějak jsem si neuměla představit, co tím ty kamarádky myslí, jestli je potřeba denně přehánět to stádo ze stodoly na pastvinu a zpět, tak to je asi rozumné, ale jestli “chodit pást” by mělo znamenat chodit s borderou do ohrady k ovcím, ať je trochu pohoní, tak to mi přijde jako zbytečná buzerace.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 12:56:16 xxx.xxx.198.226

Mno, cena vynešenky už dávno není 50,- Kč. Resp. ne té roční z haly. Vím, že na bazoši se dá sehnat leccos i za tolik, ale to už je fakt leda do polívky. Já letos za ceny těchhle vynesených slepic od Kavapa kupovala kuřice v Kosičkách, ale to je prodej prostě od prvoproducenta a navíc 13 týdnů staré. Když si přijedu momentálně do Kosiček pro vynešenky, stojí dvojnásobek toho, za co jsem je kupovala před 4 lety. Ale zase na místě jsem si slepice prohlédla, vytřídila jim zpět ty “blbé”, a úhyny na 35 ks byly asi dva (a ještě nikoli u mě, rozvezla jsem více lidem), a to jsem je pustila rovnou do světa, metoda žáves, ale byl duben, první týden i teplejší, tak nebyl problém. A já si na snášku klidně počkám, to mi zase nějak nevadí.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 11:12:34 xxx.xxx.198.226

Zadáte si na mapy.cz heslo “hipostezka” a vyhodí vám to zmapované jezdecké stezky. Věřím, že to umí i ta jejich aplikace, ale v mobilních aplikacích se neorientuji.

Další:

http://www.turistikanakoni.cz/pages/stezky.php

http://www.konskestezky.eu/

http://www.jslk.wbs.cz/

A dále když zadáte heslo “jezdecké stezky” do googlu, vyjede vám spousta místních odkazů.

Nějaké info:

https://equichannel.cz/clanky/jezdecka-turistika-a-stezky/vylety-po-jezdeckych-stezkach

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 11:05:08 xxx.xxx.198.226

Tak asi si třeba kuřata líhla a nikdy si je nemusela kupovat, natož že by je kupovala od překupníka. Tak to třeba vědět nepotřebovala. Kdo nakupuje štěňata stále u jednoho chovatele, nemusí tušit, že se dají koupit na nádraží. A třeba by taky takovéhle slepice vůbec nepřevzala od prodávajícího a nezaplatila je, kdyby se jí nelíbily.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 11:01:16 xxx.xxx.198.226
assil:

No právě, dost lidí to nepochopí.


No, to patří tak nějak k tomu všeobecnému vzdělání o slepicích, pokud chci ty slepice jaksi chovat, že. Takové to, že když si chci koupit lednici, tak si čtu recenze o sto šest a asi ji nejdu koupit zrovna do Sapy, ale slepici klidně koupím z dodávky a ještě si nechám prodat takovouhle oškubanou a divím se až doma na dvorku… (nebo štěně si koupím na nádraží)

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 09:50:57 xxx.xxx.198.226

Tak informace “12měsíční slepice ve snášce” je všeříkající. To jsou prostě slepice po prvním snáškovém cyklu, ale to o tom holt člověk musí něco tušit.

Cena za vynesenky normálně odpovídá překupnické ceně, rovnou z klícky se takové holky vyskladňují do stovky za kus, ale Kavapo si na to musí ještě střihnout marži a náklady celého řetězce, kterým to projde, tak je jasné, že když to nakoupí za 80,- nebude to prodávat za 100,-.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 20.09.2023, 08:19:36 xxx.xxx.198.226

A prý i pro lidi pobírající příspěvek na bydlení to bude výhodnější. Tak ti, co ho momentálně nepobírají, přestože mají nárok, by si mohli zažádat, a rovnou mít i výhodnější dotaci a i prostředky navíc (navíc - protože doteď se evidentně obešli bez nich).